1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Samara Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Güneşli
24°C
17 Temmuz
Yarın
Açık
29°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
28°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +1
Samara Şehri En İyileri
  • Sovyet Mimarileri
  • Samara Uzay Müzesi
  • Coulibiac

En Ucuz Samara Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Samara
Aeroflot Russian Airlines
10 Ağu 2019
Antalya - Samara
Aeroflot Russian Airlines
19 Tem 2019
Adana - Samara
Türk Hava Yolları
12 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Samara Kalkışlı Uçak Seferleri

Samara - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
12 Ağu 2019
Samara - Antalya
S7 Airlines
17 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Samara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Samara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Samara Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
50 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
25 RUB

Samara’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Samara uçak bileti kullanarak Samara’ya gitmek isteyenlerin yolculuk öncesinde kalacakları yerleri, gezi planlarını önceden yapmalı ve seyahat zamanlarına göre gezecekleri yerleri ve yapmak istedikleri sporları belirlemeleri önemlidir. Ekonomik seyahatler için en uygun zamanı seçmek her zaman önemlidir. Kuzeyde yer aldığı için soğuk iklime sahip bir şehirdir ve keyif alarak gezebilmek ve doğa güzellikleri görebilmek için en uygun zaman yaz aylarıdır.

Samara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Samara uçak bileti ile Rusya’nın bu güzel şehrine gelen misafirler uçaktan indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için 36 kilometre yol gitmeleri gereklidir. Bunun için farklı ulaşım seçeneklerinden faydalanırlar.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 RUB

uçak ile gelen yolcular toplu taşıma aracı otobüs kullanmak isterlerse, havaalanı servis araçları bulunmakta ve gelen yolcuları şehir merkezine taşımaktadır. Servisler için gişelerden bilet alınır. Servisler her bir buçuk saatte bir kalkmaktadır. Havaalanının iki yüz metre uzağında Bereze durağı bulunmakta ve 78 numaralı otobüs ile iki saatlik yolculuk sonucu şehir merkezine ulaşılır.
Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 80 RUB

Şehir merkezinde toplu taşıma aracı olarak Tramway kullanılmaktadır. tramway hattı havaalanına bulunmamaktadır. Şehrin ulaşım ağını oluşturmaktadır. Havaalanından ortalama süre: 30 dakika Havaalanından uzaklık: 36 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 640 RUB

Rusya’nın tarihi şehirlerinden Samara’ya uçak ile gelen yolcular 36 kilometre uzaklıkta bulunan şehir merkezine yolcu terminalindeki taksileri kullanarak ve 8 avro ücret ödeyerek gidebilirler. Ulaşım süresi ise ortalama elli dakika sürmektedir.
Araç Kiralama
Samara havaalanında Miles and Smiles üyeleri en çok 1000 mil kazanabilirler. Araç kiralama yaptıklarında her gün için 100 mil kazanmaktadırlar. İnternet sitesi üzerinde yapılan işlemler ile bir veya iki günlük kiralama yapıldığında ek 250 mil, üç günden

Samara Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Samara havaalanından şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma kullanılabilir. Toplu taşıma için servis araçları saat 07.00 ile 22.00 arasında hizmet vermektedir. Gelen yolcular gişelerden bilet alarak servislerden faydalanabilirler. Servisler her yarım saatte kalkmakta ve şehir merkezine 1.5 saatte ulaşmaktadır. Çeşitli toplu taşıma otobüs seferleri düzenlenmektedir. Özel araçla havaalanından şehir merkezine ulaşım 30 dakika sürmektedir.

Samara havaalanı (KUF) Samara şehir merkezine 36 kilometre mesafede bulunmaktadır. Gelen yolcular, toplu taşıma araçları, servisler, taksi ve araç kiralama yöntemleri ile istedikleri yöne gidebilirler. Taksi kullanmak isteyen yolcular 8 avro ücret ödeyerek elli dakikalık yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabilirler.

