1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Varna Uçak Bileti

Varna Para Birimi
Bulgar Levası (BGN)
Varna Zaman Dilimi
GMT +3
Varna Şehri En İyileri
Denizcilik Müzeleri, Altın Kumlar, Plevne Tavuğu
Varna Hava Durumu (2 Haziran) 17°C Çoğunlukla Bulutlu
Varna Hava Durumu (3 Haziran) 18°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Varna Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Varna
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Kayseri - Varna
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Paris - Varna
Bulgaria Air
12 Haz 2020
Berlin - Varna
Bulgaria Air
07 Haz 2020
İzmir - Varna
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Brüksel - Varna
Smart Wings
18 Haz 2020
Dusseldorf - Varna
Eurowings
07 Haz 2020
Gaziantep - Varna
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Ankara - Varna
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Antalya - Varna
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Alanya - Varna
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Londra - Varna
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Bakü - Varna
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Tahran - Varna
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Varna Kalkışlı Uçak Seferleri

Varna - Sofya
Bulgaria Air
25 Haz 2020
Varna - Berlin
Bulgaria Air
06 Haz 2020
Varna - Londra
Bulgaria Air
19 Haz 2020
Varna - İstanbul
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
30 Haz 2020
Varna - Viyana
Austrian Airlines
15 Haz 2020
Varna - Kayseri
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Varna - Ankara
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Varna - İzmir
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Varna - Gaziantep
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Varna - Antalya
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Varna - Brüksel
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Varna - Tahran
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Varna - Köln
Austrian Airlines
14 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Varna Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Varna Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Varna Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Bulgarca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,80 BGN
Yemek Fiyatı
10 BGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,89 BGN

Varna’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Mart
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Varna uçak bileti kullanarak Varna’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu öğrenmeleridir.

Normal şartlarda Varna’nın denizgüzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında gelen ziyaretçiler kentin kalabalığının azalması ile daha tenha bir gezi yapmanın tadını çıkarmaktalar. Rahatlık ve ferahlık isteyen ziyaretçiler kış mevsiminde de rahatlıkla Varna’yı ziyaret edebilirler.

Varna Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Varna uçak bileti ile seyahat eden yolcular hava limanından kent merkezine gitmek için istedikleri her türlü ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1 BGN

Hava limanından Varna kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Varna halk otobüsleri. Varna Hava limanına inen tüm uçuşlardan 30 dakika sonra hava limanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1 BGN

Toplu taşıma ile hava limanından Varna şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da hava limanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 4 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede hava limanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Hava limanından yapılan otobüs hizmetleri her yarım saatte bir olmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 50 dakika Havalimanından uzaklık: 70 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 5 BGN

Varna Hava limanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksi olmaktadır. Varna Hava limanından günün her saatinde hazır bulunana taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Varna hava limanına iniş yapan ziyaretçiler hava limanının iç ve dış hatlar terminalinde bölümlerinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tama

Varna Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Varna’da hava yolu ulaşımı için kullanılan hava limanı Varna Hava limanıdır. Varna uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular hava limanını kullanmaktadır.

Varna Hava limanının şehir merkezine olan uzaklığı 70 km olduğu için hava limanından kent merkezine 254-50 dakika gibi zaman dilim içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Varna hava limanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki bölümlü terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcuların faydalanması için cafeler, büfeleri, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi kabini ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminal bölümünde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi kabini, ıvır zıvır büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Varna’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Varna uçak bileti avantajlarından yararlanarak Varna'ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan Bulgar ekmeğidir. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Varna’nın yöresel yemeklerinden birisi olan Bulgar ekmeğidir. Sadece mükemmel Bulgar ekmeği yemek için bile Varna’ya gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
 2. Varna’nın sembolü olan " Deniz Parkı" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, dünyanın sayılı parklarından birisi olmaktadır.
 3. Varna Deniz Harp Okulu kampüsünün içine kurulmuş olan Denizcilik Müzesinde minyatür gemiler, tarihi mayın tarama gemilerinden kalan parçalar ve deniz silahları koleksiyonu, sergileniyor.
 4. Varna’nın eski çağlardaki yaşantısına ışık tutan antik kent içinde Roma Hamamları yer alıyor. Roma döneminden 7000 metrekarelik bir yerleşke içinde bulunan antik hamamlar gördüğü savaşlara rağmen hala ayakta durmaktalar.
 5. Varna’da Yunus Akvaryumu Sea Park içinde yer alıp 1932 yılından beri hizmet vermektedir. Bulgaristan’ın tek akvaryumu olarak bilinene deniz canlılarının barındığı üç bölümden oluşan akvaryum binasının ilk bölümünde nadir deniz canlılar, hol bölümünde tropik balıklar, ikinci bölümünde kabuklu canlılar ve son bölümde memeli hayvanlar bulunuyor.

Varna Hakkında

Varna Bulgaristan’ın doğusunda bulunan güzel bir tatil şehri aynı zamanda da bir liman kentidir.

