1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Para Birimi
Euro (EUR)
Lüksemburg Zaman Dilimi
GMT +1
Lüksemburg Şehri En İyileri
Schengen Şaraçılık Köyü, Adolphe Köprüsü, Judd mat Gaardebounden

En Ucuz Lüksemburg Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
İzmir - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Malatya - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020
Gaziantep - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Mardin - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Ordu - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Ankara - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Bodrum - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Samsun - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Adana - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Kahramanmaraş - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Kayseri - Lüksemburg
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Lüksemburg Kalkışlı Uçak Seferleri

Lüksemburg - Ankara
Deutsche Lufthansa
17 Haz 2020
Lüksemburg - İstanbul
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Lüksemburg - Amman
Air France
13 Haz 2020
16 Haz 2020
Lüksemburg - İzmir
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Lüksemburg - Samsun
Türk Hava Yolları
28 May 2020
Lüksemburg - Ordu
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lüksemburg Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Lüksemburg Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Lüksemburg Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
LU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Lüksemburg'a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Lüksemburg uçak bileti ile bölgeye gelen kişilerin gelecekleri zamanı iyi belirlemeleri gerekmektedir. Buraya gelmek için en iyi mevsim Sonbahar mevsiminde olmaktadır.

En iyi ayın dışında Lüksemburg’a gelmek için en bütçeye uygun mevsim Kış ayı olmaktadır.

Lüksemburg’da bulunmak için en ucuz gün ise Salı günü olmaktadır.

Lüksemburg Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lüksemburg uçak bileti ile uluslararası havaalanından şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şöyle sıralanabilir.

Belediye Otobüsü

Ortalama Fiyatı: 1,5 EUR

Hava alanından şehir merkezine ulaşım sağlayan şehir otobüsleri pazartesiden cumaya 10 – 20 dakika arasında değişen tarife ile kalkarken bu süreler cumartesi günleri 20, Pazar günleri ise 30 dakikaya çıkmaktadır. Müşterilerden duruma göre çantaları için ekstra ücret talep edilebilmektedir. Bu ücret çanta başına 1,50 Euro’dur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 11 EUR

Lüksemburg havaalanında taksilerin açılış fiyatı 2,47 Euro’dan başlamaktadır. Gece tarifeleri %10 ila %35 arasında değişiklik gösterirken Pazar günü havaalanından şehir merkezi ulaşım tarifeleri ise yoğunluğa bağlı olarak %25 olarak artış göstermektedir.

Araç Kiralama

Her hava alanında bulunan araç kiralama acenteleri Lüksemburg Uluslararası Hava alanında da bulunmaktadır. Ucuz bilet kampanyasıyla Lüksemburg’a gidenler onlarca acenteden birini seçerek tüm şehri diğer ulaşım yollarına nazaran daha konforlu bir biçimde dolaşabilirler.

Lüksemburg Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe

Lüksemburg Havalimanı, Lüksemburg’un merkezinde yer alan bir ulaşım tesisidir. Önceden Findel’de yer aldığı için Lüksemburg Findel Havaalanı olarak anılan hava alanı bugünlerde sadece Lüksemburg Uluslararası Hava alanı olarak anılmaktadır. Lüksemburg uçak bileti olan kişiler bu havaalanına gelmektedirler.

Liman, bugün itibariyle Lüksemburg Büyük Dukanlığı bünyesindeki tek asfaltla kaplı uçak pistine sahip hava alanıdır. Şehrin 8 kilometre uzağına konumlanmış ulaşım merkezine bugüne kadar 2 milyondan daha fazla yolcuya ev sahipliği yapmıştır. 2010 yılında Avrupa’nın 5. Dünya çapında ise 28 en yoğun hava alanı unvanına sahip olmuştur.

Terminali A ve B olarak ikiye ayrılan hava alanının ilk terminali olan A terminali 1975 yılında yapılırken, B terminali ise 2004 yılında inşa edilmiştir. B terminalinin kapasitesi A kapasitesine nazaran çok daha azdır.

Yıllık 600 bin yolcu taşıma kapasitesi bulunan terminal yakın tarihte restorasyon işlemine tabi tutulmuş ve 2017 yılında yeniden yolcularla buluşturulmuştur.

