1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Pittsburgh Uçak Bileti

Pittsburgh Para Birimi
ABD Doları (USD)
Pittsburgh Zaman Dilimi
GMT -6
Pittsburgh Şehri En İyileri
Beyzbol Maçları, Mount Washington, Primanti Brothers Sandviçleri
Pittsburgh Hava Durumu (6 Haziran) 27°C Açık
Pittsburgh Hava Durumu (7 Haziran) 23°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Pittsburgh Varışlı Uçak Seferleri

Bakü - Pittsburgh
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
İstanbul - Pittsburgh
United Airlines
21 Haz 2020
Ankara - Pittsburgh
Deutsche Lufthansa
25 Haz 2020
Antalya - Pittsburgh
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Pittsburgh Kalkışlı Uçak Seferleri

07 Haz 2020
Pittsburgh - Ankara
Jetblue Airways
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pittsburgh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Pittsburgh Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Pittsburgh Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 USD

Pittsburgh’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Pittsburgh uçak bileti imkanlarından faydalanarak Pittsburgh’e yolculuk yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi uygun zamanda kenti ziyaret etmek olacaktır. Pittsburgh ziyareti için en uygun dönem Eylül ve Ekim aylarında gitmektir. Bu aylarda havalar hala sıcak ve sonbahar renklerini tüm doğada görmek mümkündür. Nehir kıyıları boyunca bir bisiklet ile gezmek, dolaşmak çok büyük bir keyif verecektir. Aynı zamanda Pittsburgh stadyumunda beyzbol maçı izlemek mümkün olacaktır.

Pittsburgh Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Pittsburgh uçak bileti ile yolculuk yapan ziyaretçiler havalimanından Pittsburgh merkezine gitmek için çeşitli ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Taksi
Havaalanından kent merkezine gitmek isteyen yolcular 4 numaralı kapıdan çıkış yaparak taksi araçlarını kullanabilirler. Özellikle Pittsburgh hiç bilmeyen kişiler için kaybolmamak adına iyi bir tercih olacaktır. Kent merkezine ulaşım yaklaşık olarak 45 – 50 dolardır. Yolculuğunuz hem konforlu hem de kaybolmadan istediğiniz bölgeye gitme imkanı size sağlayacaktır. Yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir.
Havalimanı Servisleri
Limuzin kiralama firmaları ile görüşüp bu alternatiften yararlanılabilir. Kent merkezine ulaşımda diğer seçeneklere göre pahalı bir seçimdir. Tüm limuzin firmaları lüks ve konforun en üst mertebesini vaat etmektedir.
Havalimanı Servisleri
Pittsburgh kentine kalabalık bir aile ve bir grup ile gidilmişse en iyi tercih servis araçlarıdır. Servis araçları kalabalık aileler için hem ekonomik hem de rahat bir yolculuk imkanı sağlamaktadır. Havaalanı içerisinde bulunan servis araçları ile istenilen bölgeye gidilebilir.
Otobüs
Pittsburgh şehri havalimanından otobüsler, altıncı çıkış kapısı önünde bulunan duraklardan kalkmaktadır. Otobüs günün ilk seferini 5.30’da son seferini gece 12’de yapmaktadır. 30 dakikada bir şehir merkezine otobüsler hareket etmektedir. Engelliler için

Pittsburgh Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Pittsburgh uçak bileti imkanlarından faydalanarak Pittsburgh kentine seyahat eden yolcular, bu havalimanından dünyanın bir çok noktasına gitmek için Pittsburgh havalimanını kullanmaktadır. Pittsburgh Havalimanı'nın kent merkezine olan mesafesi 32 km’dir. 32 km’lik mesafe ulaşım araçları ile yaklaşık olarak trafik durumuna bağlı olarak yarım saat sürmektedir. Terminal içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için birçok mekan bulunmaktadır. Bunlar; restoran, araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi ve kafelerdir.

