Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Marsilya Hakkında Bilgiler

Fransa'nın güneyinde yer alan Marsilya, M.ö. 6 yüzyılda Foçalı denizciler tarafından Massalia adı ile kurulan şehir, tarihi ile oldukça önemli bir yere sahip. Oldukça büyük bir kent olan Marsilya, aynı zamanda önemli bir limana da çok uzun yıllardır ev sahipliği yapıyor.

Marsilya insanları genelde Güneyli Fransız aksanı ile konuşur. E harfini uzatarak ve incelterek konuşurlar. örneğin pain kelimesinin peyn şeklinde uzatarak okurlar. Bunun dışında cinq kelimesini de incelterek seynk olarak okurlar.

Marsilya insanları, Fransa'nın diğer bölümlerini nazaran daha arkadaş canlısı ve daha güler yüzlü olarak bilinmektedir. Akdeniz'in tüm sıcaklığını hissettirdiği bu güzel şehirde ayrıca insanlar oldukça samimi davranıyor.

Marsilya liman şehri özelliğini kaybetmeyerek tarihi dokusunu korumayı başarabilmiş Akdeniz kıyısındaki ender kentlerden bir tanesidir. Yokuşlu inişli yolları, lavanta kokularının sarmaladığı tepeler, Marsilya'yı ve çevresini gezmek isteyen turistler için önemli bir çekim noktasıdır.

Oldukça renkli ve hareketli bir şehir olan Marsilya'ya gittiğinizde halkın kendi arasında birbirlerine ne şekilde hitap ettiğini ve bölgenin Güneyli aksanını kolayca yerinde öğrenebilirsiniz.

Marsilya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Marsilya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Provence Havalimanı
flight
ba-favicon-white