Samara’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Samara’ya uçak bileti Biletall.com online sistemi üzerinden uçak bileti alarak çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz. Biletall sistemi üzerinden en ekonomik uçak biletine sahip olabilir ve seyahatinizi ucuza getirebilirsiniz.
  2. Volga nehri kıyısında bulunan yaklaşık 5 kilometre sahilinde istediğiniz gibi güneşlenebilirsiniz. Ayrıca orman bölgelerinde de kış sporları yapabilirsiniz.
  3. Şehirde yer alan çeşitli müzeleri gezebilir, şehir meydanlarında yer alan büyük heykeller önünde resimler çektirebilirsiniz.
  4. Uzaya çıkan ilk insan olan Yuri Gagarin’den almış olan kültürel parkta gezintiler yaparak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca samara hayvanat bahçesini gezebilirsiniz.
  5. Sanayi ve Ticaret şehri olarak bilenen Samara Rusya’nın güneybatısında yer almakta ve iki nehir kenarında bulunmaktadır. Sanayi ve turizm açısından görülmesi gereken bir yerdir.

Samara Hakkında

Samara şehri Rusya’da Volga Federal bölgede yer almaktadır ve Oblastı’nın başkentidir. Yaşayan halkın büyük çoğunluğu Tatarlardan oluşmaktadır.

Samara ve Volga nehirlerinin kesiştiği noktada bulunmakta ve Rusya’nın Avrupa bölümünde güneydoğuda yer alır. Şehrin kuruluş yılı olarak 1586 yılı gösterilmektedir. Toplam alanı 541,4 km²’dir. Ortalama hava sıcaklığı 19 C’dir. Sovyet mimarisini barındıran şehirde zengin tarihi birikimler bulunmaktadır. Doğal güzellikleri oldukça fazladır. Tarihte Tolstoy, Puşkin ve Gorki gibi ünlü yazarlara ev sahipliği yapmıştır. Kitap okumaktan zevk alan insanların buraya gelmelerini şiddetle tavsiye ederiz.

Samara Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 RUB
Taksi
15 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Samara’da şehir içi ulaşımda tercih edilen en ulaşım araçları içerisinde, otobüs, tramway, dolmuş türü araçlar tercih edilmektedir. Nostaljik görünüme sahip olan tramwaylar yerli halk ve Samara’ya gezi amaçlı gelen turistler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Otobüs ile yolculuk fiyat olarak ta şehre gelen turistler için oldukça uygun olup en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birisidir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Samara Sovyet mimarisinin yoğun yer aldığı bir şehirdir ve tarihi binaları insanlar yürüme mesafe ile gezebilir. Ayrıca isteyenler taksi ile şehir için ulaşımlarını gerçekleştirebilirler. Şehre gelen yabancıların en çok tercih ettiği ulaşım aracı taksidir.

Samara Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Samara’da Gezilecek Yerler

Samara Uzay Müzesi
Stalin’in Sığınağı
Samara Rıhtımı
Samara Kosmischeskaya (Samara Uzay Müzesi)

Samara Kosmicheskaya Rusya’nın uzay araştırmalarının yapıldığı en önemli yerlerden birisidir. Rusların uzaya gönderdiği ilk araç Vostok roketi uzay yolculuğuna buradan başlamıştır. Bu müze 2017 yılının Nisan ayında halka açılmış ve şehrin en önemli turistik gezi yerlerinden birisi olmuştur. Gelen ziyaretçiler bu müzede gerçek bir roketi inceleyebilmektedir. İlk astronot olan Yuri Gagarinin hayat hikâyesini dinleyebilir, kozmonotların yedikleri yemekleri tadabilirler. Samara uzay müzesi gezilmesi gereken yerlerin en başında gelmelidir. Samara’ya gelen her insanın tarihi bilgilerini geliştirmesi için Samara Uzay Müzesini mutlaka görmesi gereklidir.

