Philadelphia Uçak Bileti

Philadelphia Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Philadelphia Hakkında Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri'nin Pennsylvania eyaletinin doğusunda bulunan ve eyaletin en büyük şehridir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük şehri olan Philadelphia, ülke ilk kurulduğu zaman on yıl başkentlik yapmıştır. Ayrıca ülkenin Bağımsızlık Bildirgesi de bu şehirde imzalanmıştır.

ülke tarihinin en önemli anlarına tanıklık etmiş olan Philadelphia, ülkenin batı bölgesinde Atlas Okyanusunun kıyısında bulunmaktadır. Delaware nehri ile ortadan ikiye bölünmüş olan Philadelphia şehri müzeleri, mimari yapıları ve görülmeye değer tarihi eserleri ile ülkenin önemli şehirlerinden birisi sayılmaktadır. Oldukça canlı ve cezp edici bir kent olan Philadelphia, Amerika'nın en eski başkanlarından Thomas Jefferson, başkanlığından önce ve daha sonra bu şehirde yaşamış ve çok çeşitli bilimsel ve politik çalışmalar yapmıştır.

Sanat yönünden gelişmiş şehirde birçok sanat atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca Philadelphia, heykellerin bol bulunduğu bir şehir olarak bilinmekte olup şehrin her yanında yüzlerce heykele rastlanabilmektedir. State Theatre of Pennsylvania" ismindeki sinema salonunda yüz yılı aşkın süredir sinema gösterimi yapılmaktadır.

South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki tane çok büyük caddesi, sayısız alışveriş merkezini, barları ve kafeleri üzerinde barındırır.

Philadelphia Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Philadelphia Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Northeast Philadelphia Havalimanı
Philadelphia Havalimanı
Wings Field Havalimanı
Mustin ALF Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Essington Philadelphia Seaplane Base Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white