1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Stuttgart

Stuttgart Uçak Bileti

Stuttgart Para Birimi
Euro (EUR)
Stuttgart Zaman Dilimi
GMT +1
Stuttgart Şehri En İyileri
Mercedes Benz Müzesi, Hohenzollern Burg Kalesi, Eisbein Mit Sauerkraut
Stuttgart Hava Durumu (14 Temmuz) 25°C Bulutlu
Stuttgart Hava Durumu (15 Temmuz) 18°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Stuttgart Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Stuttgart
Corendon Aırlınes
14 Tem 2020
Kayseri - Stuttgart
Corendon Aırlınes
15 Tem 2020
Antalya - Stuttgart
Sun Express
17 Tem 2020
27 Tem 2020
İstanbul - Stuttgart
Türk Hava Yolları
14 Tem 2020
Adana - Stuttgart
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2020
14 Tem 2020
Gaziantep - Stuttgart
Türk Hava Yolları
18 Tem 2020
Samsun - Stuttgart
Sun Express
15 Tem 2020
24 Tem 2020
Trabzon - Stuttgart
Türk Hava Yolları
15 Tem 2020
Malatya - Stuttgart
Türk Hava Yolları
14 Tem 2020
08 Ağu 2020
Ordu - Stuttgart
Türk Hava Yolları
19 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Stuttgart Kalkışlı Uçak Seferleri

Stuttgart - İstanbul
Lot Polish Airlines
11 Ağu 2020
Stuttgart - Konya
Sun Express
29 Tem 2020
Stuttgart - İzmir
Corendon Aırlınes
16 Tem 2020
Stuttgart - Kayseri
Corendon Aırlınes
12 Ağu 2020
14 Tem 2020
Stuttgart - Adana
Türk Hava Yolları
21 Tem 2020
Stuttgart - Samsun
Türk Hava Yolları
21 Tem 2020
Stuttgart - Trabzon
Türk Hava Yolları
15 Tem 2020
Stuttgart - Antalya
Sun Express
22 Tem 2020
17 Tem 2020
Stuttgart - Ordu
Türk Hava Yolları
27 Tem 2020
Stuttgart - Elazığ
Sun Express
16 Tem 2020
Stuttgart - Malatya
Türk Hava Yolları
30 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Stuttgart Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Stuttgart Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Stuttgart Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Stuttgart Havaalanları
Ülke Kodu
DE
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 EUR

Stuttgart’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Stuttgart uçak bileti kullanarak Stuttgart’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en ucuz mevsim sonbahar olmaktadır. Ancak kış aylarında Stuttgart’a yağan karlı günlerin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Stuttgart’a ziyaret ederek kar keyfini görebilirler.

Stuttgart Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Stuttgart uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için fototbüs,tasi ve tren gibi ulaşım araçlarından yararlanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Hava limanından Kayseri kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Stuttgart otobüsleri olabilir. Stuttgart Hava limanına inen tüm uçuşlardan 35 dakika sonra hava limanından şehir merkezinin farklı semtlere otobüs seferleri bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Toplu taşıma araçlarından yararlanarak hava limanından Stuttgart şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerini kullanarak hava limanından kent merkezine gidebilirler. Farklı otobüs hatlarını kullanarak kısa sürede hava limanından kentin farklı semtlerine ulaşım sağlanmaktadır. Hava limanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 122 X3 numaralı otobüs hatlarını gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 2,50 EUR

Stuttgart Hava limanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen daha hızlı daha raht bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Hava limanından çıkınca terminal kapısının önünde bekleyen ve günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Havalimanından ortalama süre: 45 dakika Havalimanından uzaklık: 20 km

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden saatlik, günlük mini araba kiralayarak da yol

Stuttgart Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Stuttgart hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı Stuttgart Baden-Baden Havalimanı'dır. Stuttgart uçak bileti avantajlarını yararlanarak hava yolu ile kente seyahat eden ziyaretçiler ve gezmek istedikleri noktalara uçmak isteyen ziyaretçiler bu hava limanını kullanmaktadır.

Stuttgart Baden-Baden Hava limanının şehir merkezine olan uzaklığı 83 km olduğu için hava limanından kent merkezine 34 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı yolcuların kullanması için iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale ayrılmıştır. İç hatlar terminalinde yolcular ihtiyaçları için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi açılmıştır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Stuttgart’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Stuttgart uçak bileti avantajlarından yararlanarak Stuttgart’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi kentin en çekici yeri olan eski kaledir. 1. Şehirin görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan eski kaledir. Bu yünden Stuttgart’a sadece bu eski kaleyi görmeye gitmek bile yeterli bir sebeptir.
 2. Stuttgart’ın en değerli müzesi olan sanat müzesi Almanya’ya gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli müzelerinden biri bu sanat müzesidir.
 3. Stuttgart’ın en değerli müzesi olan sanat müzesi Almanya’ya gidenlerin mutlaka görmesi gereken önemli müzelerinden biri bu sanat müzesidir.
 4. Güney Almanya’nın en yeni sarayı görülmeye değer bir yer olduğu için Stuttgart’a gelen ziyaretçilere mutlaka görmeleri tavsiye ediliyor.

