1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Venedik

Venedik Uçak Bileti

Venedik Para Birimi
Euro (EUR)
Venedik Zaman Dilimi
GMT +2
Venedik Şehri En İyileri
İtalyan Mutfağı, Bazilika, Spritz Kokteyli
Venedik Hava Durumu (31 Mayıs) 20°C Bulutlu
Venedik Hava Durumu (1 Haziran) 23°C Açık

En Ucuz Venedik Varışlı Uçak Seferleri

01 Haz 2020
Paris - Venedik
Air France
03 Haz 2020
Sofya - Venedik
Lot Polish Airlines
08 Haz 2020
Adana - Venedik
Pegasus
02 Haz 2020
İzmir - Venedik
Deutsche Lufthansa
22 Haz 2020
01 Haz 2020
06 Haz 2020
Roma - Venedik
Alitalia Linee Aeree Italiane
25 Haz 2020
03 Haz 2020
23 Haz 2020
06 Haz 2020
Kayseri - Venedik
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Çanakkale - Venedik
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Venedik Kalkışlı Uçak Seferleri

19 Haz 2020
Venedik - Paris
Air France
03 Haz 2020
Venedik - Viyana
Air France
04 Haz 2020
Venedik - Sofya
Air France
10 Haz 2020
Venedik - Roma
Alitalia Linee Aeree Italiane
24 Haz 2020
Venedik - Berlin
Ukraine International Airline
31 May 2020
Venedik - İzmir
Alitalia Linee Aeree Italiane
17 Haz 2020
Venedik - Porto
Air France
13 Haz 2020
01 Haz 2020
Venedik - Niş
Brussels Airlines
14 Haz 2020
10 Haz 2020
Venedik - Adana
Türk Hava Yolları
18 Haz 2020
Venedik - Kayseri
Alitalia Linee Aeree Italiane
24 Haz 2020
Venedik - Bingöl
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Venedik Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Venedik Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Venedik Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Venedik Havaalanları
Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2,67 EUR

Venedik’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Venedik uçak bileti kullanarak Venedik'e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Kış aylarında bile turist akınına uğrayan bu şehre, tatilin tadının çıkarılması adına gidilecek olan en uygun aylar nisan ile ekim ayları arasındadır. Ocak, şubat, mart gibi ayların rüzgarlı ve sisli olmasından ötürü, Venedik'e gidilmesi önerilmez.

Ancak şubat aynın son haftası, Venedik'in en popüler festivali gerçekleşir. Bu yüzden kış aylarında gidilecek ise, şubat ayında gidilmesi önerilir.

Venedik Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Venedik uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 EUR

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak isteyenlerin seçebileceği alternatif ulaşım yollarından birisi otobüstür. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 EUR

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Venedik Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Venedik'te hava yolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Venedik Marco Polo Havalimanı'dır.  Venedik uçak bileti avantajlarından yararlanarak hava yolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Venedik Marco Polo Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 25 km olduğu için havalimanından kent merkezine 45 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Venedik’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Venedik uçak bileti avantajlarından yararlanarak Venedik'e gitmek için en önemli nedenlerden birisi, şehrin ve ülkenin en popüler yemeklerinden olan pizza ve çeşitli makarna yemeklerini tatmaktır.
 2. Çeşit çeşit yapılan pizzaları tatmak, oranın bırakacağı en güzel tatlardan olacaktır.
 3. Birçok imparatorluğa ev sahipliği yapan Venedik, oldukça farklı tarihsel yapıları ile gözleri kamaştırmaktadır. Bu yerlerin gezilip görülmesi tavsiye edilir.
 4. Venedik, her sene yapmış olduğu festivaller ile popülerliğini korur. Bu festivallere katılıp, orada kafa dağıtmak bireyin yararına olabilir.
 5. Tarihi mekanlarından ötürü, kültürel havasını da içinde barındıran Venedik'in o atmosferi içerisinde bulunulmalıdır.