Pittsburgh’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Pittsburgh uçak bileti imkanlarından faydalanarak Pittsburgh’e gitmenin en büyük sebeplerinden bir tanesi o eşsiz yapıda olan köprülerini görmek olacaktır. Andy Warhol Müzesi’ni görmek ayrı bir ayrıcalıktır. Popüler kültürün prensi olarak bilinen Andy Warhold’un memleketi Pittsburgh kentidir. Kendisinin adını taşıyan Müzede eserleri ve hayat hikayesi sergilenmektedir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.
 2. Fort Pitt Tüneli, muhteşem mimari yapısı ile ziyaretçiler hayran bırakmaktadır.
 3. Allegheny Nehri boyunca bir bisiklet kiralayarak şehrin o muhteşem doğal güzelliklerine tanık olunabilir.
 4. Point State Parkı, parkta üç nehir buluşmaktadır. Eşsiz manzara görülmeye değerdir.
 5. Beyzbol maçı, Pittsburgh kentinde yapılan beyzbol maçlarından bir tanesine mutlaka gidilmelidir.

Pittsburgh Hakkında

ABD’nin doğu kesiminde bulunmaktadır. Pensilvanya eyaletinde bulunan Philadelphia’dan sonra ikinci büyük şehir konumunda bulunmaktadır. Şehir sınırları içerisindeki nüfusu 350.000 olup tüm ABD ülkesindeki şehirlerde 62. Sıradadır. ABD’deki metropoliten bölgeler arasında ise 22. Sırada bulunmaktadır.

Pittsburgh, 1990 yılından önce ülkenin en büyük demir çelik endüstri merkezi olarak kabul edilmiştir. Şuanda hala steel city olarak adlandırılmaktadır. Kentte 300’den fazla çelik üretimi ile ilgili işletme bulunmaktadır. Kentin diğer bir takma adı ise köprüler şehridir. Şehir üç büyük şehrin kavşak noktası olan bir yarımada üzerinde kurulu olmasından dolayı şehirde tam olarak 446 adet köprü bulunmaktadır. Bunun dışında 29 adet gökdelen bina, 2 tane füniküler raylı taşıma ve koloni döneminden kalma askeri korunak bulunmaktadır.

Pittsburgh şehri, Atlas Okyanusu’na kıyıları bulunmaktadır. Ayrıca Kuzey Amerika’nın Orta – Batı Bölgesi arasında bulunmaktadır. Maden kaynaklarının çok zengin olmasından dolayı geçmiş tarihlerde şehri ele geçirmek isteyen birçok devlet bulunmaktadır. Fransa koloni imparatorluğuna; Britanya sömürgeci koloni devlet idaresine, Virginia koloni idaresine; Viski Ayaklanmacılarına tanık olmuştur.

Pittsburgh kentinde ılıman ve sıcak bir iklim görülmektedir. Aynı zamanda belirgin yağışlar olmaktadır. En kurak zamanı bile önemli derecede yağışlar almaktadır. Pittsburgh şehrinin yıllık olarak ortalama sıcaklığı 10.6 derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 943 mm’dir.

Aynı zamanda turizm, finans, ve eğitim alanlarında yatırımlar yaparak büyüyen Pittsburgh, Cernegie Mellon üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Pittsburgh Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,75 USD
Taksi
1,75 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Pittsburgh en fazla kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Kentin birçok bölgesine otobüs seferleri düzenlenmiştir. Şehir merkezinden bir çok bölgeye çok rahat ve konforlu bir şekilde gitme şansınız bulunmaktadır. Ayrıca farklı bölgelere giderken doğal güzellikleri görme şansını da elde etme imkanınız bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs dışında kent merkezinin birçok yerinde taksileri görmeniz mümkün olacaktır. Taksiler ile gidilecek mekanlara daha hızlı ve daha konforlu gitme şansı elde edilir.

