1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Tacikistan
Uçak Bileti

Nüfus
8 Milyon
Başkent
Duşanbe
Para Birimi
Tacikistan Somonisi (TJS)
Zaman Dilimi
GMT +5
Telefon Kodu
+992
Resmi Dil
Tacikçe
Ort. Yemek Fiyatı
30 TL
Ort. İçecek Fiyatı
8 TL
İstanbul - Duşanbe Uçuş Süresi
11 Saat 50 Dk
İstanbul - Duşanbe Uçuş Mesafesi
3.383 Km

En Ucuz Türkiye - Tacikistan Uçak Seferleri

14 Ağu 2019
Gaziantep - Duşanbe
Atlasglobal
19 Ağu 2019
Antalya - Duşanbe
Atlasglobal
31 Tem 2019
Ankara - Duşanbe
Azerbaijan Airlines
03 Ağu 2019

En Ucuz Tacikistan Kalkışlı Uçak Seferleri

19 Ağu 2019
Duşanbe - Meshed
Türk Hava Yolları
12 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tacikistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Tacikistan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Tacikistan'a Nasıl Gidilir?

Tacikistan'a gitmenin en kolay yollarından biri Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Tacikistan uçaklarına binmektir. Bu yolculuğun sağlanması için ise birçok firma uçuş hizmeti vermektedir. Uçuş hizmeti veren firmalar arasında kişiler Tacikistan ucuz uçak bileti olanağını tercih eder. Uçuş hizmeti veren firmalar arasında Türk Hava Yolları, Utair Aviation JSC, Air Astana, Gulf Air, Fly Dubai, Aereflot, S7 Airlines, Azerbaijan Airlines, S7 Airlines, Middle East Airlines, Kuwait Airlines bulunuyor. Tacikistan en ucuz uçak bileti bu firmalar sayesinde keşfedilip bilet alındıktan sonra ise kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Genelde uçuş hizmeti almak isteyen kişilerin tercih ettiği hava yolu firmalarından biri Türk Hava Yolları olmaktadır. Türk Hava Yolları kullanarak uçak bileti almak isteyen kişiler Tacikistan uçak bileti THY kelime grubunu Biletall.com’da aratarak bilet bulabilir. Türk Hava Yolları'na ait olan biletlerin incelenmesinin ardından uygun zaman, uygun yer keşfedilebilir. Bu esnada Tacikistan uçak bileti fiyatları da listelenir ve herkes kendi bütçesine uygun olan bileti bulabilir.

Uçuş saatleri, uçuş yeri, uçuşların genel fiyatları kolaylıkla öğrenilebilir. Tacikistan Türkiye uçak saatleri de ayrıntılı şekilde yer alır. Uygun şekilde bilet alma imkânı söz konusudur ve uçak biletlerini Biletall.com sayesinde keşfetmek ve satın almak mümkündür.

Tacikistan Vize Şartları Neler?

Tacikistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Tacikistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Tacikistan Vize Şartları

Tacikistan'a gidebilmek için Tacikistan uçak bileti rezervasyon yapılması gerekir. Rezervasyon yapılırken ülkenin vize durumları ayrıntılı şekilde öğrenilmelidir.

Tacikistan devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize istememektedir. Hangi pasaport türüne sahip olunursa olsun ilk 30 gün için hiçbir vatandaştan vize talep edilmez. Ancak seyahat süresi 30 günü geçecekse o kişilerin vize için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Tacikistan'a gidişlerde vize talep edilmediği için herhangi bir vize ücreti de talep edilmez. Ancak 30 günü geçecek ziyaretlerde alınan vizelerde vize ücreti talebi gerçekleşebilir.

Tacikistan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Tacikistan'da karasal iklim hakimdir. Kışları sert ve soğuk yazları ise sıcak ve kurak geçer. Bu nedenle gezmek için bahar ayları daha fazla tercih edilir. Sonbahar ve ilkbahar aylarında daha fazla gezmek için uygun olur.

Tacikistan Hakkında Bilgiler

Tacikistan ekonomisini canlı tutan başlıca durumlardan ikisi tarım ve hayvancılıktır. Ülkede tarım ve hayvancılık fazlası ile gelişmiştir. Bunun dışında ülke gelirini pamuktan da sağlar. Madencilik ve petrol çıkarma işlemleri de yaygın şekilde bir gelir kaynağıdır.

