1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Turin Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Bulutlu
20°C
16 Temmuz
Yarın
Güneşli
28°C
17 Temmuz
Çarşamba
Gök Gürültülü Fırtına
29°C
Para Birimi
EURO (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Turin Şehri En İyileri
  • Kayak
  • Museo Egizio
  • Vitello Tonnato

En Ucuz Turin Varışlı Uçak Seferleri

22 Tem 2019
İzmir - Turin
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Gaziantep - Turin
Türk Hava Yolları
15 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Turin Kalkışlı Uçak Seferleri

05 Ağu 2019
Turin - İzmir
Alitalia Linee Aeree Italiane
29 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Turin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Turin Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Turin Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,50 EUR

Turin’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Turin uçak bileti alarak şehre gelecek ziyaretçiler, mevsim şartlarını ve şehrin mevsimlere uygun olarak sunduğu fırsatları bilerek uçuş planlarını yapmaları gerekiyor. Şehirde Akdeniz iklimi hakim olmakla beraber, kış aylarında sert bir karasal iklim hakim olmakta ve yoğun kar yağışı görülmektedir. Özellikle kayak yapmak isteyenler kış aylarını seçmektedir. Yaz aylarında ise, şehri gezmek daha rahat oluyor ve bu dönemde bir çok fuar da gezilebilmektedir. Ayrıca, yaz aylarında festivaller ve açık hava konserleri de düzenlenmektedir.

Turin Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Turin uçak bileti fırsatları ile seyahat eden misafirler, şehir merkezine gitmek için hava limanında bulunan birçok vasıtadan faydalanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 6,50 EUR

Hava limanından 242 ve 245 numaralı otobüslere binilerek, bir saate yakın bir zamanda şehir merkezine ulaşılabilmektedir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan GTT trenleri ile yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 EUR

Havalimanının terminal çıkışındaki taksilerle 35 dakika civarında şehir merkezinde olunabilmektedir.

Araç Kiralama

Hava limanının iç ve dış hatlar terminalindeki araç kiralama ofislerinden, kapasite ve konfor seviyesine göre değişen araçlar kiralanarak da şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.

Turin Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Turin uçak biletini indirimli fiyatlardan alarak hava yolunu kullanıp, şehrin hava limanına iniş yapan yolcuların, burada kaldıkları süre içinde ihtiyaçlarını karşılaması için gereken tesisler hava limanında bulunmaktadır. Hava limanında bulunan iç ve dış hatlar terminallerinden yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını yapabilen yolcular, buradaki ATM’leri kullanarak da para birimlerini Euro’ya çevirebiliyorlar.

Turin’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Turin uçak bileti alarak kayak sporu yapmak için kış aylarında gelen çok miktarda yabancı turist bulunmaktadır.
  2. Şehirde bulunan Egizio müzesi tarih meraklılarının ilk olarak ziyaret ettiği yerler arasındadır.
  3. Palazzo Madama, dünyada sayılı sanat eserlerinin sergilendiği yerlerdendir.
  4. Misafirlerine sıcak bir ortam ve geniş imkanlar sağlayan şehir, tatil için de çok tercih edilmektedir.
  5. Dünyaca ünlü olan İtalyan yemekleri tatmak için şehre gelmek yeterli olmaktadır. Şehirde yemek yenecek çok çeşitli lokanta ve restoranlar ile sokak satıcıları mevcuttur.

Turin Hakkında

İtalya’daki Torino eyaletinin başkenti olan Turin, Po Nehri üzerinde Sangone, Dora Riparia ve Stura di Lanzo nehirleri ile birleşme yeri yakınında yer almaktadır. Taurini tarafından kurulan Taurisia'nın orijinal yerleşimi, MÖ 218 yılında Kartacalı istilacı Hannibal tarafından kısmen tahrip edildi.

Daha sonra, Julia Taurinorum ve Augusta Taurinorum olarak bilinen ve imparator Augustus tarafından 72 blok olarak ayrılmış kapalı bir dikdörtgen şeklinde yeniden inşa edilen bir Roma askeri kolonisi oldu. Duvarların kalıntıları ve Palatine Kapısı ve Palatine Kuleleri hala görülebilmektedir.

Alpler'in doğusundaki geniş ve verimli bir ovada yer alan şehir, İtalya'nın en önemli sanayi ve iletişim merkezlerinden biridir. Ana yol ve demiryolu kavşağıdır ve uluslararası bir havalimanına sahiptir, ayrıca İtalya'nın otomotiv endüstrisinde önde gelen tesislerine ev sahipliği yapmaktadır.

