1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Moğolistan
Uçak Bileti

Nüfus
3 Milyon
Başkent
Ulanbatur
Para Birimi
Moğolistan Tugriki (MNT)
Zaman Dilimi
UTC +8
Telefon Kodu
+976
Resmi Dil
Moğolca
Ort. Yemek Fiyatı
20 TL
Ort. İçecek Fiyatı
14 TL
İstanbul - Ulanbatur Uçuş Süresi
8 Saat 27 Dk
İstanbul - Ulanbatur Uçuş Mesafesi
5.974 Km

En Ucuz Türkiye - Moğolistan Uçak Seferleri

İstanbul - Ulan Bator
Aeroflot Russian Airlines
10 Ara 2019
Antalya - Ulan Bator
Aeroflot Russian Airlines
15 Ara 2019
Gaziantep - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
21 Kas 2019
Hatay - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
12 Ara 2019
Sivas - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Adana - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Ankara - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Erzurum - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
17 Kas 2019
Trabzon - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
06 Ara 2019
İzmir - Ulan Bator
Türk Hava Yolları
14 Ara 2019

En Ucuz Moğolistan Kalkışlı Uçak Seferleri

Ulan Bator - İstanbul
Türk Hava Yolları
28 Kas 2019
Ulan Bator - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
21 Kas 2019
Ulan Bator - Erzurum
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Ulan Bator - Miami
Miat-mongolian Airlines
12 Ara 2019
06 Ara 2019
06 Ara 2019
Ulan Bator - Hatay
Miat-mongolian Airlines
16 Ara 2019
Ulan Bator - Adana
Miat-mongolian Airlines
20 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Moğolistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Moğolistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Moğolistan'a Nasıl Gidilir?

Moğolistan'a gidişlerde birçok hava yolu firması bulunur. Genelde uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sağlanır. Kişi kendine uygun olan Biletall.com’u tercih ederek Moğolistan ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Bu uçuş firmaları arasında Aeroflot, Türk Hava Yolları, Onur Air, Miat Mongolian, Qatar Airways, Emirates, Korean Air, TAROM, Asiana Airlines yer alıyor. Herhangi bir hava yolu firması tercih edilebilir. Genelde ulaşım için tercih edilen ideal hava yolu firmalarından biri Türk Hava Yolları’dır.

Moğolistan uçak bileti THY kelime grubu aratılarak doğru şekilde bilet bulma imkânı söz konusudur. Çoğu kişi Türk Hava Yolları'na daha fazla güvendiği için bu hava yolu firmasını tercih ediyor. Firmanın Moğolistan en ucuz uçak bileti öğrenilebilir ve böylece uygun olan bilet kolaylıkla alınabilir. Genelde uçuşlar Atatürk Havalimanı’ndan Ulanbatur'a sağlanmaktadır.

Moğolistan Vize Şartları Neler?

Moğolistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Moğolistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Moğolistan Vize Şartları

Moğolistan'a uçuş yapmak isteyen kişilerin Moğolistan Türkiye uçak bileti almadan önce vize konusunda bilgi edinmesi gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kişiler hangi pasaporta sahip olursa olsun Moğolistan'a gidişlerde vizeden muaftır. Vize ilk 30 gün için istenmiyor. Ancak kalma süresi 30 günü geçecekse vize talep edilir.

Moğolistan'da vize istenmediği için herhangi bir vize ücreti ödenmesi de istenmez. Vizesiz şekilde yapılan uçuşlarda Moğolistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusu sorulabilir. Sekiz buçuk saate yakın bir yolculuktur.

Moğolistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Moğolistan'da kışlar oldukça soğuk ve sert geçmektedir. Ancak yazlar ucuz ve sıcak sayılır. Kuru bir sıcak olduğu için gezilebilir.

Moğolistan Hakkında Bilgiler

Ülkede madencilik oldukça gelişmiştir. Kömür, bakır, kalay, tunç gibi birçok maden bu ülkenin yer altı kaynaklarını oluşturmaktadır. Ekonominin en büyük kaynaklarından biri de besi hayvancılığıdır. Hayvancılık konusunda geleneksel yöntemler kullanılmaktadır.

Moğolistan'ın Başkenti

Moğolistan'ın başkenti büyük şehirlerinden biri olan Ulanbatur'dur.

Moğolistan Nüfusu - Moğolistan Resmi Dil

Moğolistan'ın nüfusu 5 milyondur. Moğolistan'da kullanılan resmi dil ise Moğolca'dır.

