1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Libya Uçak Bileti

Libya Nüfusu
6 Milyon 293 Bin
Libya Başkenti
Trablus
Libya Resmi Dili
Arapça
Libya Zaman Dilimi
GMT +2
Libya Para Birimi
Libya Dinarı (LYD)
Ortama Yemek Fiyatı
12 LYD
Libya Telefon Kodu
+218
Ortama İçecek Fiyatı
7 LYD
İstanbul - Trablus Uçuş Süresi
2 Saat 42 Dk
İstanbul - Trablus Uçuş Mesafesi
2.963 Km

Libya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Libya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Libya'ya Nasıl Gidilir?

Libya'ya İstanbul'dan Sabiha Gökçen ya da Atatürk Havalimanı'ndan gitmek mümkün. Farklı uçuş şirketlerinin düzenlemiş olduğu Libya uçak bileti fırsatları ile uygun fiyatlı olarak gidebilirsiniz. Farklı havalimanlarından günlük 10 ya da 12 uçuş yapıldığı görülüyor. Bu uçuşlar Türk Hava Yolları ile seyahat etmek isteyenler için belirli saat aralıklarıyla yer alıyor. Pek çok kişi Biletall.com üzerinden kolaylıkla Libya uçak bileti THY firmasından daha uygun fiyatlı olarak Libya’ya seyahat edebiliyor.

Biletall.com üzerinden yine aynı şekilde Libya uçak bileti rezervasyon seçeneklerinden de yararlanarak şubeye gitmeden de bilet alma işlemleri veya rezervasyon işlemleri yapılabiliyor.

Firmalardan internet üzerinden kolaylıkla bilet almak mümkün. Daha uygun fiyatlı uçuş gerçekleştirmek isteyen kişiler için, Libya uçak bileti fiyatları incelenerek en doğru bilgiye ulaşılabilir. Bu nedenle de uygun fiyatlı olarak dünyanın her yerine uçuş yapabilirsiniz. Ayrıca Libya Türkiye uçak saatleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler de Biletall.com üzerinden her türlü bilgiye erişebilir.

Dönüş için de Libya Türkiye uçak bileti fiyatları incelenerek Biletall.com’dan temin edilebilir. Ayrıca, Libya Türkiye uçak bileti de uygun fiyatlı olarak kullanılabilir.

Libya Vize Şartları Neler?

Libya Vize İstiyor mu?
Evet
Libya Vize Ücreti
500 LYD
Libya Vize Şartları

Libya'ya gitmek isteyen kişilerin vizeye ve pasaporta sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle de, Libya en ucuz uçak bileti fırsatları değerlendirilirken vize şartlarının da bilinmesi önemli bir etkendir.

Umumi pasaporta sahip olan kişiler için vize uygulaması yapılıyor. Bu nedenle de, siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip olan herkes 90 güne kadar Libya'ya vizesiz olarak giriş yapabiliyor. Seyahatlerin amacı çok çeşitli olduğu için turist olarak işlemler uygulanıyor.

Libya'ya giriş yaparken umumi pasaport sahiplerinin vize alması gerekiyor. Vize ücretleri 500 Libya Dinarı olarak biliniyor. 500 Libya Dinarı yaklaşık olarak 370 ABD Doları ile denk oluyor. Bu ücreti ödeyerek ülkeye giriş yapılabiliyor.

Libya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Libya konumu itibariyle kurak ve yarı kurak iklime sahiptir. Bu nedenle de kışları yağışlı yazları ise oldukça sıcak ve kuraktır. Nisan ayında en uygun gezi ve seyahat gerçekleştirilebilir.

Libya Hakkında Bilgiler

Doğal güzellikleri ve sanatsal tarihiyle herkesin görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Müzeleri ve mimarisi de oldukça ilgi çekici olarak biliniyor. Turizm kenti olarak da kullanılıyor.

Libya'nın Başkenti

Başkent Trablus'tur. Trablus merkez kabul edilen ve yarı kurak iklime sahip olan, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de dikkat çeken şehirlerinden biridir.

Libya'nın Nüfusu - Libya'nın Resmi Dili

6.293 Milyon nüfusa ev sahipliği yapan Libya gün geçtikçe artan kişi sayısına sahiptir. Resmi dil olarak Arapça tercih edildiği görülmektedir.

Libya Para Birim

Libya kendi parası olan Libya Dinarını kullanıyor. Libya dinarı ABD dolarından daha uygun olarak görülüyor.

Libya'da Saat Kaç?

GMT +2 saat diliminde bulunduğu için Türkiye'de saat 09:00 iken Libya'da saat 08:00 olarak kullanılıyor.

Libya Türkiye saat farkı  1 saat olarak görülmektedir.

