1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Sialkot Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
30°C
16 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
31°C
17 Temmuz
Çarşamba
Gök Gürültülü Fırtına
32°C
Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
Zaman Dilimi
GMT +5
Sialkot Şehri En İyileri
  • Tarihi Eserler
  • Ranikot Kalesi
  • Tikki

En Ucuz Sialkot Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Sialkot
Fly Dubaı
27 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Sialkot Kalkışlı Uçak Seferleri

Sialkot - İstanbul
Fly Dubaı
01 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sialkot Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Sialkot Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Sialkot Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Urduca-İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
20 PKR
Yemek Fiyatı
200 PKR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
52 PKR

Sialkot’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Sialkot’a uçak bileti kullanarak Sialkot’a gitmek isteyen yolcuların dikkat etmesi gereken konular vardır. Bu konulardan bir tanesi Sialkot’a gidilecek zamanın ne zaman olması gerektiğidir.

Sialkot’a gitmek için en uygun dönem ilkbahardır. Yaz aylarından temmuz ayında sıcak olmasından dolayı tercih edilmemelidir. En güzel yolculuk zamanı bahar aylarıdır. İlkbahar aylarında giderek daha serin bir dönemde gezme şansı elde edilir. Aynı zamanda doğanın o muhteşem görüntüsünü görme şansını elde edebilirsiniz.

Sialkot Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sialkot uçak bileti avantajlarından faydalanarak yolculuk yapan ziyaretçiler şehir merkezine gidebilmek için birçok ulaşım imkanından faydalanabilirler.

Taksi
Yolcu çıkış kapısından çıktıktan sonra terminal binası önünde bekleyen beyaz renkli taksilere binilebilir. Taksilerin tamamı klimalı olup, kent merkezine ulaşım rahat ve konforlu olmaktadır. Trafik durumuna bağlı olarak kent merkezine ulaşım 20 dakika kadar kısa bir süredir.
Havalimanı Servisleri
Sialkot Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi de shuttle servisleridir. Havalimanı servisleri ile sadece şehir merkezi değil aynı zamanda Wazirabad, Daska ve Gujranwala bölgelerine de gitmek mümkündür. Havaalanı servis saatlerini ve güzergahlarını öğrenmek için danışmadan bilgi alınabilir.
Araç Kiralama
Sialkot Havalimanı’nda araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak, kent merkezine gitmek için Wazirabad Yolu üzerinden devam ederek, doğu yönünde ilerlemek gerekir. Tabelaları takip ederek yol durumuna bağlı olarak yaklaşık 30 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür
Otobüs
Sialkot Havalimanından kentin merkezine ulaşım için otobüs hattı kullanılmaktadır. Terminal binasına en yakın durak Sambrial durağıdır. Taksiye binerek 5 dakika içerisinde bu durağa ulaşmak mümkündür. Otobüs kullanarak süre biraz uzasa da ekonomik açıdan

Sialkot Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Sialkot’a ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak havayolu ile Sialkot şehrine gidebilmek için uçuş yapan ziyaretçiler, dünyanın farklı ülkelerine, farklı noktalarına uçmak isteyen ziyaretçiler Sialkot havalimanını kullanmaktadır. Sialkot Havalimanı’nın kent merkezine yaklaşık olarak 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine varış yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Sialkot Havalimanı kent merkezine çok fazla uzaklıkta değildir. Bu yüzden kısa zamanda şehir merkezine ulaşım yapılmaktadır. Sialkot Havalimanı’nı kullanan yolcular için terminal içerisinde güzel vakit geçirmek için birçok mekan bulunmaktadır. Bunlar; restoranlar ve kafelerdir. Ayrıca bu mekanlar dışında araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi ve sağlık ünitesi bulunmaktadır.