Moğolistan Para Birimi

Moğolistan'da uzun zamandır kullanılan para birimi Tögrög'dür.

Moğolistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 15.00 iken Moğolistan'da 20.00'dır. Moğolistan Türkiye saat farkı ise -5'tir. Türkiye'nin saati 5 saat geridedir.

Moğolistan'da Ne Ucuz? Moğolistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Moğolistan'dan hediye almak isteyen kişiler genelde Ulanbatur'dan alışveriş yapmaktadır. Birçok alışveriş merkezi ve alışveriş caddeleri Ulanbatur'da bulunuyor. Alınacak hediyelik eşyalar arasında ise sabunlar, antikalar, manzara resimleri, kıyafetler, el yapımı battaniyeler, halılar, yöresel objeler bulunuyor. Ancak antika alırken yurt dışı sertifikası bulunmasına önem verilmelidir. Aksi takdirde yurt dışına çıkarılmaz.

Moğolistan Nerede?

Moğolistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Vahşi Doğa
• Gobi Çölü
• Altay Dağları
• Moğol Mutfağı
• Nadaam Şenlikleri
  1. Vahşi Doğa, Moğolistan'ın vazgeçilmezlerinden biridir. Ülkede birbirinden vahşi hayvanlar bulunmaktadır. Ve bu hayvanları avlama sanatı da oldukça gelişmiştir. Atlar, geyikler, develer bulunuyor. Doğa düşkünü olan kişilerin keyif alabileceği bir bölgedir.
  2. Dünyanın en büyük beşinci çölü olan Gobi Çölü oldukça farklı çöldür. İçerisinde birçok farklı fosil kalıntılarına sahiptir. Bu fosil kalıntılarına ev sahipliği yapmış olsa da Moğolistan'da sergilenmemektedir. Dünya'nın farklı bölgelerinde sergilendiğine rastlanır. Moğolistan Türkiye uçak biletleri alındıktan sonra Gobi Çölünün keyfine varılabilir.
  3. Altay Dağları Kazakistan'dan başlayıp Çin'e uzanmaktadır. Kutsal dağlar olarak adlandırılan bu dağlar hakanlığın da simgesi olarak görülmektedir. Görselliğe önem veren çoğu kişinin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
  4. Moğol mutfağı temelde Türk mutfağına oldukça fazla benzerlik gösterir. Ancak farklı aromalar ve tatlar Moğol mutfağı içerisinde yer alır. At eti, at sütü de Moğollar için özeldir. At etinde birbirinden farklı şekilde yemek yapılıyor. Lezzetli ve keyifli olan bu yiyecekler mutlaka tüketilmelidir.
  5. Ulanbatur'da kutlanan Nadaam Şenlikleri birbirinden keyifli ve eğlenceli şenlikler yani festivallerdir. Ata binme, okçuluk, cirit gibi birçok geleneksel spor bu şenliklerde sunuluyor. Temmuz aylarında bu şenlikler kutlanıyor ve eğlence maksimum oranda yaşanıyor.

Moğolistan’ın En Güzel Şehirleri

Kişiler Moğolistan Türkiye uçak bileti fiyatları konusunda bilgi edindikten sonra ülkeye gitmek için bilet alabilirsiniz. Ülkeye gittikten sonra ise birçok şehir gezilerek keyifli vakit geçirilir.

Ulanbatur

Moğolistan'ın başkenti olan Ulanbatur aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. 1 milyonu aşan nüfusu ile en önemli şehirlerden biri haline gelmiştir. Kültür, ekonomi ve sanayi açısından oldukça gelişmiş olan bu şehir mutlaka gezilmelidir. Ulanbatur'da gezmek isteyen kişiler birçok alanı keşfedebilir. Cengiz Han Meydanı, Gandantegchinlen Manastırı, Zanabazar Güzel Sanatlar Müzesi gezilebilir. Çok eski tarihe sahip olan Ulanbatur 13. yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Ancak daha eski bir tarihi de olabilir. Mutlaka gezilmeli ve bol bol alışveriş yapılmalıdır.

Erdenet          

Ülkenin en büyük ikinci şehri ise Erdenet'tir. Erdenet Selenge ve Orhun nehirleri arasında yer almaktadır. Şehir dünyanın en büyük dördüncü bakır yataklarına sahip olan bir ülkedir. Ekonomisini ise bakırdan sağlar. Bu sebeple de en önemli bakır yatağı olarak adlandırılır. Edrenet'te gezilecek birçok nokta vardır. Mutlaka uğranması gerekir. Kuruluşu ise 1970 yıllarına aittir.

