1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Luanda Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
26°C
16 Temmuz
Yarın
Açık
25°C
17 Temmuz
Çarşamba
Açık
26°C
Para Birimi
Angola Kwanza (AOA)
Zaman Dilimi
GMT +1
Luanda Şehri En İyileri
  • Caz Festivalleri
  • Museu Nacional de Antropologia
  • Funge

En Ucuz Luanda Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Luanda
Royal Air Maroc
17 Tem 2019
İzmir - Luanda
Atlasglobal
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Luanda Kalkışlı Uçak Seferleri

Luanda - İstanbul
Royal Air Maroc
19 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Luanda Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Luanda Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Luanda Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AO
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
478,65 AOA
Yemek Fiyatı
1.000 AOA
Alkolsüz İçecek Fiyatı
877 AOA

Luanda’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Luanda uçak bileti kullanarak Luanda'ya gidecek ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken önemli bir durum da ziyaret ve yolculuk için en uygun dönemin hangisi olduğunu tespit edip o zamanda gitmektir.

Normal durumlarda kentteki güzel olayları yaşamak için uygun mevsim sonbahar aylarıdır. Fakat yaz aylarının serin olmasından ekvator bölgesine yakınlığından ötürü yağışlı geçen mevsimi sebebiyle yazları yağışlı geçmektedir.

Ayrıca yaz aylarında gerçekleşen Rio Karnavalı'nın Angola ayağı olan karnaval ve birbirinden önemli festivaller yaz aylarında devam etmektedir. Bu görsel şöleni yakından görmek için dünyanın dört bir yanından sayısız turist gelmektedir.

Luanda Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Luanda uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Luandaya uçan yolcuların şehir merkezine ulaşmak için birbirinden farklı yollarla gidebilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 478,65 AOA

Luanda Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için yapılacak ilk yol şehir içi otobüsleridir. Kişi başı ortalama 478,65 Kz Angola parası ücretidir. Luanda havalimanından şehir merkezine yaklaşık olarak 20 dakikada varmaktadır.

Taksi

Luanda havalimanın dışında bulunan taksiler ile de şehir merkezine taksiler aracılığı ile de gidilmektedir. Taksilerin ortalama ücretleri de 818.86 kz Angola parasıdır.

Luanda Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Luanda'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Quatro de Fevereiro Havaalanı'dır. Luanda uçak bileti avantajlarından yararlanıp havayolu ile Luandanın eşsiz tarihi ve güzelliklerini görmek isteyen yolcular bu havalimanını kullanmaktadır.

Quatro de Fevereiro Havaalanı'nın şehir merkezine uzaklığı 10 kilometre civarı olduğundan araba ile 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşılmaktadır.

Havalimanında iç ve dış hatlar olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. İç hatlarda yolcuların bekleyebileceği kafe ve büfeler bulunmaktadır. Dış hatlarda ise restaurant, gazete ve dergi bölümü ve sağlık ünitesi bölümü de vardır. Dış hatlardan gelen yolcular için şehir hakkında bilgi alabilcekleri broşür bölümü vardır.

Luanda’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Luanda uçak bileti firması ile Luandaya gidecek olan yolcular tarih bakımından oldukça zenginlikler öğreneceklerdir. 1575 yılında 1975 yılına kadar süren Portekiz sömürüsü altında olan bir Afrika ülkesinin tarihi oldukça dikkat çekicidir.
  2. Luanda'nın bir liman kenti olmasından dolayı ülkede çokça balık ve deniz mahsülleri tüketilmektedir. Bunun yanı sıra baharatlı yemekler ve dünya mutfağından yemeklere de rastlayabilirsiniz.
  3. Temmuz ve Ağustos ayları arasında yapılmakta olan uluslararası caz festivali her sene hem yerli halkın hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur.
  4. Safari tutkunlarının vazgeçilmez merkez noktası olan Kissama Doğal parkı içerisinde bulundurduğu vahşi yırtıcıları ile dünyanın en güzide alanlarından biridir.
  5. Her ne kadar birkaç yıl önceye kadar Portekiz sömürüsünün altında da olsa Luanda da bulunabilecek en eşsiz parçalar Afrika maskeleridir.

Luanda Hakkında

Angola'nın başkenti olan Luanda Atlas okyanusunun Orta Afrika kıtasında kıyı şeridinde bulunmaktadır. 1575 tarihinde Portekizliler tarafından kurulmuş olan şehir 1975 yılında bağımzsılığını ilan eden Angola'nın ticaret bölgesi olarak da hizmet vermektedir. Ülkenin en büyük liman bölgesi olan Lobito şehrinden sonra da ikinci liman bölgesidir.