Sialkot’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Sialkot uçak bileti ile seyahat eden kişilerin bölgeye gelmek için birçok sebebi bulunmaktadır. Saat Kulesi, Sialkot şehrine gidildiği zaman mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.
  2. Sialkot şehrinde geçmişe ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. Tarihi eserleri ziyaretiniz sırasında kendinizi harikalar diyarında hissedeceksiniz. Muhteşem görüntüleri ile gelen tüm ziyaretçileri büyülemektedir.
  3. Saddar Bazaar, daracık sokakların olduğu bir caddedir. Burada ihtiyacınız olan her şeyi bulma imkanınız bulunmaktadır. Yerli halk çalışmalarının dışında güzel vakit geçirmek ve alışveriş yapmak için Saddar Bazaar’ı tercih etmektedirler.
  4. Marala Headworks, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için turistlerin ve yerli halkın tercih etti bölgelerden bir tanesidir. Şehir merkezine 40 dakikalık mesafede olan bölgede piknik yapma ve doğal güzelliklere tanık olmak için tercih edilebilir.
  5. Cihangir Şah Türbesi, mutlaka gezilecek yerler listesinde olması gereken yerlerden bir tanesidir. Görüntüsü ve eşsiz mimarisi ile tüm turistleri büyülemektedir.

Sialkot Hakkında

Pakistan’nın Sialkot bölgesinde bulunan Pencap eyaletinin Başkenti’dir. Geçmiş dönemde Büyük İskender İmparatorluğu’nun en doğusunda bulunan sınır karakolu olması ile önem kazanmıştır. Sialkot şehri muhteşem görüntüsü ile harikalarla dolu bir kenttir.

Yunan, Afgan, İngiliz ve Babür İmparatorluklarının bir parçası olmuş şehrin tarihi baş döndürücü güzelliktedir. Şehrin merkezi olan Chowk Allama Igbal bölgesi, restoranların, plazaların bulunduğu bölgedir. Aynı zamanda şehrin gürültüsünü ve ışıklar içerisinde büyülü manzarasını mümkün olmaktadır.

Sialkot şehri, yoğun bir sanayi merkezidir. 16. yüzyıldan itibaren kağıt üretimi yapılmaktadır. Kağıt üretimi yanı sıra binlerce yıl tuğla yapıp Asya’nın her ülkesine ihracat yapmıştır. Modern fabrikalarında FIFA futbol topu yapımından, ameliyat aletleri yapımına kadar her türlü üretim fabrikaları bulunmaktadır.

Kent, iş ve ticaret alanında gelişmesinin dışında görülmeye değer bir çok tarihi eseri bulunmaktadır. Yol ve alt yapımı oldukça modern ve bir çok modern otelleri bulunmaktadır.

Tarihi eserleri arasında Saat Kulesi ve her türlü alışveriş yapılabilecek Saddar Bazaar’ı bulunmaktadır.

Sialkot şehrinde iklim Temmuz ayında aşırı sıcaktır. Bazen yağmur, bazen de fırtına ısı dalgaları meydana gelmektedir. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 38 derecedir. Eğer temmuz ayında şehri ziyaret edecekseniz mutlaka koruyucu kremlerinizi ve şapkanızı almanız gerekir. Temmuz ayında son yıllarda yalnızca 6 gün yağış almaktadır. Temmuz akşamlarında hafif meltem rüzgarları esmektedir.

Sialkot Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 PKR
Taksi
50 PKR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ulaşım çoğunlukla otobüs hatları ile yapılmaktadır. Sialkot şehrinde kullanılan otobüsler çok kalabalıktır ve fazla yük ile binilmesine izin verilmemektedir. Sialkot şehrinde yaşayan halk otobüs ücretlerinin ekonomik olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer ulaşım araçlarından bir tanesi de trendir. Toplu taşıma araçları ile istenilen bölgeye kısa zamanda gidilebilir. Saat aralıklarının biraz uzun olmasından dolayı duraklarda kısa zaman beklenebilir. Trende otobüsler gibi ekonomik olmasından dolayı çok kalabalıktır. Fakat kısa zamanda istenilen şehir ve bölgeler gitme şansınız olur.

