1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Letonya Uçak Bileti

Letonya Nüfusu
2 Milyon 291 Bin
Letonya Başkenti
Riga
Letonya Resmi Dili
Letonca
Letonya Zaman Dilimi
GMT +2
Letonya Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
15 EUR
Letonya Telefon Kodu
371
Ortama İçecek Fiyatı
2 EUR
İstanbul - Riga Uçuş Süresi
2 Saat 15 Dk
İstanbul - Riga Uçuş Mesafesi
1.807 Km

En Ucuz Türkiye - Letonya Uçak Seferleri

İstanbul - Riga
Lot Polish Airlines
30 Haz 2020
Ankara - Riga
Ukraine International Airline
28 Haz 2020
Adana - Riga
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Kayseri - Riga
Pegasus
04 Haz 2020
Antalya - Riga
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Iğdır - Riga
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Gaziantep - Riga
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Sivas - Riga
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
İzmir - Riga
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020

En Ucuz Letonya Kalkışlı Uçak Seferleri

Riga - Tallinn
Air Baltic
15 Haz 2020
Riga - Vilnius
Air Baltic
29 Haz 2020
Riga - Berlin
Air Baltic
29 Haz 2020
Riga - Kiev
Air Baltic
01 Tem 2020
Riga - Viyana
Lot Polish Airlines
06 Haz 2020
Riga - Brüksel
Sas Scandinavian Airlines
23 Haz 2020
Riga - İstanbul
Lot Polish Airlines
28 Haz 2020
Riga - Paris
Lot Polish Airlines
22 Haz 2020
Riga - Antalya
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Riga - Adana
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Riga - Ankara
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Riga - Iğdır
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Riga - Elazığ
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Riga - Conakry
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Letonya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Letonya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Letonya'ya Nasıl Gidilir?

Letonya'ya gidebilmek için en uygun yollardan biri uçak yolculuğunu tercih etmektir. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan birçok sefer Letonya'ya yapılmaktadır. Talep çok fazla olmadığı için günlük dört ya da beş uçuş yapılıyor. Letonya uçak bileti alabilmek için birçok uçuş firması tercih edilebilir. Bu uçuş firmaları arasında Belavia, Türk Havayolları, Air Baltic, Ukraine Airlines, Aegean Airlines, Tarom, Aeroflot, Utair Aviation JSC yer alıyor. Uygun bileti bulabilmek için Biletall.com’a başvurulabilir. Böylece erken Letonya uçak bileti rezervasyon yapılabilir.

Seyahat etmek isteyen kişilerin çoğunluğu İstanbul'dan Letonya'ya gitmek istiyorsa Türk Hava Yolları seçeneğini tercih ediyor. Letonya uçak bileti THY kelimeleri yazıldığı takdirde birçok bilet imkânı kişilere sunulur. Böylelikle uygun fiyatlı uçuşları da erkenden alma fırsatı bulunuyor. Schengen vizeniz yoksa Letonya uçak biletinizi almadan önce Schengen vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gerektiğinde bilet kampanyalarına da rastlama olanağı bulunabilir. Letonya uçak bileti fiyatları genellikle bu şekilde öğrenilebilir. Elbette fiyatlar değişiklik gösterebilir.

 

 

Letonya Vize Şartları Neler?

Letonya Vize İstiyor mu?
Evet
Letonya Vize Ücreti
80 EUR
Letonya Vize Şartları

Letonya'ya uygun şekilde Letonya en ucuz uçak bileti alınmak istendiği takdirde kolaylıkla temin edilebilir. Ancak mutlaka vize işlemlerinin yapılması gerekiyor. İstenilen şartların tamamen sağlanması gerekiyor.

Letonya'ya seyahat için farklı pasaportlar kullanılıyor. Yeşil, gri, siyah ve bordo pasaportlar kullanılır. Ancak vize isteme durumu umumi pasaportlar yani bordo pasaportlar için gereklidir. Eğer devam eden bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek yoktur. Diğer pasaport sahipleri 90 süre içerisinde Letonya'ya ulaşım sağlayabilir.

Letonya'ya girerken alınan vizede belli miktar ücret istenmektedir. Bu ücret şuan 60 Euro şeklinde belirlenmiştir. Bu miktar içerisinde seyahat sigortası da bulunuyor.

Letonya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Letonya ülkesinin en önemli özelliklerinden biri kış aylarında mevsimin oldukça sert ve soğuk olmasıdır. Bu nedenle genelde kış yerine sonbahar gezmek için daha fazla tavsiye edilir. Yazları da yaz yağmurlarının sık olduğu bir ülkedir.

