1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Lüksemburg
Uçak Bileti

Nüfus
509 Bin
Başkent
Lüksemburg
Para Birimi
Euro (€)
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+352
Resmi Dil
Lüksemburgca, Fransızca, Almanca
Ort. Yemek Fiyatı
15 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
2 EUR
İstanbul - Lüksemburg Uçuş Süresi
3 Saat 15 Dk
İstanbul - Lüksemburg Uçuş Mesafesi
2.508 Km

En Ucuz Türkiye - Lüksemburg Uçak Seferleri

Ankara - Luksemburg
Türk Hava Yolları
19 Tem 2019
Antalya - Luksemburg
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Adana - Luksemburg
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019

En Ucuz Lüksemburg Kalkışlı Uçak Seferleri

Luksemburg - Gaziantep
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Luksemburg - Antalya
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lüksemburg Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Lüksemburg Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Lüksemburg'a Nasıl Gidilir?

Lüksemburg'a aydan aya değişiklik gösterse de Atatürk Havalimanı'ndan farklı hava yolu firmaları ile günde ortalama 2 uçuş gerçekleştiriliyor. Bu uçuşları sağlayan hava yolu firmaları genellikle Türk Hava Yolları, Lufthansa, KLM, LUXAİR oluyor. Ancak bazı hava yolu markaları ile yapılan uçuşlarda direkt gidiş söz konusu olamayabilir. Aktarmalı uçuşlara da rastlamak mümkündür. Eğer kişi Lüksemburg'a gitmeye karar verdiyse Lüksemburg uçak bileti temin etmek için Biletall.com kullanabilir. Böylece hızlı ve güvenilir şekilde Lüksemburg uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılabilir. Uygun havayoluna böylece karar verilmiş olur.

Türkiye'den Lüksemburg'a uçuş sağlanmak istendiği takdirde genelde kişilerin tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Bu markaya olan güven sebebiyle uçuş talebinde bulunmak isteyenler kolaylıkla bulunabilir. Bunun için Lüksemburg uçak bileti THY ismi aratılır. Ardından sitede birçok bilet imkânı çıkmış olur. Lüksemburg uçak bileti fiyatları arasında uygun seçenekler de bulunur. Kişi bütçesi için yeterli olanı keşfedip satın alabilir. Bütçe planlamanızı yaparken Schengen vizesi ve pasaport işlemlerinin ücretlerini de dikkate almayı unutmayın.

Lüksemburg Türkiye uçak saatleri de site içerisinden öğrenilebilir. Lüksemburg Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap merak edilir. Yaklaşık 3 saat 15 dakikalık bir yolculuk gerekir.

 

Lüksemburg Vize Şartları Neler?

Lüksemburg Vize İstiyor mu?
Evet
Lüksemburg Vize Ücreti
400 TL
Lüksemburg Vize Şartları

Vize almak için istenen birtakım bilgiler vardır. Herhangi bir sorun yaşamamak açısından bu istenen bilgilerin sağlanması gerekir. Lüksemburg Türkiye uçak bileti vize işlemleri tamamlandıktan sonra temin edilebilir.

Lüksemburg'a gidişlerde birçok farklı pasaport kullanımı söz konusudur. Yeşil, gri, siyah ve bordo pasaportlar piyasada yer alır. Vize işlemlerinin yapılması gereken pasaport türü ise bordo yani umumi pasaporttur. Diğer pasaportlarda ise 90 güne kadar vize talep edilmez. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra ise Lüksemburg en ucuz uçak bileti temin edilerek seyahat sağlanır.

Lüksemburg ülkesine giriş yapmak için alınan vizeye bir fiyat biçilmiştir. 400 TL olan bu ücretin mutlaka ödenmesi gerekir. Seyahat sigortası da bu fiyata dahildir.

Lüksemburg’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Lüksemburg ülkesinde kış aylarında sıklıkla yağış görülür. Hava çok fazla soğuk olmasa da yağışlardan rahatsız olma ihtimaline karşılık yaz ayları tavsiye edilir.

Lüksemburg Hakkında Bilgiler

Lüksemburg, Avrupa'nın Yeşil Kalbi olarak bilinir. Doğaya oldukça önem veren bir ülkedir. Ayrıca canlı ve eğlenceli olarak adlandırılabilen bir ülkedir.

Lüksemburg'un Başkenti

Lüksemburg ülkesinin başkenti de aynı ada sahiptir. Lüksemburg kenti ormanlık alana sahip sakin bir başkenttir.