Karakurum

Çok eski zamanlarda Moğolistan'ın başkenti Karakurum'du. Karakurum çok eski bir kenttir. 13. yüzyılda kurulmuş olan bir şehirdir. Dağlar arasında kurulduğu için doğal güzelliklere sahip bir bölgedir. Moğolistan Türkiye uçak seferleri sonucunda ülkeye varıldığında mutlaka Karakurum'a gidilmelidir. Dünya Kültür Hazineleri Alanı için ev sahipliği yapmaktadır. Göktürk, Uygur gibi birçok millete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Cengiz Han saldırılarına uğramıştır ve saldırılara karşı çevre surlarla kaplanmıştır. Burada Budist tapınakları da bulunuyor. Gezmek isteyen kişiler Bilge Kağan Anıtı, KharKhorom, Erdene Zuu Manastırı, Tavhon Tapınağı ve Orhun Şelalesi gezilebilecek bölgelerdir. En zengin illerden biri olarak görülmektedir.

Moğolistan’da Gezilecek Yerler

Moğolistan'a gitmek isteyenler Moğolistan Türkiye uçak saatleri konusunda takipte olmalıdır. Sonrasında ise ülkede bol bol gezmek gerekir. Turizm açısından ve tarih açısından oldukça ilgi çekici bir bölgedir.

Moğolistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Moğolistan denize kıyısı olan bir ülke değildir. Bu nedenle ülkede deniz turizmi yoktur. Ayrıca deniz mahsulleri de çok fazla tüketilmemektedir.

Moğolistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Moğolistan'ın başkenti olan Ulanbatur gezme ve alışveriş yapma açısından oldukça tercih edilen bir bölgedir. Buradan alınabilecek hediyelik eşyalar arasında manzara resimleri, kaşmir kumaştan yapılan kıyafetler, deve yününden yapılan battaniyeler, halılar, ev yapımı objeler, antika ürünler alınabilecek hediyeler arasındadır. Oldukça kaliteli hediyelerdir. Moğolistan Türkiye uçuş süresi bittikten sonra alınabilecek hediyelik eşyalar konusunda birçok seçenek sizleri bekliyor.

Moğolistan'ın Doğal Güzellikleri

Moğolistan harika doğal güzelliklere sahip olan bir bölgedir. Birbirinden çeşitli ve göze hitap eden doğal güzellikler Moğolistan'da bulunmaktadır. Altay Dağları, Gobi Çölü, Vahşi Doğa, Dağlık alanlar oldukça keyifli doğal güzelliklerdir. Moğolistan'da nehirler de bulunmaktadır. Denize kıyısı yoktur.

Moğolistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Moğolistan'da gezilecek birçok tarihi alan bulunur. Bu tarihi alanlar arasında Gorki Terelj National Park, Erdene Zuu Manastırı, Sükhbataar Meydanı, Orhun Vadisi, Flaming Cliffs, Yolyn Am, Khorgo, Zaisan, Ötüken Dağı yer alır. Mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken alanlardır. Türk ırkı için oldukça önemli bir bölgedir.

Moğolistan Gezi Rehberi

Moğolistan'da özellikle Ulanbatur ve Karakurum'da gezilecek yerler çok fazladır. Buraları gezmek için bir program hazırlanmalıdır. Ve gezilecek yerlere ulaşım için tercih edilecek ulaşım araçları arasında otobüsler, minibüsler bulunur. Taksi de kullanılabilir. İsteğe bağlı olarak araç kiralaması da yapılabilir.

Moğolistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Buuz
Khuushuur
Khorkhog
Boodog

Keyifli tatları tüketmek için Moğolistan geleneksel restoranlara gidilmelidir.

Tanıdık Bir Lezzet Olan Buuz

Buuz, Türklere çok tanıdık gelen bir yiyecek türüdür. Mantı olarak da bilinen Buuz çok farklı şekillerde büzülerek yapılır. İçine et, sebze eklenir. Her yerde yapılan bir yiyecektir. Özel günlerde de tüketilir. Çoğu zaman kuzu eti kullanılarak yapılır.

En Yaygın Yiyecek Türü Khuushuur

Bu yiyecek türü ise içi dolu hamurun kızartılması ile oluşturulmaktadır. İçine genelde kuzu eti ve sebzelerle yapılmış bir harç eklenir. Lezzetlidir, piknikler ve özel günlerde tüketilir. Çoğu Moğol'un favorisi bir yiyecektir.

