Letonya Uçak Bileti

Letonya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Letonya Hakkında Bilgiler

Kuzey Avrupa'da birçok ülkeye komşu olan Letonya, oldukça gelişmiş ve hoş bir ülkedir.

Letonya'ya gidebilmek için uygun yollardan biri uçak yolculuğunu tercih etmektir. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan birçok sefer Letonya'ya yapılmaktadır. Talep çok fazla olmadığı için günlük dört ya da beş uçuş yapılıyor. Letonya uçak bileti alabilmek için birçok uçuş firması tercih edilebilir. Bu uçuş firmaları arasında Belavia, Türk Havayolları, Air Baltic, Ukraine Airlines, Aegean Airlines, Tarom, Aeroflot, Utair Aviation JSC yer alıyor. Uygun bileti bulabilmek için Biletall.com'a başvurulabilir. Böylece erken Letonya uçak bileti rezervasyon yapılabilir.

Seyahat etmek isteyen kişilerin çoğunluğu İstanbul'dan Letonya'ya gitmek istiyorsa Türk Hava Yolları seçeneğini tercih ediyor. Letonya uçak bileti THY kelimeleri yazıldığı takdirde birçok bilet imkânı kişilere sunulur. Böylelikle uygun fiyatlı uçuşları da erkenden alma fırsatı bulunuyor. Schengen vizeniz yoksa Letonya uçak biletinizi almadan önce Schengen vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gerektiğinde bilet kampanyalarına da rastlama olanağı bulunabilir. Letonya uçak bileti fiyatları genellikle bu şekilde öğrenilebilir. Elbette fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Letonya'ya uygun şekilde Letonya ucuz uçak bileti alınmak istendiği takdirde kolaylıkla temin edilebilir. Ancak mutlaka vize işlemlerinin yapılması gerekiyor. İstenilen şartların tamamen sağlanması gerekiyor.

Letonya'ya seyahat için farklı pasaportlar kullanılıyor. Yeşil, gri, siyah ve bordo pasaportlar kullanılır. Ancak vize isteme durumu umumi pasaportlar yani bordo pasaportlar için gereklidir. Eğer devam eden bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek yoktur. Diğer pasaport sahipleri 90 süre içerisinde Letonya'ya ulaşım sağlayabilir.

Letonya ülkesinin önemli özelliklerinden biri kış aylarında mevsimin oldukça sert ve soğuk olmasıdır. Bu nedenle genelde kış yerine sonbahar gezmek için daha fazla tavsiye edilir. Yazları da yaz yağmurlarının sık olduğu bir ülkedir.

Letonya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu da sık merak edilen bir konudur. Uçuş süresi 2 saat 15 dakika şeklindedir. Genelde aktarmalı olmaz ancak aktarmalı uçuş da bulunuyor.

Letonya'nın Başkenti

Letonya ülkesinin başkenti ülkenin merkezi olan Riga kentidir.

Letonya Nüfusu - Letonya Resmi Dili

Letonya ülkesinin nüfusu 2.291.000'dir. Resmi dili ise Letonca'dır.

Letonya Para Birimi

Letonya bir Avrupa ülkesidir. Bu nedenle para birimi olarak da Euro kullanılır.

Letonya'da Saat Kaç?

Merak uyandıran Letonya Türkiye saat farkı bulunmuyor. Yani şuan Türkiye'de saatin 21.36 olması gibi Letonya'da da saatler 21.36'yı gösteriyor.

Letonya'da Ne Ucuz? Letonya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Letonya ülkesine ulaşım sağlandıktan sonra dönerken kişiler hem kendileri hem de sevdikleri için birtakım hediyeler almak isteyebilir. Alınabilecek uygun hediyeler arasında kehribar taşı bulunuyor. Kehribar taşı Letonya'da ki önemli ürünlerden biridir. Bunun dışında bal, deri ürünleri, geleneksel kıyafetler de hediye olarak alınabilecek ürünler arasındadır.

Biletall.com'un sunduğu En ucuz Letonya uçak bileti temin edildikten sonra ülkeye kolaylıkla gidilebilir. Bu ülkeyi keşfetmek için ise birçok sebep bulunuyor.