Libya'da Ne Ucuz? Libya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Libya sıcak iklime sahip bir yer olduğu için daha çok ince kumaşlar, puşiler ve terletmeyen kıyafetlerin üretiminde oldukça gelişmiştir. Pek çok kişi özel olarak üretilen bu kumaşları uygun fiyatlı olarak alabilir. Ayrıca, çeşitli şapkalar da oranın kültürünü yansıttığı için hediyelik eşya olarak tercih edilebilir. Süs eşyası olarak çeşitli el yapımı tahtadan ya da ahşaptan ürünler de bulunuyor. Tercihler doğrultusunda herhangi biri alınabilir. Libya Türkiye uçak biletleri oldukça uygun olarak temin edilebilir ve geziler başlayabilir.

Libya Nerede?

Libya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Yaz Tatili
• Gaberoun
• Sanat
• Libya Mutfağı
• Tarih
 1. Zuvare, Mısrata, Tacura ve Zawiya ülkenin en meşhur plajları arasında bulunuyor. Sıcak ve kurak iklim nedeniyle en çok tercih edilen plajlar arasında yer alıyor.
 2. Libya'ya gidilince mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Gaberoun geliyor. Dünyanın sayılı en büyük çölleri arasında bulunan ve gezmekle bitmeyecek kadar büyük ve ıssız olan bu çölü mutlaka görmelisiniz.
 3. Sanat müzeleri, her şehirde olduğu gibi Libya'da da pek çok şehirde görülüyor. Bu müzelerden en ünlüsü olan Red Castle Museum mutlaka ziyaret edilmesi gereken sanat müzeleri arasında bulunuyor.
 4. Libya yemekleri genel olarak Afrika kültürünü andırıyor. Daha çok Arap mutfağının izlerinin görülüyor olması da Türk yemekleriyle benzerlik gösterdiğini kanıtlıyor.
 5. Libya tarihi açısından da pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan bir konumda bulunuyor. Dağ ve çöllerin içerisinde er alan gizli tarihler doğanın güzelliğiyle birleşerek muhteşem detayları ortaya koyuyor.

Libya’nın En Güzel Şehirleri

Libya'nın pek çok şehrine Libya en ucuz uçak bileti özelliklerini değerlendirerek seyahat edebilirsiniz. Gezilecek pek çok tarihe ve doğal güzelliğe sahip olduğu için Biletall.com sitesi üzerinden en uygun fiyatları bulabilirsiniz.

Trablus

Ülkenin en büyük şehri olan Trablus, bir Akdeniz şehri olarak görülüyor. Arap ve İtalyan havalarının birlikte kullanılmasıyla bölgede sakin be huzurlu bir hayatı yaşatıyor. Milattan önce 500'lerde Fenikeliler tarafından kurulmuş olan bu kent deniz ticaretinde ve liman gelişmelerinde oldukça ilerleme kaydetmiştir. Bab el-Aziziye Kışlası ve Assai El Hamra Kalesi hem tarihi hem de kültürel mirasını yansıtan yerler arasında bulunduğu için görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir.

Bingazi

Ülkenin en büyük ikinci şehri olarak dikkat çekiyor. Bingazi şehri uzun yıllar boyunca Osmanlı himayesinde bulunduğu için hala devam eden farklı bir kültürü bulunuyor. En çok dikkat çeken özelliklerinden biri olan boydan boya sahil şeridine kurulmuş ve oldukça düzenli olan arazi yapısıdır. Doğal güzellikleri ve sahil şeridiyle mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Şehir içerisinde Özgürlük Meydanı, Kapalı Çarşı ve 5 tane Yunan Antik Kentinin bulunduğu görülüyor. Bu yerleri mutlaka ziyaret etmeniz önerilir.

Mısrata

Ülkenin en büyük 3. şehri olan Misrata, kendine has kültürel özellikleri ve kedine özgü mimari yapısıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Bingazi şehrine uzaklığı 825 km olan bu kent, Türk ve Avrupa mimarisini harmanlayarak islami özellikleri de camileriyle yansıtıyor. Görülmesi gereken yerler arasında, Koztik Kulesi ve Araar Kumsalı ülkenin en ünlü yerleri arasında yer alıyor.

Libya’da Gezilecek Yerler

Seyahat etmek isteyen kişiler, Libya ucuz uçak bileti şeklinde en uygun ve ekonomik uçuş fırsatlarına sahip olabilir. Hem doğal hem tarihi ve sanatsal açıdan oldukça iyi bir gezi sizleri bekliyor.

