1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Philadelphia Uçak Bileti

Philadelphia Para Birimi
ABD Doları (USD)
Philadelphia Zaman Dilimi
GMT -6
Philadelphia Şehri En İyileri
Tarihi Mekanlar, Philadelphia Sanat Müzesi, Cheesestak
Philadelphia Hava Durumu (6 Haziran) 30°C Gök Gürültülü Fırtına
Philadelphia Hava Durumu (7 Haziran) 25°C Açık

En Ucuz Philadelphia Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Philadelphia
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
İzmir - Philadelphia
Deutsche Lufthansa
23 Haz 2020
Viyana - Philadelphia
Aer Lingus Irish Airlines
08 Haz 2020
Antalya - Philadelphia
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Philadelphia Kalkışlı Uçak Seferleri

Philadelphia - İstanbul
United Airlines
30 Haz 2020
Philadelphia - Kayseri
Deutsche Lufthansa
12 Haz 2020
Philadelphia - Viyana
Aer Lingus Irish Airlines
23 Haz 2020
Philadelphia - İzmir
United Airlines
01 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Philadelphia Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Philadelphia Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Philadelphia Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Philadelphia Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,75 USD

Philadelphia’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Philadelphia uçak bileti kullanarak Philadelphia şehrine gitmek isteyen yolcuların dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birisi de seyahatve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal olarak şehir en iyi yaz mevsimi aylarında ziyaret edilebilmektedir. Ancak şehir her ay yağışlı subtropikal iklime sahiptir. Kış aylarında Philadelphia şehrinin sıcaklık ortalaması 2 ila 10 derece arasında iken yaz mevsimi aylarında ortalama sıcaklıklar 25-30 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yaz aylarına göre kış ayları otel fiyatları açısından oldukça ucuz olduğundan bütçe konusunda sıkıntı yaşayan ziyaretçiler şehir kış aylarında seyahat etmeyi deneyebilir.

Philadelphia Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Philadelphia uçak bileti ile seyahatlerini gerçekleştiren kişiler havalimanından kent merkezine gitmek amacı ile farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 6,75 USD

Havalimanından Philadelphia kent merkezine ulaşmak için tercih edilmesi tavsiye edilen toplu ulaşım araçlarından birisi SEPTA otobüsleridir. Philadelphia Havalimanı'na inen tüm uçuşlarından çok kısa bir süre sonra düzenli aralıklar ile Philadelphia şehir merkezine kolayca ulaşım sağlanabilmektedir 30 dakikada bir kalkan “Airport Line” adlı otobüs ile yaklaşık 20 dakika gibi oldukça kısa sayılabilecek bir sürede Philadelphia şehir merkezine varılabilmektedir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 9,25 USD

Toplu taşıma ile havalimanından Philadelphia şehir merkezine seyahat etmek isteyen yolcular, belediyenin SEPTA adındaki otobüs hizmetlerini kullanabilmekte olup, isterlerse sadece şehir merkezi değil şehrin diğer noktalarına da yolculuk edebilmektedir. Bu şekilde seyahat için yine aynı şekilde havalimanında diğer otobüs hatlarına (MFL ya da 102 gibi) binerek şehir içindeki farklı noktalara ulaşım sağlayabilir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 28,50 USD

Havalimanından Philadelphia şehir merkezine gitmek amacı ile toplu taşıma araçlarını seçmek istemeyen ve daha konforlu bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen yolcular için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler ile şehrin istenilen noktasına oldukça kolay ve hızlı bir biçimde yolculuk edilebilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilmiş olan ulaşım opsiyonlarının yanı sıra havalimanına iniş yapan yolcuların havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını sürdürebilmektedir.

Philadelphia Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Philadelphia şehrinde havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Philadelphia Uluslararası Havalimanı’dır. Philadelphia uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu aracılığıyla kente seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen kişiler havalimanını kullanmaktadır.

Philadelphia Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 15 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki adet terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için kafeterya, lokanta, sağlık odaları, araç kiralama ofisleri ve restoran gibi mekânlar bulunmaktadır.

İç hatlar terminalinde olduğu gibi dış hatlar terminalinde de birçok sayıda sağlık ünitesi, büfe-kafeteryalar, araç kiralama ofisleri ve restoran bulunmaktadır.

Philadelphia’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Philadelphia uçak bileti ile şehre gitmenin en önemli iyi yönlerinden bir tanesi de ülke tarihinde önemli yer tutmuş olan şehirdeki mekanları gezmektir. Ülkenin bağımsızlık tarihinde önemli yer tutan şehrin bu mekanları gezilip görülmelidir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş konulardan birisi de sanatsal yönüdür. Ülkenin önemli sanat ve kültür merkezlerinden olarak bilinen Philadelphia şehri, üstün sanatsal birikimi ile ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.
 3. Aynı zamanda büyüleyici bir doğaya da ev sahipliği yapan Philadelphia kenti bu yönüyle birçok ulusal parkı da bünyesinde barındırıyor. Ormanları ve sulak alanları ile gezilip görülmesi gereken bir kent olduğunu kanıtlamakta.
 4. Şehrin ülke tarihine göre oldukça eski olan tarihi yapısı nedeniyle ülkenin tarih turizmde önde gelen bir şehir olup, bu nedenle yılda yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Philadelphia Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinin doğusunda bulunan ve eyaletin en büyük şehridir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehri olan Philadelphia, ülke ilk kurulduğu zaman on yıl başkentlik yapmıştır. Ayrıca ülkenin Bağımsızlık Bildirgesi de bu şehirde imzalanmıştır.

