1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Lahor Uçak Bileti

Lahor Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
Lahor Zaman Dilimi
GMT +5
Lahor Şehri En İyileri
Tarihi Mekanlar, Lahor Kalesi, Tandori
Lahor Hava Durumu (25 Mayıs) 45°C Açık
Lahor Hava Durumu (26 Mayıs) 45°C Güneşli

En Ucuz Lahor Varışlı Uçak Seferleri

02 Haz 2020
Ankara - Lahor
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
İzmir - Lahor
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Lefkoşa - Lahor
Türk Hava Yolları
25 May 2020
Denizli - Lahor
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Lahor Kalkışlı Uçak Seferleri

Lahor - Dubai
Emirates
19 Haz 2020
02 Haz 2020
Lahor - Ankara
Oman Air
16 Haz 2020
Lahor - Tahran
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Lahor - İzmir
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Lahor - Antalya
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lahor Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Urduca-İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
30 PKR
Yemek Fiyatı
200 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
39,44 PKR

Lahor’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Lahor uçak bileti kullanarak Lahor'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda şehrin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim sonbahar aylarıdır. Çünkü Lahor, Step İklimine sahip olduğundan yaz ayları 40 dereceyi görür. Çok fazla sıcak olduğundan ötürü yaz aylarında Lahor'a gidilmesi önerilmez.

Lahor'a gidilecek en güzel aylar; Eylül, Ekim, Kasım aylarıdır. Bu aylar içerisinde ne çok soğuk ne de çok sıcak olacaktır. Muson yağmurlarının etkisi ile birey, gezintisinin tadını muazzam biçimde çıkarabilir.

Kış ayları 13 dereceyle en soğuk ay Ocak ayıdır. Kış aylarında Lahor'u gezmek isteyenler bunu dikkate alarak kıyafet seçimi yapmalıdırlar.

Lahor Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lahor uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 650 PKR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Lahor Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Lahor'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Allama Iqbal Uluslararası Havalimanı'dır. Lahor uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Allama Iqbal Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 20 km olduğu için havalimanından kent merkezine 40 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Lahor’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Lahor uçak bileti fırsatlarından faydalanıp, Lahor'a gitmek isteyenler için en mühim sebeplerden birisi de oranın güzelliklerini görmektir.
 2. Shahi Qila olarak bilinen Lahor Kalesi, Babür İmparatorluğunda inşa edilen ve görülmesi gereken bir başyapıttır.
 3. Sürekli olarak yağmalanan ve el değiştirip duran bu şehirde bir.ok değişik tarihi mekan ve birçok tarihi eser bulunmaktadır.
 4. Muhteşem bir Çini süsüne sahip olan ve böyle bilinen bu cami yine Babür İmparatorluğu hükümdarları tarafından yapılmıştır. Buranın da gezilip görülmesi tavsiye edilir.
 5. Değişik tatları ile bilinen bu ülkenin, Türk damak tadına benzerlik gösteren yemeklerden tadılması oldukça farklı bir deneyim katacaktır.

Lahor Hakkında

Lahor, Pakistan ülkesinin Pencap adlı eyaletin başkentidir. Lahor, ülkenin en büyük ve en kalabalık ikinci şehri olarak bilinir. Ayrıca Lahor, Pakistan'ın kültürel, eğitim, ekonomik ve ulaşım merkezleri içerisinde yer almaktadır.

Hindu efsanelerine göre 5. Yüzyılın başında Rama'nın oğlu Loh bakımından kurulmuş olan bu kente ''Lohavar'' ismi verilmiştir. 12. Yüzyılda Gaznelilerin himayesine giren Lahor, bu ülkenin başkenti olmuştur.

16.Yüzyılın başlarına dek geçmiş zamanda birden fazla el değiştiren ve yağmalanan bu şehir, 1524 senesinde TürkHint imparatoru olan Babür Şah açısından alındıktan hemen sonra altın çağını yaşamaya başlamışlardır.

Lahor Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 PKR
Taksi
23 PKR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Lahor'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı rikşalardır. Kısa mesafeler için sürekli olarak rikşalar kullanılır. Belirli ücret tarifleri bulunmadığından, birey binmeden önce iyi pazarlık yapmalıdır. Buna rağmen rikşalar, taksiye nazaran daha ucuzdur. Rikşa 200 Rupi

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına ulaşabilmek adına taksi, minibüs, otobüs gibi ulaşım araçları kullanılabilir. Ancak minibüslerin çok eski olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bununla beraber, minibüsler içerisinde tacizin çok olmasından ötürü, kadınların tek başlarına minibüslere binmemesi önerilmektedir. Otobüsler ise daha konforludur. Ayrıca kadınlar için ayrı oturma yerleri mevcuttur.