Pittsburgh Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Pittsburgh’da Gezilecek Yerler

Mount Washington
Roberto Clemente Köprüsü
Üç Nehirler Miras Yolu
Heinz Anıt Şapeli
Öğrenme Katedrali (Cathedral of Learning)
Mount Washington

Pittsburgh kentinin güneyinde bulunmaktadır. Yaklaşık 3 km’lik bir alana kurulan mahalledir. Nüfusu yaklaşık olarak 9 bindir ve turistik bölgelerden bir tanesidir. Bu mahallede lüks restoranlar, kafeler, oteller ve birçok alışveriş yapılabilecek mağazalar bulunmaktadır. Mount Washington, Monongahela Nehri kenarın kurulmuş, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Mahalle günün her saati canlı ve hareketlidir. Turistlerin en çok akın ettiği tarihi yerlerden bir tanesidir. Mount Washington, Pittsburgh şehrine yapılan seyahatte ilk gidilecek yerlerden biri olmalıdır.

Roberto Clemente Köprüsü

Köprü, 1925 – 1928 yılları arasında Allegheny Nehri üzerine inşaa edilmiştir. 269 metre uzunluğunda olan köprünün nehirden yüksekliği 24 metredir. Pittsburgh şehrinin tarihi köprülerinden bir tanesidir. Aynı zamanda şehrin en değerli sembollerinden bir tanesi olarak anılmaktadır. Şehirde gezilecek yerleriniz arasında en önemli yerlerden bir tanesi olmalıdır.

Üç Nehirler Miras Yolu

Muhteşem manzaralara sahip, nehir kıyısında bulunan Pittsburgh şehrinin kent içi yoludur. Yürüyüş alanları ve geniş bisiklet yolları bulunan yolun, ziyaretçiler tarafından vazgeçilmez bölgelerinden bir tanesidir. Yaklaşık olarak 40 km bir uzunluğa sahiptir. Özellikle sabah saatlerinde spor ve jogging tutkunları ile dolup taşmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en fazla gezdiği yerler arasındadır.

Heinz Anıt Şapeli

İnşaatı 1933 – 1938 yılları arasında yapılmıştır. ABD’nin en meşhur mimarları arasındadır. Charles Klauder tarafından tasarlanmış olup, Gotik Revival mimari tarzı kullanılmıştır. 78 metre yüksekliğe sahiptir. 1983 senesinden itibaren Amerikan Ulusal Tarihi Yerleri listesine alınmıştır. Şehre gelen yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Pittsburgh kentinin kültürel açıdan en değerli ve önemli mimari yapılarındandır.

Öğrenme Katedrali (Cathedral of Learning)

42 katlı muhteşem bir katedraldir. İnşaatı 1926 – 1936 yılları arasında yapılmıştır. Yüksekliği 163 metre yüksekliğinde bulunan bu görkemli, ihtişamlı katedral bir nevi gökdeleni andırmaktadır. Kireçtaşı ve çelikten inşa edilmiştir ve 2000 odası bulunmaktadır. Cathedral of Learning, Pittsburgh kentinin manevi olarak sembolü haline gelmiştir. Muhteşem görüntüsü ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Gidilecek yerler listenizin en önemli maddelerinden bir tanesi olmalıdır.

Pittsburgh’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Milk Shake
Primanti Brothers Sandviçleri
Pizza
Fast Food

Pittsburgh kentinin Güney kısmında bulunan East Carson Caddesinde bulunan ve tüm zevklere hitap eden çok güzel içecekleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Milk Shakedir. Milk Shakelerin her türlüsü yapılmaktadır. Gidildiği zaman denenmesi gereken bir tattır. Fiyatları içerisinde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir.

Primanti Brothers Sandviçleri

Pittsburgh stadyumunda beyzbol maçı izlerken mutlaka Primanti Brothers sandviçleri denenmelidir. Birçok sandviç seçeneği bulunmaktadır. Hepsinin lezzetleri ayrı güzelliktedir.

Pizza

Pittsburgh kentinde birçok restoranda pizza seçeneklerini görmek mümkündür. Pizza çeşitlerinin çoğunlukla hepsi yapılmaktadır. Vejetaryen pizzalardan tutunda, jambonlu ve karideslisine kadar çeşitleri yapılmaktadır. Güzel bir akşam yemeği veya öğlen yemeği yemek istenirse pizza mutlaka tercihler arasında olmalıdır.

