1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Varna Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
27°C
24 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
26°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
27°C
Para Birimi
Bulgar Levası (BGN)
Zaman Dilimi
GMT +3
Varna Şehri En İyileri
  • Denizcilik Müzeleri
  • Altın Kumlar
  • Plevne Tavuğu

En Ucuz Varna Varışlı Uçak Seferleri

Londra - Varna
Eurowings
14 Ağu 2019
İstanbul - Varna
Türk Hava Yolları
25 Tem 2019
Dusseldorf - Varna
Sun Express
25 Tem 2019
Ankara - Varna
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2019
Kayseri - Varna
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Brüksel - Varna
Csa Czech Airlines
29 Tem 2019
İzmir - Varna
Türk Hava Yolları
07 Ağu 2019
Köln - Varna
Austrian Airlines
24 Tem 2019
Bakü - Varna
S7 Airlines
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Varna Kalkışlı Uçak Seferleri

Varna - İstanbul
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Varna - Kayseri
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Varna - İzmir
Deutsche Lufthansa
31 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Varna Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Varna Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Varna Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Bulgarca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,80 BGN
Yemek Fiyatı
10 BGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,89 BGN

Varna’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Varna uçak bileti kullanarak Varna’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu öğrenmeleridir.

Normal şartlarda Varna’nın denizgüzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında gelen ziyaretçiler kentin kalabalığının azalması ile daha tenha bir gezi yapmanın tadını çıkarmaktalar. Rahatlık ve ferahlık isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Varna’yı ziyaret edebilirler.

Varna Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Varna uçak bileti ile seyahat eden yolcular hava limanından kent merkezine gitmek için istedikleri her türlü ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1 BGN

Hava limanından Varna kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Varna halk otobüsleri. Varna Hava limanına inen tüm uçuşlardan 30 dakika sonra hava limanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1 BGN

Toplu taşıma ile hava limanından Varna şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da hava limanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 4 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede hava limanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Hava limanından yapılan otobüs hizmetleri her yarım saatte bir olmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 50 dakika Havalimanından uzaklık: 70 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 5 BGN

Varna Hava limanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksi olmaktadır. Varna Hava limanından günün her saatinde hazır bulunana taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Varna hava limanına iniş yapan ziyaretçiler hava limanının iç ve dış hatlar terminalinde bölümlerinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tama

Varna Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Varna’da hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı Varna Hava limanıdır. Varna uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular hava limanını kullanmaktadır.

Varna Hava limanının şehir merkezine olan uzaklığı 70 km olduğu için hava limanından kent merkezine 254-50 dakika gibi zaman dilim içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Varna hava limanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki bölümlü terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcuların faydalanması için cafeler, büfeleri, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi kabini ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminal bölümünde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi kabini, ıvır zıvır büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Varna’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Varna uçak bileti avantajlarından yararlanarak Varna'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Bulgar ekmeğidir. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Varna’nın yöresel yemeklerinden birisi olan Bulgar ekmeğidir. Sadece mükemmel Bulgar ekmeği yemek için bile Varna’ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  2. Varna’nın sembolü olan " Deniz Parkı" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı parklarından birisi olmaktadır.
  3. Varna Deniz Harp Okulu kampüsünün içine kurulmuş olan Denizcilik Müzesinde minyatür gemiler, tarihi mayın tarama gemilerinden kalan parçalar ve deniz silahları koleksiyonu, sergileniyor.
  4. Varna’nın eski çağlardaki yaşantısına ışık tutan antik kent içinde Roma Hamamları yer alıyor. Roma döneminden 7000 metrekarelik bir yerleşke içinde bulunan antik hamamlar gördüğü savaşlara rağmen hala ayakta durmaktalar.
  5. Varna’da Yunus Akvaryumu Sea Park içinde yer alıp 1932 yılından beri hizmet vermektedir. Bulgaristan’ın tek akvaryumu olarak bilinene deniz canlılarının barındığı üç bölümden oluşan akvaryum binasının ilk bölümünde nadir deniz canlılar, hol bölümünde tropik balıklar, ikinci bölümünde kabuklu canlılar ve son bölümde memeli hayvanlar bulunuyor.

Varna Hakkında

Varna Bulgaristan’ın doğusunda bulunan güzel bir tatil şehri aynı zamanda da bir liman kentidir.

Bu sebeple Varna her yıl nüfusunun 4 katı kadar turist ağırlamaktadır. Varna yıllarca pek çok büyük imparatorluğun hakimiyeti altında kaldığından dolayı tarihi zenginlikleri oldukça fazla olan bir şehirdir. Varna doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine hem deniz sefasını hem de tarihi kültürünü bir arada sunulmaktadır.

