1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Marsilya

Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Para Birimi
Euro (EUR)
Marsilya Zaman Dilimi
GMT +1
Marsilya Şehri En İyileri
Tarihi Şehir, Eski Liman, Deniz Ürünleri
Marsilya Hava Durumu (28 Eylül) 20°C Çoğunlukla Bulutlu
Marsilya Hava Durumu (29 Eylül) 22°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Marsilya Varışlı Uçak Seferleri

08 Eki 2020
Roma - Marsilya
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Eki 2020
Paris - Marsilya
Air France
26 Eki 2020
01 Eki 2020
13 Eki 2020
29 Eyl 2020
20 Eki 2020
22 Eki 2020
03 Eki 2020
26 Eki 2020
Muş - Marsilya
Türk Hava Yolları
15 Eki 2020
Erzurum - Marsilya
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Marsilya Kalkışlı Uçak Seferleri

Marsilya - Milano
Air Malta
15 Eki 2020
08 Eki 2020
15 Eki 2020
01 Eki 2020
09 Eki 2020
14 Eki 2020
27 Eki 2020
Marsilya - Atina
Air France
05 Eki 2020
Marsilya - Berlin
Air France
24 Eki 2020
24 Eki 2020
Marsilya - Kayseri
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Marsilya - Gaziantep
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020
Marsilya - Bodrum
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
Marsilya - Hakkari
Türk Hava Yolları
16 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Marsilya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Marsilya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Marsilya Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Marsilya Havaalanları
Ülke Kodu
FR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,70 EUR
Yemek Fiyatı
12,56 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,80 EUR

Marsilya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Marsilya uçak bileti kullanarak Marsilya’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de şehre gidilecek en uygun zamanın hangisi olduğunu belirlemektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Yaz ayları da şehri gezmek için uygun ise de Akdeniz sıcağından kaçınmak isteyen ziyaretçilerin daha serin ilkbahar aylarına tercih etmesi önerilmektedir. Kışın şehir fazla soğuk olmayıp genelde ılımana yakın geçmektedir.

Marsilya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Marsilya uçak bileti ile Seyahatlerini gerçekleştiren yolcular şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 8,50 EUR

Toplu taşıma ile havalimanından Marsilya Garı’na ulaşım yaklaşık 25 dakikada sağlanabilmektedir. Havalimanından 15 dakika gibi sık aralıklarla kalkan belediye otobüsleri hızlı bir biçimde yolcularını şehir merkezindeki Marsilya Garı’na ulaştırmaktadır. Diğer ulaşım yöntemleriyle karşılaştırıldığında belediye otobüsü en ucuz ve kolay bir yöntem olarak görülmektedir. Otobüslerin üzerinde Navatte Aereoport- Gare St Charles yazmaktadır. Gara ulaştıktan sonra aktarma yapılarak metro ya da belediye otobüsü gibi diğer toplu taşıma araçlarına da geçiş sağlanabilir. Havalimanından ortalama süre: 25 dakika Havalimanından uzaklık: 15 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 EUR

Havalimanından kent merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve çok daha konforlu bir şekilde istediği yere gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanında bulunan birçok taksi, günün her saati hizmet vermekte olup, hızlı ve pratik bir biçimde şehir merkezine ulaşılabilir.

Araç Kiralama

Daha önce belirtilmiş ulaşım seçeneklerinin haricinde havalimanına iniş yapan yolcular havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Marsilya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Marsilya’da ulaşım için kullanılan havalimanı Marsilya Provence Havalimanı’dır. Marsilya uçak bileti alan yolcular bu havalimanını kullanarak şehre ulaşmakta ve daha sonra gezecekleri noktalara ulaşım sağlamaktadırlar.

Marsilya Provence Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 15 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 25 dakika gibi oldukça kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hat olmak üzere iki farklı uçuş terminaline sahiptir. Bu iki terminal de benzer özelliklere sahip olup her ikisinde de sağlık birimi, büfe-kafeterya, araç kiralama ofisleri, lokantalar bulunmaktadır. Sayılan bütün birimler hem iç hatlar terminalinde hem de dış hatlar terminalinde mevcuttur.

