1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Basel Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
26°C
17 Temmuz
Yarın
Çoğunlukla Bulutlu
28°C
18 Temmuz
Perşembe
Parçalı Bulutlu
27°C
Para Birimi
İsviçre Frangı (CHF)
Zaman Dilimi
GMT +2
Basel Şehri En İyileri
  • Kış Sporları
  • Marktplaz
  • İsviçre Çikolatası
Basel

En Ucuz Basel Varışlı Uçak Seferleri

17 Tem 2019
Antalya - Basel
Sun Express
18 Tem 2019
Ankara - Basel
Pegasus
19 Tem 2019
İzmir - Basel
Pegasus
17 Tem 2019
Konya - Basel
Pegasus
17 Tem 2019
Samsun - Basel
Pegasus
16 Tem 2019
25 Tem 2019
Kayseri - Basel
Pegasus
22 Tem 2019
Gaziantep - Basel
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Adana - Basel
Sun Express
30 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Basel Kalkışlı Uçak Seferleri

Basel - İstanbul
Air France
12 Ağu 2019
Basel - Antalya
Corendon Aırlınes
08 Ağu 2019
Basel - İzmir
Pegasus
07 Ağu 2019
Basel - Ankara
Pegasus
14 Ağu 2019
Basel - Kayseri
Pegasus
12 Ağu 2019
Basel - Samsun
Pegasus
11 Ağu 2019
Basel - Ordu
Pegasus
14 Ağu 2019
Basel - Adana
Pegasus
17 Tem 2019
31 Tem 2019
Basel - Konya
Türk Hava Yolları
28 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Basel Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Basel Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Basel Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CH
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca-Fransızca-İtalyanca-Romanşça
Toplu Taşıma Fiyatı
2,30 CHF
Yemek Fiyatı
23 CHF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 CHF

Basel’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Basel uçak bileti kullanarak Basel'e seyahat etmek isteyen yolcular için en iyi zamanlardan bir tanesi olarak temmuz ayından başlayarak eylül ayının başına kadar ki yaz süreci tercih edilmelidir.

Şehir içerisinde yaz aylarına özel olarak yapılan festivaller ve etkinlikler gerek gündüz gerek akşam saatlerinde şehrin cıvıl cıvıl olmasını sağlar. Kış aylarında ise yapılacak olan kayak aktiviteleri de tercih edilebilmektedir.

Ancak şehrin simgesi haline gelen yaz etkinlikleri Basel'in keyfini çıkarmak adına ideal olan ortamdır.

Basel Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Basel uçak bileti alarak havalimanına iniş yapmış olan yolcuların şehir merkezine gidebilmek için farklı yolları deneyebilmeleri mümkündür.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 CHF

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için otobüs kullanacak olan yolcuların 50 numaralı otobüse binmeleri gerekir. Sabah 04.35'den gece 23.40'a kadar sürekli olarak çalışan otobüs havalimanında inen yolcuların şehrin merkezine götürerek bırakmaktadır. 15-20 dakikalık bir yolculuk sonrası Basel'e ulaşım sağlanır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 10 CHF

Basel Havalimanı üzerinden tren ile şehir merkezine geçmek isteyen kişiler için havalimanına en yakın tren istasyonu olan Saint Louis (Haut Rhin) Tren İstasyonu'na ulaşım sağlanması gerekir. Bu istasyona havalimanının ön tarafından kalkan 11 numaralı otobüs ile ulaşım sağlamak yolcular adına mümkün olabilmektedir. 10 dakikalık bir otobüs yolculuğundan sonra tren istasyonuna varış sağlanır ve buradan da şehir merkezine tren ile gidilir.

Araç Kiralama

Havalimanından Basel şehir merkezine gitmek için araç kiralama işlemi yapılabilir. Kiralama şirketinin havalimanı içerisinde yer alan ofisine gidilerek kaç gün kalınacağına, nerede kalınacağına dair çeşitli bilgiler verildikten ve aracın kiralanma sözleşmesi imzalandıktan sonra navigasyon yardımı ile en kısa yoldan Basel şehir merkezine erişim sağlanabilir.