Lahor Vize Şartları

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
170 USD
Pakistan Vize Detayları
Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak vize başvurusu yapabilirsiniz, Pakistan’a yapacağınız seyahatin amacına uygun vize başvurusu yapılmalıdır. Vizenizin sonucu ortlama 7 günde açıklanır.

Lahor’da Gezilecek Yerler

Lahor Kalesi
Sadshai Camii
Vezir Han Camii
Lahor Müzesi
Shalimar Bahçeleri
Bir diğer adı Shahai Qila: Lahor Kalesi

Shai Qila adı ile de biliniyor olan Lahor Kalesi, Lahor'un Eski Şehir adlı bölgesinde, Pakistan'ın en önemli kent parklarından biri içerisinde olan Iqbal Park'ta konumlanır. Muazzam yapısı 15561605 seneleri arasında, Babür İmparatorluğu zamanında inşa edilmiştir. Türkİslam mimarisinin en harika yapılarından birsi olarak kabul edilen bu kale, UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde bulunmaktadır.

Muazzam Görüntülerden: Badshai Cami

Badsahi Cami, 1671 ile 1673 seneleri arasında, Babür Şahların altıncısı Evrengzib tarafından inşa ettirilmiş bir yapıdır. Eski Şehir'in içerisinde Lahor Kalesi'nin tam karşısında bulunan Badshai Cami, Pakistan'ın en büyük ve dünya içerisinde en büyük beşinci cami olma hususiyetine ehildir. Şu an, görkemli olan mimari yapısı ve tarihi kıymeti ile Lahor şehrinin en mühim simgesi haline gelmiştir.

Süslemeleri İle Ünlü: Vezir Han Cami

Çini süslemeleriyle popüler olan Vezir Han Cami, Babür İmparatorluğu hükümdarlarından birisi olan Şah-ı Cihan dönemi içerisinde, 1635 senesinde yapılmıştır. Sarayın doktoru ve Lahor valisi olan Vezir Han şeklinde bilinen Shaikh Ilam-ud-din Ansari açısından yaptırılmış bu cami, halk dilinde Vezir Han Cami şeklinde isimlendirilmiştir. Cami, Babür dönemlerinin en harika çini süslemelerini yapısında barındırmaktadır.

Müzelerin Hası: Lahor Müzesi

Lahor Müzesi, 1865 senesinde Britanya Rajı ya da Britanya Hindistanı şeklinde isimlendirilen koloni dönemi içerisinde kurulmuştur. Senede 250 binden çok ziyaretçi barındıran Lahor Müzesi, Pakistan içerisindeki en büyük müzedir. Müzenin koleksiyonunda Babür İmparatorluğu ve koloni dönemindeki kültürleri tanıtan İslam eserleri, heykeller, eski el yazması ve birçok kostümler sergilenmektedir.

Bahçe mi? Shalimar Bahçesi

1640'lı seneler içerisinde inşa edilmiş olan Shalimar Bahçeleri, Lahor kent merkezinin yaklaşık olarak 5 kilometre kuzeydoğusunda bulunur. Dünya üzerinde en popüler bahçelerden birisi olan ve görülmeye değer Shalimar Bahçeleri, UNESCO açısından koruma altına alınmıştır.

Lahor’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tika
Tandori
Balti
Dahi
Türk Damak Tadı Gibi: Tika

Lahor'da yenecek olan birçok yemeğin Türk damak tadına uygun olduğunu belirtmek gerekir. Lahor'a giden Türk vatandaşları yemek konusunda pek sıkıntı çekmeyeceklerdir. Tika adlı yemek, tavuktan yapılmaktadır. Türklerdeki tavuk şiş olarak adlandırılabilir. Lahor uçak bileti olanakları ile gidilen bu mekanda bu yemek kesinlikle tadılmalıdır.

Değişik Bir Lezzet: Tandori

Çeşitli baharatlar ile yapılan bu yemekte, ağırlıklı olarak et kullanılmaktadır. Yemeğin ana yiyeceği ettir. Bu lezzetin tadılması önerilir.