Marsilya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Marsilya uçak bileti ile şehre gitmek aynı zamanda dillere destan lavanta kokusunun da yoğun ölçüde olduğu yere gitmek demektir.
 2. Şehir aynı zamanda liman kenti olarak bilinmektedir. Şehirde istenilen her türlü deniz ürünü satın alınabilmektedir.
 3. Marsilya ayrıca tarihi dokusu ile de biliniyor. Şehirde gezilmeye değer birçok tarihi katedral ve meydan bulunmaktadır.
 4. Longchamp Sarayı çeşmeleri ile adeta bir Roma havası yaşatmaktadır.
 5. Doğanın insanlığa armağanı olan Calanques koyları, deniz dalgalarının kıyıları zamanla aşındırması ile oluşmuş doğa harikası yapılar. Marsilya’da görüp gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Marsilya Hakkında

Fransa’nın en güneyinde yer alan Marsilya, M.Ö. 6 yüzyılda Foçalı denizciler tarafından Massalia adı ile kurulan şehir, tarihi ile oldukça önemli bir yere sahip. Oldukça büyük bir kent olan Marsilya, aynı zamanda önemli bir limana da çok uzun yıllardır ev sahipliği yapıyor.

Marsilya insanları genelde Güneyli Fransız aksanı ile konuşur. E harfini uzatarak ve incelterek konuşurlar. Örneğin pain kelimesinin peyn şeklinde uzatarak okurlar. Bunun dışında cinq kelimesini de incelterek seynk olarak okurlar.

Marsilya insanları, Fransa’nın diğer bölümlerini nazaran daha arkadaş canlısı ve daha güler yüzlü olarak bilinmektedir. Akdeniz’in tüm sıcaklığını hissettirdiği bu güzel şehirde ayrıca insanlar oldukça samimi davranıyor.

Marsilya liman şehri özelliğini kaybetmeyerek tarihi dokusunu korumayı başarabilmiş Akdeniz kıyısındaki ender kentlerden bir tanesidir. Yokuşlu inişli yolları, lavanta kokularının sarmaladığı tepeler, Marsilya’yı ve çevresini gezmek isteyen turistler için önemli bir çekim noktasıdır.

Oldukça renkli ve hareketli bir şehir olan Marsilya'ya gittiğinizde halkın kendi arasında birbirlerine ne şekilde hitap ettiğini ve bölgenin Güneyli aksanını kolayca yerinde öğrenebilirsiniz.

Marsilya Nerede?

Marsilya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,80 EUR
Taksi
1,72 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Marsilya’da kent içi ulaşımda kullanılan ana toplu ulaşım aracı tramvaydır. Kentin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve turistlerin gezip görmesi gereken birçok önemli noktaya da uğradığı için ziyaretçiler tarafından en çok tramvay hizmeti tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin farklı merkezlerine günde onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Metro da tramvaydan sonra ziyaretçiler tarafından tercih edilen önemli ulaşım araçlarındandır.Toplu taşıma yerine maliyeti daha yüksek olan ama oldukça konforlu olan taksi ile ulaşımlarını sürdürmek isteyenler kolayca bu hizmeti de kullanabilirler.

Marsilya Vize Şartları

Fransa Vize İstiyor mu?
Evet
Fransa Vize Ücreti
80 EUR
Fransa Vize Detayları
Yeşil veya gri pasaportunuz varsa vize almanıza gerek yoktur.

Marsilya’da Gezilecek Yerler

Eski Liman
Notre Dame de la Garde
Mucem Akdeniz Müzesi
Le Panier Semti
Château d’if
Kentin Simgelerinden Eski Liman

Ulaşımı oldukça kolay olan Eski Liman merkezi bir yerde bulunuyor. Avrupa’nın en eski ve en büyük limanı olarak kabul ediliyor. İnsanların yürüyüş yaptığı, lokanta ve kafelerde oturduğu, aynı zamanda da doğanın keyfinin çıkarıldığı gezilmesi gereken önemli bir mekan.