Lüksemburg'a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Lüksemburg uçak bileti ile seyahat yapmak için birçok sebep bulunuyor. Lüksemburg'da birey başına düşen gayri milli safi hasılası 84 bin 700 dolara yakın bir durumda. Ülke, ekonomik gelişmişlik bakımından dünyada üçüncü Avrupa Birliği'nde ise birinci sırada yer alıyor. Hal böyle olunca ülkedeki refah seviyesinin artması kaçınılmaz bir duruma geliyor. İşsizliğin hiçe yakın olduğu bu ülkede insanlar o kadar mutlu ki bu da ister istemez ülkeye gelen insanların da mutluluğunu etkiliyor. Mutluluk diyarı Lüksemburg bu özelliğiyle mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.
 2. Zengin kültürel geçmişe Sahip olan Lüksemburg, köklü geçmişinin yanı sıra Cermen ve Roma kültürlerinin harmanlandığı bir noktada yer alıyor. Bu da ister istemez ülkenin sanatsal gelişmişliğini oldukça etkiliyor. Sanata dair her şeyin bulunduğu bu ülkede yılın her günü kültürel etkinlikler düzenleniyor. Yılın 365 günü dans gösterilerinden festivallere, sanat sergilerinden konserlere her türlü etkinliğin hüküm sürdüğü bu ülkede dünyanın en ünlü gösteri merkezlerinden Grand Théâtre de la Ville du Luxembourg bulunmaktadır. Ülkede çeşitli opera ve tiyatro gösterilerinin düzenlendiği bu binanın yanı sıra klasik müzik açlığını doyurmak isteyenler için bir de Filarmoni Konser Binası bulunmaktadır.
 3. Belçika, Lüksemburg ve Fransa'ya sınırı olan Ardenler görülmeye değer manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor. Lüksemburg dilinde Eisleck olarak da adlandırılan Ardenler, eşsiz akarsular, ziyaretçilerin görsel hazzını doyuran yüksek platoları bünyesinde bulundurmaktadır.
 4. Lüksemburg'un kuzey yakasında yer alan Vianden'deki tarihi kale Lüksemburg'a gitmek isteyenlerin şehri ziyaret etmesi için mükemmel bir sebep sayılmaktadır. 19. yüzyılda restorasyon işlemine tabi tutulan binanın inşası ise Orta Çağ'a dayanmaktadır. Dünyaca ünlü yazar Victor Hugo'nun sürgüne gönderildiği bu yapı bünyesinde Victor Hugo House adıyla bir ev bulunmaktadır. Ayriyeten yapı bünyesinde Victor Hugo'nun Rodin tarafından yaptırılan büstü, şahsi eşyaları ve belgeleri sergilenmektedir.
 5. Avrupa'ya giden herkesin uğramadan dönmediği, vize kuyruklarının ana teması olan Schengen Şaraçılık Köyü de Lüksemburg sınırları içerisinde yer almaktadır. 1985 yılında Avrupa seyahatlerine sınırın kaldırılmasıyla bütün Türklerin öğrendiği bu yerin tarihi ise epey eskiye dayanmaktadır. Köy içerisinde 1390 yılına dayanan bir kale bulunmaktadır. Ayriyeten köyün Almanya ve Fransa'ya sınırı bulunmaktadır. Bu özellikleriyle Schengen ucuz uçak bileti ile Lüksemburg'a ziyaret edeceklerin muhakkak ziyaret etmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Lüksemburg Hakkında

Lüksemburg Şehri veyahut halk arasında Lüksemburg olarak bilinen şehir, şehir unvanına da sahip kapalı bir topluluk olmasının haricinde olmanın yanı sıra Lüksemburg Büyük Dekanlığı’nın başkentidir.

Lüksemburg'un kuzey yakasında Alzette Nehri, güney yakasında Pétrusse Nehri ve şehrin tam ortasında inşası Orta Çağ’a dayanan Frank yapıtı Lüksemburg Kalesi yer almaktadır.

10. Yüzyılda kurulan şehir oldukça köklü bir tarihe sahip olmakla birlikte Avrupa'nın göbeğinde siyasal olarak önemli bir noktadadır. Lüksemburg şehri Belçika'nın başkenti Brüksel'e 188 kilometre, Fransa'nın başkenti Paris'e 289 kilometre, Almanya'nın en önemli şehirlerinden biri olan Köln'e ise 190 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 1000 küsur yıllık geçmişinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, 1994 yılı itibariyle köklü geçmişi ve önemli tarihi yapılarından ötürü UNESCO korumasına alınmıştır.

2007 yılında yapılan nüfus sayımına göre şehrin merkezinde toplam 103 bin 973 kişi yaşamaktadır. Dünya'nın en kaliteli yaşamına sahip şehirlerinden biri unvanına sahip Lüksemburg'un bu özelliğinden dolayı bankacılık merkezi haline gelmesi kaçınılmaz olmuştur. Lüksemburg, bankacılık konusundaki önemli niteliğinin yanı sıra Avrupa Birliği'nin üç resmi kuruluşu olan Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Yatırım Bankası ve de Avrupa Mahkemesi'ni bünyesinde taşımaktadır.