Yine Bir Tavuk Klasiği: Balti

Balti, tavuk eti ile beraber hazırlanan ve değişik baharatlar kullanılan bir yemek çeşididir. Oldukça farklı olan ve tadına doyum olmayan balti yemeği denenmelidir.

Sağlıklı Mı Sağlıklı: Dhai

Mercimek, nohut ve kuru fasulye ile yapılıyor olan Dhai yemeği, sağlık açısından oldukça faydalıdır.

Yoğurdun Farklı Sürümü: Raita

Yemeklerin birçok baharattan yapıldığı belirtilmişti. Baharatsız yemeğin neredeyse olmadığı bu ülkede, yoğurda dahi baharat konulmaktadır. Raita yoğurdu, Türk yoğurtlarından farklı olarak baharatlar ile yapılmaktadır.

Konaklama İçin Lahor Otel Seçenekleri

Ucuz Lahor uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Kayseri'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Hotel Corporate Inn
Odalar, oldukça zarif olmak ile beraber düz ekran TV ve klimayla donatılmıştır. Bu otelin bütün odalarında, oturma sahası, gardırop, emanet kasası bulunur.
111, Block J Model Town, Lahore, Punjab 54700, Pakistan
Hotel One Downtown Lahore
Androon Shehr Eski Kenti'nin yanında olan bu otel, ücretsiz interneti olan modern oda ve lüks restoranlara sahiptir. Bu otel, iki adet restoran ile 24 saat resepsiyon olanağı sunmaktadır.
Chatterjee Rd, Urdu Bazar Anarkali, Lahore, Punjab 54000, Pakistan
Hotel One The Mall
Lahor Müzesi'ne yalnızca 4 kilometre uzaklıkta olan bu güzel Hotel One The Mall, Lahor'da ücretsiz İnternet erişimi olan geniş ve klimalı odalar bulunmaktadır. Otel içerisinde iş merkezi, iki adet restoran ve 24 saat açık resepsiyon vardır. Otelin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 3 kilometredir.
105 A، Mall Road، Lahore, Pakistan

Lahor Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Lahor 2.705,45 TL 20 Saat 20 Dakika
Ankara - Lahor 3.812,91 TL 8 Saat 5 Dakika
İzmir - Lahor 3.912,50 TL 8 Saat 5 Dakika
Lefkoşa - Lahor 4.081,06 TL 9 Saat 55 Dakika
Denizli - Lahor 4.196,58 TL 17 Saat 30 Dakika

Lahor Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lahor uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Emirates, Gulf Air, Oman Air, Qatar Airways, Saudi Arabian Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Lahor yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Lahor varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Lahor olup, bilet fiyatı 2.705,45 TL'dir.
 • Lahor şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lahor ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Evdeyken Koronavirüs İle İlgili İzlenebilecek Belgeseller
Evdeyken Koronavirüs İle İlgili İzlenebilecek Belgeseller
25 Mart 2020
Aralık ayında Çin’de ortaya çıkmasından sonra tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 koronavirüs pandemisi, birçoğumuzun evden çalışmasına ve hepimizin zorunda olmadıkça evden çıkmadan hayatını sürdü
Erciyes Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Erciyes Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
04 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Kayseri Rota Uzunluğu: 320 Km Yolculuk Süresi: 5 Saat 30 Dakika Erciyes Ekspresi Nedir? Erciyes Ekspresi, İç Anadolu bölgesi ile Akdeniz bölgesini birbirine bağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
13 Ocak 2020
En uzun gece 21 Aralık’ın ardından kış kendini tüm yurtta hissettirmeye devam ediyor. Başta Doğu illerimiz olmak üzere, Türkiye’de karların en çok yakıştığı illerdeki 10 dağ manzarasını sizler için l
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s

Lahor Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (71)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
86 Değerlendirme
S*** U***
10 Kasım Cumartesi
Farklı hayvanlar ve doğa yapısı gördüm gerçekten aşık olmamak elde değil
İ*** S***
1 Temmuz Pazar
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
M*** G***
16 Haziran Cumartesi
Kalitei yemekleri var bol etli, biz türklere yakın bir kültürleri var
T*** N***
9 Haziran Cumartesi
Her sokağında ayrı mutlu olacağınız biryer gerçektn çok farklı
Ö*** Ç***
8 Haziran Cuma
Birbirinden farklı insan ve doğa görmek istiyorsanız kesin gitmeniz gereken bir yer biz çok keyif aldık teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lahor Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:20:11 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Lahor, (LHE)
LHE
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678