1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Toronto Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Bulutlu
23°C
24 Temmuz
Yarın
Açık
22°C
25 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
25°C
Para Birimi
Kanada Doları (CAD)
Zaman Dilimi
GMT -4
Toronto Şehri En İyileri
  • Yüksek Mimariler
  • Canadian National
  • Cheesecake
Toronto

En Ucuz Toronto Varışlı Uçak Seferleri

Kiev - Toronto
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2019
Lizbon - Toronto
Sata International
23 Tem 2019
Tahran - Toronto
Ukraine International Airline
03 Ağu 2019
İstanbul - Toronto
Air Canada
28 Tem 2019
Antalya - Toronto
Swiss International Air Lines
31 Tem 2019
Ankara - Toronto
Deutsche Lufthansa
03 Ağu 2019
İzmir - Toronto
Deutsche Lufthansa
25 Tem 2019
Kayseri - Toronto
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Tebriz - Toronto
Türk Hava Yolları
08 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Toronto Kalkışlı Uçak Seferleri

Toronto - Quebec
Porter Airlines
23 Tem 2019
09 Ağu 2019
Toronto - Atina
Egyptair
10 Ağu 2019
29 Tem 2019
10 Ağu 2019
Toronto - İzmir
Ukraine International Airline
12 Ağu 2019
Toronto - Ankara
Ukraine International Airline
17 Ağu 2019
Toronto - Adana
Air Canada
07 Ağu 2019
Toronto - Alanya
Air Canada
29 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Toronto Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Toronto Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Toronto Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Toronto Havaalanları
Ülke Kodu
CA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce-Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 CAD
Yemek Fiyatı
15 CAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,10 CAD

Toronto’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Toronto uçak bileti satın alarak şehre seyahat etmek isteyen yolcular için Toronto kış mevsiminin oldukça yoğun karlı ve soğuk geçtiği bir şehirdir. Bu nedenle şehre kış aylarında giriş yapmak Türkiye'nin ılıman ve sıcak ikliminden sonra birçok kişinin soğuktan tatilin keyfini çıkaramamasına neden olabilir.

Ancak kış aylarındaki hazırlıklarını yapan kişiler için şehir bu aylarda da ziyaret edilerek yüksek kar kalınlığının keyfi çıkarılabilir. Toronta şehri ilkbaharın gelişi ile birlikte gezilecek yerlerin de arttığı ve şehrin güzelliklerinin ortaya çıktığı bir alana dönüşür.

Şehirde en rahat gezilebilecek aylar Ağustos ve Eylül olmakla birlikte uçak biletleri fiyatlarına bakıldığı zaman uygunluk açısından kış aylarının Toronto'ya gitmek için daha ucuz olduğu söylenebilir.

Toronto Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Toronto uçak bileti ile seyahatini tamamlamış ve havalimanına iniş yapmış olan yolcuların şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek adına farklı araçları kullanabilecekleri görülür.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 CAD

Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı üzerinen şehir merkezine doğru hareket eden belediyenin otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile belirli bir ücret karşılığında şehir içine ulaşım sağlanabilir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 55 CAD

Dış hatlar tarafından çıkış yaptıktan sonra yolcuları sıra halinde dizilmiş olan taksiler karşılamaktadır. Bu taksiler ile birlikte şehir merkezine ulaşım sağlanabilmekle birlikte otobüslere oranla daha fazla ücret ödenir.

Araç Kiralama

Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı içerisinde verilen hizmetlerden bir tanesi olarak araç kiralama ofislerinden yolcunun dilediği aracı kiralayarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilmesi mümkün olur.

Toronto Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Toronto'da havayolu ulaşımı için yolcular tarafından kullanılacak olan havalimanı Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı'dır. Toronto uçak bileti satın almış olan bir yolcunun bu havalimanına iniş yaparak şehre geçiş sağlaması ve seyahatine başlaması mümkün olur.

Türkiye'den yaklaşık olarak 12 saatlik bir uçuş sonrasında havalimanına ulaşacak olan yolcunun havalimanı içerisinde alacağı hizmetlerden biri araç kiralama hizmeti olmakla birlikte şehre kendisi erişim sağlayabilir.

Bunun yanı sıra emanet eşya ofislerine günü birlik ziyaretçiler için eşya bırakma imkanı bulunurken yiyecek ihtiyacı da kafelerde ya da büfelerden sağlanabilmektedir.

Toronto’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Toronto uçak bileti alarak şehre gitmek isteyen kişilerin yılın belirli dönemlerinde yapılan festivallere katıldığı bilinmektedir. Düzenlenen festivaller dünya çapında olduğu için şehre her milletten bir çok insan akın eder.
  2. Toronto şehrinin daha çok yüksek binalardan inşa edildiği düşünülse de hem doğal hem de yapay olarak tasarlanmış olan bir doğa harikası olduğu görülebilmektedir. Bu nedenle şehrin doğa manzaralarının tadı çıkarılabilir.
  3. Toronto şehrindeki tarihi eserler ve müzeler şehrin gezilebilecek alanları içerisinde yer alır. Şehirde bulunan pek çok müzede arkeolojik eserler sergilenmektedir. Tarihe merakı olan kişiler için gezilebilecek alanlar içerisinde bulunur.
  4. Toronto dünyanın ticaret merkezlerinden bir tanesi olarak bilinmekle birlikte yüksek gelirli kişilerin ticari anlaşmalarını da bu şehirde yaptığı görülmektedir. Toronto şehrine ticari amaçlı uçuş yaparken aynı zamanda şehrin tadı çıkarılabilir.
  5. Toronto film festivalleri ve sinemaya dair pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Şehir içerisinde belirli bir süre boyunca yapılan film festivallerinin yanı sıra aynı zamanda dünya çapında bir etkinlik olarak farklı kültürler de tanınabilir.