Sialkot Vize Şartları

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
170 USD
Pakistan Vize Detayları
Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak vize başvurusu yapabilirsiniz, Pakistan’a yapacağınız seyahatin amacına uygun vize başvurusu yapılmalıdır. Vizenizin sonucu ortlama 7 günde açıklanır.

Sialkot’da Gezilecek Yerler

Şah Faysal Cami
Lak Virsa Müzesi
Ranikot Kalesi
Shalimar Bahçeleri
Şah Faysal Cami

Sialkot şehri, birçok tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihi eserlerden bir tanesi de Şah Faysal Cami’dir. Mistik bir havası olan cami tüm ziyaretçilerini büyülemektedir. Ziyaret edilmesi gereken yerler listesinde mutlaka olması gereken yerlerden bir tanesidir. Güzel fotoğraflar ve anılar biriktirmek isteyen tüm ziyaretçilerin uğrak yeridir.

Lak Virsa Müzesi

Lak Virsa Müzesi’nde birçok tarihi eser sergilenmektedir. Sialkot şehrinin geçmişten günümüze kadar olan dönemlerinde bulunan tarihi eserler sergilenmektedir. Sialkot şehrinin tarihini merak eden ziyaretçilerin uğrak yerlerinden bir tanesidir.

Ranikot Kalesi

Gezilmesi ve görülmesi gereken son derece önemli bir tarihi mekandır. Yerli halkın ve turistlerin uğrak yerlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda muhteşem ve eşsiz bir manzarası bulunmaktadır.

Shalimar Bahçeleri

Eski uygarlıklarda bahçeleri çok önemli bir yeri vardır. Bahçelerin bakımı ve yapımı için oldukça zaman ve emek harcanırdı. Dünyanın çeşitli yerlerinden çiçekler ve bitkiler getirilmiştir. Paha biçilmez havuzlar tüm turistleri büyülemektedir. Mis gibi çiçek kokuları daha bahçenin girişinde hissedilmektedir.

Sialkot’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tandori Tavuğu
Tikki
Nihari
Sığ Biryani

Sialkot şehrinde ilk akla gelen yiyecek Tandori Tavuğu’dur.

Sialkot kenti yiyecek konusunda oldukça farklı lezzetlere sahiptir. Bu lezzetlerin en başında tavuk ile yapılan yiyecekler gelmektedir.

Tandori Tavuğu

Çeşitli baharatlar ile beraber yapılan bir çeşit tavuk yemeğidir. Tavuk severler için muhteşem bir lezzettir. Sialkot şehrine gidildiği zaman mutlaka denenmesi gereken harika bir tattır.

Tikki

Sebze ve hamurdan yapılan çok güzel bir lezzettir. Mutlaka denenmesi gereken muhteşem bir lezzettir. Kısa zamanda yapılmasından dolayı bekleme süreniz oldukça azdır.

Nihari

Geleneksel yemekler arasında olup, koyun eti, et ve tavuk eti ile yapılmaktadır. Bu iştah açıcı yemeğin çok yavaş pişirilmesi gerekir. Aynı zamanda birçok baharat kullanılmaktadır. Bu baharatlar; kimyon, kakule, karanfil gibi 50 çeşit baharat kullanılmaktadır. Nihari yemeği çoğunlukla Sialkot şehrinin düğün, bayram ve nişan partilerinde çoğunlukla pişirilmektedir. Taze limon suyu, kişniş yaprakları ve taze zencefil ile birlikte sunulmaktadır. Sialkot'da bulunan tüm restoranlarda nihari geleneksel yemeği tatma şansınız bulunmaktadır.

Sığ Biyani

Geleneksel yemek çeşitlerinden bir tanesidir. Özellikle Pakistan, Hindistan ülkelerinde yapılan bir pilav çeşididir. Et, tavuk ve balık ile yapılmaktadır. Normal fiyatlardan farklı olup, içerisinde istenilen etler ve baharat çeşitleri ile pişirilmektedir. Çok lezzetli olan yemek çeşidini mutlaka denemelisiniz.