Tacikistan'ın Başkenti

Tacikistan'ın en büyük illerinden biri olan Duşanbe aynı zamanda ülkenin başkentidir.

Tacikistan Nüfusu - Tacikistan Resmi Dil

Tacikistan'ın nüfusu 8 milyondur. Ülkede konuşulan resmi dil ise Tacikçe'dir.

Tacikistan Para Birimi

Tacikistan'da kullanılan para birimi ise Somoni'dir.

Tacikistan'da Saat Kaç?

Türkiye'de saat 14.00 iken Tacikistan'da 16.00'dır. Tacikistan Türkiye saat farkı -2'dir. Yani Tacikistan'ın saati Türkiye'den 2 saat ileridedir.

Tacikistan'da Ne Ucuz? Tacikistan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Tacikistan'da en yaygın hediyelik eşya çeşitleri arasında el yapımı ürünler bulunmaktadır. El işçiliği oldukça gelişmiştir. Özellikle el yapımı oyuncaklar Tacikistan'da çok yaygın hediyelik eşyalardır. Tacikistan Türkiye uçak bileti alındıktan sonra sorunsuz şekilde ülkeye gidip ardından ise, ülkede yer alan hediyelik eşyaları satın alınabilirsiniz

 

Tacikistan Nerede?

Tacikistan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Tacikistan Kültürü ve Tarihi
• Tacikistan Mutfağı
• Tacikistan Festivalleri
• Bulunkul Gölü
• Gurminj Müzesi
  1. Tacikistan genel olarak fakir bir ülkedir. Genelde kişiler para kazanmak için yurtdışına göç eder. Kadınlar ise geleneksel kıyafetlerle dolaşır. Ülkede Türkler de oldukça fazladır. Ülke çok fazla kalabalık olmadığı için trafik gibi sorunlar da yaşanmaz. Tacikistan iyi bir edebiyat birikimine sahip olan ülkedir.
  2. Ülkede kendine özgü birçok yemek türü bulunur. Etli yiyecekler fazla tüketilir. En yaygın olarak tüketilen içecek ise çaydır. Kendine özgü şekilde çay tüketimi bulunur.
  3. Nevruz yani baharın gelişi Tacikistan'da sık kutlanan bir festival türüdür. Bunun dışında Lale Festivali, müzik festivalleri, dans festivalleri kutlanır. Ve ülke kazandığı bağımsızlık gününü de sık sık kutlar. Bu eğlenceler özellikle başkentte sık yapılır.
  4. Ülkede deniz olmasa da Bulunkul Gölü bulunur. Bu Bulunkul Gölü'nde yüzmek ve tatil yapmak mümkündür. Görsel açıdan da oldukça göze hitap eder. Mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.
  5. Gurminj Müzesi içerisinde birçok müzik enstrümanının bulunduğu bir müzedir. Sadece sergilenme değil çeşitli eğlenceler ve müzik günleri de Gurminj Müzesi içerisinde yapılmaktadır. Oldukça eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirilir.

Tacikistan’ın En Güzel Şehirleri

Tacikistan için en ucuz Tacikistan uçak bileti alınıp daha sonra ise Tacikistan'a ait olan en güzel şehirler gezilir. Şehirler hakkında genel bilgiler elde edilir.

Duşanbe

Tacikistan'a ait olan Duşanbe kenti en büyük şehirlerden biridir. Ayrıca Tacikistan'ın da başkentidir. Duşanbe gezilecek bir şehirdir. İçerisinde eski binalar, müzeler, alışveriş merkezleri bulunur. Ayrıca şehirde her pazartesi pazar da kurulur. Şehir içerisinde gezilecek birçok nokta bulunur. Bu gezi alanları arasında Botanik Bahçeleri, Heykeller, Ulusal Müzeler, Ulusal Kütüphane, Victory Park, Bayrak Direği bulunur. Hayvanat Bahçesi de gezilecek uygun yerlerdir. Tacikistan Türkiye uçak seferleri öğrenildikten sonra Duşanbe'ye gidilerek gezilebilir.