Lüksemburg Nerede?

Lüksemburg Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Lüksemburg’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin her bir noktasından geçen ve şehrin fazla kalabalık olmamasından dolayı ucuz uçak bileti al kampanyasıyla Lüksemburg’a uçan turistlerin rahatlıkla seyahat etmesine yardımcı olan belediye otobüsleri, kent bünyesine gelenlerin ilk tercihi olan bir ulaşım aracı olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin çeşitli konumlarına gün içinde pek çok seferler düzenlenen belediye otobüslerinin dışında kentteki bir diğer ulaşım aracı da taksilerdir. Ödemelerin Euro ile yapıldığı taksiler gayet uygun fiyata tüm şehrin dolaşılmasını mümkün kılmaktadır.

Lüksemburg Vize Şartları

Lüksemburg Vize İstiyor mu?
Evet
Lüksemburg Vize Ücreti
80 EUR
Lüksemburg Vize Detayları
Lüksemburg ülkesine giriş yapmak için alınan vizeye bir fiyat biçilmiştir. 400 TL olan bu ücretin mutlaka ödenmesi gerekir. Seyahat sigortası da bu fiyata dahildir.

Lüksemburg'da Gezilecek Yerler

Adolphe Köprüsü
Bock Casemates
Büyük Dük Sarayı
Tren Garı ile Kent Merkezi Arasında Geçit Yolu: Adolphe Köprüsü

Petrus Nehri üzerinden güvenli geçişin sağlanabilmesi amacıyla 20. Yüzyılın başında inşa edilen Adolphe Köprüsü, bugün itibariyle şehrin tren garı ile merkezi arasında bağlantı yoludur. Köprünün toplam uzunluğu 153 metre olmakla birlikte genişliği 17 metredir. Köprü bünyesinde hem araçlar hem de yayalar için güvenli yollar bulunmaktadır. Ülkenin resmi olmayan sembolü sayılan köprü, oldukça ilgi çekici manzarası ile turistleri bünyesine çekmektedir.

UNESCO Koruması Altında Bir Yapı: Bock Casemates

Bugün itibariyle şehrin en fazla turist çeken yapılarından biri sayılan Bock Casemates, ilk olarak 17. Yüzyılda İspanyollar tarafından inşa ettirilmiştir. Zaman içinde tahrip edilen tünel 1867 yılında yeniden yapılmıştır. 1994 yılında ise UNESCO tarafından Dünya Mirası kabul edilen yapı, eşsiz manzarası ile Lüksemburg’a gideceklerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir.

Lüksemburg’un İdari Merkezi: Büyük Dük Sarayı

İlk olarak belediye binası olarak kullanılması üzerine 1572’de yapımına başlanan Saray, 1800lü yıllardan sonra ise ülkenin idari işlerinin yürütüldüğü bir merkez haline gelmiştir. Zamanla eklemeler ve iptal edilmelerin yapıldığı Büyük Dük Sarayı, bugün itibariyle devlet işlerinin yanı sıra resmi davetler ve turist ziyaretlerine de açıktır.

Lüksemburg'da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Judd mat Gaardebounden
Träipen
Bouneschlupp
Paschtéitor bouchée à la reine
Lüksemburg'un Ulusal Yemeği: Judd mat Gaardebounden

Ülkenin resmi yemeği kabul edilen yemek, domuz boynunun dilimlenmesi esasına dayanmaktadır. Yemeğe domuz boynunun yanı sıra patates ve fasulye de eklenmektedir. Lüksemburg uçak bileti ile bölgeye gelecek kişilerin bu lezzeti tatmaları öneriliyor.

Lüksemburg Usulü Sosis: Träipen

Lüksemburg'a has bir biçimde yapılan Träipen sosisleri içerisinde kan bulunmaktadır. Genellikle patates ile birlikte servis edilen yemek, domuz etinden yapılmaktadır.

Lüksemburg'a Has Bir Çorba: Bouneschlupp

Lüksemburg'un en meşhur çorbası kabul edilen Bouneschlupp, içerisine pırasa, fasulye, havuç gibi taze sebzeler eklenerek pişirilmektedir. Çorbanın en büyük özelliği ise bu sebzelere ek olarak sosis eklenmesidir.