Stuttgart Hakkında

Federal Almanya Cumhuriyeti’nin on altı eyaletinden biridir. Stuttgart Bade Württemberg eyaletinin başkenti olmaktadır. , Almanya’nın en zengin bölgelerinin altıncısıdır. Almanya’da otomobil endüstrisinin en büyük firmaları bu eyalette bulunmaktadır.

Stuttgart eğitim acısından da oldukça yüksek düzeyde kaliteli eğitimi olan bir kenttir. Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olan Stuttgart 10. Yün yıl yılda kurulmuş olup ilk ismi ise Stutengarten’dır.

Dünya savaşı sırasında da çok zarar gören kent daha sonradan yeniden inşa edilmiştir. Stuttgart kentinde eski dönemlerde kalmış dört saya bulunmaktadır. Otomobil üretiminde de oldukça ileri düzeylerde olan Almanya lüks otomobillerin bilinen markalarının sahibi olmaktadır.

Stuttgart Nerede?

Stuttgart Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,80 EUR
Taksi
2,30 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Stuttgart’a şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Stuttgart halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular sS2 ve 53 tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine 30 dakikada ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ucuz bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında çok rahat olan taksi seçeneğini de göz önünde bulundurmak lazım.

Stuttgart Vize Şartları

Almanya Vize İstiyor mu?
Evet
Almanya Vize Ücreti
80 EUR
Almanya Vize Detayları
Almanya’da uzun süreli (90 Günden Fazla) vize almak isteyen kişiler oturum izni, çalışma izni veya aile birleşimi gibi opsiyonları neden göstererek Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğuna veya Almanya büyükelçiliğine başvurmalılar.

Stuttgart’da Gezilecek Yerler

Mercedes Benz Museum
Hohenzollern Burg Kalesi
Neuschwanstein Şatosu
König Strasse
Lichtenstein Şatosu
Mercedes Benz Museum

Almanya'da Mercedes Benz Müzesi 206 senesinde açılan bir otomobil müzesidir. 130 yıllık geçmişi olan otomobil tarihinin günümüze kadar gelmesinin her aşamasını tek tek sergilemektedir. Bu müze geçmişten bu güne kadar sürekli model ve görüntü yapısını değiştiren otomobiller hakkında görsellik sergilemektedir. Otomobillerin ilk günden bu güne kadar Almanya'da üretilen ve kullanılan bütün otomobillerin olarak hakkında geniş bir bilgi edinilebilir.

Hohenzollern Burg Kalesi Stuttgart’a Daha Yakın Konumda Olan Eski Bir Kaledir

Stuttgart’a daha yaklaşık 65 km kadar bir mesafededir. Güneyinde Hechingen kasabasında bulunmaktadır. Bu kaleye en kolay ulaşım Trenle sağlanmaktadır. Kalenin hemen 35 km doğusunda Stuttgart’ın 65 km güneyinde başka bir şato daha bulunmaktadır. Çok eski olan Hohenzollern Burg Kalesi gelen ziyaretçileri muhteşem görüntüsü ile etkiliyor.

Neuschwanstein Şatosunun Sarp Tepelerde Muhteşem Görüntüsünü İzlemek Gerekir

Bavyera eyaletine bağlı Hohenschwangau kasabası yakınlarında bulunan çok yüksek sarp bir tepeye kurulmuştur. Bu şato olan 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Ayrıca 19. yüzyılda Neo-romantisizm mimari stiliyle yapılmış olan tek kaledir. Münih’e 120km uzaklıkta Stuttgart’a ise 210 km mesafede yer alan bu muhteşem şatonun görülmesi tavsiye edilmektedir.

Stuttgart’ın En Popüler Olan Caddesi König Strasse’dir

König strasse Stuttgart’ın en ünlü ve en popüler caddesidir. Araç trafiğine kapatılmış olan bu caddede şehrin merkez ile buluşma noktası konumundadır. Şehre gelen misafirler ve kent sakinleri yaz kış olmak üzere hem zaman tarihi çeşmeleri ve ağaçlarla süslü bu caddede güzel zaman geçirmekteler.

Lichtenstein Şatosu Peri Masalı Şatosudur

Lichtenstein şatosu Svabya Alplerinde bulunan bu muhteşem görünümlü şato peri masalı sitillinde yapılmış bir yapıdır. Tarihi şato 1200 yılından beri burada ziyaretçi ağırlamaktadır. Lichtenstein Şatosu yüksek kayalıkların üzerinde vadiyi kuş bakışı izlemektedir.

Stuttgart’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Eisbein Mit Sauerkraut
Schwäbische Maultaschen
Knödel
Dampfnudel
Eisbein Mit Sauerkraut

Fırında aromalı otlar eşliğinde pişirilmiş pirzolanın yanında alternatif olarak patatesten püre yapılarak servis edilen değişik bir mezedir.