Letonya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu da sık merak edilen bir konudur. Uçuş süresi 2 saat 15 dakika şeklindedir. Genelde aktarmalı olmaz ancak aktarmalı uçuş da bulunuyor.

Letonya Hakkında Bilgiler

Letonya'nın Başkenti

Letonya ülkesinin başkenti ülkenin merkezi olan Riga kentidir.

Letonya Nüfusu - Letonya Resmi Dili

Letonya ülkesinin nüfusu 2.291.000'dir. Resmi dili ise Letonca'dır.

Letonya Para Birimi

Letonya bir Avrupa ülkesidir. Bu nedenle para birimi olarak da Euro kullanılır.

Letonya'da Saat Kaç?

Merak uyandıran Letonya Türkiye saat farkı bulunmuyor. Yani şuan Türkiye'de saatin 21.36 olması gibi Letonya'da da saatler 21.36'yı gösteriyor.

Letonya'da Ne Ucuz? Letonya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Letonya ülkesine ulaşım sağlandıktan sonra dönerken kişiler hem kendileri hem de sevdikleri için birtakım hediyeler almak isteyebilir. Alınabilecek en uygun hediyeler arasında kehribar taşı bulunuyor. Kehribar taşı Letonya'da ki en önemli ürünlerden biridir. Bunun dışında bal, deri ürünleri, geleneksel kıyafetler de hediye olarak alınabilecek ürünler arasındadır.

Letonya Nerede?

Letonya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Letonya Festivalleri
• Letonya Mutfağı
• Letonya Tarihi
• Letonya Deniz Turizmi
• Letonya Kültürü
 1. Letonya ülkesi birçok festivale ev sahipliği yapan bölgelerden biridir. Bu festivaller arasında kültür, müzik, film, dini olaylar, spor festivalleri yapılabilir. Hatta çocuklar ve aileler için de çeşitli festivaller yapılıyor. Her yıl yapılan Skanu Mezs, Summer Sound, Positivus festivallerine katılma imkânı yakalayanlar mutlaka gitmelidir. Festivaller kişilerin gezisini daha renkli hale getirir.
 2. Letonya tarihi dolayısıyla birçok mutfaktan etkilenmiş olsa da özel tatları bulunan bir ülkedir. Ülke içerisinde özellikle balık, çavdar, buğday, yulaf, bezelye, pancar ve patates sık sık tüketiliyor. Çünkü bu ürünlerin yetişme alanı Letonya'dır. Yemeklerde kimyon, peynir, ekmek sık sık tüketilir.
 3. Tarih boyunca Letonya birçok olayı birebir yaşamıştır. Rusların baskısı altında kalmıştır. Nazi döneminde çeşitli işgallere uğramıştır. Sonunda ise Avrupa ülkesi olarak kalmıştır. Yaşamış olduğu bu tarihi olayların kalıntıları da hala ülke içerisinde bulunuyor. Ülke SSCB döneminde Rusya'nın bir şehri olarak görüldüğü için şimdilerde SSCB öven cümleler ülke de hoş karşılanmaz.
 4. Letonya ülkesi Baltık Denizi'nin kıyısında oluşturulmuş olan bir ülkedir. Bu nedenle deniz turizmi de gelişmiştir. Bu denizden hem yemek için balıklar çıkarılıyor hem de kişiler tatil yapmak istedikleri takdirde Letonya'ya ulaşım sağlayabilir ve bu imkanlardan yararlanabilir.
 5. Letonya, kültürü ile de kendini belli eden bir ülkedir. Letonya halkı genelde negatif düşüncelere sahip olan insanlardan oluşuyor. Ayrıca dostluk konusuna çok fazla önem verdikleri için arkadaşlık kurma durumunda da biraz mesafeli davranıyorlar. Suç oranı düşüktür ayrıca kitap okuma oranı da yüksektir.

Letonya’nın En Güzel Şehirleri

Letonya'ya ulaşım sağlamak için kullanılabilecek en uygun yollardan biri uçaklardır. Biletall.com sayesinde Letonya Türkiye uçak biletleri kolaylıkla alınabilir. Letonya'ya gittikten sonra farklı şehirlerini de ziyaret etmek mümkündür. Oldukça çeşitli imkanlara sahip şehirler bulunur.

Riga

Riga kenti Letonya'nın başkenti olmasının yanı sıra en büyük şehirlerinden biridir. Riga körfezi kıyısında, ülkenin kuzey kesiminde yer alıyor. Kozmopolitan bir şehir olarak adlandırılmaktadır. Old Town olarak adlandırılabilen bir şehirdir. Sokakta yürürken bile şehrin retro havası kişileri etkilemektedir. Hatta etkileyici olarak görülen, her turistin fotoğraflarını çektiği Art Nouveau binaları UNESCO dünya miras listesindedir. Bu şehirde karasal iklim bulunuyor. Bu nedenle yaz aylarında sıcaklığın yüksek olduğu durumlarda çeşitli festivaller yapılıyor. Şehirde ekonomi ahşap, lojistik, gıda, teknoloji üzerinden sağlanıyor. Gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmelidir.