Milföyün Bambaşka Hali: Paschtéitor bouchée à la reine

Yemek milföy hamurunun içerine tavuk eti, mantar ve de beşamel sos eklenmesiyle hazırlanmaktadır. Hamur, fırında pişirildikten sonra servis edilmektedir.

Konaklama İçin Lüksemburg Otel Seçenekleri

Grand Hotel Cravat
4 yıldızlı olan otel, Notre Dame Katedrali yakınında bulunmaktadır. Kahvaltı, internet gibi hizmetlerin ücretli olduğu otelde, araba kiralama hizmeti bulunmaktadır. Buna ek olarak çocuklu ailelere ücreti karşılığında bakıcılık hizmeti verilmektedir.
29. Boulevard F.D. Roosevelt 2450 Lüksemburg Şehri
Alvisse Parc Hotel
Bünyesinde hem açık hem de kapalı havuz bulunan oteli, 4 yıldızlı niteliğe sahiptir. Kahvaltı servisi ücretsiz olmakla birlikte açık büfedir. Ayriyeten otopark ve kablosuz internet hizmetleri de ücretsiz olarak sunulmaktadır. Otelde çocuk parkı, odalarda klima bulunmaktadır. Hava alanından otele ulaşmak isteyenler için Lüksemburg Hava alanından servisler kalmaktadır.
120 Route d'Echternach, Lüksemburg
Melia Luxembourg
Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi'ne epey kısa mesafede bulunan Melia Luxembourg Oteli, kahvaltı hizmetini müşterilerine ücretli olarak vermektedir. Kablosuz internetin ücretsiz olduğu otelde spor salonu ve havuz teras almaktadır.
1 Park Drai Eechelen, 1499Lüksemburg

Lüksemburg Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Lüksemburg 641,40 TL 3 Saat 20 Dakika
İzmir - Lüksemburg 762,08 TL 12 Saat 50 Dakika
Malatya - Lüksemburg 1.155,84 TL 12 Saat 10 Dakika
Gaziantep - Lüksemburg 1.166,71 TL 8 Saat 55 Dakika
Mardin - Lüksemburg 1.205,29 TL 23 Saat 15 Dakika
Ordu - Lüksemburg 1.278,94 TL 7 Saat 50 Dakika
Ankara - Lüksemburg 1.730,30 TL 6 Saat
Bodrum - Lüksemburg 1.739,70 TL 10 Saat 15 Dakika

Lüksemburg Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lüksemburg uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Alitalia Linee Aeree Italiane, Deutsche Lufthansa, Klm, Luxair, Türk Hava Yolları.
 • Lüksemburg yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Lüksemburg varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Lüksemburg olup, bilet fiyatı 641,40 TL'dir.
 • Lüksemburg şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lüksemburg ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
Avrupa Diller Gününe Özel: Avrupa'da Konuşulan Dilleri Öğrenmek İster Misiniz?
16 Eylül 2019
Avrupa Diller Günü (The European Day of Languages), Avrupa genelinde dil öğrenimini teşvik eden bir gündür. Avrupa Konseyi’nin destekleri ile 2001 yılından beri her yıl 26 Eylül’de kutlanmaktadır. Av
En Güçlü Pasaporta Sahip İlk 10 Ülke
En Güçlü Pasaporta Sahip İlk 10 Ülke
27 Haziran 2016
Vizesiz seyahat edilebilen ülke sayısına göre dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olunmaktadır. Vize; bir ülkeye giriş yapmak ya da bir ülkeden çıkış yapmak için gerekli makamlardan alınması gereken i
Yurtdışına Çıkmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Yurtdışına Çıkmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
30 Ocak 2016
Yurtdışı seyahati yapabilmek için öncelikle geçerli bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Pasaport nasıl alınır diye merak ediyorsanız, daha önceki hazırladığımız "Pasaport nasıl alınır" içeriğimize gö

Lüksemburg Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (96)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%99
%1
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
97 Değerlendirme
Ö*** Ş***
31 Ekim Çarşamba
Beklentilerimi karşıladı mı derseniz, farklılık oldu deriim en fazla
E*** O***
15 Ağustos Çarşamba
O kadar yer gezdim ama burası gibi güzel baaşka biryer görmedim ben
Z*** Ç***
14 Temmuz Cumartesi
Arkadaşımla beraber bir çılgınlık yapıp bu hafta buraya gidiyoruz.
Z*** A*** Ç***
13 Kasım Salı
Kamp için gitmiştik güzeldi herşey keyifliydi teşekkürler
H*** A***
6 Eylül Perşembe
Burayı çok met etmişlerdi bizde geldik görelim dedim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lüksemburg Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:44:19 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Luksemburg, (LUX)
LUX
LU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678