Venedik Hakkında

İtalya'nın kuzeydoğusunda yer alan Venedik, 118 adası ve yaklaşık olarak 400 adet köprüsü ile İtalya turlarının ilk durakları arasında bulunur. Bu kanal ve adalardan oluşan muazzam şehir ''Sular Şehri'', ''Kanallar Şehri'' şeklinde de anılmaktadır.

Uzun seneler boyunca dalgaların tesiri ile oluşmuş olan lagün, kentin fotoğraflarda görülen kanallar bölgesini oluşturur. Bu yer ve kentte bulunan birçok tarihi yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yer almaktadır.

Roma İmparatorluğu zamanlarında kurulmuş olan bu şehir, imparatorluğun dağılması ile beraber Bizans İmparatorluğu'nun himayesi altına girmiştir. Kanallardan ötürü dağınık yapıya sahip olan bu şehir, Bizans yönetiminin baskısını hissetmemiştir.

Balıkçılık tarih boyunca Venedik'in geçim kaynağıdır. Bu halen bu şekilde sürmektedir. Halkın birçoğu geçimini balıkçılık ile sağlamaktadır.

Ehil olduğu Akdeniz iklimi sebebi ile kışın bile aşırı soğuklar olmaz. Şubat ayı içerisinde gerçekleşen Venedik Karnavalı görülmeye değerdir.

Venedik Fotoğraf Galerisi

Venedik Nerede?

Venedik Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
2,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Venedik'te şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım yöntemi yürümektir. Bunun haricinde kentin uzak kısımlarına ulaşmak için gondollar ve tekneler kullanılmaktadır.

Venedik Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Venedik’de Gezilecek Yerler

Bazilika
Canal Grande
Ca'd'Oro
Güzel Sanatlar Akademisi
Santa Maria della Salute
Değerli Resimlerin Bir Arada Olduğu Mekan: Bazilika

Bazilikanın içerisinde geçmiş zamanlarda, 94 yaşında olan Titiano'nun veba hastalığına yakalanmadan hayatta kalmasının şerefine hediye edilmiş olan oldukça değerli 12 adet resmin görülmesi gerekir.

Venedik'in En Büyük Kanalı: Canal Grande

S harfini andıran ve büyüklüğü ile herkesi hayrete düşüren bu kanal, 3800 metre ve 5 metre derinliğe sahiptir. Tekneler ile hem tarihi yapıları görmek hem de kanal üzerinde gezmek mümkün olacaktır.

İtalya'nın Sayılı Müzelerinden: Güzel Sanatlar Akademisi

Venedik'in en önemli ve en güzel müzeleri içerisinde bulunan Güzel Sanatlar Müzesi 1750 senesinde kurulan tarihi sanat galerisidir. Müzenin gezilerek, o tarih kokusunun çekilmesi gerekir.

Büyük Kanal Üzerinde: Ca'd'Oro

Büyük Kanal üzerinde bulunan Ca'd'Oro muazzam görüntüsü ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Adının ''Altın Ev'' manasına geldiğini söylemek faydalı olabilir. 1428- 30 seneleri arasında varlıklı olan bir Venedikli tarafından yaptırılan bu yapıt, ziyaret edilmelidir.

Venedik'in En Güzel Kiliselerinden: Santa Maria della Salute

Santa Maria della Salute, Venedik şehrinin en güzel kiliselerinden birisi şeklinde tanıtılmaktadır. Büyük Kanal üzerinde bulunan bu kilisenin muazzam görüntüsü herkesi büyülemektedir.

Venedik’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pizza
I Tre Mercanti
Sarde in Saor
Venedik Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Pizza

İtalya denildiği zaman akıllara gelen ilk yemek türünün pizza olduğunu söylemek kesin olacaktır. Venedik uçak bileti olanakları ile sadece pizza yemek için Venedik'e gidilebilir. Değişik ve farklı yapımları ile pizzayı ana vatanından yemek, bireye hoş vakit sağlayacaktır.