Stalin’in Sığınağı

Dünyanın en güvenilir yerlerinde biri olma özelliğini halen koruyan Stalin Sığınağı, Stalin tarafından kendisi için yaptırılmış bir yerdir. 2. Dünya savaşı sırasında 1942 yılında Stalinin emri ile yapılmıştır. 2900 işçi 800 mühendis 10 ay çalışarak yapmıştır. Sığınağın yapımında çalışanların akıbetleri hakkında hiçbir bilgi yoktur. Sığınak 36 metre derinliğinde ve yedi katlı olarak yapılmıştır. Gezilerde rehberler sığınağın 8 kattan oluştuğunu söylemektedir. Sığınak çelik plakalar ile kaplanarak yıkılmalara karşı önlem alınmıştır. Çeşitli katlara silahlar konulmuş, askerlerin rahat edebileceği şekilde odalar yapılmıştır. Çok sayıda çalışma odasıda bulunmaktadır.

Samara Rıhtımı

16.yüzyılda hisarlar içerisinde kurulmuş bir şehirdir. Samara’nın en dikkat çekici yönü tarihi binalarıdır. Bu binalar mimari açıdan Samara’ya çok farklı ve etkileyici bir hava katmaktadır. Volga nehri kenarında yer almakta ve volga nehrinin en uzun ve en güzel rıhtımı Samara rıhtımıdır. Doğal güzellikleri ile insanları büyülemektedir. Samara’ya gelen turistlerin yürüyüş yaptıkları en güzel yerlerden birisidir. Rehberler eşliğinde yapılan gezilerde tüm rehberler misafirlerini bu rıhtıma getirerek çevre güzelliğini görmelerini ve fotoğraflar çekinmelerini sağlamaktadır.

Samara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Coulibiac
Golubsty
Khinkali
Samara Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Coulibiac

Rusya ve Samara’nın geleneksel yemeklerinden birisi olan Coulibiac genellikle balık etinden yapılmış etli ekmek türü bir yiyecektir. Çar sofralarının vazgeçilmesi olarak kullanılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Coulibiac (kulebyaka) milföy hamuru içerisine haşlanmış yumurta, pirinç, somon eti sarılarak yapılmakta çok lezzetli bir yiyecektir. Bölgeye ziyarete gittiğiniz zaman pek çok yerlinin bu yiyeceği tükettiğini göreceksiniz ve sizde denemek isteyeceksinizdir.

Golubsty

Bir lahana sarması yemeği olana golubsty Samara’lılar tarafında çok sevilen bir yemek türüdür. Lahana arasına pirinç ve et ile yapılan karışım konularak lahanalar rulo halinde ince olarak sarılarak yapılmaktadır. Bizdeki sarma yemeğine tat ve görüntü olarak çok benzeyen bu yiyecek yöresel halk tarafından en fazla tüketilen yemek çeşididir.

Khinkali

Samara lokantalarında bolca rastlanan khinkali yemeği Türk mutfağının bir efsanesi olan mantıya çok benzemekte ve içi et ile doldurulmuş hamurdan yapılmış bir yemek türüdür. Gürcistan bölgesinde de çok kullanılmakta ve gürcü mantısı olarak tanınmaktadır. Mantı hamurunun içine baharatlı et, soğan, maydanoz, sarımsak karışımı konulur ve haşlanarak pişirilir. Üzerine sos dökülerek servis edilir. Oldukça lezzetli olduğunu söyleyebiliriz.

Konaklama İçin Samara Otel Seçenekleri

Ucuz Samara uçak bileti tercihi ile Rusya Samara şehrine yapılacak iş ve turistik gezi için gelen yolculara alternatifi çok çeşitli konaklama seçenekleri sunulur.

Nice Hostel Samara

Samara şehir merkezinde bulunmaktadır. En yakın havaalanı Kurumoch uluslararası havaalanıdır ve 28 km mesafede bulunmaktadır. Otel resepsiyonu 24 saat hizmet vermektedir. Odalarında klima, tv hizmetleri bulunmaktadır. Cyril ve Methodius katedrali 4 dakikalık yürüme mesafesindedir. Nice Hostel Samara 2016 yılında müşteri kabul etmeye başlamıştır.