Varna’da;6 üniversite, Bulgaristan Denizcilik Akademisi ve Bulgaristan Bilim Merkezinin Gemi Hidrodinamik ve Arkeoloji Enstitüsü bulunmaktadır. Bu nedenle Varna ekonomisine turizmin gelirinin yanı sıra eğitimden ve gemi inşa faaliyetlerinden de önemli bir gelir payı elde etmektedir.

Varna Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 BGN
Taksi
0,80 BGN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Varna’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Varna halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Hava limanına inen yolcular Varna kent meydanına gitmek için tramvay kullanarak hava limanından kent merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Varna Kentinin farklı noktalarına çok sayıda seferleri olan belediye otobüsleri ile Varna’ya gelen misafirler ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu için taksilerde kullanarak şehre ulaşım sağlaya bilirler.

Varna Vize Şartları

Bulgaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Bulgaristan Vize Ücreti
150 EUR
Bulgaristan Vize Detayları
Yaptığınız başvuruda vizenizin süresini konsolosluk belirler. Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen vizesinin geçerliliği yoktur.

Varna’da Gezilecek Yerler

Katedral
Altın Kumlar
Varna Arkeoloji Müzesi
Aladzha Manastırı
Aladzha Manastırı
Varna’nın Sembolik Yapılarından En Önemlisi Katedral

Varna’nın sembolik yapılarından biri olan Katedrali kent meydanında bulunmaktadır. Ortodoks Hıristiyanlar için bir ibadethane olarak 19. Yüz yılda inşa edilmiştir. Varna’nın en önemli yapıtı olan bu katedral renkli kubbeleri ile muhteşem bir görüntüye sahiptir. Ayrıca bu eski kilisenin bir buçuk ton ağırlığındaki devasal çanı çok dikkat çekiyor. Katedrali ziyarete gelen misafirlerden ücret alınmamaktadır.

Varna’nın Yaz Aylarının Gözdesi Altın Kumlar

Varna’da yaz turizminin gözdesi olarak bilinen Altın Kumlar (Golden Sands (Zlatni Pyasatsi), Bulgaristan’ın en ünlü tatil bölgesi olarak gösteriliyor. Altın Kumlar beldesi İnce kumlu tertemiz plajları ile ü kazanmıştır. Ormanının yeşili denizin maviliğine eşlik eden Altın Kumların büyüleyici manzarasıyla turistlerin uğrak noktası haline gelen Altın Kumlar bölgesine gelen ziyaretçiler için pek çok otel ve pansiyon bulunuyor. Beldeye gelen ziyaretçileri ulaşım ihtiyacı için Varna merkezinden hareket eden trenler veya otobüsler kullanılabiliyor.

Varna Arkeoloji Müzesinde Arkeoloji Kalıntılar Sergilenmektedir

Ünlü Bulgar mimar Petko Momchilov tarafından yapılmış olan Arkeoloji Müzesi 1901 yılında ziyarete açılmıştır. Varna Arkeoloji Müzesinde sayıları yüz bini geçen tarihi eser sergilenmektedir. Üç katlı bina yapısı olan müzede Bulgaristan’ın farklı noktalarından çıkarılan arkeolojik buluntular yer almaktadır. Varna kent merkezindeki müzeye oteller bölgesinden taksiyle ulaşılabilindiği gibi yürüyerek de geline bilmektedir.

Aladzha Manastırı Mutlaka Görülmesi Tavsiye Edilen Yerlerden Birisidir

Varna gezilecek ve görülecek yerler arasında mutlaka görülmesi tavsiye edilen yapılar arasında bulunan Aladzha Manastırı şehir merkezine sadece 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Karadeniz sahilinde yer alan bu değerli Manastır içinde keşişlerin inzivaya çekildiği hücreler, şapeller, mezarlar, bir kilise bulunmaktadır.

Antika Otomobil Severlerin Görmesi Gereken Müze Retro Müzesi Oluyor

Antika otomobil severler tarafından ilgi ile gezildiği müze Varna’da çok ziyaretçi alan yerlerden birisidir. Retro Müzesi gelen ziyaretçilerine 19. Yüz yılın başlarından bu güne kadar olan zaman dilimi içerisinde geçen eski otomobilleri sergilediğinden dolayı ziyaretçilerine zaman yolculuğu yapma fırsatı veriyor.

Varna’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pritnisa
Plevne Tavuğu
Bulgar Kebabı
Patates Musakka
Varnanın Yöresel Yemeği Olan Pritnisa

Pritnisa aslında patates mücverine çok benzemektedir ancak Bulgar mutfağının damak zevkine göre yapılan mücverinin üzerine sarımsaklı yoğurt gezdirilerek servis yapılmaktadır.