Lüksemburg Nüfusu - Lüksemburg Resmi Dili

Lüksemburg'un nüfusu son hesaplamalara göre yaklaşık 509.074'tür. Resmi dili ise Fransızca, Almanca ve Lüksemburgca'dır

Lüksemburg Para Birimi

Lüksemburg ülkesi Avrupa para birimi olan Euro'yu ilk kullanan ülkedir. Hala daha Euro kullanılmaktadır.

Lüksemburg’da Saat Kaç?

En merak edilen durumlardan biri de Lüksemburg Türkiye saat farkı bilgisidir. Türkiye'den 1 saat geridir. Türkiye'de saat 15.00 iken Lüksemburg'da 14.00'dır.

Lüksemburg'da Ne Ucuz? Lüksemburg'dan Gelirken Ne Getirilir?

Ulaşım sağlamak isteyenler Lüksemburg Türkiye uçak biletleri imkanlarını kolaylıkla elde edebilir. Lüksemburg'dan dönerken sevdiklerine hediye almak isteyen kişiler çoğunlukla içecek çeşitlerine yöneliyor. Ancak Lüksemburg çikolata çeşitleri ile de ünlü bir ülkedir. Özel marka ve mağazalardan da kıyafet alışverişleri yapılabilir.

Lüksemburg Nerede?

Lüksemburg’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Lüksemburg Mutfağı
• Lüksemburg Festivalleri
• Sanat Müzesi
• Büyük Dük Sarayı
• Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi
  1. Lüksemburg'da su canlıları oldukça fazla tüketilir. Turna, alabalık, kerevit tüketilir. Bunun dışında patates, jambon, fasulye, lahana, soğan tüketilir. Et ve sosis çeşitleri de oldukça fazla tüketilir. Ayrıca Lüksemburg çikolatalarıyla da ünlü bir ülkedir.
  2. Lüksemburg ülkesinde sık sık festivaller düzenlenir. Bunlar müzik temelli festivallerdir. Jaz, opera, bale gibi festival çeşitlerine de rastlanabilir. İlkbahar Müzik Festivalleri de Lüksemburg içerisinde yer alıyor.
  3. Lüksemburg Sanat Müzesi en önemli turistik yerlerden biridir. İçerisinde Roma ve Orta Çağ'dan kalma birçok ürün bulunur. Yerli yabancı sanatçıların da farklı eserleri Sanat Müzesi içerisinde yer alıyor.
  4. Belediye salonu olarak inşa edilmiş olsa da zaman içerisinde turistik yerlerden biri haline gelmiştir. Naziler döneminde işgale uğramıştır ancak ondan önce Dük ve Düşes'in yaşam alanıydı. Şimdilerde hem devlet işleri için kullanılıyor hem de turistik geziler yapılıyor.
  5. Burada da yerli yabancı her türlü sanatçının çeşitli sanatsal eserleri bulunuyor. Ayrıca tarihi eserlerin de bulunduğu bu müze turistik bir alandır. Gidildiğinde mutlaka uğranılması gerekiyor.

Lüksemburg’un En Güzel Şehirleri

Biletall.com kullanılarak Lüksemburg Türkiye uçak bileti fiyatları uygun şekilde bulunabilir. Ulaşım sağlandıktan sonra ise Lüksemburg'a ait şehirleri gezme imkanına sahip olunabilir. Birbirinden çeşitli şehirler Lüksemburg'da bulunuyor.

Lüksemburg

Lüksemburg ülkesinin başkenti olan Lüksemburg şehri en önemli şehirlerden biridir. Şehrin ortasından bir nehir geçmekte ve kenarında ise Lüksemburg Kalesi bulunmaktadır. Tamamıyla bir masal şehri gibi görünüyor. Merkezi bir konuma sahip olmasından dolayı da turistlerin uğrak noktasıdır. Lüksemburg'u gezmek isteyen kişiler birçok kutlamanın yapıldığı 23 Haziran gününde şehre giderek ziyaret edebilirler. Lüksemburg Türkiye uçak seferleri takip edilerek şehre ulaşım sağlanabilir ve uzun zaman boyunca gezilebilir.

Adolphe Köprüsü, Bock Casemates, Büyük Dük Sarayı Lüksemburg şehrindedir. Şehre gidildiğinde mutlaka bu mekanlar gezilmelidir. Yaz aylarında gezilebilecek bir bölgedir.

Dudelange

Dudelange, Lüksemburg ülkesinin sahip olduğu en önemli şehirlerden biridir. Borsa merkezi olarak da görülebilir. Dudelange içerisinde gezilebilecek en uygun yerler arasında kiliseler ve katedraller bulunuyor. Şehirde göl de bulunuyor. Ayrıca Lüksemburg mutfağını denemek isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir. Burada çeşitli kafeler ve restoranlar bulunuyor.

