1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Strazburg Uçak Bileti

Strazburg Para Birimi
Euro (EUR)
Strazburg Zaman Dilimi
GMT +2
Strazburg Şehri En İyileri
Nehir Turları, Nehirde Kanal Turu, Confit de Canard
Strazburg Hava Durumu (6 Haziran) 17°C Sağanak Yağmur
Strazburg Hava Durumu (7 Haziran) 20°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Strazburg Varışlı Uçak Seferleri

Paris - Strazburg
Air France
05 Tem 2020
Kayseri - Strazburg
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Ankara - Strazburg
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
İzmir - Strazburg
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Antalya - Strazburg
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Alanya - Strazburg
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Malatya - Strazburg
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Gaziantep - Strazburg
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Samsun - Strazburg
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Adana - Strazburg
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Konya - Strazburg
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Sivas - Strazburg
Türk Hava Yolları
04 Tem 2020
Ordu - Strazburg
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Strazburg Kalkışlı Uçak Seferleri

Strazburg - İstanbul
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Strazburg - Paris
Air France
05 Tem 2020
Strazburg - Kayseri
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Strazburg - Ankara
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Strazburg - İzmir
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Strazburg - Antalya
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Strazburg - Sivas
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Strazburg - Malatya
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Strazburg - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Strazburg - Amasya
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Strazburg - Gaziantep
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Strazburg - Bordo
Air France
26 Haz 2020
Strazburg - Berlin
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Strazburg - Adana
Royal Air Maroc
18 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Strazburg Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Strazburg Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Strazburg Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
FR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EUR
Yemek Fiyatı
12,56 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,50 EUR

Strazburg’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Strasburg uçak bileti kullanarak Strasburg’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim kış aylarıdır. Fransa’nın en eski iki evinden biri olan Maison Kammerzell 1427 yılında yapılmış ev şimdi artık restoran olarak kullanılıyor. Misafirler yaz aylarında Bu tarihi eve gelerek yemeklerinin tadılabilirler.

Strazburg Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Strasburg uçak bileti ile seyahat eden yolcular Entzheim Hava limanın’dan kent merkezine gitmek için arzu ettikler ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Havalimanından Strasburg kent merkezine gitmek için kullanılabilecek olan ulaşım araçlarından birisi Strasburg otobüsleridir. Strasburg Entzheim Hava limanına inen tüm uçuşlardan 15 dakika sonra hava limanından şehir merkezinin her noktasına otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Toplu taşıma araçları ile havalimanından Strasburg’un merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da Entzheim Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Sadece bir tane olan otobüs hattını kullanarak kısa sürede Entzheim Havalimanında şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Hava limanından yapılan otobüs yolculukları için yolcular 50 numaralı otobüs hatlarından gidecekleri bölgeye en uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 20 dakika Havalimanından uzaklık: 15 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 75 EUR

Entzheim Hava limanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen turistler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Entzheim Hava limanından günün her saati bulunabilen taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler Entzheim havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araçları seçerek kiralayıp da yolculuklarını tamaml

Strazburg Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Strasburg'da hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı Strasburg Erkilet Havalimanı'dır. Strasburg uçak bileti olanaklarında yararlanarak Strasburg Erkilet havayolu ile şehre seyahat eden yolcular gitmek istedikleri noktalara uçmak isteyen yolcular Strasburg Erkilet hava alanını kullanmaktadır.

Strasburg Entzheim Havalimanı'nın Strasburg’un merkezine olan mesafe uzaklığı 10 km olduğu için hava limanından kent merkezine 20 dakika kadar bir zaman içinde ulaşım imkanı olmaktadır.

