1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Taif Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
30°C
24 Temmuz
Yarın
Açık
32°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
35°C
Para Birimi
Suudi Arabistan Riyali (SAR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Taif Şehri En İyileri
  • Geleneksel Lezzetler
  • Al Hada
  • Kebze

En Ucuz Taif Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Taif
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2019
Hatay - Taif
Türk Hava Yolları
17 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Taif Kalkışlı Uçak Seferleri

Taif - Riyad
Saudi Arabian Airlines
09 Ağu 2019
Taif - İstanbul
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Taif - Hatay
Türk Hava Yolları
04 Ağu 2019
Taif - Ankara
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Taif Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Taif Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Taif Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 SAR
Yemek Fiyatı
20 UAH
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,10 SAR

Taif’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Taif uçak bileti alarak Taif’e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında şehir daha serin, daha sakin ve daha ucuz olmaktadır. Bu nedenle kış aylarında da gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Taif Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Taif uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 SAR

Havalimanından Taif kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi otobüsleridir. Otobüs ile şehir merkezine gitmek yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuk gerektirir. Otobüs biletinizi ister internetten isterseniz de otobüs terminalinden alabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta Suudi Arabistan’da otobüslere kadınlar yalnız olarak binemiyor. Eğer geziniz sırasında otobüsleri tercih edecekseniz pasaportunuzu yanınızdan ayırmayın. Sizden turist olduğunuzu kanıtlamanız istenebilir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 SAR

Havalimanından şehir merkezine daha rahat bir şekilde gitmek istiyorsanız taksileri de tercih edebilirsiniz. Ancak Suudi Arabistan’da taksi fiyatları biraz yüksektir. Özellikle limuzin taksilerde fiyatlar daha yüksektir. Taksiye bindiğiniz zaman taksimetresi olup olmadığını kontrol edin. Eğer taksimetresi olmayan bir taksiye biniyorsanız baştan pazarlığınızı edin. Aksi takdirde çok yüksek rakamlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak seyahat edebilirsiniz. Suudi Arabistan’da araç kiralama en az otobüsler kadar tercih edilmektedir. Bunun nedeni benzin fiyatlarının düşük olması ve yolların düzgün olmasıdır.

Taif Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Taif’de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Taif Havalimanı'dır. Taif uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Taif Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 30 km olduğu için havalimanından kent merkezine 45-50 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanında yolcular için cafe, restoran, araç kiralama ofisleri, araçlar için park alanı ve sağlık ünitesi bulunmaktadır.

Taif’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Taif uçak bileti avantajlarından yararlanarak Taif’e gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Kebze’dir. Deve etiyle yapılan bu yemek şehirle özdeşleşmiştir.
  2. Kebze’nin yanı sıra şehre gelenlerin tatmadan gitmemeleri gereken; Kabza, Künefe, Mazgut, Kahve, Labana gibi pek çok lezzet bulunmaktadır.
  3. Şehirde gezilip görülmesi gereken bir çok yer vardır. Siz, Suhbra Place-Taif Şehir Müzesi ile başlayabilirsiniz.
  4. Taif’e yaz aylarında giden ziyaretçilerdenseniz şanslısınız. Çünkü hem deve yarışlarını izleyerek değişik bir tecrübe edinebilir hem de Al Hada tepesinde düzenlenen gül festivaline katılabilirsiniz.
  5. Taif’de doğal bir ortamda gezmek ve dinlemek istiyorsanız; mutlaka Al Rudaf Parkı’nı ziyaret etmelisiniz.

Taif Hakkında

Taif Suudi Arabistan’ın Mekke bölgesinde, Sarawat Dağları’nın yamaçlarında bulunan 1.879m rakıma sahip, bir şehirdir. Taif, Mekke Bölgesinin üçüncü büyük şehridir. 2016 yılının verilerine göre Taif’in nüfusu 634.956 civarındadır.

Taif dağların arasında bulunması nedeniyle Arabistan’da yaşayan halkın yaz aylarında tatil için tercih ettikleri bir şehirdir. Hatta Suudi Arabistan Hükümeti yaz aylarında Riyad’dan Taif’e taşınırlar.

Taif’in toprakları tarıma elverişlidir. Bu nedenle şehir; bal, üzüm, gül gibi ürünler için tarım merkezidir.

Taif Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 SAR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Taif’te şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı otobüslerdir. Şehrin hemen hemen tüm noktalarına otobüsle gitmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taif’te tercih edilen diğer ulaşım araçları taksi ve kiralık araçlardır. Şehirde otobüsden sonra en çok tercih edilen ulaşım aracı kiralık araçlardır. Bunun nedeni ise; ülkede benzin fiyatlarının çok düşük olmasıdır.

Taif Vize Şartları

Suudi Arabistan Vize İstiyor mu?
Evet
Suudi Arabistan Vize Ücreti
71 USD
Suudi Arabistan Vize Detayları
Vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da Suudi Arabistan konsolosluklarına vize başvurularında bulunabilirsiniz. Pasaport rengi ayırmadan her renk pasaporttan vize talep etmektedir.

Taif’de Gezilecek Yerler

Al Hada
Okaz Çarşısı
Suhbra Place-Taif Şehir Müzesi
Kral Fahd Bahçesi
Al Rudof Parkı
Gül kokulu: Al Hada

Al Hada Taif’in gül yetiştiriciliği ve tarımıyla ün salmış bir bölgesidir. Çok güzel gül bahçeleri ve konaklamak için otelleri bulunur. Bu nedenle Taif gezinize buradan başlayabilirsiniz. Ayrıca Al Hada Tepesi’nde yaz aylarında gül festivali düzenlenmektedir.