Monte Kristo Kontu’nda Adı Geçen Bir Ev: Château d’if

19.yüzyılda yaşamış ünlü Fransız Yazar Alexander Dumas Pere ülkemizde; Monte Kristo Kontu, Siyah Lale, Demir Maske ve Üç Silahşorlar gibi birçok ünlü edebi yapıtı ile biliniyor. Belki de en ünlü romanı olan Monte Kristo Kontu’nda bahsedilen bir ev olan Chateau d’if Venedik sokaklarını andıran manzarası ile özellikle kitabı okumuş ya da filmlerini izlemiş ziyaretçiler için oldukça ilginç bir mekan olarak gösterilebilir.

Akdeniz’e Ait Herşey: MuCem Akdeniz Müzesi            

Bu müze, Marsilya’nın da dahil olduğu Akdeniz kültürü hakkında oldukça ayrıntılı bilgi yakalama olanağı sağlayan bir müze olarak gösteriliyor. Aslında müzenin tam adı Avrupa ve Akdeniz Medeniyetleri Müzesidir. Müze Fransız Mimar Rufy Ricciotti tarafından tasarlanmıştır. 200 milyon Euro harcanan müze oldukça modern ve şık tasarımı ile de dikkat çekmekte.

Le Panier Semti

Şehrin gezilmesi gereken en önemli noktalarından bir tanesi de Le Panier semtidir. Dar sokakları ile bilinen semt, Marsilya’da yerleşimin ilk kez kurulduğu yer olarak gösteriliyor. Duvarlardaki ilginç grafitileri, balkonlardan sarkan çamaşırları ile gerçekten otantik bir zevke sahip insanları kendine çekiyor. Ara sokaklarda antikacılar, sanatçı atölyeleri de bulunuyor. Minik kafeler ve çeşitli sanat galerileri de Le Panier semtinde gezilip görülmesi gereken önemli yerler arasındadır.

Marsilya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Deniz Ürünleri
İçecekler
Peynir
Akdeniz Yemekleri
Marsilya Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Bouillabaisse Çorbası

Marsilya’nın en bilinen lezzetleri arasında olan Bouillabaisse çorbası, kent kimliğinde de önemli bir yere sahip. Deniz mahsullerinden yapılan bu çorba aynı zamanda en iyi Akdeniz yemeklerinden bir tanesi olarak da gösterilmektedir. Marsilya uçak bileti olanakları ile sadece bu çorbayı yemek için bile gelen binlerce turist bulunmaktadır.

Marsilya Denince İlk Akla Gelen İçki: Pastis

Marsilya en çok da pastis adı verilen içkileri ile tanınır. Birçokları onu Fransız rakısı olarak tanımlar. Türk rakısından farkı meyan kötü ile şeker eklenmiş olmasıdır. Rengi sarıdır ve su eklendiğinde aklaşır. Fransızlar bu içkiyi yemekten sonra tüketir.

Konaklama İçin Marsilya Otel Seçenekleri

Ucuz Marsilya uçak bileti ile hem iş seyahatleri hem de gezme amaçlı seyahatlerde konaklama anlamında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Aynı zamanda çok kaliteli hizmet vermektedirler.