Letonya ülkesi birçok festivale ev sahipliği yapan bölgelerden biridir. Bu festivaller arasında kültür, müzik, film, dini olaylar, spor festivalleri yapılabilir. Hatta çocuklar ve aileler için de çeşitli festivaller yapılıyor. Her yıl yapılan Skanu Mezs, Summer Sound, Positivus festivallerine katılma imkânı yakalayanlar mutlaka gitmelidir. Festivaller kişilerin gezisini daha renkli hale getirir.

Letonya tarihi dolayısıyla birçok mutfaktan etkilenmiş olsa da özel tatları bulunan bir ülkedir. ülke içerisinde özellikle balık, çavdar, buğday, yulaf, bezelye, pancar ve patates sık sık tüketiliyor. çünkü bu ürünlerin yetişme alanı Letonya'dır. Yemeklerde kimyon, peynir, ekmek sık sık tüketilir.

Tarih boyunca Letonya birçok olayı birebir yaşamıştır. Rusların baskısı altında kalmıştır. Nazi döneminde çeşitli işgallere uğramıştır. Sonunda ise Avrupa ülkesi olarak kalmıştır. Yaşamış olduğu bu tarihi olayların kalıntıları da hala ülke içerisinde bulunuyor. ülke SSCB döneminde Rusya'nın bir şehri olarak görüldüğü için şimdilerde SSCB öven cümleler ülke de hoş karşılanmaz.

Letonya ülkesi Baltık Denizi'nin kıyısında oluşturulmuş olan bir ülkedir. Bu nedenle deniz turizmi de gelişmiştir. Bu denizden hem yemek için balıklar çıkarılıyor hem de kişiler tatil yapmak istedikleri takdirde Letonya'ya ulaşım sağlayabilir ve bu imkanlardan yararlanabilir.

Letonya, kültürü ile de kendini belli eden bir ülkedir. Letonya halkı genelde negatif düşüncelere sahip olan insanlardan oluşuyor. Ayrıca dostluk konusuna çok fazla önem verdikleri için arkadaşlık kurma durumunda da biraz mesafeli davranıyorlar. Suç oranı düşüktür ayrıca kitap okuma oranı da yüksektir.

Letonya'ya ulaşım sağlamak için kullanılabilecek uygun yollardan biri uçaklardır. Biletall.com sayesinde Letonya Türkiye uçak biletleri kolaylıkla alınabilir. Letonya'ya gittikten sonra farklı şehirlerini de ziyaret etmek mümkündür. Oldukça çeşitli imkanlara sahip şehirler bulunur.

Riga

Riga kenti Letonya'nın başkenti olmasının yanı sıra büyük şehirlerinden biridir. Riga körfezi kıyısında, ülkenin kuzey kesiminde yer alıyor. Kozmopolitan bir şehir olarak adlandırılmaktadır. Old Town olarak adlandırılabilen bir şehirdir. Sokakta yürürken bile şehrin retro havası kişileri etkilemektedir. Hatta etkileyici olarak görülen, her turistin fotoğraflarını çektiği Art Nouveau binaları UNESCO dünya miras listesindedir. Bu şehirde karasal iklim bulunuyor. Bu nedenle yaz aylarında sıcaklığın yüksek olduğu durumlarda çeşitli festivaller yapılıyor. Şehirde ekonomi ahşap, lojistik, gıda, teknoloji üzerinden sağlanıyor. Gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmelidir.

Cesis

Oldukça doğal bir alana kurulmuş olan Cesis kasabası 2014 Avrupa Kültür Başkenti unvanı için aday olan şehirlerden biridir. Vidzeme dağlık bölgesine kurulmuş olan bir şehirdir. Nehir, orman ve vadileri keşfetmek oldukça kolaydır. çok eski bir yerleşim yeridir. Gezerken bile bu durumu anlamak mümkün oluyor. Surlar şehrin tarihi hakkında fikir veriyor. Ve şehirde bir kilise ile pazar alanı bulunuyor.

Bauska

Letonya ülkesinin Zemgale bölgesinde yer alan Bauska şehri iki nehrin birleştiği noktada oluşturulmuştur. Şehir, Litvanya'nın tamamında olduğu gibi birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmıştır. Bu açıdan tarihi gezinti yapmak isteyen kişiler bu şehre gidebilir.

Herkes kolaylıkla Letonya Türkiye uçak seferleri konusunda bilgi edinebilir. Ardından şehre ulaşım sağlayarak oldukça kaliteli zaman geçirmeniz söz konusu olabilir.