Schwäbische Maultaschen

Schwäbische maultaschen adında olan bu alman yemeği etli ve ya ıspanak ile büyük mantılardan yapılmaktadır. Ayrıca Almanların çok sevdiği geleneksel bir yemeğidir.

Knödel

Almanların knödel ismini verdikleri bu yemek el yapımı küçük hamur köftesidir. Bu hamur köftelerinin üzerine baharatlı hardallı tavuk budu haşlaması konularak servis edilir.

Dampfnudel

Dampfnudel ise yarı mantı yarı ekmek olan bir hamur işi yemeğidir. Malzemeleri beyaz un, tuz, maya, margarin, su ve tereyağının karışımından oluşur. Bu karışımlardan elde edilen hamurları yumurta şeklinde yapıp tepsilerde dizilerek pişirilir.

Eierpfannkuchen

Eierpfannkuchen, tavada yuvarlak şekilde pişirilen yarı yarıya tatlı ve tuzlu bir krep çeşididir.

Konaklama İçin Stuttgart Otel Seçenekleri

Zur Weinsteige
Zur Weinsteige merkeze yürüme mesafesinde olup sadece 20 dk uzaklıktadır. Otelinde müşterilerinin rahat etmeleri için mükemmel çalışanlar, mükemmel yemek kalitesi kahvaltı, acık büfe akşam yemeği her an kahve bulunmaktadır. Odalarda klima televizyon mini bar ve otopark bulunuyor.
Hohenheimer Straße 28 30, Stuttgart Mitte
Hotel am Wilhelmsplatz
Stuttgart kent merkezinde yer alan bu otel 3 yıldızlı otel arayan ziyaretçiler için en önemli seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinde bulunan otel, kentin önemli noktalarından birisi olan Königstraße alışveriş bulvarına yürüyerek sadece 3 dakika varılmaktadır. Aile tarafından işletilen hotel oldukça güzel sabah kahvaltıları vermektedir. Hotel hava alanına 35 km uzaklıktadır.
Wilhelmsplatz 9, Stuttgart Mitte
Der Zauberlehrling
Tesis bünyesindeki restoranda yemeklerin tadını çıkarma fırsatı olan bu tesiste ücretsiz WiFi erişimi, özel otopark, düz ekran TV ve mini bar bulunmaktadır. Odaların tamamında küvetli özel banyo ve Konfor için bornoz ve ücretsiz banyo malzemeleri temin edilmektedir. sigara içilmeyen odalarda evcil hayvanlar kabul edilmektedir.
Rosenstr. 38, Stuttgart-Mitte

Stuttgart Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Stuttgart 351,27 TL 3 Saat
Kayseri - Stuttgart 368,97 TL 3 Saat 40 Dakika
Antalya - Stuttgart 433,04 TL 3 Saat 35 Dakika
Ankara - Stuttgart 512,77 TL 3 Saat 25 Dakika
İstanbul - Stuttgart 523,29 TL 2 Saat 55 Dakika
Adana - Stuttgart 543,48 TL 3 Saat 30 Dakika
Dalaman - Stuttgart 591,90 TL 5 Saat 55 Dakika
Diyarbakır - Stuttgart 626,32 TL 4 Saat 10 Dakika

Stuttgart Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Stuttgart uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Serbia, Klm, Lot Polish Airlines, Pegasus, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Stuttgart yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Stuttgart varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Stuttgart olup, bilet fiyatı 351,27 TL'dir.
 • Stuttgart şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Stuttgart ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
İzmir Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
07 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: İzmir Rota Uzunluğu: 824 Km Yolculuk Süresi: 14 Saat 30 Dakika İzmir Mavi Treni Nedir? İzmir Mavi Treni, Ankara ile İzmir’i birbirine bağlayan 1983 yılından it
Düşük Bütçe ile Hayalinizdeki Tatile Sahip Olmanız İçin 7 Öneri
Düşük Bütçe ile Hayalinizdeki Tatile Sahip Olmanız İçin 7 Öneri
23 Ekim 2019
Evde oturmak mı tatile çıkmak mı desek hepimiz tatili seçeriz ancak bütçesini düşününce bazen gözümüz korkmuyor değil! Evden oturmaktan daha fazla bütçe istediği tabii ki doğru ama fiziksel ve zihinse
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
Kaplıcasıyla Ünlü 11 Şehir
Kaplıcasıyla Ünlü 11 Şehir
04 Temmuz 2017
Organik yemek, doğal yöntemlerle tedavi, doğal hayata dönmek son yıllarda yükselen bir değer oldu. Günümüzde, tedavi yöntemi olarak suyun kullanılması önemli bir turizm kolu halini aldı. Kaplıcalar sa

Stuttgart Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
İyi (19)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
S*** K***
29 Ağustos Perşembe
buralara hep gelmek istedim
İ*** K***
1 Kasım Cuma
güzelmiş tavsiye ederim
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Stuttgart Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 14.07.2020 02:55:03 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Stuttgart, (STR)
STR
DE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857