1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Medine

Medine Uçak Bileti

Medine Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Medine Zaman Dilimi
GMT +3
Medine Şehri En İyileri
İbadet, Mescid-i Nebevi, Hurma
Medine Hava Durumu (25 Mayıs) 38°C Açık
Medine Hava Durumu (26 Mayıs) 40°C Güneşli

En Ucuz Medine Varışlı Uçak Seferleri

28 May 2020
Ankara - Medine
Pegasus
04 Haz 2020
İzmir - Medine
Pegasus
16 Haz 2020
Konya - Medine
Pegasus
04 Haz 2020
Adana - Medine
Pegasus
18 Haz 2020
Kahramanmaraş - Medine
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Gaziantep - Medine
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Hatay - Medine
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Diyarbakır - Medine
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Trabzon - Medine
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Samsun - Medine
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Antalya - Medine
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Medine Kalkışlı Uçak Seferleri

Medine - Ankara
Saudi Arabian Airlines
11 Haz 2020
Medine - İzmir
Pegasus
10 Haz 2020
27 May 2020
Medine - Adana
Pegasus
31 May 2020
10 Haz 2020
Medine - Hatay
Pegasus
27 May 2020
Medine - Gaziantep
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Medine - Kayseri
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Medine - Trabzon
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Medine - Konya
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Medine - Sivas
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Medine - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Medine - Malatya
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Medine Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
15 SAR
Yemek Fiyatı
20 SAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 SAR

Medine’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Medine uçak bileti kullanarak Medine'ye gitmek isteyen yolcuların dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Medine, Müslümanlar için ibadet yeri olduğu için hac ve umre zamanlarında şehir çok kalabalık olmaktadır. Ağustos aylarının sıcağında da Medine’de yaşam biraz zordur.

Ocak ayında şehir diğer aylara göre daha ucuzdur. Şehir içi ve uçak biletleri ekonomiktir. Daha az insan vardır ve sakindir. Turistik açıdan bu ay tercih edilebilir.

Medine Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Medine uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine çok az ulaşım aracıyla gitmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 70 SAR

Medine’de toplu taşıma aracı kullanılmamaktadır. Ulaşım için genellikle taksiler tercih edilir. Taksiler güvenlidir. Taksiye binmeden önce eğer halk dilini bilmiyorsanız bir kağıda yazmalısınız. Bu kağıdı bir taksiciye verdiğinizde gitmek istediğiniz yere zorluk çekmeden gidebilirsiniz. Şehir içi taksi fiyatları genellikle 15-20 riyal arasındadır.

Araç Kiralama

Medine’de toplu taşıma aracı olmadığı için taksi haricinde araç kiralayabilirsiniz. Taksiye göre ücreti fazladır. Konfor ve kolaylık açısından taksiye göre daha iyidir. Havalimanında ve şehir merkezinde birçok araç kiralama bürosu bulunmaktadır.

Medine Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Medine’nin havayolu ulaşımı, Medine Havalimanı’ndan yapılmaktadır. Medine uçak avantajlarından yararlanan yolcular, havalimanında birçok hizmetten yararlanmaktadır. Müslüman şehri olması ve Müslümanlar tarafından kutsal sayılması nedeniyle genellikle gelen turistler Müslüman kesimdir. Bu yüzden Müslüman yolcuların ibadetlerini rahatlıkla yapmaları için cami bulunmaktadır.

Yolcuların yemek ihtiyaçlarını gidermek için lokantalar bulunmaktadır. Bu lokantalarda Arap mutfağından yemekler olduğu gibi Türk mutfağı gibi kardeş ülkelerin yemekleri de sunulmaktadır.

Medine’de toplu taşıma aracı kullanılmamaktadır. Bu yüzden ya taksi ya da araba kullanılır. Taksi kullanmak istemeyen yolcular için birçok araba kiralama ofisi bulunmaktadır.

Medine’ye yapılan yolculuklar genelde yorucudur. Bu yüzden yolcuların rahatlıkla dinlenebileceği konforlu dinleme salonları bulunmaktadır.