Basel Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Basel'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı EuroAirport Basel Mulhouse FreiBurg'dur. Basel uçak bileti olarak ülkenin kuzeyine ya da batısına doğru hareket etmek isteyen yolcular da bu havalimanını kullanmaktadır. EuroAirport Basel Mulhouse FreiBurg havalimanından şehir merkezine çok kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlanarak gidilecek yere varılabilir.

Havalimanı içerisinde yer alan iç hatlar ve dış hatlar terminalleri ikiye ayrılmıştır. Ayrıca liman içerisinde bulunan restoran, araba kiralama hizmetleri ve daha pek çok farklı hizmetlerden yararlanabilmek yolcular açısından mümkün olmaktadır.

Basel’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Basel uçak bileti fırsatlarından yararlanarak yılın belirli dönemlerinde Basel'e uçulabilir ve yörenin yazlık festivallerine katılarak eğlenceli ve kaliteli bir şekilde vakit geçirilebilmektedir.
  2. Köklü bir tarihe sahip olan Basel şehrinde M.Ö 5. yüzyıl dönemine ait olan ve kralların giydiği kıyafetlerden savaş eşyalarına kadar yer alan birçok müze ve tarihi yerler gezilebilir.
  3. Şehrin üst kısmında bulunan ve ulaşıma açık olan dağlarına kış aylarında gidilerek kayak yapılabilir ve şehrin manzarası ayakların altına alınarak çeşitli yiyecekler tadılabilir.
  4. Mutfağı ile de ünlü olan Basel şehrinin kendisine has olan yemeklerinin keyfi çıkarılarak bölgede yer alan birden fazla etkinliğe akşam saatlerinde katılım sağlanabilir.
  5. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez eğlence kaynaklarından bir tanesi olan festival ve çeşitli etkinlikler üzerinden Basel şehrine gelen birçok turist ile aynı anda eğlenceli bir ortam paylaşılabilir.

Basel Hakkında

İsviçre'nin Cenevre ve Zürich'den sonraki en kalabalık şehri olarak bilinen Basel 180 binlik nüfusu ile içerisinden Rhein Nehri'nin geçtiği bir şehir olarak bilinmektedir. Almanya ve Fransa sınırında yer alan Basel şehri ülkenin kuzey tarafında yer almaktadır. Basel şehrine yılın yaz mevsimini kapsayan aylarda yerli ve yabancı olmak üzere etkinliklere ve şovlara katılmak için yaklaşık olarak 1 milyon turist gelmektedir.

Basel içerisinde şehir merkezi başlı başına gezilmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak bilinmekle birlikte dağlarında kayak da yapılabilmektedir.

Basel şehrinde sırası ile bakıldığı zaman en fazla Almanya, İtalya ve Türkiye vatandaşlarının yaşadığı nüfus kayıtları içerisinde görülmektedir. Şengen bölgesinde yer alan ve Şengen vizesine sahip olan kişilerin rahatlıkla uğrayabileceği şehirlerden biri olan Basel, Avrupa Birliği içerisinde yer almamaktadır. İsviçre'nin ülke çapında 4 ayrı dili olmasına rağmen Basel şehrinde Almanca ve Alemannik adı ile bilinen İsviçre Almancası konuşulmaktadır.

Basel Fotoğraf Galerisi

Basel Nerede?

Basel Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,30 CHF
Taksi
4,50 CHF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Basel içerisinde şehir içinde en çok kullanılan araç belediye otobüsleridir. Şehir içerisinde günün her saati belirli istikametler üzerinden yolcu alıp indiren belediye otobüsleri hem cüzi tutarlar üzerinden ulaşım sağlamakta hem de şehrin sokakları içerisinde gezinti yapma fırsatını yolculara sunmaktadır. Basel bu konuda şehir içi ulaşım alanı olarak birbirine bağlı yolları ile birçok kişiye tarihi binalarını da göstermiş olur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Basel şehrinde belediye otobüsünü tercih etmeyecek olan kişiler için diğer ulaşım araçlarından bir tanesi de trendir. Uzun mesafeli olan alanlarda sıklıkla tercih edilen tren yolculuğu da tıpkı belediye otobüsleri gibi tarihi binaların yanından geçer. Hem konforlu hem de hızlı bir şekilde ulaşım sağlayan tren yolculuğu şehir içerisinde kısa sürede seyahat edilmesine olanak tanır.