Plevne Tavuğu Değişik Soslar Be Baharatlar İle Pişirilen Tavuk Yemeğidir

Varna’ya plevne özgü arpa şehriyeli pilav tarzında yapılan ancak önce ocakta daha sonrada fırınlanan bu değişik tavuk yemeğini Varnalılar misafir yemeği olarak ifade etmekteler.

Bulgar Kebabı Türk Kebaplarına Benziyor

Bulgar kebabı bizim Türk kebaplarına benziyor anca şişlere dizilerek pişirilen etlerin pişme işlemleri bittikten sonra özel hazırlanan domates sosu ile harmanlanarak fırında tekrar pişirilmesi ile servis yapılmaktadır.

Bulgar Mutfağından Patates Musakka

Bulgar mutfağında oldukça sık yapılan patates musakkası bizim bildiğimiz musakka gibi aynı yöntemler ile pişirilmektedir.

Konaklama İçin Varna Otel Seçenekleri

Hostel Casablanca City

Bu totel plaja sadece 12 dakikalık yürüme mesafesindedir. Varna'da şehir merkezinde bulunan bu lüks konfora sahip olan Hostel Casablanca City bütün birimlerde ücretsiz WiFi erişimi ve klima bulunmaktadır. Merkezi Plajı araçla 2 dakikalık varılabilmektedir.

1 Krastio Mirski Str., 9000 Varna
Graffit Gallery Design Hotel

Bu otelde ücretsiz otopark, yüzme havuzu hava alanı servisi bulunmaktadır. Sadece otel misafirlerinin kullanabileceği teraslı bir restoranı ve bahçesi bulunur. Özel istek üzerine diyet kahvaltı ve ara öğün hizmetine verilir.

65 Knyaz Boris, Varna City Centre, Varna
Avocado Hostel

Bütün odalarında klima ve düz erken tv bulunan bu otelde ortak banyo olanakları mevcuttur. Varna'da merkezine çok yakın bir konuma sahip olan Avocado Hosteli yeşil Morska Gradina ve Varna Katedrali'nin oldukça yakınındadır. Tesiste ücretsiz Wi Fi erişimi sunmaktadır. Merkezi plaj yürüme mesafesi yakınlığındadır. Tesiste bulunan özel bir bahçede çay ve kahve keyfini çıkarabilirsiniz.

Maria Luiza 31, 9000 Varna

Varna Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Londra - Varna 668,61 TL 8 Saat 15 Dakika
İstanbul - Varna 956,32 TL 1 Saat
Dusseldorf - Varna 1.011,96 TL 2 Saat 50 Dakika
Sivas - Varna 1.165,19 TL 8 Saat
Ankara - Varna 1.178,86 TL 4 Saat 30 Dakika
Kayseri - Varna 1.186,72 TL 4 Saat 30 Dakika
Brüksel - Varna 1.191,88 TL 25 Saat 45 Dakika
İzmir - Varna 1.222,51 TL 3 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Varna ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
23 Ekim 2018
İçerisinde bulunduğumuz 2018 yılının son bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’imizin 95. yıldönümü bütün yurtta birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Peki, 29 Ekim özel ve k
Bu Evde Bir Terslik Var: Türkiye'deki Ters Evler!
Bu Evde Bir Terslik Var: Türkiye'deki Ters Evler!
04 Ekim 2018
Günümüzde bazı evlerde çok büyük bir terslik var ve bu terslik kesinlikle mecazi anlamda değil. Son zamanlarda sosyal medyada karşımıza insanların tavanda oturduğu, tüm eşyaların havada asılı durduğu
80 Yıllık Geçmişi İle İlginç Bir Deneyim: Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi
80 Yıllık Geçmişi İle İlginç Bir Deneyim: Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi
01 Eylül 2018
Bir zamanlar ülkemizin önemli siyasetçilerinin ve sanatçılarının mahkum edildiği, adı idamlarla ve işkencelerle anılan ve her bir köşesi tarih kokan bir cezaevi… 80 yıllık bir dönemi en iyi şekilde ya

Varna Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (3)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%50
%50
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
6 Değerlendirme
Gitmeden önce araştırın, çok farklı bilgiler öğreneceksiniz şehir ile alakalı
Doğası, yapısı ve insanları çok farklı gidilmesi gerek
Gerçekten güzeldi tatil keyifliydi.
Kamp için gitmiştik, biz çok keyif aldık çok güzeldi
Sakin ve bol yeşillikli bir yer arıyorsanız burası tam size göre gerçekten çok güzel bir doğası var
Şehir manzarası harika, gerçekten gidiliğ görülmesi gereken biryer
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Varna Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:11:08
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Varna, (VAR)
VAR
BG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948