Medine kalabalık bir şehirdir ve havalimanına milyonlarca yolcu gelmektedir. Bu yüzden kayıp eşya durumları yaşanmaktadır. Eşyasını kaybeden ya da eşya bulan yolcular kayıp bürosuna uğramaktadır.

Medine’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Medine uçak bileti avantajlarından yararlanarak Medine’ye gitmek istemenin en önemli sebeplerinden bir tanesi zemzemdir. Müslümanlar için zemzem kutsal bir içecek sayılmaktadır.
 2. Şehrin en önemli özelliği Müslümanlar için kutsal olmasıdır. Müslümanlar hac ve umre ibadetlerini bir kısmını bu şehirde yapmaktadır.
 3. Medine’nin en çok beğenilen yemeklerinin başında foul gelmektedir. Foul fasülye ile yapılan bir sebze yemeğidir.
 4. Medine’nin vazgeçilmezlerinden bir tanesi hurmadır. Hurmanın faydaları saymakla bitmez. Hatta o kadar meşhurdur ki diğer Müslüman ülkelerde de satılmaktadır.
 5. Medine tarihiyle Dünya’da bilinen bir şehirdir. Hz. Muhammed’in (sav) yaşadığı yerlerden biri olduğu için her sokakları tarih kokmaktadır.

Medine Hakkında

Medine kenti İslam dünyası için kutsal sayılan yerlerden biridir. Mekke’den sonra ikinci önemli şehir olarak sayılmaktadır. Hz. Muhammed (sav), 622 yılında Mekke’den Medine’ye hicret etmiş ve ömrünün bir kısmını bu şehirde geçirmiştir. Ayrıca ilk hükümet yapısının ve İslami ekonomi modelinin de ilk kurulduğu yerdir. Bu yüzden Peygamber Şehri olarak da anılmaktadır.

Medine’nin Mekke’den birkaç farkı vardır. Bunlarda biri de ihramdır. Şehirde ihram giyilmesi zorunlu değildir. Ancak yine giyim konusunda bazı kurallar vardır. Gündüzleri çok sıcak olmasına rağmen akşamları hava serindir. Bu yüzden akşamları yanınıza hırka almanızı öneririz.

Kentte her yerde döviz dükkanları vardır. Paranızı bozdurma konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Kentin en kalabalık zamanları, umre ve hac zamanlarıdır.

Medine Fotoğraf Galerisi

Medine Nerede?

Medine Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 SAR
Taksi
10 SAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Medine’de popüler ulaşım aracı taksidir. Başka ulaşım aracı yoktur. Havalimanından merkeze yaklaşık 70 riyal ücret alınmaktadır. Şehir içi 15-20 riyal arası ücret alınmaktadır Taksiler gayet güvenilirdir. Taksiye binmeden önce gideceğiniz yeri bir kağıda yazıp taksiciye vermelisiniz. İletişim konusunda sıkıntı yaşamanıza engel olur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi haricinde diğer ulaşım aracı araç kiralamadır. Taksi kullanmak istemeyen bireyler araç kiralar. Havalimanında ve şehir merkezlerinde birçok araç kiralama bürosu bulunmaktadır.. Taksiye göre daha pahalıdır ve fiyatı arabanın modeline göre değişmektedir.

Medine Vize Şartları

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
71 USD
Suudi Arabistan Vize Detayları
Vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluklarına vize başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaport rengi ayırmadan her renk pasaporttan vize talep etmektedir.

Medine’de Gezilecek Yerler

Uhud Dağı
Mescid-i Nebevi
Kuba Mescidi
Medine İslam Üniversitesi
Kubbe-i Hadra
Uhud Dağı

Dağın uzunluğu uzunluğundadır. Mescid-i Nebevi’ye beş kilometre uzaklıktadır. Çevresinde herhangi bir dağ olmadığı için yani tek başına olduğu için Uhud adını almıştır. 110 metre yüksekliğindedir. Müslümanlar için çok kutsaldır. Hz. Muhammed (sav): “Biz Uhud’u severiz, Uhud’da bizi sever.” cümlesiyle övgüler yağdırmıştır. Mekke müşrikleri ile Müslümanlar arasındaki tarihi çetin savaş burada gerçekleşmiştir.