Cesis

Oldukça doğal bir alana kurulmuş olan Cesis kasabası 2014 Avrupa Kültür Başkenti unvanı için aday olan şehirlerden biridir. Vidzeme dağlık bölgesine kurulmuş olan bir şehirdir. Nehir, orman ve vadileri keşfetmek oldukça kolaydır. Çok eski bir yerleşim yeridir. Gezerken bile bu durumu anlamak mümkün oluyor. Surlar şehrin tarihi hakkında fikir veriyor. Ve şehirde bir kilise ile pazar alanı bulunuyor.

Bauska

Letonya ülkesinin Zemgale bölgesinde yer alan Bauska şehri iki nehrin birleştiği noktada oluşturulmuştur. Şehir, Litvanya'nın tamamında olduğu gibi birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmıştır. Bu açıdan tarihi gezinti yapmak isteyen kişiler bu şehre gidebilir.

Letonya’da Gezilecek Yerler

Herkes kolaylıkla Letonya Türkiye uçak seferleri konusunda bilgi edinebilir. Ardından şehre ulaşım sağlayarak oldukça kaliteli zaman geçirmeniz söz konusu olabilir.

Letonya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Letonya Baltık Denizi'ne sınırı olan bir ülkedir. Bu açıdan deniz turizmi de denizden elde edilebilecek besin de oldukça fazladır. Baltık Denizi'ne girmek isteyen kişiler Jürmala kentine ulaşım sağlayabilir. Plajlar sayesinde denize girme şansınız bulunabilir. Su sporları yapmak isteyen kişilerin de gidebileceği bir bölgedir.

Letonya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Letonya'ya gidildiğinde alınabilecek en başlıca hediyelik eşya kehribar taşıdır. Kehribar taşının süslediği çeşitli kolyeler alınabilir. Deri giyim ürünleri yaygındır. Ayrıca ülke kendi balını kendi üretmektedir. Bal da alınabilecek ürünler arasındadır. Ülkede çeşitli alışveriş caddeleri bulunur.

Letonya'nın Doğal Güzellikleri

Letonya nehirler ülkesidir. Birçok nehir ülkenin içerisinden geçmektedir. Bu durumda ülkeyi doğal güzelliklere sahip kılar. Letonya'da doğal güzellik arayanlar Gauja Milli Parkı, Gutmani Mağarası, Gauja Nehri, Kuldiga, Turaida Kalesi ve doğal güzellikleri ile ünlü olan Cesis şehridir. Dağlar, denizler ve nehirler ülke içerisinde keşfedilebilecek noktalardır.

Letonya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Letonya ülkesi birçok tarihi olaya ev sahipliği yaptığı için çeşitli gezilecek tarihi bölgelere sahiptir. Bu tarihi alanlar arasında Bauska Kalesi, Turaida Kalesi, Old Sigulda Kalesi, Palazzo di Rundale, The Three Brothers, Kilise ve Katedraller de mutlaka gezilmesi gereken alanlardır. Parklar ve müzeler de gezilecek uygun alanlardır.

Letonya Gezi Rehberi

Letonya ülkesinde gezmek aslında oldukça kolaydır. Ülkeye gitmeden önce mutlaka bir gezi programı hazırlanmalıdır. Hem doğal hem de tarihi güzellikler atlamadan gezilmelidir. Gezerken birçok toplu taşıma kullanılabilir. En yaygın olanı otobüslerdir. Ancak bisiklet kullanmaktan hoşlanan kişiler mutlaka bisikleti tercih etmelidir. Çünkü şehirde genel bir bisiklet kullanma alışkanlığı vardır. Gezerken de oldukça işe yarar. Şehirlerarası yolculuk yaparken ise trenler tercih edilebilir. Letonya Türkiye uçak bileti fiyatları ödendikten sonra kolaylıkla şehre ulaşılabilir. Ancak şehirde otostop kültürü de oldukça yaygındır. Bu nedenle otostop ile karşılaşıldığında şaşırmamanız gerekir.

Letonya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cükas Galerts
Piragi
Karbonade
Kotletes

Letonya Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra kişiler açlık hissedebilir. Ve bunun için de Letonya'nın sahip olduğu geleneksel yemekler tadılabilir. Bu yiyecekler damak tadına uygun olmasa bile mutlaka denenmelidir.