Alex Hotel
Masilya Saint-Charles tren garının hemen karşısında bulunan Alex Hotel, sadece konaklama değil aynı zamanda ulaşım anlamında da oldukça iyi bir noktada bulunuyor. Personeli oldukça kaliteli olan otel oldukça şık ve üç yıldızlı. Butik bir otel olmasına rağmen oldukça kaliteli ve otelin bulunduğu binanın tarihi olması da oldukça önemli bir ayrıntı.
13 Place des Marseillaises, 13001
Novotel Marseille Centre Prado Vélodrome
Konum açısından oldukça iyi bir yerde olan otel aynı zamanda verdiği üstün yemek hizmetleri ile de dikkat çekiyor. Çok büyük oda sunan otel ulaşım anlamında önemli arterlerin birleştiği noktalardan birinde bulunuyor. Oldukça cana yakın bir personel kadrosu ile hizmet veriyor.
103 avenue du Prado, 13008
Holiday Inn Express Marseille Saint Charles
St. Charles tren garının tam karşısında olan otel, şehir merkezinde gezilecek birçok noktaya da oldukça yakın. Marinaya da yakın olan otel, kullanışlı ve temiz olması ile de dikkat çekiyor. Personeli yardımsever ve ilgili davranan otelde temizlik hizmetleri de oldukça iyidir. Otel, Marsilya’nın en çok tercih edilen oteli olarak gösteriliyor. Odaları ses yalıtımına sahip ve oldukça modern tasarlanmış. Odaların her birinde klima ve uydu TV bulunuyor. Ücretsiz kahvaltı servisi bulunan otelde ücretsiz Wi Fi erişimi de mevcuttur. Müşteriler açık terasta dinlenip Le Mistral barda hafif yemekler alabilirler. Özel ücret karşılığı isteyen müşterilerini de otopark olanağını da sunmakta.
St. Charles Tren İstasyonu Karşısı, Marsilya

Marsilya Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Marsilya 533,90 TL 3 Saat 25 Dakika
Adana - Marsilya 778,65 TL 8 Saat
Kayseri - Marsilya 789,65 TL 8 Saat 45 Dakika
İzmir - Marsilya 841,90 TL 10 Saat 20 Dakika
Bodrum - Marsilya 901,90 TL 7 Saat 5 Dakika
Antalya - Marsilya 1.075,90 TL 9 Saat 25 Dakika
Ankara - Marsilya 1.203,90 TL 7 Saat 5 Dakika
Konya - Marsilya 1.217,73 TL 8 Saat 55 Dakika

Marsilya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Marsilya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, British Airways, Iberıa, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Marsilya yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Marsilya varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Marsilya olup, bilet fiyatı 533,90 TL'dir.
 • Marsilya şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Marsilya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hazarbaba Kayak Merkezi
Hazarbaba Kayak Merkezi
06 Kasım 2019
Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Elazığ şehir merkezine 30 kilometre uzakta bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi otel ve restoran hizmetleri sunmaktadır. Yaz aylarında gelenler için vazgeçilmez yerler
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize
Hangi Ülkede Ne İle Şehirler Arası Yolculuk Yapılır?
Hangi Ülkede Ne İle Şehirler Arası Yolculuk Yapılır?
15 Ağustos 2016
Bir ülkeye gittiğinizde kalacak ya da gezilecek yerleri bilmek kadar, şehirler arasında neler ile yolculuk yapılacağının bilinmesi de büyük önem taşıyor. Yazımızda bahsedeceğimiz ülkelere gitmeden önc
Yeni Yılda Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Dünya Mirası
Yeni Yılda Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Dünya Mirası
30 Aralık 2015
Dünya keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu... Ancak bu güzelliklerin hepsini görebilmek mümkün değil. Yeni bir yıl geliyor ve bu da dünyayı yeniden keşfe çıkmak için güzel bir fırsat... Keşfedilme

Marsilya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (76)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
D*** T***
14 Ağustos Salı
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Y*** D***
6 Ağustos Pazartesi
Gerçekten çok güzel biryer biz çok keyif aldık gittik gördük gezdikk
A*** G*** Ç***
6 Haziran Çarşamba
Annemi kurban bayramı için buraya göndereceğim gitsin gezsin kadıncağız.
G*** Ö***
1 Ağustos Çarşamba
Kamp için gitmiştik 2 gün ıslandık ama olsun deydi
M*** B*** G***
8 Ağustos Çarşamba
Tur ile gitmiştik gerçekten güzeldi, teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Marsilya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.09.2020 09:11:52 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Marseille, (MRS)
MRS
FR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363