Kocand

Kocand'da havalimanı bulunmadığı için Duşanbe Havalimanı'na gidilir. Sonrasında ise Duşanbe'den Kocand'a gerekli geçiş durumu sağlanır. Ardından ise şehirdeki gezi alanlarının tadını çıkarmak mümkün olur. Tacikistan'ın en büyük ikini şehridir. Keyifli bir yerdir. Tarihi alanlara sahiptir. Ayrıca ülkeye ait geleneksel yiyecekleri tüketmek de Kocand'da mümkün olmaktadır. Tacikistan Türkiye arası uçakla kaç saat sorularına cevap olarak da 11 saat olduğu verilebilir.

Khorog

Khorog kenti oldukça keyifli bir kenttir. Ancak şehirde havalimanı bulunmadığı için Duşanbe'ye gidilmesi gerekir. Duşanbe'den Khorog'a gerekli ulaşım sağlanır. Burada gezilecek yerler arasında Karakul Gölü, Garm Chashma, Khorog City Park, Vakhan Passage, Botanik Bahçe, İkinci Dünya Savaşı Anıları gibi birçok alan gezilebilir. Sonra ise geleneksel yiyecekler tüketilebilir ve keyfine varılabilir.

Tacikistan’da Gezilecek Yerler

Kişiler için Tacikistan Türkiye uçak bileti fiyatları çok önemlidir. Fiyatlarda değişiklik söz konusu olabiliyor ve erken bilet alma durumlarında sorunsuz şekilde uygun fiyatlı biletler alınabilir. Gezilecek birçok turistik mekan sizleri bekliyor.

Tacikistan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Tacikistan denize kıyısı olan bir bölge değildir. Bu nedenle deniz turizmi Tacikistan'da yaygın değildir. Tatil gibi durumlar da Tacikistan'da yaygın değildir. Deniz tatili yapmak isteyen kişiler çoğu zaman gölü tercih eder. Gölde yüzer ve eğlenirler.

Tacikistan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Genelde alışveriş yapılacak yerler Duşanbe'de yer alır. Ancak fakir bir ülke olduğu için çok fazla da yaygın değildir. Alışveriş yapılacak yerlerden alınan hediyeler arasında el yapımı ürünler sık sık bulunur. El yapımı oyuncaklar, el yapımı halılar, battaniyeler Tacikistan'dan alınabilecek hediyeler arasında yer alır.

Tacikistan'ın Doğal Güzellikleri

Tacikistan'da yer alan birçok doğal güzellikler bulunur. Bu doğal güzellikler arasında Nurek Dam, Vakhan Passage, Botanical Garden, Karatag Gorge, Romit Gorge, Çeşitli ve keyifli vadiler gezilecek alanlardır. Bu doğal güzellikler kişilere güzel anlar da kazandırır. Eğlenceli ve göze hitap eden alanlardır.

Tacikistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tacikistan'da gezilecek birçok tarihi alan vardır. Bu alanlar hem kültürel açıdan hem de tarihi açıdan kişileri tatmin edecek yerlerdir. Bu alanlar arasında Tacikistan Hayvanat Bahçesi, Tacikistan Ulusal Müzesi, Duşanbe Sinagogu, İsmail Somon Anıtı, Pamir Milli Parkı, Gurminj Müzesi, Bulunkul Gölü, Rudaki Parkı, Hucend gezilecek alanlar arasındadır. Bu gezilecek yerler oldukça anlamlı ve keyifli yerlerdir.

Tacikistan Gezi Rehberi

Tacikistan'da gezilecek hem doğal hem de tarihi alanlar bulunmaktadır. Bu alanları gezebilmek için ise ülkede yer alan otobüslerden, minibüslerden, taksilerden yararlanılabilir. Toplu taşıma araçları desteği ile belli başlı bir program yapılabilir. Veya kişiler araç kiralama sistemi ile de gezi programı yapabilir. Hem keyifli hem de programlı bir gezi durumu oluşmuş olur.

Tacikistan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Helva
Hissar Salatası
Lagman
Plov

İnsanlar Tacikistan Türkiye uçuş süresi hakkında fazla bilgi sahibi olmayabilir. Yaklaşık 12 saate yakın bir uçuş süresi söz konusudur.

En Lezzetli ve Tanıdık Tat Helva

Türk helvalarına benzerliği ile ilgi çeken bu helva türü un ile yapılmaktadır. Bu un helvası fındık, Antep fıstığı, badem fıstık ile süslenir. Genelde yemekten sonra ikram edilen bir tatlı türüdür. Lezzetli ve yaygın bir yiyecektir.

