Lüksemburg Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Lüksemburg Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Lüksemburg Hakkında Bilgiler

Lüksemburg Şehri veyahut halk arasında Lüksemburg olarak bilinen şehir, şehir unvanına da sahip kapalı bir topluluk olmasının haricinde olmanın yanı sıra Lüksemburg Büyük Dekanlığı'nın başkentidir.

Lüksemburg'un kuzey yakasında Alzette Nehri, güney yakasında Pétrusse Nehri ve şehrin tam ortasında inşası Orta çağ'a dayanan Frank yapıtı Lüksemburg Kalesi yer almaktadır.

10. Yüzyılda kurulan şehir oldukça köklü bir tarihe sahip olmakla birlikte Avrupa'nın göbeğinde siyasal olarak önemli bir noktadadır. Lüksemburg şehri Belçika'nın başkenti Brüksel'e 188 kilometre, Fransa'nın başkenti Paris'e 289 kilometre, Almanya'nın en önemli şehirlerinden biri olan Köln'e ise 190 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 1000 küsur yıllık geçmişinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, 1994 yılı itibariyle köklü geçmişi ve önemli tarihi yapılarından ötürü UNESCO korumasına alınmıştır.

2007 yılında yapılan nüfus sayımına göre şehrin merkezinde toplam 103 bin 973 kişi yaşamaktadır. Dünya'nın en kaliteli yaşamına sahip şehirlerinden biri unvanına sahip Lüksemburg'un bu özelliğinden dolayı bankacılık merkezi haline gelmesi kaçınılmaz olmuştur. Lüksemburg, bankacılık konusundaki önemli niteliğinin yanı sıra Avrupa Birliği'nin üç resmi kuruluşu olan Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Yatırım Bankası ve de Avrupa Mahkemesi'ni bünyesinde taşımaktadır.

Lüksemburg Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Lüksemburg Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Luxembourg Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white