Şehirde, metalürji, kimyasal, plastik ve elektroteknik endüstrileri vardır. Çikolata şehrin en ünlü ürünleridir. 2006 yılında şehir, Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

Turin Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
1,47 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde tren, tramvay ve metro aynı şirket tarafından işletilmekte ve şehrin tüm bölgelerine ulaşım sağlamaktadır. Şehir halkı öncelikli olarak demir yollarını şehir içi ulaşım vasıtası olarak kullanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüsleri de yaygın olarak kullanan halk, taksiler pahalı olduğundan ancak acil ihtiyaçları karşılamak için kullanılmaktadır.

Turin Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
60 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Turin’de Gezilecek Yerler

Museo Egizio
Palazzo Madama e Casaforte degli Acaja
Torino Kraliyet Sarayı
Parco del Valentino
Basilica of Superga
Tam Bir Mısır Müzesi, Museo Egizio

Kurulduktan sonra (1824), Museo Egizio, 1679'dan itibaren Michelangelo Garove tarafından tasarlanan Collegio dei Nobili adlı binada bulunuyordu. King Carlo Felice tarafından satın alınan Drovetti koleksiyonunda ilk antikaları sergilemek için kullanıldı. Giuseppe Maria Talucchi ve Alessandro Mazzucchetti tarafından yapılan değişikliklerin ardından bina, 19. yüzyılın ikinci yarısında yeni kullanımına uyarlandı ve uyarlandı ve 1832'de müze halka açıldı. Müzede özellikle Mısır tarihine ait eserler çoğunlukta bulunuyor.

Sanat Galerisi Gibi Müze, Palazzo Madama e Casaforte degli Acaja

Palazzo Madama, ya da Palazzo Madama e Casaforte degli Acaja, tam olarak, Acaja Madam Sarayı ve Müstahkem Evi olarak tercüme edilebilir. Ana meydan Piazza Castello'da bulunan Torino'da mimari ve tarihi bir komplekstir. Savoy Krallığı'nın başkenti Torino'ya taşındığında ve Kraliyet Sarayı tamamlandığında, kale kraliyet konukları için bir saray olarak kabul edilmiştir. Müzedeki büyük koleksiyonda antik heykeller, bir resim galerisi ve çok sayıda porselen sergisi vardır.

Bir Hanedanlığın Yaşadığı Saray, Torino Kraliyet Sarayı

Turin Kraliyet Sarayı, Kuzey İtalya'daki Torino kentindeki Savoy Evi'nin tarihi bir sarayıdır. Aslen 16. yüzyılda inşa edilmiş ve daha sonra 17. yüzyılda Fransa'nın Christine Marie'si tarafından, Barok mimar Filippo Juvarra'nın tasarımlarıyla modernize edilmiştir. Sarayda ayrıca Palazzo Chiablese ve Kutsal Örtü Şapeli vardır. 1946'da bina devletin mülkiyeti haline gelmiş ve müzeye dönüştürülmüştür. Eser,

1997 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiştir. Savoy hanedanlığına hizmet etmiş olan sarayda o yıllara ait görülebilecek çok şey mevcuttur.

Sanatsal Bir Dinlenme Yeri, Parco del Valentino

Şehir merkezinin yakınında, Po Nehri kıyısında yer alan Parco del Valentino, Torino'nun en sevilen ve tanınmış yeşil alanıdır. Geleneksel Pazar pikniği için tercih edilen yer, sanat ve doğa karışımı özellikleri ile aileler için mükemmel bir yerdir. Umberto I köprüsü ile Isabella köprüsü arasında geniş bir yeşil alan olarak uzanan parkta; yeme içme mekanları, dondurma salonları, bisiklet kiralama hizmeti, orta çağ kalesi olan ortaçağ kalesi ve tüm Avrupa’da tanınan sihirli çeşme bulunuyor.

Manzara Ve Tarih, Basilica of Superga

Torino'nun 10 km uzağında bulunan ve adını aldığı Superga tepesinin üstünde bulunan Superga Bazilikası, tarihin ve hikayenin buluştuğu yerlerden biridir. Bir kraliyet ailesinin defin yeri, aynı zamanda bir maiyet ve korkunç bir trajedinin yanı sıra uluslararası anma yeridir. Bazilika hem muhteşem mimarisi ve eserleri ile hem de olağan üstü manzarası ile görülmesi gereken bir yerdir.

Turin’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Verzin Robbiola Peynirleri
Bagna Caoda
Mantarlı Risotto
Vitello Tonnato
Muhteşem Bir Peynir, Verzin Robbiola Peynirleri

Turin uçak bileti ile şehri ziyaret edenler, şehrin tüm dünyada meşhur olan peynirlerini mutlaka tadıyorlar ve memleketlerine de götürüyorlar.

En Güzel Atıştırmalık, Bagna Caoda

Mantar, ançüez ve zeytin yağından yapılan çok güzel bir atıştırmalık.