Bu sebeple Varna her yıl nüfusunun 4 katı kadar turist ağırlamaktadır. Varna yıllarca pek çok büyük imparatorluğun hakimiyeti altında kaldığından dolayı tarihi zenginlikleri oldukça fazla olan bir şehirdir. Varna doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine hem deniz sefasını hem de tarihi kültürünü bir arada sunulmaktadır.

Varna’da;6 üniversite, Bulgaristan Denizcilik Akademisi ve Bulgaristan Bilim Merkezinin Gemi Hidrodinamik ve Arkeoloji Enstitüsü bulunmaktadır. Bu nedenle Varna ekonomisine turizmin gelirinin yanı sıra eğitimden ve gemi inşa faaliyetlerinden de önemli bir gelir payı elde etmektedir.

Varna Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1 BGN
Taksi
0,80 BGN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Varna’da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Varna halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Hava limanına inen yolcular Varna kent meydanına gitmek için tramvay kullanarak hava limanından kent merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Varna Kentinin farklı noktalarına çok sayıda seferleri olan belediye otobüsleri ile Varna’ya gelen misafirler ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunduğunu için taksilerde kullanarak şehre ulaşım sağlaya bilirler.

Varna Vize Şartları

Bulgaristan Vize İstiyor mu?
Evet
Bulgaristan Vize Ücreti
150 EUR
Bulgaristan Vize Detayları
Yaptığınız başvuruda vizenizin süresini konsolosluk belirler. Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen vizesinin geçerliliği yoktur.

Varna’da Gezilecek Yerler

Katedral
Altın Kumlar
Varna Arkeoloji Müzesi
Aladzha Manastırı
Aladzha Manastırı
Varna’nın Sembolik Yapılarından En Önemlisi Katedral

Varna’nın sembolik yapılarından biri olan Katedrali kent meydanında bulunmaktadır. Ortodoks Hıristiyanlar için bir ibadethane olarak 19. Yüz yılda inşa edilmiştir. Varna’nın en önemli yapıtı olan bu katedral renkli kubbeleri ile muhteşem bir görüntüye sahiptir. Ayrıca bu eski kilisenin bir buçuk ton ağırlığındaki devasal çanı çok dikkat çekiyor. Katedrali ziyarete gelen misafirlerden ücret alınmamaktadır.

Varna’nın Yaz Aylarının Gözdesi Altın Kumlar

Varna’da yaz turizminin gözdesi olarak bilinen Altın Kumlar (Golden Sands (Zlatni Pyasatsi), Bulgaristan’ın en ünlü tatil bölgesi olarak gösteriliyor. Altın Kumlar beldesi İnce kumlu tertemiz plajları ile ü kazanmıştır. Ormanının yeşili denizin maviliğine eşlik eden Altın Kumların büyüleyici manzarasıyla turistlerin uğrak noktası haline gelen Altın Kumlar bölgesine gelen ziyaretçiler için pek çok otel ve pansiyon bulunuyor. Beldeye gelen ziyaretçileri ulaşım ihtiyacı için Varna merkezinden hareket eden trenler veya otobüsler kullanılabiliyor.

Varna Arkeoloji Müzesinde Arkeoloji Kalıntılar Sergilenmektedir

Ünlü Bulgar mimar Petko Momchilov tarafından yapılmış olan Arkeoloji Müzesi 1901 yılında ziyarete açılmıştır. Varna Arkeoloji Müzesinde sayıları yüz bini geçen tarihi eser sergilenmektedir. Üç katlı bina yapısı olan müzede Bulgaristan’ın farklı noktalarından çıkarılan arkeolojik buluntular yer almaktadır. Varna kent merkezindeki müzeye oteller bölgesinden taksiyle ulaşılabilindiği gibi yürüyerek de geline bilmektedir.

Aladzha Manastırı Mutlaka Görülmesi Tavsiye Edilen Yerlerden Birisidir

Varna gezilecek ve görülecek yerler arasında mutlaka görülmesi tavsiye edilen yapılar arasında bulunan Aladzha Manastırı şehir merkezine sadece 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Karadeniz sahilinde yer alan bu değerli Manastır içinde keşişlerin inzivaya çekildiği hücreler, şapeller, mezarlar, bir kilise bulunmaktadır.

Antika Otomobil Severlerin Görmesi Gereken Müze Retro Müzesi Oluyor

Antika otomobil severler tarafından ilgi ile gezildiği müze Varna’da çok ziyaretçi alan yerlerden birisidir. Retro Müzesi gelen ziyaretçilerine 19. Yüz yılın başlarından bu güne kadar olan zaman dilimi içerisinde geçen eski otomobilleri sergilediğinden dolayı ziyaretçilerine zaman yolculuğu yapma fırsatı veriyor.

Varna’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pritnisa
Plevne Tavuğu
Bulgar Kebabı
Patates Musakka
Varnanın Yöresel Yemeği Olan Pritnisa

Pritnisa aslında patates mücverine çok benzemektedir ancak Bulgar mutfağının damak zevkine göre yapılan mücverinin üzerine sarımsaklı yoğurt gezdirilerek servis yapılmaktadır.

Plevne Tavuğu Değişik Soslar Be Baharatlar İle Pişirilen Tavuk Yemeğidir

Varna’ya plevne özgü arpa şehriyeli pilav tarzında yapılan ancak önce ocakta daha sonrada fırınlanan bu değişik tavuk yemeğini Varnalılar misafir yemeği olarak ifade etmekteler.