Basel Vize Şartları

İsviçre Vize İstiyor mu?
Evet
İsviçre Vize Ücreti
60 EUR
İsviçre Vize Detayları
Kısa süreli ziyaret yapacak kişiler İsviçre Schengen vizesi alabilir.

Basel’de Gezilecek Yerler

Marktplaz
Spalentor
Basel Katedrali
Beyeler Müzesi
Paper Mill Müzesi
Şehrin Pazar Yeri: Marktplaz

Şehrin ana meydanı ve pazar yeri olarak bilinen Martkplaz etrafı birçok eski bina ile kaplı olan ve başta hükümet binası olmak üzere şehrin göbeğini oluşturan bir alan olarak mutlaka ziyaret edilmelidir. Her gün binlerce kişinin buluşma ve geçiş noktası olarak bilinen Marktplaz alanında pazar kurulumuna denk gelirseniz organik pek çok ürüne denk gelebilirsiniz. Özellikle de Noel zamanlarında kurulan pazar alanlarında Noel ürünlerine dair pek çok farklı ve otantik ürüne erişim sağlanabilir.

15. YY Eseri: Spalentor

Basel'in Kapısı olarak da bilinen ve 15. yy zamanlarında inşa edilerek bugüne kadar gelmeyi başarmış olan bir yapıt olarak Spalentor Basel şehrindeki en eski yapıtlardan bir tanesidir. Fransa ülkesinin Alsas bölgesinden gelen ticari malların bu kapıdan Basel şehrine sokulduğuna dair bir inanış ve ticari değere sahip olması şehrin en önemli yapıtlarından bir tanesi halinde gelmesine neden olmuştur.

Gotik Tarz Kalesi: Basel Katedrali

9. yüzyılın ilk zamanlarında başlayarak 16. yüzyıl içerisinde inşası biten ve şehrin en bilinen yapıtlarından bir tanesi olarak şehri süsleyen Basel Katedrali gotik tarzda yapılmış olan ilk kale olarak bilinmektedir. 1356 yılında meydana gelen deprem sebebi ile meydana gelen hasar, katedralin yapımının çok uzun sürmesine neden olmuştur.

Sanat Müzesi: Beyeler

İsviçreli Ernest Beyeler ve eşi Hildy Beyeler tarafından yaptırılan ve şehrin sanat müzesi olarak tanımlanan Beyeler müzesi, resmi olarak 1997 yılında ziyarete açık hale getirilmiştir. Müzenin yer aldığı Riehen Bölgesi, Basel şehir merkezinden araba ile 15 dakikalık mesafede olup günlük ziyaretler ve turistler için vazgeçilmez bir yerdir.

Matbaa Tarihinin Canlı Örneği: Paper Mill Müzesi

Basel içerisinde yer alan en önemli müzelerden bir tanesi olarak Paper Mill Müzesi, matbaa, kağıt ve basım alanında İsviçre'nin tarihini ele almaktadır. Gün içerisinde 11:00 ve 17:00 saatleri arasında görülebilecek olan bu müzede elle çalışan aletler hala kitap basımında kullanılmaktadır.

Basel’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fondü
İsviçre Çikolatası
Paper Vaudois
İsviçre'nin Ünü: Fondü

Türkiye'de meyvelerin çikolataya batırılması ile bilinen fondü Basel'de sarımsaklı ekmeğin içerisine konulmuş olan eritilmiş peynire batırılmaktadır. Basel uçak bileti üzerinden bu tadı merak edenler için bile giden insanlar için ideal uçuşlar sağlanabilir.