Entzheim Havalimanın’da iç ve dış hatlar olarak iki farklı terminal bölümüne sahiptir. İç hatlar terminal bölüm alanında yolcuların taleplerini karşılamak için cafeteryalar, meşrubat gibi ihtiyaçlar için büfeler, araç kiralamak için ofisler, sağlık problemleri için bir ünite ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Entzheim Havalimanın’da aynı şekilde iç hatlarda olduğu gibi dış hatlar terminalinde de yolcu ihtiyaçları için sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Strazburg’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Strasbourg uçak bileti olanaklarından yararlanarak Strasbourg’a gitmek için en önemli sebeplerden birisi yörenin en güzel faaliyeti olarak nehir turuna katılmaktır.
 2. Rohan Sarayı yapımı 1742 yılında tamamlanmıştır. 1900yılından beri üç sanat müzesine sahiplik ekmektedir. Rohan sarayının içine bulunan Arkeoloji Müzesi, Dekoratif sanatlar Müzesi ve Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretçilerine sergilenmektedir.
 3. Rohan nehri üzerinde büyük küçük tekneler ve gemiler ile dünyanın her bir köşesinden gelen misafirler romantik ve büyüleyici bir gezinti yapmak için Strasbourg gelemkteler.
 4. Orangerie müzesi Strasbourg kentinin en çok ziyaret edilen müzelerinden birisidir. Tarihi sanat eserlerinin ve ünlü ressamların tablolarının sergilendiği bu müzede Salı günleri kapalı olup giriş ücreti alınmamaktadır.
 5. Avrupa birliği binaları nehrin kenarına dizilmiş bir birinden güzel evlerden oluşmaktadır. Şehir ve kasabaların yer aldığı Alsace Bölgesi’nde ışıltılı ve süslü evlerin arasında gezerken, diğer taraftan Alman ve Fransız yemeklerin tadına bakan ziyaretçiler kendilerini masallarda gibi hissederler.

Strazburg Hakkında

Kuzeydoğu Fransa‘da yer alan Strazburg masallar şehrini benzeyen ve mimari yapısı sayesinde Noel’in şehri olarak anılıyor. Orta Çağ döneminden hatıralar taşıyan kent merkezi ve çevresi turistlerin akınına uğruyor. Fransa’nın en güzel şehri olan Strazburg Almanya’nın sınır bölgesinde yer alıyor.

Bu yakınlığından dolayı Almanya’nın ve Fransa’nın kültürlerinden almış olduğu özelliklerini taşımaktadır. Strazburg tarihte birçok önemli olaya şahitlik etmiştir. Fransa milli marşı 1792 yılında Marseillaise Rouget de Lisle tarafından bu kentte yazılmıştır. Matbaayı ilk burada Gutenberg icat etmiştir. Ünlü Alman yazar Goethe öğrencilik yıllarını ve hayatının birazını burada geçirmiştir.

Strasbourg’a Seyahat eden ziyaretçiler şehrin her şeyden önce tarihini merak ederek geliyorlar. Küçük Fransa (La Petite France) diye anılan Strazburg şehri tarihi bir kent olduğundan dolayı gezilecek yerlerin neredeyse tamamı tarihi olmaktadır. Strasbourg’un 16. yüzyılında ilk yerleşim halkı tarafından kentte kalan ahşap evler Strazburg’un geçmişini yansıtıyor.

Strazburg Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,70 EUR
Taksi
2 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Strazburg 'da şehir içi ulaşımda kullanılan en çok ve en hızlı olan ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Strazburg halkı diğer ulaşım araçlarının yanı sıra tramvayı tercih etmektedirler. Hava limanına inen yolcular Strazburg İstasyon tramvay hattını kullanarak hava limanında Strazburg şehri merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen Strazburg belediye otobüsleri ile uzuz bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Fiyat uygulaması olarak daha yüksek olsa da konfor acısından yolcuların tercih edebilecekleri daha rahat olan taksi seçeneğini de bulabilme olanağı da vardır.

Strazburg Vize Şartları

Fransa Vize İstiyor mu?
Evet
Fransa Vize Ücreti
80 EUR
Fransa Vize Detayları
Yeşil veya gri pasaportunuz varsa vize almanıza gerek yoktur.

Strazburg’da Gezilecek Yerler

Notre Dame Katedrali
Bisiklet Kiralayıp Şehrin Tadını
Nehirde Kanal Turu
Avrupa Birliği Binaları
Petite France Kanalları
Strasbourg’da Notre Dame Katedrali’ne Mutlaka Gidin

Strasbourg’da merkezinde bulunan gezilecek yerlerin ilk başında gelen şehrin Notre Dame Katedrali gelir. Gotik mimarinin en güzel anlatan bu tarihi eser olan katedralde pazar günleri ayinler yapılır.