Luanda Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
270 AOA
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir merkezi Luandadan Quatro de Fevereiro Havalimanı’na doğru kalkan otobüsler bulunmaktadır. Bu otobüslerin kalkış saatleri otellerde konaklayan müşteriler otellerde bulunan turist servislerinden ya da şehirde bulunan acentelerden öğrenebilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Ticari taksilerin dışında minibüs şeklinde de taksiler vardır. Bunlarla seyahat ederek de havalimanı ya da şehrin başka noktalarına ulaşılabilmektedir. Şehir merkezi Luanda da dünyaca bilinen firmaların acenteleri, büroları bulunmaktadır. Luanda’da araç kiralamak oldukça ucuz bir yöntemdir. Luanda da şehir içi için araç kiralama ücretleri 330 Türk Lirası’ndan başlamaktadır. Kiralanan araçla yarım saatte Quatro de Fevereiro Havalimanı’na ulaşabilmek mümkündür. Ayrıca şehir genelinde yüzde 80 lik bir oranda özel arabalar ile seyahat edilmektedir. Bu yüzden havalimanı içersinde yer alan araba kiralama ofisleri sayesinde yolcular kalacakları gün boyunca rahat bir ulaşım sağlamak için gezi yaşamaktadırlar.

Luanda Vize Şartları

Angola Vize İstiyor mu?
Evet
Angola Vize Süresi
30 Gün
Angola Vize Ücreti
140 EUR
Angola Vize Detayları
Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaportların hepsi vizeye tabidir. Başvurunuzu yaptıktan yaklaşık olarak 5-8 gün içerisinde vize sonucunuz açıklanacaktır.

Luanda’da Gezilecek Yerler

Museu Nacional de Antropologia
National Bank of Angola
Sangano Beach
Mausoleum of Agostinho Neto
Bir Sömürge Hatırası: Museu Nacional de Antropologia

1576 yılında Luandayı işgal eden Portekizliler tarafından inşa edilmiştir. 13 Kasım 1976 tarihinde

Angola kültür mirasının toplanıp araştırılmasında, korunması ve geçmişteki olayların unutulmaması için kurulan bilimsel bir kuruluştur. Müze iki kattan oluşmaktadır. İçerisinde toplam 14 tane oda bulunmaktadır. Müze bünyesinde takı, müzik aletleri, balıkçılık aletleri başta olmak üzere av aletleri, yöresel Afrika maskeleri ve kadın hakları temalı hatıraları bulunmaktadır. Aynı zamanda müze dış dekoru olarak büyüleyici bir yapıdadır.

Luanda Da Bir Banka: National Bank Of Angola

1864 yılında ilk olarak Portekiz, Lizbon da kuruldu. Kuruluşundaki adı Banco Nacional Ultramarino idi. Portekiz'in sömürü yerlerinden biri olan Angola'nın başkenti Luanda şehrinde kuruldu. Angola'nın başkenti Luanda da bulunan bir merkez bankasıdır. Devlete ait bir kuruluş olup tek yetkilisi ise Angola Hükümetidir. 1926 yılında bankanın Angola şubesi Luanda şehrinde kuruldu. 1975 yılında Angola bağımsızlığını kazanarak Portekiz sömürüsünden kurtulunca bankanın adı Banco de Angola oldu.

Afrika Da Bir Plaj: Sangano Beach

Sangano Körfezi Atlantik denizinin sularıyla iç içedir. Afrika kıtasının batı yakasındaki bir numaralı kumsalı Sangano kumsalıdır. Kumsalda kafe ve restoran bulunmaktadır. Yemek yerlerinin fiyatı çok pahalı değildir. Taze balık ve ıstakoz satın almak isteyenler için en uygun yerdir. Suyu serindir. Uzun bir sahil kıyısıdır.

Luanda Da Bir Anıt: Mausoleum Of Agostinho Neto

Sovyetler Birliği tarafından Angola'nın bağımsızlık mücadelesinde vermiş olduğu mücadele için 1975- 1976 yılında Lenin Barış Ödülüne layık olan Agostinho Neto için yapılmıştır. Bu ödülü onun adına Agostinho Neto Üniverisitesinin Luanda Devlet Üniversitesi tarafından alınmıştır.

Luanda’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Lübnan Yemekleri
Arjantin Yemekleri
Deniz Mahsulleri
Funge
Luanda da Lübnan Etkisi: Lübnan Mutfağı

Dünya çapında da bilinir ki Lübnan yemekleri oldukça baharatlı ve renkli bir görünümdedir. Akdeniz bölgesinin kıyı şeridinde yer alan Lübnan deniz ticaretinde önemli bir yer edinmiştir. Ticaretin oldukça genişlemesinden dolayı Lübnan mutfağı farklı bölgelerden etkilenmiştir. Özellikle de mutfağı Güney Doğu Anadolu tatlarına birebir benzemektedir. Yoğurdun en çok kullanıldığı mutfaktır. Luanda da bir sürü restaurantta Lübnan yemekleri bulunmaktadır.