Schengen

Schengen, Lüksemburg'un küçük bir kasabası olarak bilinir. İçerisinde birçok içeceğin üretildiği bir kasabadır. 3 farklı ülkenin birleşimi olan bir bölge olduğu için 1 dakika da farklı ülkelere ulaşım sağlanabilir. Ayrıca alışveriş yapmak için de uygun bölgelere sahiptir. Schengen adıyla anılan vizenin çıkış noktasıdır. Şehre oldukça bohem bir hava sahiptir. Kıyafetleri de tasarımı da bu şekilde oluşturulmuştur. Mutlaka uğranmalıdır.

Lüksemburg’da Gezilecek Yerler

Lüksemburg ülkesine gider gitmez gezilecek birçok farklı nokta bulunur. Uçuş tamamlandıktan sonra gezilecek birçok nokta bu ülke içerisinde yer alıyor. Hem doğru yaşam açısından hem de gezilecek yerler bakımından zengin bir yerdir.

Lüksemburg'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Pek çok turist yaz tatilinde Lüksemburg'a giderek deniz tatili yapmak isteyebilir. Ancak ne yazık ki ülkenin denize kıyısı bulunmamaktadır. Bu açıdan deniz turizmi için doğru bir bölge değildir. Ama komşu ülkelere gidilerek deniz turizminden yararlanılabilir. Belçika, Fransa ya da Almanya deniz açısından tercih edilebilecek ülkelerdir.

Lüksemburg'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Lüksemburg alışveriş açısından tercih edilebilecek en uygun yerlerden biridir. İçerisinde alışveriş yapmak için birçok merkez bulunuyor. Trafiğe kapalı sokaklar, pazar alanları, alışveriş merkezleri, alışveriş caddeleri yer alıyor. Alzette caddesi, Grand Rue, Place d'Armes, Place Guillamue alışveriş için tercih edilebilir yerlerdir. Lüksemburg'dan alınacak en ünlü ürün ise çikolata çeşitleridir.

Lüksemburg'un Doğal Güzellikleri

Lüksemburg, doğal güzellikleri ile oldukça ünlü bir ülkedir. Yeşilliği, ormanlık alanları oldukça ünlüdür. Lüksemburg içerisinden nehir geçen bir şehirdir. Bunun dışında yaklaşık 10 adet nehre sahiptir. Hatta Ulusal Doğa Tarihi Müzesi'ne de sahiptir. Doğa hakkında bir müze bile yapılmıştır. Şehre girer girmez etrafın yemyeşil olması insanları etkiler.

Lüksemburg'da Gezilecek Tarihi Yerler

Şehir gezilecek birçok tarihi alana sahiptir. Adolphe Köprüsü, Bock Casemates, Büyük Dük Sarayı, Corniche Duvarları, Ulusal Sanat ve Tarih Müzesi, Benedikt Manastırı gibi gezilecek birçok nokta vardır. Adolphe Köprüsü tarihi bir köprüdür. Mutlaka görülmelidir, çok güzel fotoğraflara da sahne olur. Bock Casmates eski bir şehrin kalıntılarıdır. Eski Kalenin kalıntılarını görmek isteyenler mutlaka uğramalıdır. Büyük Dük Sarayı ise tarih boyunca birçok farklı kullanıma sahip olmuş saraylardan biridir. Şuan hükümet binası olarak kullanılıyor ayrıca turistlere de açıktır. Corniche Duvarları Avrupa'nın en güzel balkonu olarak adlandırılıyor. Şehir sanat, doğa ve tarih açısından birçok güzelliğe sahiptir.

Lüksemburg Gezi Rehberi

Şehirde gezmek için gitmeden bir program yapılmalıdır. Şehirdeki bütün tarihi ve doğal güzellikleri gezebilmek için yürümek ya da bisiklet kullanmak yeterli olabilir. Yürümek ortama daha kolay hâkim olabilmek ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmamak için kullanılacak en uygun gezme yöntemidir. Ancak otobüsler ya da taksiler de kullanılabilir. Bunun dışında trenler ulaşım için Lüksemburg'da kullanılan araçlardır. Eğer Lüksemburg'dan diğer şehirlere ya da ülkelere geçiş yapılmak isteniyorsa trenler kullanılabilir.

Şehirlerarası mesafe kısa olduğu için kolaylıkla ulaşım sağlanabilir ancak belli bir araca bağlı olmak istemeyen kişiler araç kiralama yöntemlerini kullanabilir. Araç kiralaması yapıldıktan sonra her ortama ulaşım kolaylıkla sağlanabilir.