Bisiklet Kiralayıp Şehrin Tadını Çıkarın

Aynı zamanda Strasbourg bir öğrenci kenti olduğu için Strasbourg’da kullanılan bisikletler en çok seçilen ulaşım aracı olmaktadır. Araba kullanmak için zaten çok küçük olan Strasbourg’u bisikletle dolaşmak daha zevklidir.

Avrupa Birliği Binalarını Gezin Ve Görün

Strasbourg Avrupa Birliği’nin ikinci başkenti olarak kabul görmektedir. Strasbourg’a bazı önemli kamu binalarından bazıları şunlardır; Avrupa Konseyi binası, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi binalarıdır. Bu sebepten dolayı Strasbourg’un dört bir tarafında Avrupa Birliği bayrakları görülmektedir.

Nehirde Kanal Turu Yapın

Nehir boyunca sıkça görünen ilginç gemiler ziyaretçilere nehir turu gezintisi yaptırıyorlar. Belirli bir ücret karşılığında üzeri camla kaplı bu gemiler ile yapılan geziler Strasbourg’u boydan boya Ren nehri üzerinden dolaştırıp rehberlik hizmeti sunmaktalar. Şehrin en güzel manzaralarından biri olan Gallia bölgesinde gemi yolcuları gemilerinden inip Gallia’da biraz vakit geçirerek manzaranın keyfini çıkarıyorlar.

Petite France’a Gidip Kanalları Gezin

Strasbourg’un en değerli ve en çok görülmesi gereken yerlerinden biri de Petite France bölgesidir. Ren nehrinden uzantılarının etrafındaki bölgenin kenarlarında rengarenk dizilmiş Alsace evleri bulunmaktadır. Şehrin en eski binalarını da içinde barındıran Petite France’ın dar sokaklarında masallar diyarını yaşamak için ziyaretçiler akın akın bu sokaklarda gezmeye gelmekteler.

Strazburg’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Confit de Canard
Nicoise salad
Ratatouille
Soupe à l'oignon (Soğan Çorbası)
Strazburg Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Soğan Çorbasıdır

Strazburg yemek lezzetleri açısından son derece önemli bir besin olan soğan çorbası, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Strazburg uçak bileti olanakları ile sadece soğan çorbası içmek için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Confit de Canard

Fransız mutfağının en ünlü olan yemeği ve en iyi yemekleri arasında yer alan Confit de Canard dir. Çok lezzetli olan bu ördek yemeği olan Confit de Canard Fransa’da çok sevilir. Tuz, kekik gibi baharatlar eklenerek sarımsak katılıp 48 saate kadar marine edilip hoş bir aroma alana kadar bekletilip çok kısık ateşte kendi yağında ağır ağır pişirilir. Sarımsak ve kızartılmış patatesle servis edilir.

Nicoise Salad

Yemeklerin yanında garnitür olarak servis edilen farklı bir salatadır. Nicoise salatası domates, biber, marul, taze fasulye, ton balığı eti, haşlanmış yumurta, zeytin çeşitleri ile iştah yapılmaktadır.

Ratatouille

Fransız mutfağının en değerli yemekleri arasında bu yemek üst sıralarda bulunur. Her türlü sebze karıştırılarak zeytin yağı ile yapılan bir türlü sebze yemeğidir.

Soupe à l'oignon (Soğan Çorbası)

Romalılara kadar uzanan tarihi geçmişi olan bu yöresel çorba soğan ve sığır etinden yapılır. Soğan kavurması üzerine eklenen eritilmiş peynir ve kretonlarla birlikte servis edilerek iştah acan, bir o kadar da lezzetlidir.

