Marakeş Uçak Bileti

Marakeş Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Marakeş Hakkında Bilgiler

Fas ülkesi denildiği zaman akla gelen ilk şehirlerden bir tanesi olarak Marakeş toprağının neredeyse tamamının kızıl olmasından dolayı yerel halk arasında "Kızıl Şehir" olarak da anılmaktadır. Kuzey Afrika kıtasının etkili şehirlerinden ve gezilebilecek bölgelerinden bir tanesi olan Marakeş tamamının yürünerek keşfedilebileceği dünyadaki ender şehirler arasında yer alır.

UNESCO tarafınca koruma altına alınmış olan dünya mirası şehirlerden bir tanesi olan Marakeş şehrinde önemli konu alışveriş yapıldığı esnada alıcının satıcı ile muhakkak pazarlık yapması gerektiği kuralına dayanır. Atlas Dağları'nın eteklerine kurulmuş olan bu şehir Tensift-Al Haouz bölgesinin ekonomik ayaklarından bir tanesini oluşturmaktadır. Kuzey Fas bölgesi ile çöl arasındaki geçiş noktalarından bir tanesi olarak ülkenin turizm açısından kalkındırılmasında büyük bir etken göstermektedir.

1999 senesinde tahta geçmiş olan 6. Muhammed döneminde yapılan reformcu yenilikler sayesinde dünyanın tercih edilen turizm bölgelerinden bir tanesi haline gelmiştir.

Marakeş Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Marakeş Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Menara Havalimanı
flight
ba-favicon-white