Lüksemburg’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Jud Mat Gaardebounden
Traipen
Écrevisses À La Luxembourgeoise
Bouneschlupp

Lüksemburg Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra mutlaka yolculuk yapan kişiler acıkır. Ülkenin farklı yiyecekleri, geleneksel tatları keşfedilmek isteniyorsa birçok farklı yiyecek türü sizleri bekliyor olacaktır.

Gerçekten İçinden Kan Akan Kan Sosis Traipen

Lüksemburg şehrinde yer alan diğer sosislerden farklı bir sosis türü olarak Traipen tercih edilebilir. Bu sosis yapılırken içerisine kan eklenmektedir. Kanlı sosis olarak geçiyor. Yanına ise bolca patates eklenerek servis ediliyor.

En Lezzetli Deniz Ürünü Olan Istakoz Écrevisses à la Luxembourgeoise

Denize kıyısı olmamasına rağmen oldukça fazla deniz mahsülünü Lüksemburg'da görmek mümkündür. Bu yiyecek ise tatlı su ıstakozundan yapılan bir yiyecektir. Istakozun içerisine domates sosu gezdiriliyor. Bu yiyecek genelde ünlü ve havalı restoranlarda servis ediliyor.

Sıcacık ve Bol Vitaminli Çorba Bouneschlupp

Çorba olan ancak Türklerin alışkın olduğu çorbalardan biraz farklı olan bir yiyecektir. Çünkü içerisinde büyük büyük sebze parçaları görülür.

Türklerin Alışkın Olduğu Yiyecek Kuddelfleck

İşkembe çorbası ile benzer bir çorba türüdür. Ancak çorba değil yine işkembeden yapılan ana yemek tipinde bir yiyecektir. Sosisle servis edilir.

Lüksemburg'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Lüksemburg denize kıyısı olmamasına rağmen bol deniz ürünü tüketilen bir bölgedir. Ayrıca bol bol çorba tüketilen bir ülkedir. Bouneschlupp, Kuddelfleck tüketilebilir. En ünlü yiyeceği ise içerisinden kan akan kanlı sosis Traipen'dir.

Lüksemburg Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Luksemburg 968,84 TL 15 Saat 30 Dakika
Ankara - Luksemburg 1.392,18 TL 6 Saat 50 Dakika
Antalya - Luksemburg 1.396,41 TL 6 Saat 30 Dakika
Adana - Luksemburg 1.724,48 TL 6 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lüksemburg ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

En Güçlü Pasaporta Sahip İlk 10 Ülke
En Güçlü Pasaporta Sahip İlk 10 Ülke
27 Haziran 2016
Vizesiz seyahat edilebilen ülke sayısına göre dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olunmaktadır. Vize; bir ülkeye giriş yapmak ya da bir ülkeden çıkış yapmak için gerekli makamlardan alınması gereken i
Yurtdışına Çıkmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Yurtdışına Çıkmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
30 Ocak 2016
Yurtdışı seyahati yapabilmek için öncelikle geçerli bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Pasaport nasıl alınır diye merak ediyorsanız, daha önceki hazırladığımız "Pasaport nasıl alınır" içeriğimize gö
Yurtdışına Seyahat Etmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Yurtdışına Seyahat Etmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
09 Ocak 2016
Yurtdışı seyahati yapabilmek için öncelikle geçerli bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. 2010 yılı itibari ile Türk pasaportları değişmiştir. Dağıtılmaya başlayan e-pasaportlar daha modern bir yüze sa
Kasım Ayında Nereye Tatile Gitsek
Kasım Ayında Nereye Tatile Gitsek
24 Kasım 2015
Kasım ayı bitmek üzere ancak kalan şu bir haftayı en güzel şekilde değerlendirmekte yine sizin elinizde... Uygun fiyata bir bilet ayarlayıp sevdiklerinizle birlikte ister yurt içi ister yurt dışı için

Lüksemburg Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Luksemburg
Kamp için gitmiştik güzeldi herşey keyifliydi teşekkürler
Luksemburg
Beklentilerimi karşıladı mı derseniz, farklılık oldu deriim en fazla
Luksemburg
Herşey çok güzeldi ve keyifliydi teşekkür ederiz.
Luksemburg
Burayı çok met etmişlerdi bizde geldik görelim dedim
Luksemburg
O kadar yer gezdim ama burası gibi güzel baaşka biryer görmedim ben
Luksemburg
Arkadaşımla beraber bir çılgınlık yapıp bu hafta buraya gidiyoruz.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lüksemburg Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:04:13
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Luksemburg, (LUX)
LUX
LU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948