Pilav Ama Mantarlı, Mantarlı Risotto

Ülkenin ünlü pilavı, mantarla daha da lezzetli oluyor.

Ton Balığının Değişik Tarifi, Vitello Tonnato

Değişik soslarla hazırlanıp soğuk yenilen ton balığı, şehrin gelenekseli olmuştur.

Bilmeyen Yok, Tagliatelle

Erişte gibi uzun olarak kesilen makarna sebzelerle pişiriliyor ve çok değişik soslarla sunuluyor.

Konaklama İçin Turin Otel Seçenekleri

Ucuz Turin uçak bileti ile iş veya gezi maksadı ile şehre gelenlerin, konaklama için çok çeşitli seçenekleri bulunmaktadır.

Hotel Diplomatic

Turin’in şehir merkezinde bulunan otel, şehirdeki bağlantılar için Porta Susa tren istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Turin uçak bileti alarak şehre gelenlerin oldukça beğenisini kazanan 4 yıldızlı otel, en-suite banyo, ısıtma, direkt telefon, mini bar, oda kasası, düz ekran uydu TV ve ödemeli filmler ile 125 klimalı oda ve süite sahiptir, ayrıca, ücretsiz kablosuz hızlı internet erişimi otel genelinde mevcuttur.

Via Cernaia, 42, 10122
Hotel Dock Milano

Kraliyet sarayına 10 dakikalık mesafede ve tren istasyonunun karşısında bulunan merkezi konumdaki 3 yıldızlı otel, özellikle zengin kahvaltı çeşitleri ile tanınmaktadır. Otel odaları özellikle çocuklu ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş olan otel uygun fiyatı ile de çok tercih ediliyor.

Via Cernaia, 46
Hotel Novotel Torino Corso Giulio Cesare

Otel otoyola çok yakın bir konumdadır ve havaalanı ile şehir merkezine arabayla yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. 4 yıldızlı otel, tüm konukların keyifli ve dinlendirici bir konaklama geçirmesini sağlamak için modern ve zevkli bir şekilde dekore edilmiştir. Restoranda tipik Piyemonte yemekleri servis edilmektedir. Otelde büyük bir bar, yüzme havuzu ve ücretsiz internet erişimi vardır.

Corso Giulio Cesare, 338/34, 10154

Turin Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Turin 970,00 TL 6 Saat 30 Dakika
İzmir - Turin 1.181,18 TL 10 Saat 35 Dakika
Gaziantep - Turin 1.963,31 TL 13 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Turin ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
Hem Gezgin Hem Sanatçı: Jose Naranja'nın Çizim Defterini Görmek İster Misiniz?
13 Haziran 2019
Gezginler arasında gezilerini not almak, günlük tutmak yaygın bir uygulama fakat biz sizlere norma günlüklerden farklı gezi defterleri ile ünlü birini tanıtacağız. Bu yazımızda 13 yıl boyunca gezdiği
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
Yalnız Seyahat Etmenin Keyfi Bambaşka! Gözünüz Korkmasın, Nasıl Olur Anlatıyoruz!
25 Mayıs 2019
Tek başına seyahat gözünüzü korkutuyor olabilir. Hiç korkmayın! Yalnız seyahat edip kendi kendinize kaldığınız zaman kendiniz hakkında bilmediğiniz bir sürü özelliği keşfedeceksiniz. Tek başına seyaha
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
08 Nisan 2019
Yeni bir bakış açısı kazanmanın ve yaratıcılığınızı alevlendirmenin en iyi yollarından biri seyahat etmektir. Bize inanmıyor musunuz, en sevdiğiniz yazarlara sorun!   K. Rowling Her ne kadar İ
Türkiye'de Gezilmesi Gereken 6 Müze
Türkiye'de Gezilmesi Gereken 6 Müze
04 Mayıs 2017
Kültürel somut ve somut olmayan mirasımızın ev sahipleri olan eşsiz müzeler ile dolu cennet ülkemizde mutlaka gezilmesi gereken 6 müzeyi sizler için derledik. Onca kıymetli müze arasından 6 tanesini s

Turin Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Biz çok keyif aldık, şiddetle öneriyoruz, kesinlikle ilk fırsatta gidin
Sevgilimin yanına gitmiştim herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
Birbirinden farklı canlıyı bir arada görme fırsatınız burada var. Merakınız varsa kesin gidin
Eğlencemizi sonuna kadar yaşadık, bu bize bir sene yeter
Ben bu kadar iyi olabileceğini sanmıyordum ama mimarisi özellikle çok iyiydi
Herşeyi çok güzeldi, tur ile gitmiştik mutlu ve memnun olduk
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Turin Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 03:21:56
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Turin, (TRN)
TRN
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948