Libya'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Libya uzun plajlara sahip olan bir Akdeniz ülkesidir. Bu nedenle de, girilebilecek pek çok sahili ve plajı vardır. Ülkenin bilinen en iyi plajları Misrata ve Trablus şehirlerinde bulunuyor. Bu iki şehir hem kültür açısından hem de plajların güzelliği açısından birbirinden oldukça farklı. Her iki şehir de deniz için uygun ve uzun kumsallara sahip. Bu nedenle turistik ve tatil amaçlı giden kişilerin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

Libya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Libya daha çok deniz turizmi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Ancak hediyelik eşya almak isteyen kişler için çeşitli alışveriş merkezleri de bulunuyor. Sharquiat Shop, Pottery Sals Of Gharyan ve Fish Market oldukça ünlü alışveriş yapılacak yerler arasında yer alıyor. Çini kültürü ve hediyelik biblo eşyalar da bu yerlerden bulunabilir.

Libya'nın Doğal Güzellikleri

Doğal güzellikleriyle ülkenin çevrili olması Akdeniz kenti olması ve çölleriyle meşhur olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Pek çok turist ağırlayan bölgede, Gaberoun Çölü görülmesi gereken yerler arasında. Trablus ve Bingazi şehirleri de dağ manzaralarıyla büyüleyici güzelliğini sergiliyor.

Libya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarih açısından kule ve kaleleriyle meşhur olan, uzun yıllar boyunca Osmanlı himayesinde yaşayan bir kültürü barındırıyor. Daha çok mimarisinin görülmesi ve tarihe ev sahipliği yapığı biliniyor. Bu nedenle de Trablus merkezi ve küçük kasabalarıyla görülmesi gereken tüm tarihi barındırıyor. Marcus Aerilous Takı, Gürcü Camii ve Şehitler Meydanı en ünlü tarihi yerlerinden bazılarıdır.

Libya Gezi Rehberi

Libya'nın Trablus şehrine uçakla iniş yapıldıktan sonra geniş bir ulaşım ağına sahip olduğu görülüyor. Geniş yolları ve caddeleriyle meşhur olan bu ülke, doğal güzellikleriyle de göz kamaştırıyor. Ülkenin en ünlü yerlerini gezmek isteyenler için, araç kiralama seçeneği hızlı ve ekonomik olarak uyun bir seçenektir. Libya Türkiye uçuş süresi kısa olması nedeniyle de tercih edilebilir.

İstenilen bölgelere, otobüs hatları ve tren güzergahı ile de gitmek mümkün. Pek çok ulaşım ağının bulunduğu ve otobüslerin halk tarafından daha çok tercih edildiği görülüyor. Ancak, şehirler arası mesafe oldukça uzak olduğu için araç kiralama imkânı turistik geziler için en çok tavsiye edileni oluyor.

Libya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Makarna
Bazeen
Asida
Khubs Bi'Tun

Uygun fiyatlarla Libya Türkiye uçak seferleri incelenerek bilet alan kişilerin pek çok lezzetin tadına bakma olanağı bulunuyor.

Bildiğiniz Tüm Makarnaları Unutun

Domates sosu ile harmanlanarak servis edilen ve kendine has tadı bulunan makarnalar mutlaka denemelisiniz.

En Gözde Yemek Çeşidi

Bazeen olarak bilinen ve yöresel lezzetler içinde mutlaka tadına bakılması gereken bir yemektir. Arap unu ve domatesin birbirine olan uyumuna hayran kalacaksınız.

Tatlı Bir Yemek

Bazeen'e benzeyen ancak bal, tereyağ ve ghee ile yapılan bir çeşit yöresel lezzettir.

En Lezzetli Aperatif

Ton balığı ve ekmek ile yapılan farklı sosları olan khubs bi'tun balığı sevenler için en uygun lezzet.

Ekmeksiz Doymayanlar İçin

Pita ve baget yöreye özgü olarak yapılan ekmek çeşitleridir. Kızarmış olarak tüketilen ve çeşitli baharatları olan bu ekmekleri mutlaka denemelisiniz.

Libya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Makarnanın her halini Libya şehirlerinde bulabilirsiniz. En meşhur yemekleri arasında; Bazeen, Asida, Khubs Bi'tun ve Pita bulunuyor. Bu yemekler yöresel olup en çok tüketilen ve sevilen yiyecekler içerisinde bulunuyor.

Libya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Libya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Trablus arası 2 Saat 42 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Libya ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.
 • Libya başkenti neresidir?
  Başkent Trablus şehridir.
 • Libya para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Libya Dinarı (LYD)
 • Libya nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 6 Milyon 293 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Libya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
15 Kasım 2019
İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m
Babalar Günü Ne Zaman 2020?
Babalar Günü Ne Zaman 2020?
21 Haziran 2019
2020 Babalar Günü 21 Haziran tarihine denk gelmekte. Hafta sonu olması sebebi ile dilerseniz 2 günlük bu tatilde babanız için bir şeyler planlayabilir, Babalar Günü Hediyesi alarak sürpriz yapabilirsi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Libya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 03:05:13 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699