Toronto Hakkında

Kanada ülkesinin en büyük şehri olarak bilinen Toronto, düşük suç oranına sahip olması ve yüksek yaşam standardını bünyesinde barındırması ile dünyada en çok ilgi gören yaşanılacak şehirlerden biri olarak bilinmektedir. Kültürlü ve modern bir yapı ile inşa edilmiş olan eserlerin görülebilmesi için Toronto gezilebilecek şehirler arasında yer alır.

Ontario eyaletinin başkenti olan bu şehirde daha çok İngilizce konuşulmakla birlikte şehrin eski yerlilerinin hala Fransızca konuştuğu görülebilir. Chicago, Montreal ve Ottawa gibi büyük şehirlere yakın olması ile turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri olarak günlük faaliyetlerde birçok aktivitenin yapılmasını da sağlar.

Toronto şehrinde her sene düzenlenen dünyaca ünlü bianeller, fuarlar, festivaller ve konserler bulunmaktadır. Ülkenin turizm ve ticaret merkezi konumunda bulunan bu şehir, içerisinde de geniş bir ulaşım ağına sahip olduğundan hem turistlerin rahat bir şekilde gezebilmesine hem de ticaretin gelişmesine olanak tanımıştır.

Toronto Nerede?

Toronto Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,25 CAD
Taksi
1,25 CAD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Toronto şehrinde yerliler tarafından tercih edilen ve turistlerin de rahat bir şekilde istedikleri yere gidebilecekleri ulaşım araçları içerisinde metro, otobüs ve tramvay bulunmaktadır. Günlük limitsiz olarak 10.74 Kanada Doları üzerinden alınan bilet ile birlikte bir gün içerisinde şehrin her yeri gezilebilir. Toplu taşımalarda tek yön gidiş bileti 3 Kanada Doları olup verilen ulaşım araçlarından bir tanesi tercih edilebilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Toronto şehrinde toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen kişiler için bölgenin her bir alanına dağılmış olan taksi durakları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bölge içerisinde yer alan araç kiralama şirketlerinden de araç kiralanarak şehir gezilebilir.

Toronto Vize Şartları

Kanada Vize İstiyor mu?
Evet
Kanada Vize Ücreti
100 CAD
Kanada Vize Detayları
Kanada vizesi başvurularınızı Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklarına giderek yapabilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizin hepsinin ingilizceye çevrilmiş olmasında fayda vardır.

Toronto’da Gezilecek Yerler

Canadian National
St. Lawrence Market
Casa Loma
Black Creek Pioneer Village
Canadian National

CN Kulesi olarak da bilinen bu yapı Rogers Centre bölgesinde yer almaktadır. Dünyadaki 4. yüksek kule olarak bilinen Canadian National 553 metre yüksekliğinde bir yapı olarak şehrin her yerinden görülmektedir. Şehrin simgelerinden bir tanesi haline gelmiş olan bu kulenin içerisinde bir çok restoran bulunmaktadır.

St. Lawrence Market

Toronto şehrinin Old Town bölgesinde yer alan bu market şehrin görülmesi gereken en güzel yerlerinden bir tanesidir. Alışveriş destinasyon bölgesi olarak bilinen bu alan tarihi bir bina içerisinde bulunmasından dolayı dikkatleri üzerine çeker. 2012 yılında National Geographic tarafından dünyanın en iyi marketi seçilmiştir.

Casa Loma

Toronto şehrinin en fazla ziyaret edilen noktalarından bir tanesi olan bu yapı günümüzde bir müze olarak kullanıma açık olsa da pek çok sinema filminin çekildiği yer olarak bilinmektedir. X-Men serisindeki bütün filmlerde yer alan bu yapı filmin hayranları tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Black Creek Pioneer Village

Humber Nehri'nin kıyısında yer alan bu köy Toronto şehrinin biraz dışında bulunmaktadır. Açık hava müzesi olarak turistlerin ziyaretine açık olan köyün 19. yüzyıldaki bölge yaşantısını hala aynı şekilde yansıtmaktadır. Dönemin kıyafetlerini hala giyen mankenler, eşyalar ve köy evleri ile bir müze olarak gezilmesi gereken yerler arasında bulunur.

Toronto’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tourtiere
Jiggs
Cheesecake
Etli Börek

Toronto uçak bileti ile seyahat ederek şehre gidiş yapmış olan bir turistin şehir içerisinde deneyebileceği çeşitli lezzetler bulunmaktadır.