Ülke tarihinin en önemli anlarına tanıklık etmiş olan Philadelphia, ülkenin batı bölgesinde Atlas Okyanusunun kıyısında bulunmaktadır. Delaware nehri ile ortadan ikiye bölünmüş olan Philadelphia şehri müzeleri, mimari yapıları ve görülmeye değer tarihi eserleri ile ülkenin önemli şehirlerinden birisi sayılmaktadır. Oldukça canlı ve cezp edici bir kent olan Philadelphia, Amerika’nın en eski başkanlarından Thomas Jefferson, başkanlığından önce ve daha sonra bu şehirde yaşamış ve çok çeşitli bilimsel ve politik çalışmalar yapmıştır.

Sanat yönünden gelişmiş şehirde birçok sanat atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca Philadelphia,  heykellerin bol bulunduğu bir şehir olarak bilinmekte olup şehrin her yanında yüzlerce heykele rastlanabilmektedir. State Theatre of Pennsylvania" ismindeki sinema salonunda yüz yılı aşkın süredir sinema gösterimi yapılmaktadır.

South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki tane çok büyük caddesi, sayısız alışveriş merkezini, barları ve kafeleri üzerinde barındırır.

Philadelphia Nerede?

Philadelphia Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 USD
Taksi
1,55 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Philadelphia şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım araçlarından biri tramvaydır. Kentin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve oldukça da ucuz odluğu için hem Philadelphia halkı tarafından hem de ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen ve belediye tarafından işletilmekte olan SEPTA otobüsleri havalimanı dahil şehrin birçok farklı noktasına seyahat etmek olanaklıdır. Ucuz ve pratik bir çözüm olan otobüs yerine daha konforlu bir seyahat geçirmek isteyen yolcular ise yine havalimanı da dahil olmak üzere her noktadaki taksi hizmetlerini kullanabilirler.

Philadelphia Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Philadelphia’da Gezilecek Yerler

Philadelphia Sanat Müzesi
Philadelphia Büyülü Bahçeleri
Fairmount Parkı
Philadelphia Hayvanat Bahçesi
Doğu Eyalet Hapishanesi
Philadelphia Sanat Müzesi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük sanat müzesi olan Philadelphia Sanat Müzesi, içinde barındırdığı 230 bin civarı eser ile ülkenin sanat tarihinde çok önemli parçalar bulunduran bir mekandır. Benjamin Franklin Parkway bölgesinin batısında olan müze yıllık 1 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Rocky filminde Rocky’nin koşup merdivenlerini tırmanması ile tanıdığımız müze Asya, Rönesans, post-empresyonist ve Picasso, Matisse gibi birçok önemli sanatçılardan eserler barındırmaktadır.

Philadelphia Büyülü Bahçeleri

Philadelphia şehrinde sokak sanatlarının en büyük örneklerinin görülebileceği mekan aslında bir kar amacı gütmeyen Açıkhava galerisidir. South East Street bölgesinde yer alan galeri, Isaiah Zagar ismindeki bir mozaik sanatçısı tarafından oluşturulmuştur. Philadelphia Büyülü Bahçeleri açıkahavada konumlanmış olan oldukça büyük bir labirent ve kapalı bir galeri içerir.

Fairmount Parkı

Ülkenin en büyük parklarından biri olan Fairmount Park, birçok spor alanına ev sahipliği yaptığı gibi şehrin önemli tarihi yapılarına da oldukça yakın olması ile bilinmektedir.

Philadelphia Hayvanat Bahçesi

1874 yılına kadar uzanan tarihi ile ülkenin ilk hayvanat bahçesi olma özelliğini korumaktadır. Şehir merkezindeki Fairmount Park’ın içinde bulunur. Şu an birçoğunun nesli tehlikede olan 1300 civarında hayvan türü barındırmaktadır.

Doğu Eyalet Hapishanesi (Eastern State Penitentiary)

Philadelphia şehrinin tarihi bölgesinde olan hapishane 1829 yılında inşa edilmiştir. Amerika’nın en eski hapishanesi olan mekan ABD Ulusal Tarihi Yapılar Listesine alınmıştır. Her yıl Cadılar Bayramında etkinlikler düzenelen hapishaneye her gün çeşitli turistik geziler düzenlenmektedir.