Bulgar Kebabı Türk Kebaplarına Benziyor

Bulgar kebabı bizim Türk kebaplarına benziyor anca şişlere dizilerek pişirilen etlerin pişme işlemleri bittikten sonra özel hazırlanan domates sosu ile harmanlanarak fırında tekrar pişirilmesi ile servis yapılmaktadır.

Bulgar Mutfağından Patates Musakka

Bulgar mutfağında oldukça sık yapılan patates musakkası bizim bildiğimiz musakka gibi aynı yöntemler ile pişirilmektedir.

Konaklama İçin Varna Otel Seçenekleri

Hostel Casablanca City
Bu totel plaja sadece 12 dakikalık yürüme mesafesindedir. Varna'da şehir merkezinde bulunan bu lüks konfora sahip olan Hostel Casablanca City bütün birimlerde ücretsiz WiFi erişimi ve klima bulunmaktadır. Merkezi Plajı araçla 2 dakikalık varılabilmektedir.
1 Krastio Mirski Str., 9000 Varna
Graffit Gallery Design Hotel
Bu otelde ücretsiz otopark, yüzme havuzu hava alanı servisi bulunmaktadır. Sadece otel misafirlerinin kullanabileceği teraslı bir restoranı ve bahçesi bulunur. Özel istek üzerine diyet kahvaltı ve ara öğün hizmetine verilir.
65 Knyaz Boris, Varna City Centre, Varna
Avocado Hostel
Bütün odalarında klima ve düz erken tv bulunan bu otelde ortak banyo olanakları mevcuttur. Varna'da merkezine çok yakın bir konuma sahip olan Avocado Hosteli yeşil Morska Gradina ve Varna Katedrali'nin oldukça yakınındadır. Tesiste ücretsiz Wi Fi erişimi sunmaktadır. Merkezi plaj yürüme mesafesi yakınlığındadır. Tesiste bulunan özel bir bahçede çay ve kahve keyfini çıkarabilirsiniz.
Maria Luiza 31, 9000 Varna

Varna Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Varna 482,17 TL 1 Saat
Kayseri - Varna 729,76 TL 5 Saat 25 Dakika
İzmir - Varna 1.172,67 TL 3 Saat 40 Dakika
Adana - Varna 1.406,12 TL 13 Saat 5 Dakika
Kahramanmaraş - Varna 1.522,77 TL 9 Saat
Gaziantep - Varna 1.525,69 TL 6 Saat 55 Dakika
Elazığ - Varna 1.534,56 TL 12 Saat 25 Dakika
Ankara - Varna 1.537,82 TL 3 Saat 50 Dakika

Varna Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Varna uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Austrian Airlines, Bulgaria Air, Clickair, Deutsche Lufthansa, Smart Wings, Türk Hava Yolları.
 • Varna yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Varna varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Varna olup, bilet fiyatı 482,17 TL'dir.
 • Varna şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mart ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Varna ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
25 Mart 2020
Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgının yaşandığı bu günlerde çocukların evlerinden çıkmadan gezebilecekleri müzeleri derledik. Bu müzelerden birkaçı çocukların evde yapabileceğ
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt Dışı Öneriler)
06 Aralık 2019
Gelenekler ve alışkanlıklar değişebilir, değişmeyen tek şey yılbaşının dünyanın dört bir yanında sevinçle ve eğlenceli aktivitelerle kutlandığı! “Yılbaşı tatili için nereye gidilir?” derseniz size bir
Akıllı Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
Akıllı Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
07 Ekim 2019
Biletall.com Akıllı Arama özelliğini kullanıcılarımızın hizmetine sunduk! Akıllı arama ile aradığınız otobüs biletini, uçak biletini, blog sayfalarını, seyahat firmalarını ve daha birçok sayfayı 2-3 k
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
Aksaray'da Gezilecek Yerler: Aksaray'da Nereye Gidilir?
23 Eylül 2019
Aksaray’ın adı Hitit tabletlerinde Kurşura, İlk Çağ’da ise Garsaura olarak geçmekte. Türklerin Anadolu’ya geçmesi ile birlikte adı Aksaray olmuş. İlk çağlara uzanan geçmişi sebebiyle Aksaray’da gezile

Varna Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
G*** K***
12 Ekim Cuma
Gitmeden önce araştırın, çok farklı bilgiler öğreneceksiniz şehir ile alakalı
Ö*** M*** S***
5 Ağustos Pazar
Sakin ve bol yeşillikli bir yer arıyorsanız burası tam size göre gerçekten çok güzel bir doğası var
N*** B*** G***
6 Temmuz Cuma
Şehir manzarası harika, gerçekten gidiliğ görülmesi gereken biryer
A*** Y***
11 Eylül Salı
Doğası, yapısı ve insanları çok farklı gidilmesi gerek
D*** B***
11 Ağustos Cumartesi
Kamp için gitmiştik, biz çok keyif aldık çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Varna Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 03:00:21 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Varna, (VAR)
VAR
BG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699