Miami Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Miami Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Miami Hakkında Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde bulunan Miami eyaletin ikinci kentidir. Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Miami Florida eyaletinin en modern şehridir. Şehir nüfusu çok olmamasına rağmen sınırları ve çevresinde yaşayan insanlarla birlikte 5.5 milyon nüfusa sahiptir.

Eğitim alanında oldukça ilerlemiş şehir, finans, kültür, sanat, eğlence, medya merkezlerinden biridir. Aynı zamanda dünyanın en yaşanılır 30 şehri arasında yer almaktadır. 2008 yılında Amerika'nın en temiz kenti seçilmiştir. Temiz havası, yeşil alanları, temiz caddeleri, plajları ve sunduğu imkanlar ile yaşanacak şehirler arasında yer alır.

Miami'de yaklaşık olarak 5 bin civarında Türk yaşamaktadır. Kentin ana dili İngilizce olmasına karşın, İspanyolca da ağırlıklı olarak konuşulmaktadır. Bunun nedeni ise çevre ülkelerden çok fazla göç almasıdır.

Liman kenti olarak bilinen Miami dünyanın en büyük gemilerine ev sahipliği yapmaktadır. Liman ulaşımı sıralamasında dünyada 13. sırada yer almaktadır.

1925 yılında kurulan özgürlük Kulesi Miami'nin tarihi simgesidir. çok güzel bir şehir olmasına karşın ABD'nin  suç oranı en fazla şehirdir.

Miami Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Miami Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Miami Havalimanı
flight
ba-favicon-white