Philadelphia’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cheesestak
Hoagies
Stromboli
Tomato Pie
Philadelphia Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Cheesestak

Philadelphia şehri ile oldukça özleşmiş olan bu lezzeti şehrin her noktasında kolayca bulabilmek mümkündür. Şehre özgü en bilinen lezzet olan cheesestak; biftek, soğan, peynir ve mantar ile hazırlanan bir tür sandviçtir.

Tomato Pie

Philadelphia şehrinin kültüründe yer tutan diğer önemli ve ilginç bir lezzet ise tomato pie adlı yemektir. Domates turtası anlamına gelen yemek, peynir, soğan ve bol miktarda da domates karıştırılarak hazırlanmaktadır.

Et Yemekleri

Philadelphia şehrinde birçok et yemekleri restoranı bulmak ve bunlardan yararlanmak mümkündür. Et yemeklerinin en güzel örneklerinin tadılabileceği restoranlar mevcuttur.

Konaklama İçin Philadelphia Otel Seçenekleri

Ucuz Philadeplhia uçak bileti ile gerek iş ziyaretleri gerekse özel amaçlı seyahatlerde konaklama olanağı bulunan birçok farklı otel seçeneği bulunmaktadır.

Sheraton Philadelphia University City Hotel
Drexel Üniversitesi'ne komşu olan ve Pennsylvania Üniversitesi kampüsünde yer alan bu otel, 30th Street Amtrak İstasyonu'na 1,1 km mesafededir. Tesis açık havuz ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır.
3549 Chestnut Street, Philadelphia, PA 19104, ABD
Sonesta Philadelphia Downtown Rittenhouse Square
Sezonluk bir çatı havuzu ve fitness merkezine sahip olan Sonesta Philadelphia Downtown Rittenhouse Square, Pennsylvania Kongre Merkezi'ne 1,1 km mesafededir. Tarihi Liberty Bell (Özgürlük Çanı) sadece 1,9 km uzaklıktadır. Odalarda ücretsiz kablosuz internet erişimine sahiptir. Oteldeki odalarda çalışma masası, kahve makinesi, kablo TV ve oturma alanı vardır. Sonesta Otel Philadelphia'nın konukları, Philadelphia Sports Club'a ücretsiz giriş hakkına sahiptir.
1800 Market Street, Philadelphia, PA 19103, ABD The Study Hotel at University City
Sofitel Philadeplhia
Rittenhouse Meydanı'na 300 metre uzaklıkta yer alan Sofitel Philadelphia, hotel içerisinde yemek seçenekleri ve günün her saati konsiyerj hizmeti sunması ile bilinmektedir. Uluslararası sanatçıların eserleri otel genelinde sergilenmektedir.'
120 S 17th Street, Philadelphia, PA 19103, ABD

Philadelphia Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Philadelphia 1.724,00 TL 27 Saat 38 Dakika
İzmir - Philadelphia 3.846,06 TL 31 Saat 54 Dakika
Kayseri - Philadelphia 4.768,91 TL 19 Saat 40 Dakika
Antalya - Philadelphia 8.828,44 TL 20 Saat 55 Dakika
Viyana - Philadelphia 5.628,87 TL 34 Saat 35 Dakika

Philadelphia Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Philadelphia uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aer Lingus Irish Airlines, Air Canada, Deutsche Lufthansa, Qatar Airways, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Philadelphia yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Philadelphia varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Philadelphia olup, bilet fiyatı 1.724,00 TL'dir.
 • Philadelphia şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Philadelphia ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
07 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: İzmir Rota Uzunluğu: 824 Km Yolculuk Süresi: 14 Saat 30 Dakika İzmir Mavi Treni Nedir? İzmir Mavi Treni, Ankara ile İzmir’i birbirine bağlayan 1983 yılından it
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Siirt Rota Uzunluğu: 1140 Km Yolculuk Süresi: 23 Saat 35 Dakika Güney Kurtalan Ekspresi Nedir? Güney Kurtalan Ekspresi, 1944 yılından beri Ankara’dan başlayıp
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
08 Şubat 2020
14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye ver
Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Dondurma Hakkındaki Herşey
Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Dondurma Hakkındaki Herşey
18 Haziran 2017
Dondurma, süt ya da meyve sularının özel usullerle dondurulmasıyla yapılan bir tatlıdır. Her yaştan herkesin sevdiği bu tatlı, hem serinletici hem de besleyici bir yiyecek olması ile dikkatleri üstüne

Philadelphia Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (17)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
M*** S***
3 Kasım Cumartesi
Pek beklediğim gibi çıkmadı ama yine de güzeldi farklılık olddu
Ü*** K***
7 Eylül Cuma
Birbirinden farklı şehir ve sokak görmek gerçekten çok güzel
N*** P***
24 Temmuz Salı
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldi, teşekkür ederiz herşey için
Ö*** D***
3 Haziran Pazar
Yemekleri pek güzel değildi, pekte yiyemedik ama çok güzel bir tatildi
B*** T*** A***
24 Temmuz Salı
Kamp için gitmiştik güzel ve keyifli geçmişti. Teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Philadelphia Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:07:53 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Philadelphia, (Tümü)
PHLT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699