Bol Çeşitli ve Zengin Vitaminli Hissar Salatası

Hissar Salatası da en yaygın ve lezzetli yiyecekler arasında bulunmaktadır. Keyifli ve damak tadına hitap etmektedir. İçerisinde haşlanmış et, patates, havuç, salatalık, soğan, domates, haşlanmış yumurta ile yapılan bir yiyecektir. İçeriğinin besin değeri oldukça yüksektir. Tadı da çoğu kişi tarafından lezzetli bulunuyor.

Kokusu ve Tadı Lezzetli Olan Lagman

Lagman da Türk mutfağına yakın bir yiyecektir. Tuzlu suda kaynatılarak yumuşatılan erişte içerisine sarımsak, domates, soğan gibi birçok sebze eklenmektedir. Genelde bol et koyularak hazırlanan bir yiyecektir. Özgün ve lezzetli yiyecek türlerinden biridir.

Benzer Bir Bakıma Farklı Yiyecek Plov

En lezzetli yiyeceklerden biri olan Plov Türkiye'de etli pilav olarak adlandırılabilir. Koyun eti ile yapılan bu pilav oldukça lezzetli bulunuyor.

Aşina Bir Yiyecek Şiş Kebap

Şiş Kebap Tacikistan'da genelde koyun ya da kuzu etinden yapılmaktadır. Bol baharatlı bir yiyecektir.

Tacikistan'da Yenecek En Güzel Yemekler

Tacikistan'da birbirinden keyifli ve hoş tatlı yiyecekler bulunur. Plov, Şiş Kebap gibi yiyecekler dışında çay ve kefir de yaygın içecek türüdür. Tacikistanlı kişiler sağlıklarına uygun şekilde beslenmektedir. Damak tadına uygun, et ağırlıklı beslenme söz konusu olmaktadır. Ayrıca meyve ve sebze tüketimi de Tacikistan'da yaygın şekilde devam etmektedir. Farklı tatları denemek isteyen kişiler geleneksel restoranlara uğrayarak yiyecek keyfine varabilir.

Tacikistan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Moskova - Duşanbe 1.165,44 TL 4 Saat 10 Dakika
Taşkent - Duşanbe 1.579,97 TL 32 Saat 40 Dakika
İstanbul - Duşanbe 1.629,84 TL 11 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Duşanbe 2.196,34 TL 33 Saat 5 Dakika
Antalya - Duşanbe 2.207,60 TL 44 Saat 5 Dakika
Ankara - Duşanbe 2.349,16 TL 29 Saat
Meshed - Duşanbe 4.096,91 TL 20 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tacikistan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
11 Ocak 2019
Yılbaşı Gecesi'nde dışarıda olmak bazıları için işkence gibi olabilir. Pahalı, kalabalık ve harika bir gün olması için üzerinde çok fazla baskı var ancak yeni yıla evde oturarak girmek herkese göre de
Bu Evde Bir Terslik Var: Türkiye'deki Ters Evler!
Bu Evde Bir Terslik Var: Türkiye'deki Ters Evler!
04 Ekim 2018
Günümüzde bazı evlerde çok büyük bir terslik var ve bu terslik kesinlikle mecazi anlamda değil. Son zamanlarda sosyal medyada karşımıza insanların tavanda oturduğu, tüm eşyaların havada asılı durduğu
80 Yıllık Geçmişi İle İlginç Bir Deneyim: Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi
80 Yıllık Geçmişi İle İlginç Bir Deneyim: Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi
01 Eylül 2018
Bir zamanlar ülkemizin önemli siyasetçilerinin ve sanatçılarının mahkum edildiği, adı idamlarla ve işkencelerle anılan ve her bir köşesi tarih kokan bir cezaevi… 80 yıllık bir dönemi en iyi şekilde ya
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Tacikistan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Duşanbe
Bizim kültürümüz ile uzaktan yakından alakası yok ama çok güzel geçti tatilimiz
Duşanbe
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
Duşanbe
Bir daha gider miyim oralara bilmiyorum ama iyi ki gitmişim diyorum
Duşanbe
Biz çok keyif aldık çok güzeldi herşey
Duşanbe
Birbirinden farklı kuş türü gördük, Türkiye de göremiyoruz böyle canlıları
Duşanbe
Herşey için teşekkürler, yemekleri ve insanları çok farklı ve güzel
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tacikistan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:25:56
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Duşanbe, (DYU)
DYU
TJ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948