Fast Food

Bir çok cadde ve sokaklarında fast food yiyeceklere rastlamak mümkündür. Yerli halk tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Konaklama İçin Pittsburgh Otel Seçenekleri

Kimpton Hotel Monaco Pittsburgh
Pittsburgh kent merkezinde bulunmaktadır. Lüks odaları bulunan otelin, aynı zamanda misafirlerine birçok olanak sunmaktadır. Bazı misafir odaları ziyaretçilerin en lüks ortamı sağlamaktadır. Köpüklü banyo, ısıtma, klima, alarm saati ve çalışma masası bu imkanlar arasındadır. Odaların çoğunluğu göz alıcı muhteşem bir görüntüye sahiptir. Tesisin konumu itibari ile PNC Parkı’na, U.S. Steel Tower’a, Toonseum’a yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
620 William Penn Place, 15219, Pittsburgh, ABD
Renaissance Pittsburgh Hotel
Odası sayısı 300 adettir. Otelin konumu itibari ile Pittsburgh kentinde bulunan birçok turistik bölgeye gitme imkanı sunmaktadır. Cultural District bölgesinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesinde olan turistik bölgeler; PNC Parkı, Hinz Hall, Theatre Square gibi turistik mekanlardır.
107 6th Street, 15222, Pittsburgh, ABD
Hyatt Place Pittsburgh North Shore
Tesiste kapalı yüzme havuzu ile birlikte çok şık bir bar bulunmaktadır. 3 yıldızlı bir oteldir. Aynı zamanda ziyaretçilerine fitness imkanı sunmaktadır. North Shore bölgesinde bulunan otel konumu itibari ile Andy Warhol Müzesi’ne, Roberte Clemente Köprüsü’ne gibi turistik bölgelere yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
260 North Shore Drive, 15212, Pittsburgh, ABD

Pittsburgh Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Pittsburgh 4.483,34 TL 19 Saat 17 Dakika
Ankara - Pittsburgh 4.505,21 TL 38 Saat 20 Dakika
Antalya - Pittsburgh 7.797,13 TL 29 Saat 7 Dakika
Bakü - Pittsburgh 3.741,15 TL 40 Saat 5 Dakika

Pittsburgh Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Pittsburgh uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, Deutsche Lufthansa, Jetblue Airways, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Pittsburgh yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Pittsburgh varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Bakü - Pittsburgh olup, bilet fiyatı 3.741,15 TL'dir.
 • Pittsburgh şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Pittsburgh ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
25 Mart 2020
Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgının yaşandığı bu günlerde çocukların evlerinden çıkmadan gezebilecekleri müzeleri derledik. Bu müzelerden birkaçı çocukların evde yapabileceğ
Hazarbaba Kayak Merkezi
Hazarbaba Kayak Merkezi
06 Kasım 2019
Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Elazığ şehir merkezine 30 kilometre uzakta bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi otel ve restoran hizmetleri sunmaktadır. Yaz aylarında gelenler için vazgeçilmez yerler
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Önerileri
31 Temmuz 2019
Müslüman âleminin Ramazan Bayramı’ndan yaklaşık iki ay sonra kutladığı Kurban Bayramı 2020 yaklaştıkça herkesin aklında “Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı ayın kaçında?
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru

Pittsburgh Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (35)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
90 Değerlendirme
İ*** T***
22 Eylül Cumartesi
Bu konuda gerçekten tereddütteydim ama gittim pişman değilim
A*** P***
22 Ağustos Çarşamba
Vallahi bunca sene Türkiye de gezdim biraz da yurtdışı zamanı
N*** F*** K***
17 Eylül Pazartesi
Herşey o kadar farklı ve güzelki geri dönmek istemiyorsunuz
C*** E*** E***
11 Haziran Pazartesi
Evlenme teklifini yapacağım yeri buldum çok güzel bir yer
N*** A***
29 Ağustos Çarşamba
Cuma günü yola çıkıyoruz, bakalım nasıl bir şehir olacak.
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Pittsburgh Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:24:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Pittsburgh, (PIT)
PIT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699