Tourtiere

Dana eti ile yapılan bu yemek Kanada halkının en çok sevdiği yemeklerden bir tanesi olarak bilinir. Daha çok Quebec bölgesi taraflarında tüketilse de Toronto restoranlarında bu yemeğe sıklıkla denk gelinebilir.

Jiggs

Geleneksel bir Kanada yemeği olarak bilinen haşlanmış olan bütün sebzelerin bir arada bulunduğu bu yemek başta tatsız gibi görünse de yanında gelen soslarla birlikte yemeği tatlandırabilmek mümkün olmaktadır.

Cheesecake

Türk mutfağında da sıklıkla görülen tatlı çeşitlerinden bir tanesi olan cheesecake Kanada mutfağında çeşidin en bol olduğu alanlardan bir tanesidir. Toronto sokaklarında yenilebilecek en lezzetle tatlılardan bir tanesi olarak bilinir.

Etli Börek

Genellikle dana eti üzerinden hazırlanmakta olan bu börek çeşidinin içerisinde bir çok sebze ile tatlandırılmış olan bir karışım bulunmaktadır. Toronto'da ara sıcak olarak getirilen lezzetlerden bir tanesi olarak yer alır.

Konaklama İçin Toronto Otel Seçenekleri

Ucuz Toronto uçak bileti ile seyahatini tamamlanmış ve şehir içerisinde kalacak yer arayan kişiler için birçok otel seçeneği bulunur.

The Ritz-Carlton

Old Toronto bölgesinde yer alan bu otel Wi-Fi, 5 yıldızlı, evcil hayvan dostu, spa, vüzut bakım merkezi, kahvaltı, bar, havuz ve masaj gibi hizmetler sunmaktadır. 443 Euro ve 482 Euro arasında değişen oda fiyatlarına sahiptir.

181 Wellington St W, Toronto, ON M5V 3G7, Kanada
The Hazelton Hotel

Yorkville bölgesinde bulunan bu otel bar, evcil hayvan dostu, Wi Fi, havuz, 5 yıldız, özel banyo, masaj ve fitness hizmetlerini sunmaktadır. 258 Euro ve 323 Euro değerleri arasındaki oda fiyatları üzerinden konaklama yapılabilir.

118 Yorkville Ave, Toronto, ON M5R 1C4, Kanada
Thompson Toronto

Fashion District bölgesinde yer alan bu otel aile odaları, 5 yıldız, bar, kahvaltı, spa, havuz, masaj, evcil hayvan dostu özellikleri ile birlikte hizmet sunmaktadır. 215 Euro ve 252 Euro değerleri üzerinden konaklama yapılabilir.

550 Wellington St W, Toronto, ON M5V 2V4, Kanada

Toronto Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
New York - Toronto 522,70 TL 1 Saat 40 Dakika
Quebec - Toronto 647,74 TL 1 Saat 45 Dakika
Saint Louis - Toronto 937,35 TL 4 Saat 43 Dakika
Montreal - Toronto 1.078,76 TL 1 Saat 15 Dakika
Medellin - Toronto 2.223,88 TL 8 Saat 30 Dakika
Kopenhag - Toronto 2.869,10 TL 26 Saat 25 Dakika
Kiev - Toronto 3.061,62 TL 38 Saat 29 Dakika
Atina - Toronto 3.327,05 TL 15 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Toronto ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
11 Kasım 2018
Doğanın tüm güzelliklerini en cüretkar biçimde sunduğu Karadeniz’de keşfedecek çok yer var! Tarihi bir perspektif ve aynı zamanda doğal güzellikleri ile bir çok seyahat severin iştahını kabartan bu ye
Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya
Sonbahar Kamplarında Yanınızda Bulundurmanız Gereken 5 Eşya
05 Kasım 2018
Kamp yapmanın insan psikolojisine ve vücuduna birçok faydası bulunmakta. Doğa ile iç içe olmak, şehrin gürültüsünden uzak olmak, bol bol temiz hava almak ve bunun gibi birçok etken insana doğal bir te
Kışın Otobüs Yolculuğu Yaparken İzleyebileceğiniz 10 Film
Kışın Otobüs Yolculuğu Yaparken İzleyebileceğiniz 10 Film
27 Ocak 2018
Uzun bir otobüs seyahatine çıkacaksanız yolculuğunuzun huzurlu geçmesini istersiniz. Genel olarak yolun nasıl bittiğini anlamadan geçmesini isteriz. Özellikle otobüste uyuyamayanlardansanız yolculuğun

Toronto Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey o kadar farklı ve güzelki geri dönmek istemiyorsunuz
Birbirinden farklı sokakta gezdim doğası çok güzeldi
Bayram da inşallah oradayız, gerçekten çok güzzel bir şehir.
Spoiler vermiş gibi olmym ama yemekleri ve kızları çok güzel
1 hafta otelde konakladık, eşim çok güzel bir otel odası tutmuş şehri tam görüyordu
Balayı tatili için buradan otel ayarladım bakalım nasıl olacak
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Toronto Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:34:43
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Toronto, (Tümü)
YTOT
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948