Mescid-i Nebevi

622 yılında inşasına başlanmıştır ve 623 yılında bitmiştir. Hz. Muhammed (sav) tarafından yaptırılmıştır. İlk inşasında tek sıra kerpiçten yapılmıştır. Yaklaşık 1.60 m boyundadır. 1022 metrekare bir alana sahiptir. Basit ve sadece olmasına rağmen fonksiyoneldir. Sonraki yıllarda büyük değişime uğramış ve genişletilmiştir. Medine’nin en önemli ilim ve kültür merkezidir. Hz. Muhammed (sav) tarafından burada eğitim ve öğretime başlanmıştır. Ardından tüm hızıyla eğitime devam etmiştir. Hac zamanında şehre gelen alimler burada derslere katılmaktadır. Kıble yönü Kudüs’tür.

Kuba Mescidi

Hz. Muhammed (sav) ‘in inşa ettirdiği ilk mesciddir. Hatta Hz. Muhammed (sav), mescidin inşasında kendisi de çalışmıştır. Mescidin ilk hali kare bir düzlüktür ve dört duvardan oluşur. Kıble’nin Kabe olmasından sonra mescid tekrar inşa edilmiştir. Hür ve güvenilir bir yer olduğu için Müslümanlar için büyük bir öneme sahiptir.

Medine İslam Üniversitesi

Devlet üniversitesidir. 160 ülkeden gelen 220.000 öğrencisi vardır. Üniversitede sadece erkek öğrenciler vardır. Okulda yaş sınırı vardır. Bayan ve 25 yaşın altında olan öğrenciler üniversiteye giremez. Ücretsizdir. Öğrencilerin uçak biletlerinden barınmalarına kadar okul karşılamaktadır. Mescid-i Nebevi’ye 10 km uzaklıktadır. 2 yıl hazırlık vardır. Toplam 6 yıl eğitim görülür.

Kubbe-i Hadra

Hz. Muhammed’in (sav) kabrinin üzerindeki yeşil kubbedir. Müslümanların göz bebeğidir. Müslümanları, kubbenin altındaki kabri ziyaret etmeyi kurtuluşlarının sebebi olarak görürler. Çünkü hadis-i şerifte öyle buyrulmuştur. Kubbenin etrafı kurşun ile kaplıdır.

Medine’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hurma
Shwarma Taamiya
Foul
Zemzem
Medine Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Hurma

Medine’nin ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan hurma, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Medine uçak bileti olanakları ile sadece hurma yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Shwarma Taamiya

Sebzeli dürümdür. Hem sağlıklı hem de lezzetlidir. Medine halkı tarafından çok sevilir ve yenir. Halk etten çok sebzeyi tercih eder.

Foul

Medine’nin meşhur yemeğidir. Fasulye ile yapılır. Domates gibi sebzelerin karışımıyla servis edilir.

Zemzem

Zemzemin merkezi aslında Mekke’dir. Ancak Medine’de de bulunmakta ve satılmaktadır. Müslümanlar tarafından kutsal sayılan bir sudur. Sevdiklerinize hediye olarak da götürebilirsiniz.