Letonya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Letonya Baltık Denizi'ne sınırı olan bir ülkedir. Bu açıdan deniz turizmi de denizden elde edilebilecek besin de oldukça fazladır. Baltık Denizi'ne girmek isteyen kişiler Jürmala kentine ulaşım sağlayabilir. Plajlar sayesinde denize girme şansınız bulunabilir. Su sporları yapmak isteyen kişilerin de gidebileceği bir bölgedir.

Letonya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Letonya'ya gidildiğinde alınabilecek başlıca hediyelik eşya kehribar taşıdır. Kehribar taşının süslediği çeşitli kolyeler alınabilir. Deri giyim ürünleri yaygındır. Ayrıca ülke kendi balını kendi üretmektedir. Bal da alınabilecek ürünler arasındadır. ülkede çeşitli alışveriş caddeleri bulunur.

Letonya'nın Doğal Güzellikleri

Letonya nehirler ülkesidir. Birçok nehir ülkenin içerisinden geçmektedir. Bu durumda ülkeyi doğal güzelliklere sahip kılar. Letonya'da doğal güzellik arayanlar Gauja Milli Parkı, Gutmani Mağarası, Gauja Nehri, Kuldiga, Turaida Kalesi ve doğal güzellikleri ile ünlü olan Cesis şehridir. Dağlar, denizler ve nehirler ülke içerisinde keşfedilebilecek noktalardır.

Letonya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Letonya ülkesi birçok tarihi olaya ev sahipliği yaptığı için çeşitli gezilecek tarihi bölgelere sahiptir. Bu tarihi alanlar arasında Bauska Kalesi, Turaida Kalesi, Old Sigulda Kalesi, Palazzo di Rundale, The Three Brothers, Kilise ve Katedraller de mutlaka gezilmesi gereken alanlardır. Parklar ve müzeler de gezilecek uygun alanlardır.

Letonya Gezi Rehberi

Letonya ülkesinde gezmek aslında oldukça kolaydır. ülkeye gitmeden önce mutlaka bir gezi programı hazırlanmalıdır. Hem doğal hem de tarihi güzellikler atlamadan gezilmelidir. Gezerken birçok toplu taşıma kullanılabilir. yaygın olanı otobüslerdir. Ancak bisiklet kullanmaktan hoşlanan kişiler mutlaka bisikleti tercih etmelidir. çünkü şehirde genel bir bisiklet kullanma alışkanlığı vardır. Gezerken de oldukça işe yarar. Şehirlerarası yolculuk yaparken ise trenler tercih edilebilir. Letonya Türkiye uçak bileti fiyatları ödendikten sonra kolaylıkla şehre ulaşılabilir. Ancak şehirde otostop kültürü de oldukça yaygındır. Bu nedenle otostop ile karşılaşıldığında şaşırmamanız gerekir.

Letonya Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra kişiler açlık hissedebilir. Ve bunun için de Letonya'nın sahip olduğu geleneksel yemekler tadılabilir. Bu yiyecekler damak tadına uygun olmasa bile mutlaka denenmelidir.

Sağlıklı Etli Jöle Cükas Galerts

Oldukça farklı bir ana yemek türü olan Cükas Galerts etli bir yiyecektir. Jöle içerisine koyulan özel ettir. Genelde içerisine havuç da eklenir. Farklı bir görünüme sahiptir ancak Letonyalıların sık tercih ettiği bir besindir. Sebze ile servis edilir.

Türklerin Sık Sık Tükettiği Islak Köfte Kotletes

Türkiye'de yapılan köftelerden daha büyük ve ıslak şekilde yapılan köfte çeşitleridir. Yanında pilav, salata ya da patates ile servis ediliyor. Tüketmesi kolay ve lezzetli bir yiyecek olarak görülür.

Farklı Ancak Lezzetli Köfteli çorba Firkadelu Zupa

Bu yiyecek de etli bir yiyecektir. Köfteli çorba olarak adlandırılır. Bu yiyecek de çoğu zaman pilavın yanında servis edilir. Letonya Türkiye uçak bileti alındıktan sonra bu yiyecekler tüketilebilir.

Letonya'da Yenilecek Güzel Yemekler

Letonya farklı yemek kültürlerinden oluşmaktadır. ünlü ve tüketilmesi tavsiye edilen yiyecekler arasında Kotletes, Firkadelu Zupa, Karbonade yer alır. Denenmesi gereken yiyeceklerdir.

Letonya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Letonya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ventspils Havalimanı
Riga Havalimanı
Liepaja Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white