Konaklama İçin Sialkot Otel Seçenekleri

Ucuz Sialkot uçak bileti ile şehre gelenlerin birçok otel ve konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Hotel One Sialkot

Modern döşenmiş 3 yıldızlı bir oteldir. Şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Konumu şehir merkezine çok yakın olduğu için kısa zamanda alışveriş yerlerine veya gece hayatına ulaşılabilmektedir. 42 odası bulunmaktadır ve restoranında dünyaca ünlü lezzetlere yer verilmektedir. Ziyaretçilerinin aynı zamanda güzel vakit geçirebilmeleri için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler sayesinde ziyaretçiler bol bol dinlenme imkanı bulur ve keyifli bir tatil geçirir. Aynı zamanda ücretsiz otoparkı bulunmaktadır.

Wazirabad Road, Sialkot, Pakistan, 51310
Hotel Javson – Sialkot

Şehir merkezinde olan bir oteldir. İslamabad şahrine 191 km uzaklıkta yer almaktadır. Her sabah ücretsiz olarak ziyaretçilerine kahvaltı sunmaktadır. Ayrıca odalar çok lüks döşenmiş olup, çok temizdir. Tesiste bir kapalı yüzme havuzu ve spor salonu bulunmaktadır. Tesisin sunduğu imkanlarından yararlanarak eşsiz ve muhteşem bir tatil geçirmektedirler. Fitness salonu sayesinde güne zinde başlayarak daha sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Defence Road, Sialkot, Pakistan
Hotel Roosevelt Sialkot

Konumu, şehrin merkezinde olan bir tesistir. Murree şehrine 198 km bir uzaklıkta bulunmaktadır. Odalarda misafirlerinin yararlanabileceği bir çok alternatif bulunmaktadır. Bunlar; klima, minibar, kanepe ve kablolu tv bulunmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz oto parkı bulunmaktadır. Güzel ve keyifli bir tatil geçirmek için tercih edebileceğiniz bir tesistir. Aynı zamanda restoranında dünyaca ünlü yemeklere yer verilmektedir. Eşsiz ve muhteşem lezzetleri tatma şansını elde edebilirsiniz.

Wazirabad Road, Sialkot, Pakistan, 51040

Sialkot Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sialkot 1.966,61 TL 25 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sialkot ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kafanızdaki Sınırları Kaldırın! İşte Dünya’nın En İlginç Ülke Sınırları
Kafanızdaki Sınırları Kaldırın! İşte Dünya’nın En İlginç Ülke Sınırları
23 Şubat 2019
Birbirinden ilginç geleneklere, yemeklere ve hayat tarzlarına alıştık. Peki hiç sınırların da birbirinden farklı ve ilgi çekici olabileceğini düşünmüş müydünüz? Kuş bakışı bile belli olan sınırlardan
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı
İlk Kez Öğrenci Yurdunda Kalacaklara Tavsiyeler
İlk Kez Öğrenci Yurdunda Kalacaklara Tavsiyeler
11 Eylül 2018
Şüphesiz ki üniversite bir genç insanın en parlak dönemlerinden biri. Her yıl pek çok genç insan hayalindeki üniversite için başka şehirlere gidiyor. Aile yanından ayrılıp yeni bir şehre yerleşirken h
1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan
1313 Yaşındaki Dünyanın En Eski Oteli: Nishiyama Onsen Keiunkan
13 Ağustos 2018
Sizleri binlerce yıllık geçmişe sahip Japon kültürünü, en doğal haliyle görebileceğiniz bir mekana davet ediyoruz… Doğal güzellikler ve şifalı sularla çevrili bir köyde, teknolojiden ve gürültüden uza

Sialkot Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Muhteşem bir yer kesinlikle gidilmesi gereken biryer
Burayı çok merak ediyorum en kısa sürede gideceğim
Gerçekten farklı bi büyüsü ve doğası var kesin gidin
Herşey çok güzeldi yağmur yağdı ama olsun
Biz bu kadar güzel olacağını bilmiyorduk, maç için gitmiştik.
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık sevgilim ile birlikte
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sialkot Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:30:10
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sialkot, (SKT)
SKT
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948