Sağlıklı Etli Jöle Cükas Galerts

Oldukça farklı bir ana yemek türü olan Cükas Galerts etli bir yiyecektir. Jöle içerisine koyulan özel ettir. Genelde içerisine havuç da eklenir. Farklı bir görünüme sahiptir ancak Letonyalıların sık tercih ettiği bir besindir. Sebze ile servis edilir.

Türklerin Sık Sık Tükettiği Islak Köfte Kotletes

Türkiye'de yapılan köftelerden daha büyük ve ıslak şekilde yapılan köfte çeşitleridir. Yanında pilav, salata ya da patates ile servis ediliyor. Tüketmesi kolay ve lezzetli bir yiyecek olarak görülür.

Farklı Ancak Lezzetli Köfteli Çorba Firkadelu Zupa

Bu yiyecek de etli bir yiyecektir. Köfteli çorba olarak adlandırılır. Bu yiyecek de çoğu zaman pilavın yanında servis edilir. Letonya Türkiye uçak bileti alındıktan sonra bu yiyecekler tüketilebilir.

Letonya'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Letonya farklı yemek kültürlerinden oluşmaktadır. En ünlü ve tüketilmesi tavsiye edilen yiyecekler arasında Kotletes, Firkadelu Zupa, Karbonade yer alır. Denenmesi gereken yiyeceklerdir.

Letonya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Tallinn - Riga 410,53 TL 50 Dakika
İstanbul - Riga 579,78 TL 19 Saat 55 Dakika
Berlin - Riga 788,85 TL 1 Saat 35 Dakika
Ankara - Riga 802,99 TL 11 Saat 10 Dakika
Oslo - Riga 828,32 TL 1 Saat 30 Dakika
Adana - Riga 1.079,96 TL 7 Saat 55 Dakika
Sofya - Riga 1.138,94 TL 6 Saat 20 Dakika
Bakü - Riga 1.495,93 TL 6 Saat 25 Dakika
Kayseri - Riga 1.522,62 TL 34 Saat 45 Dakika
Antalya - Riga 2.233,10 TL 5 Saat 55 Dakika
Iğdır - Riga 2.269,94 TL 8 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Riga 2.327,71 TL 6 Saat 50 Dakika
Sivas - Riga 2.328,34 TL 10 Saat 10 Dakika
İzmir - Riga 2.426,29 TL 7 Saat 50 Dakika

Letonya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Letonya uçak bileti ne kadar?
  Letonya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Riga olup, bilet fiyatı 579,78 TL'dir.
 • Letonya uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Baltic, Klm, Lot Polish Airlines, Pegasus, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Letonya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Riga arası 2 Saat 15 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Letonya ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.
 • Letonya başkenti neresidir?
  Başkent Riga şehridir.
 • Letonya para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • Letonya nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 2 Milyon 291 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Letonya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.
Sihirli Lambadaki Cin'i Bulabileceğiniz 20 Harika Avrupa Ülkesi Kumsalı
Sihirli Lambadaki Cin'i Bulabileceğiniz 20 Harika Avrupa Ülkesi Kumsalı
28 Temmuz 2017
Tatiller, insanların yıl boyunca biriktirdikleri bütün streslerini bir kenara bırakıp, kendilerini dinlendirebilecekleri bir terapi görevini üstlenmektedir. Yıl boyunca binlerce insan, kendilerini kum
Birçok Seyahat Severin Gözünden Kaçan 4 Muhteşem Baltık Ülkesi
Birçok Seyahat Severin Gözünden Kaçan 4 Muhteşem Baltık Ülkesi
05 Nisan 2017
Baltık Denizi’ne kıyısı olan bağımsız devletlerin oluşturduğu Baltık ülkeleri turistik açıdan çok değerli bir ülke birliğini işaret ediyor. Başlangıçta sadece Estonya, Letonya ve Litvanya ülkelerini k

Letonya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

C*** H*** U***
24 Ekim Çarşamba
Riga
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
H*** B*** A***
21 Eylül Cuma
Riga
Gitmeden önce araştırın, çok farklı bilgiler öğreneceksiniz şehir ile alakalı
E*** P***
28 Temmuz Cumartesi
Riga
Hiç geri dönmek istemediğim bir şehir, gittiğimde kendimi zincirlemek istiyorum
O*** T*** G***
7 Kasım Çarşamba
Riga
Birbirinden keyifli yerler var, gezmeye doyamıyor insan.
N*** E***
11 Haziran Pazartesi
Riga
Benim gibi macera sever biriyseniz kesin gidin
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Letonya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:19:17 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Riga, (RIX)
RIX
LV

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699