Alternatif Bir Güveç Olan Khorkhog

Demir tencerede keçi eti pişirilmektedir. Keçi etinin yanına patates ve çeşitli sebzelerde eklenmektedir. Genelde odun ateşinde pişirilerek yenilen bir yiyecektir. Çok sulu ve yumuşak bir yiyecektir. Besin değeri çok yüksek bir yiyecektir.

Kendi Derisi İle Pişirilen Yiyecek Boodog

Keçi ya da sincabın eti doğranır ve kendi derisi içerisine koyularak pişirilir. Sadece et değil içerisinde sebzeler de bulunmaktadır.

Koyunun Kellesi İle Yapılan Kelle

Koyunun kellesi pişirilir ve tüketilir. Oldukça yaygın bir yiyecek türüdür. Patates ve et ile marine edilir.

Moğolistan'da Yenilecek En Güzel Yemekler

Birbirinden farklı yiyecekler ve lezzetler Türk damak tadına çok yakındır. Kurutulmuş et suyu çorbası, kelle, boodog, kımız, süt ürünleri, at etleri çok fazla tüketilen yiyecek türleridir. Oldukça lezzetli bulunan bu yiyecekleri her restoran ve kafede bulmak mümkündür.

Moğolistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bişkek - Ulan Bator 2.428,76 TL 3 Saat 55 Dakika
Moskova - Ulan Bator 2.877,46 TL 20 Saat 40 Dakika
İstanbul - Ulan Bator 2.921,82 TL 11 Saat 35 Dakika
Antalya - Ulan Bator 2.964,06 TL 24 Saat 25 Dakika
Stuttgart - Ulan Bator 3.107,44 TL 25 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Ulan Bator 3.706,97 TL 25 Saat 20 Dakika
Hatay - Ulan Bator 3.711,63 TL 25 Saat 15 Dakika
Sivas - Ulan Bator 3.723,18 TL 29 Saat
Adana - Ulan Bator 3.725,83 TL 26 Saat 25 Dakika
Ankara - Ulan Bator 3.734,18 TL 25 Saat 40 Dakika
Erzurum - Ulan Bator 3.808,95 TL 29 Saat 50 Dakika
Trabzon - Ulan Bator 4.247,95 TL 15 Saat 40 Dakika
İzmir - Ulan Bator 6.661,87 TL 19 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Moğolistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspresi Alternatifi Arayanlar Buraya!
Doğu Ekspresi Alternatifi Arayanlar Buraya!
27 Nisan 2018
Son zamanlarda Doğu Ekspresi’nin artan popülerliğinin ardından dünyanın farklı yerlerindeki tren yolculuğu deneyimleri de merak edilmeye başlandı. Biz de dünya genelinde farklı özellikleriyle sizleri
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
05 Şubat 2018
Yaşamımızın her anına etki eden burçlar damak zevkimizden sevdiğimiz renklere, giyim şeklimizden saç biçimimize kadar pek çok şeyde belirleyici rol oynarlar. 2018 yılında her burcun farklı bir rotası
Dünyada Kış Aylarının En Soğuk Geçtiği 8 Şehir
Dünyada Kış Aylarının En Soğuk Geçtiği 8 Şehir
06 Aralık 2017
Ülkemizde kış yeni başlıyor olsa da dünyanın pek çok yerinde havalar çoktan soğudu. Kış tatili yapmak isteyenler için oteller dolmaya başladı. Güneşin bakıp da geçtiği, kar yağışının durmadığı, kış me
Çok Lüks 4 Tren Yolculuğu Rotası
Çok Lüks 4 Tren Yolculuğu Rotası
26 Şubat 2017
Dünyanın en keyifli yolculuk yöntemlerinden biri trenlerdir. Lüks yolculuk denilince insanların aklına her ne kadar cruise gemileri gelse de birçok cruise gemisi ile yapılan yolculukları geride bıraka

Moğolistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

H*** T***
18 Ekim Perşembe
Ulan Bator
Tur ile gidecekseniz kesinlikle bu firmadan destek alın
İ*** E*** Y***
14 Eylül Cuma
Ulan Bator
Biz gittik fakat pek keyif alamadık gibi ama yine de güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Moğolistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 17.11.2019 03:17:50 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ulan Bator, (ULN)
ULN
MN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038