Basel Uçak Bileti

Basel Hakkında Bilgiler

İsviçre'nin Cenevre ve Zürich'den sonraki kalabalık şehri olarak bilinen Basel 180 binlik nüfusu ile içerisinden Rhein Nehri'nin geçtiği bir şehir olarak bilinmektedir. Almanya ve Fransa sınırında yer alan Basel şehri ülkenin kuzey tarafında yer almaktadır. Basel şehrine yılın yaz mevsimini kapsayan aylarda yerli ve yabancı olmak üzere etkinliklere ve şovlara katılmak için yaklaşık olarak 1 milyon turist gelmektedir.

Basel içerisinde şehir merkezi başlı başına gezilmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak bilinmekle birlikte dağlarında kayak da yapılabilmektedir.

Basel şehrinde sırası ile bakıldığı zaman fazla Almanya, İtalya ve Türkiye vatandaşlarının yaşadığı nüfus kayıtları içerisinde görülmektedir. Şengen bölgesinde yer alan ve Şengen vizesine sahip olan kişilerin rahatlıkla uğrayabileceği şehirlerden biri olan Basel, Avrupa Birliği içerisinde yer almamaktadır. İsviçre'nin ülke çapında 4 ayrı dili olmasına rağmen Basel şehrinde Almanca ve Alemannik adı ile bilinen İsviçre Almancası konuşulmaktadır.

Basel Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Basel Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı
flight
ba-favicon-white