Çikolata Denince Akla Gelen: İsviçre Çikolatası

İsviçre'de yaşayan yakınlarından Türkiye'ye gelirken mutlaka istenen yiyecekler arasında çikolata yer almaktadır. Çikolatasının tadını dünyaya duyuran İsviçre, Basel şehrinde de bu çikolataların satışını her noktada yapmaktadır.

Special: Paper Vaudois

Ara öğün olarak tercih edilebilecek Basel'e özel yemeklerden bir tanesi Paper Vaudois, hafif ateşte saatler boyunca haşlanmış olan patateslerin kabuklarının soyularak yanında pırasa ve kızartılmış sosis ile servis edilen bir yemektir.

Konaklama İçin Basel Otel Seçenekleri

Ucuz Basel uçak bileti ile şehre ulaşım sağlayacak olan yolcuların çeşitli otellerde kalabilmeleri ve konaklamaları sağlanmaktadır.

Novotel Basel City

Kunstmuseum'a 10 dakikalık yürüme mesafesinde ve tran istasyonuna 800 metre mesafede olan bu 4 yıldızlı otel ücretsiz WİFİ ve restoran özelliklerini sunmaktadır. Novotel içerisinde yer alan bütün odalarda düz ekran uygu TV ve duşlu özel banyo bulunur.

Grosspeterstrasse 12, 4052 Basel/ İsviçre
Airport Hotel Basel

Şehir merkezi ve havalimanına 3 km uzaklıkta olan otel, ücretsiz WİFİ erişimi, bar, restoran, topark, havaalanı erişimi, engelli konular için olanaklar, fitness merkezi ve kumarhane hizmetleri sunmaktadır.

Flughafenstrasse 215, 4056 Basel/ İsviçre
Grand Hotel Les Trois Rois

Blumenrain bölgesinde yer alan bu otel konularına park yeri, havaalanı servisi, restoran, oyun odası, fitness merkezi gibi aktiviteler ve hizmetler sunmaktadır. Basel uçak seyahati sonrasında kısa sürede otele ulaşım sağlanabilir.

Blumenrain 8, 4001 Basel/ İsviçre

Basel Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Basel 457,00 TL 3 Saat 15 Dakika
Antalya - Basel 467,71 TL 3 Saat 40 Dakika
Ankara - Basel 494,00 TL 3 Saat 20 Dakika
Dalaman - Basel 495,00 TL 3 Saat 25 Dakika
İzmir - Basel 586,00 TL 3 Saat 10 Dakika
Valencia - Basel 713,26 TL 6 Saat 5 Dakika
Konya - Basel 745,30 TL 7 Saat 50 Dakika
Hatay - Basel 805,30 TL 6 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Basel ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
Yaz Geldiyse Hadi Kumsala! İşte Türkiye'nin En Güzel Plajları
08 Temmuz 2019
Yaz dediğimiz biraz kum, biraz güneş, biraz da deniz değil mi? Yazın sıcaklarının hakkından en iyi kumsal keyfi gelir. Bu sebeple sizler için 2019 yazında mutlaka gitmeniz gereken birbirinden güzel pl
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
29 Mart 2019
Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Binlerce yıl süren bu tarih hakkında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz mümkün. Tarihi canlı canl
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
04 Mart 2019
‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirler
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
Nehir Turu Yapılabilecek Şehirler
17 Eylül 2017
Yeni yerler görmek her zaman ilgi çekici olmuştur. Gezmeyi seviyorsanız ve bununla ilgili notlar biriktiriyorsanız ajandanıza nehir turu yapılabilecek şehirleri de eklemelisiniz. Nehir turu yaparak ye

Basel Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Sevgilimi götürmüştüm orada evlenme teklifi ettim hatta
Herşey çok güzel gözüküyor internette ama bakalım gidince de öyle mi gerçekten
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
Yerlilerin evinde kalmıştık, keyifliydi.
Kesin gitmeniz gereken şehirlerden birisi
uçak yolculuğu çok keyifli geçti ama şehirden sıkıldım belkide bana göre değildi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Basel Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:20:35
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Basel, (BSL)
BSL
CH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948