Konaklama İçin Strazburg Otel Seçenekleri

Hotel Maison Rouge
Tesisin hizmetlerinden söz etmek gerekirse; sigara içilmeyen odalar, Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı, Özel park yeri, Engelli konuklar için olanaklar,Tesis bünyesinde park yeri çok İyi bir kahvaltı vermektedir.
4, Rue des Francs Bourgeois, 67000 Strazburg
BOMA Hotel Nouvelle Generation
Otelde bulunan hizmetlerden bazıları Klima, Özel banyo, Düz Ekran TV, Ses Yalıtımı, Çay ve kahve makinesi, Saç kurutma makinesi olmaktadır.
7 Rue du Vingt Deux Novembre, 67000 Strazburg
İbis Styles Strasbourg Centre Petite France
Ibis Styles Strasbourg Centre, Strasbourg oteli merkezi bir konumda olup TGV Tren İstasyonu ve Petite France bölgesine 600 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca ek bir ücret karşılığında bisiklet kiralaması uygulanmaktadır.
1 Quai De Paris, 67000 Strazburg

Strazburg Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Strazburg 648,44 TL 25 Saat 55 Dakika
Kayseri - Strazburg 885,45 TL 7 Saat 25 Dakika
Ankara - Strazburg 1.145,47 TL 12 Saat 55 Dakika
İzmir - Strazburg 1.149,64 TL 8 Saat 5 Dakika
Antalya - Strazburg 1.151,22 TL 14 Saat 20 Dakika
Alanya - Strazburg 1.178,85 TL 21 Saat 50 Dakika
Malatya - Strazburg 1.192,35 TL 9 Saat 10 Dakika
Gaziantep - Strazburg 1.200,62 TL 11 Saat 55 Dakika

Strazburg Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Strazburg uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Deutsche Lufthansa, Klm, Royal Air Maroc, Tunis Air, Türk Hava Yolları.
 • Strazburg yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Strazburg varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Strazburg olup, bilet fiyatı 648,44 TL'dir.
 • Strazburg şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Strazburg ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
09 Kasım 2019
İster 9-5 çalışıp az tatil yapanlardan olun, isterseniz hayatınız tatil olsun, aramızda “Ben tatile doydum” diye düşünen olmadığından eminiz. Neden telefonu her açtığınızda gününüzü güzelleştiren bir
Dünya Bayraklarında En Çok Kullanılan Renkler ve Anlamları (İnfografik)
Dünya Bayraklarında En Çok Kullanılan Renkler ve Anlamları (İnfografik)
21 Ekim 2019
Her bir rengin ayrı anlamı, psikolojisi ve simgesi var. Bayrakların ise her ülke için ayrı bir değeri var. Dünya bayraklarında kullanılan renklerin en çoktan en aza doğru sıralaması sizlerle! Kır
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
17 Eylül 2017
Yeni yerler görmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Gezmeyi seviyorsanız ve bununla ilgili notlar biriktiriyorsanız ajandanıza nehir turu yapılabilecek şehirleri de eklemelisiniz. Nehir turu yaparak ye
Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Dünyanın En Masalsı 5 Şehri
Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Dünyanın En Masalsı 5 Şehri
08 Mart 2016
Dünyanın her tarafında, henüz keşfedilmemiş, dolayısıyla sadece masallarda yer aldığını sandığımız birçok şehir var. Gezerek keşfetmenin heyecanını , gerçek dünyadaki bu masalsı şehirlerde çok farklı

Strazburg Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (31)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
89 Değerlendirme
S*** D***
14 Eylül Cuma
Psikolojik olarak burası insanın içini açıyor gerçekten çok güzel bir yer.
A*** B***
2 Temmuz Pazartesi
Erkek arkadaşım dalgıç ve buradaki dünyanın en büyük akvaryumunu görmeye gittik çok eğlendik
Y*** B*** S***
1 Temmuz Pazar
Tarihi ve coğrafyası çok farklı uzman rehberimiz şehrre çok hakim
E*** O*** F***
8 Haziran Cuma
On numara bir şehir, anlatmaya gerek yok gezmek dolaşmak lazım
N*** K***
5 Eylül Çarşamba
Ben ki gezmeyi sevmem ama burası bambaşka biryermiş
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Strazburg Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:11:02 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Strazburg, (SXB)
SXB
FR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699