Luanda da Güney Amerika Etkisi: Arjantin Yemekleri

Arjantin mutfağı en çok sığır etinin tüketildiği mutfaktır. Yemeklerinin çoğu et ağırlıklıdır. Özellikle de Arjantin mutfağında bütün Güney Amerika mutfaklarının etkisini bir arada görmek mümkündür. Arjantin mutfağının yapısında ekmek tüketme alışkanlığı yer almadığı için her yemek sonrası tatlı tüketilmektedir. Luanda da bulunan Arjantin yemeklerinin satıldığı restaurantlar da Güney Amerika tadını tatmak mümkündür. Ayrıca dünyanın her yerinden bir tatlı çeşidi de bu mutfakta tadılabilir.

Luanda ve Deniz Mahsulleri

Angola 330.000 kilometrelik alanla Afrika bölgesindeki en büyük deniz mahsulleri stokuna sahiptir. Deniz ticaretinin de gelişmesinin bundaki payı çok büyüktür. Atlas okyanusunda bulunan 1650 kilometrelik sahili çok çeşitli deniz mahsüllerini coğrafyasında bulundurmaktadır. Luanda şehri liman kenti olmasıyla birlikte deniz mahsulleri ithalat ve ihracatını da üstlenmiştir. Bu sebepten şehirde ve Angola’nın yüzde sekseninde balık tüketimi sıktır. Ülkenin sahil şeridinde taze balık ve ıstakoz oranı çok ve tatları oldukça lezzetlidir.

Funge

Luanda da yerel halk restaurantıdır. Uygun fiyatlı olan bir yemektir. Yemekler karışık bir şekilde tabağa servis edilir.

Konaklama İçin Luanda Otel Seçenekleri

Ucuz Luanda uçak bileti fırsatlı uçuşu ile ister tatil isterse iş gezilerinde Luanda'ya giden yolcular Luanda şehrinde konaklama konusunda da birbirinden farklı olarak isterlerse lüks, konforlu isterlerse de büt

Epic Sana Luanda

Luanda şehir merkezine 2,6 kilometre uzaklıkta olan Epic Sana oteli 5 yıldızlı bir oteldir. 2011 yılında kurulmuştur. Otelin içinde 4 tane restaurant bölümü bulunmaktadır. Spa Oteli olarak da bilinmektedir. Otelde toplam 238 tane oda bulunmaktadır. Otelde kalan müşterilerinin konforu için son derece de mükemmel bir biçimde yapılmıştır. Odanın içinde film kiralama servisi, minibar, internet, ücretsiz kozmetik ürünleri bulunmaktadır. Müşterilere özel olarak manikür ve pedikür yapılmaktadır. Ayrıca otelde spa ve masajın yanında hamam da bulunmaktadır.

R. da Missão, Luanda, Angola
Vip Inn Skyna Luanda

Luanda şehir merkezine 7,3 kilometre uzaklıkta olan Vip Inn Skyna Luanda oteli 4 yıldızlı bir oteldir. 2009 yılında kurulmuştur. Vip Inn Skyna Oteli 14 katlı oldukça büyük bir oteldir. Otelde toplam 231 tane oda bulunmaktadır. Otelde tur hizmetleri de bulunmaktadır. Düğün ve nişan gibi çeşitli organizasyonlar otelde yapılmaktadır. Odaların içinde dizüstü bilgisayarlar için emanet kasaları mevcuttur.

Noº29, Av. de Portugal, Luanda, Angola
Costa Hotel

Luanda havalimanına 3,9 kilometre yakınlıkta olan otel Luanda şehir merkezine 9,6 kilometre uzaklıktadır.

R. Rainha Ginga 29-31, Luanda, Angola

Luanda Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Luanda 3.626,57 TL 33 Saat 30 Dakika
İzmir - Luanda 4.612,44 TL 30 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Luanda ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
12 Temmuz 2019
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
19 Mayıs'ta Rota Samsun! Peki Bu Özel Günde Nereleri Ziyaret Etmeli?
16 Mayıs 2019
19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
23 Ocak 2019
Daha hızlı olması ve bu sayede zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Aynı zamanda eğer pencere kenarındaysanız eşsiz bir manzara d
İstanbul Havalimanı'nda Wifi Var Mı ?
İstanbul Havalimanı'nda Wifi Var Mı ?
05 Aralık 2018
İlk aşaması 42 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan dünyanın en büyük havaalanının açılışı, herkesin merakla beklediği ve Türkiye’nin gündeminde fazlasıyla duran bir haberdi. Bunda açılışın rekor sürede

Luanda Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Biz gerçekten keyif aldık, tur ile gitmiştik tur ekibi de çok eğlenceliydi
Gitmeden önce araştırın, çok farklı bilgiler öğreneceksiniz şehir ile alakalı
Gerçekten güzel gizemli bir havası var o havayı solurken içiniz ürperiyor
Yüzme ekibinin tatili için hocamız göndermişti, güzeldi
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldii rehber hocamız çok bilgiliydi teşeekkürler.
Saklı cennet mi arıyorsunuz ? Orası burası..
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Luanda Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:46:06
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Luanda, (LAD)
LAD
AO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948