Alışverişveriş Yaparken Zaman Yolculuğuna Çıkmak: Okaz Çarşısı

Köklü bir edebi tarihi olan Okaz Çarşısı’nda eskiden şairlerin atışmalar yaparlamış. Bu gün halka çarşı olarak hizmet veren alanda; hala pazar günleri şairler katılım sağlıyor. Okaz Çarşı’nda, pek çok yöresel ve hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Suhbra Place-Taif Şehir Müzesi

Osmanlı zamanında geleneksel Suudi evi tarzında yapılan bir yapıdır. Konaklama amacıyla,

1930 senesinde yapılmıştır.

Zamanla yıpranan yapı özel olarak yenilenmiştir. Bir zamanlar Suudi Krallarının konaklamak için kullandığı beyaz yapı: şu anda Suudi Savunma Bakanlığı tarafından müze olarak ziyaretçilere sunulmaktadır.

Müze, Taif’in en eski müzesi olma özeliğine sahip olup, 4000 civarında esere ev sahipliği yapmaktadır.

Güzel Bir Dinlenme Yeri: Kral Fahd Bahçesi

170 bin metre karelik bir alana sahip olan bu bahçe Taif’in en büyük bahçesidir. Bu

büyük alanın içerinde: şelale, suni göl, fiskiyeler, oyun parkı ve cami bulunmaktadır

Doğaya Yolculuk: Al Rudof Parkı

Taif’in güneyinde yer alan park ziyaretçilerine içerisinde bulunan hayvanat bahçesiyle birlikte doğal bir gezinti sunuyor. Parkta güzel bir göl ve fıskiyeler bulunuyor.

Taif’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kabsa
Kebze
Künefe
Kahve
Taif’in Tadı Damakta Bırakan Lezzeti: Kabsa

Baharatlı ve tavuk suyuyla pişirilen pirinç pilavının üzerine fırında pişmiş tavuğun konulmasıyla servis edilen bir yemektir. Türk mutfağında da benzerlerini yaptığımız bir tarif olsa da Taif usulünü de tatmanızı tavsiye edilir.

Deve Etinin Muhteşem Lezzetini Ortaya Çıkaran: Kebze

Taifin en meşhur lezzetlerinden birisi olan Kebze, yine baharatlı pirinç pilavı ve deve etiyle servis edilen bir yemektir.

Ferahlatan bir Lezzet: Labana

Taifte yemeklerin yanında en çok tercih edilen içecekler arasındadır. Labana Türk mutfağında sevilen bir içecek olan ayranın farklı bir versiyonudur. Farkı ise tuz yerine pudra şekeriyle tatlandırılarak yapılmasıdır.

Yorgunluk Atmak İsterseniz: Kahve

Taif de çok değişik kahve çeşitleri var. Fakat yöresel bir kahve tatmak isterseniz tercihiniz Arap Kahvesi olmalıdır.

Konaklama İçin Taif Otel Seçenekleri

Ucuz Kayseri uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Kayseri'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Ramada Al Hada Hotel And Suite

Ramada Al Hada Hotel, teleferiğin hemen yanında yer alır, tema parklara ve iş yerlerine yakındır. Otelde 24 saat hizmet veren bir resepsiyon ve oda servisi bulunmaktadır.

Telefrique Station Ring Road, 21511 Al Hada, Suudi Arabistan
Le Meridien Al Hada

Otrl Taif Sıradağları'nın tepesine kurulmuştur. Otelde açık ve kapalı olmak üzere iki tane havuz vardır. Odalarda banyo, küvet, klima, minibar uydu TV ve Wi Fi erişimi vardır.

Le Meridien Al Hada
Awaliv International Hotel

Otel misafirlerine Taif'in tam kalbinde en iyi şekilde hizmet vermektedir. Otelde sauna odası, yüzme havuzu, Wi Fi erişimi, tüm odalarda minibar, spor salonu, TV ve telefon bulunmaktadır.

Abu Baker As Siddiq Street , Shobra, 99999* Taif/Suudi Arabistan

Taif Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Riyad - Taif 830,40 TL 1 Saat 30 Dakika
İstanbul - Taif 1.813,41 TL 4 Saat
Hatay - Taif 2.011,75 TL 7 Saat 50 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Taif ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
25 Mayıs 2019
Tek başına seyahat gözünüzü korkutuyor olabilir. Hiç korkmayın! Yalnız seyahat edip kendi kendinize kaldığınız zaman kendiniz hakkında bilmediğiniz bir sürü özelliği keşfedeceksiniz. Tek başına seyaha
Hoş Geldin 2019! Yeni Yıl Takviminiz Biletall.com'dan
Hoş Geldin 2019! Yeni Yıl Takviminiz Biletall.com'dan
31 Aralık 2018
2019 takviminiz Biletall.com'dan! Siz de hemen takviminizi ücretsiz bir şekilde indirebilir, yeni yılı planlamaya başlayabilirsiniz. Her bir aya da birer blog yazısı ekledik. QR kodlarını taratarak bl
Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya
Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya
05 Kasım 2018
Kamp yapmanın insan psikolojisine ve vücuduna birçok faydası bulunmakta. Doğa ile iç içe olmak, şehrin gürültüsünden uzak olmak, bol bol temiz hava almak ve bunun gibi birçok etken insana doğal bir te

Taif Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Hep merak ettiğim biryerdi gideceğim bu sefer kaçarı göçeri yok
Turlar falan oluyor devamlı birisine atlayıp kesin gidin görmeniz gereken biryer
Herşey çok güzeldi biz teşekkür ederiz tur da güzeldi
Sevgilim ile sevigliler gününde gitmiştik, bizim için güzeldi
Değişik ağaç yapıları var. Ben ağaçlara hasta kaldım.
Gittiğime pişman değilim ama bir daha gitmeyebilirim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Taif Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:16:22
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Taif, (TIF)
TIF
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948