Prospekt Kirova, 348, Samara, Samarskaya oblast', Rusya, 443029
Holiday Inn Samara

Holiday Inn Samara kent merkezine oldukça yakın bir mesafede bulıunmaktadır ve plaja 3 dakikalık yürüme mesafesinde, volga nehri setine ise 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Misafirlerine fin ve isveç saunaları, yüzme havuzu, fitness gibi pek çok hizmet vermektedir. Tüm odaları oldukça kaliteli ve konforludur. Bütün odalar klimalı ve tv uydu yayınları bulunmaktadır. Odalara çay ve kahve servisleri vardır. Tren istasyonuna ise 3 km uzaklığı bulunmaktadır. Otelin restaurantında sabahları açık büfe kahvaltıları bulunmakta ve rus, Avrupa mutfağına ait tüm yemek çeşitlerini bulunmaktadır. Samaranın en yüksek puan alan otelleri arasında yer almaktadır.

Alexey Tolstoy Ulitsa 99, Samara, Samara Oblast, Rusya, 443099
Trend Samara

Samara şehir merkezinde bulunan Trend Samara otel, turistik amaçla ya da iş gezisi amacıyla Samara’ya gelen birçok misafirin tercih ettiği bir oteldir. Kaliteli hizmeti ve restoranında sunduğu leziz yemekler ile gelen misafirler tarafından tercih edilmektedir. Gezi turları ile özel anlaşması bulunduğu için gelen turistler açısından en ekonomik konaklama yerleri arasında yer almaktadır.

8-я Радиальная улица, 6, Samara, Samarskaya oblast', Rusya, 443011

Samara Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
St. Petersburg - Samara 797,68 TL 21 Saat 25 Dakika
Bakü - Samara 942,34 TL 2 Saat 30 Dakika
İstanbul - Samara 1.230,64 TL 7 Saat 45 Dakika
Antalya - Samara 1.480,41 TL 9 Saat 40 Dakika
İzmir - Samara 1.986,60 TL 24 Saat 15 Dakika
Adana - Samara 2.016,98 TL 6 Saat 50 Dakika
Hanover - Samara 2.038,20 TL 9 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Samara ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
25 Mayıs 2019
Tek başına seyahat gözünüzü korkutuyor olabilir. Hiç korkmayın! Yalnız seyahat edip kendi kendinize kaldığınız zaman kendiniz hakkında bilmediğiniz bir sürü özelliği keşfedeceksiniz. Tek başına seyaha
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
21 Mayıs 2019
Sıcak dediğimizde aklımıza yaz, soğuk dediğimizde aklımıza kış geliyor ama ikisinin arasında kalmış bahar mevsimlerini kimse düşünmüyor. Hazalar ısındıkça sosyal medyada yazın yapılacaklara dair bir s
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
13 Şubat 2019
Televizyon ve sinema sektöründeki ünlülerin büyük çoğunluğu Los Angeles ve New York'ta yaşamaktadır ancak bunların büyük çoğunluğu o şehirlerde büyümedi. Amerika’nın tüm şehirlerini ve oranın en ünlü
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
07 Şubat 2019
Bazıları kış aylarını evinde geçirmek ve soğuktan kaçmak isterken, bazıları kışı sevinçle karşılar. Eğer siz de kar yağışına karşı sıcak çikolatanızı alıp etrafı izlemeyi, kar topu savaşı yapmayı ve m

Samara Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Bilim ve araştırma ruhunuz fazlaysa kesin buraya gidin
Bri kere de olsa yurtdışına çıkıp görmeniz gereken bir yer
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
Birbirinden farklı kuş türü gördük, Türkiye de göremiyoruz böyle canlıları
Gerçekten keyif alarak tatil yaptık iyi ki gitmişiz
Biz çok keyif aldık, herşeyin ilkini yaşatan şehir oldu bana
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Samara Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:36:30
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Samara, (KUF)
KUF
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948