Konaklama İçin Medine Otel Seçenekleri

Ucuz Medine uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Medine'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Madinah Movenpick Hotel
Kuba Mescide 30 dakikadır. Şehir merkezine bir kilometre uzaklıktadır. Odalarda mini bar, internet, kişisel kasa, yemek alanı ve şömine vardır. Odalar şehir manzaralıdır. Odalarda duş, spa küveti ve yağmur duşu vardır. Yemek salonunda kahvaltı ve fas yemekleri sunulmaktadır. Ferah içecekler ve kahve barı vardır. Özel sigara içme alanı, hediyelik eşya dükkanları ve asansör bulunmaktadır.
Shariyah Court Road, Medine, Suudi Arabistan
Sahaza Al Madina
Merkezdedir. Bina 11 katlıdır. Üniversiteye 6 km uzaklıktadır. Odalarda isteğe bağlı film oynatan TV, ödemeli TV, yemek alanı, kanepe, CD oynatıcı vardır. Odalar şehir manzaralıdır. Yöresel yemekler ve ızgara bar bulunmaktadır. Ücretli full kahvaltı vardır. Kiralık araba hizmeti verilmektedir. Çocuklu misafirler için bebek karyola, çocuk büfesi ve özel menü bulunmaktadır. Ücretli Wi fi ve otopark vardır.
Central District, Po Box 25517, Medine, Suudi Arabistan
Madinah Hilton
Özel kasa, otopark ve asansör bulunmaktadır. Merkeze 20 dk uzaklıktadır. Odalar panoramik manzaralıdır. Bina 14 katlıdır. Odalarda mikrodalga fırın, bulaşık makinesi ve buzdolabı bulunmaktadır. Sıcak soğuk büfe kahvaltı ve Kuzey Afrika mutfağı sunulmaktadır. İş merkezi ve toplantı odaları vardır. Kütüphane ve tenis kotu da bulunmaktadır. Wi fi ve otopark hizmeti verilmektedir. Medine uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Oppst Prophet Mosque, King Str, Medine, Birleşik Krallık

Medine Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Medine 1.100,90 TL 3 Saat 15 Dakika
Ankara - Medine 1.130,90 TL 15 Saat 5 Dakika
İzmir - Medine 1.330,90 TL 14 Saat 10 Dakika
Konya - Medine 1.364,73 TL 15 Saat 35 Dakika
Kayseri - Medine 1.568,65 TL 14 Saat 15 Dakika
Şanlıurfa - Medine 1.584,73 TL 11 Saat
Lefkoşa - Medine 1.628,90 TL 16 Saat 40 Dakika
Adana - Medine 1.927,65 TL 14 Saat 10 Dakika

Medine Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Medine uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Fly Dubaı, Gulf Air, Pegasus, Saudi Arabian Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Medine yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Medine varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Medine olup, bilet fiyatı 1.100,90 TL'dir.
 • Medine şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Medine ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
26 Kasım 2019
Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri.Bu sebeple en çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir sizler için der
Yıldız Dağı Kayak Merkezi
Yıldız Dağı Kayak Merkezi
03 Kasım 2019
Yıldız Dağı Kayak Merkezi Hakkında Yıldız Dağı Sivas’ın kuzeyinde bulunmaktadır. 2552 metre yüksekliğe sahip olan Yıldız Dağı şehir merkezine 58 kilometre uzaklıktadır. Yıldız Dağı Kasım ayının o
Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler
Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler
17 Mart 2017
Sözlükte ziyaret etmek anlamına gelen umre, dinî bir kavram olarak, belirli bir vakte bağlı olmaksızın usulüne göre ihrama girdikten sonra, tavaf ederek Kâbe’yi ziyaret etmek ve diğer bazı dini görevl
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 İslami Yapı
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 İslami Yapı
10 Temmuz 2016
Dünyada görülmeye değer pek çok yapı mevcut. Bunlardan birçoğu da İslam’ın etkisi ile ortaya çıkmış eserler ve yapılar. Sizler için bu yapılardan ön plana çıkanları derledik. 1. Agra Kalesi Agra

Medine Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
80 Değerlendirme
Z*** A***
3 Kasım Cumartesi
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
A*** T***
5 Eylül Çarşamba
Şehrin havası, doğası ve yapısı çok farklı. Gerçekten çok güzeldi.
G*** A***
31 Temmuz Salı
Haftaya buraya gidiyoruz, bakalım nasıl olacak inşallah güzel geçer
R*** A*** Ö***
11 Temmuz Çarşamba
Tarihi dokuları çok güzel gidilip görülmesi gereken biryer bence
K*** H***
6 Ağustos Pazartesi
Gezmeyi sevenler için 2 3 gün yetmeyecek bilginiz olsun
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Medine Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:45:38 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Medine, (MED)
MED
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678