Tiramisu mu? I Tre Mercanti

Tatlı olarak her menüde ya da her zaman servis edilen tatlılardan biri olan tiramisu bir de İtalya'nın Vendik şehrinden tadılmalıdır. Muazzam lezzete sahip olan bu tatlı, maliyet açısından biraz pahalıdır.

Yöresel Lezzet: Sarde İn Saor

Venedik'te ünlü yemekler içerisinde olan Sarde in Saor, sardalyanın soğan, fıstık ile pişirilerek yapılan bir yemek olduğu bilinmelidir. Mayhoş bir tada sahip olan bu yemek, herkesin damak tadına uymayabilir.

Konaklama İçin Venedik Otel Seçenekleri

Ucuz Venedik uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Venedik'e giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Locanda De La Spada
Venedik'teki Grand Kanalı'na bakıyor olan bu otel, 14. yüzyıldan restore edilmiş bina içerisinde yer alır. Bu otel, Campo Santa Maria del Giglio meydanında bulunan Palazzo Contarin-Marin'in en üst katı içerisinde konumlanmıştır. Otel odaları, Locanda'nın ipek kumaşlar ile zarifçe bir biçimde döşenmiş olup, her oda içerisinde TV bulunmaktadır. Ayrıca odanın yerleri mermer ya da parke kaplıdır. Kimi odalar içerisinde kanala bakan balkonlar bulunur.
San Marco, 2488/a, 30124 Venezia VE, İtalya
Hotel A La Commedia
Bu otel, su otobüsü durağı ve Rialto Köprüsü'ne yalnızca 200 metre, San Marco Meydanı 'na ise sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bu otelin terası Venedik şehrinin manzarasını konuklarına sunmakta. Tamamı ile yenilenen bina içerisinde bulunan bu otel, 2006 senesinde hizmete açılmıştır. Otel, Canal Grande'nin yan tarafında Goldoni Tiyatrosu'nun karşısında bulunmaktadır.
S. Marco, 4596/A, 30124 Venezia VE, İtalya
Sina Palazzo Sant'Angelo
Palazzo Sant'Angelo, Rialto Köprüsü ile San Marco Meydanı arasında yer alan ve özel iskelesi bulunan lüks bir butik oteldir. Odalar, modası hiç geçmeyen 18. yüzyıl Venedik tarzında dekore edilmiştir.Sina Palazzo Sant'Angelo'daki her odada hidromasajlı küvet içeren ferah mermer banyo vardır. Odalar kanala veya bahçeli avluya bakmaktadır.
S. Marco, 3878b, 30124 Venezia VE, İtalya

Venedik Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Venedik 437,90 TL 2 Saat 35 Dakika
Adana - Venedik 690,65 TL 15 Saat 45 Dakika
İzmir - Venedik 712,24 TL 5 Saat 50 Dakika
Ankara - Venedik 721,90 TL 10 Saat 15 Dakika
Antalya - Venedik 756,90 TL 15 Saat 45 Dakika
Gaziantep - Venedik 876,65 TL 16 Saat 15 Dakika
Samsun - Venedik 886,65 TL 15 Saat 50 Dakika
Konya - Venedik 898,73 TL 10 Saat 15 Dakika

Venedik Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Venedik uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Alitalia Linee Aeree Italiane, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Venedik yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Venedik varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Venedik olup, bilet fiyatı 437,90 TL'dir.
 • Venedik şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Venedik ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
08 Şubat 2020
14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye ver
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
11 Aralık 2019
Seyahat zevklerinizin, önceki yıllara göre geliştiği 30'lu yaşlar otantik bir tatil yapmak için en güzel zamanlar! 20'li yaşlara göre bütçeniz daha fazla, 40'lı yaşlara göre de enerjiniz! Bu sebeple h
Suların İçindeki Şehir: Venedik ve Gondollar
Suların İçindeki Şehir: Venedik ve Gondollar
06 Haziran 2016
Dünyanın en sihirli mekânlarından biri olan Venedik, İtalya'nın en güzel şehridir. Avrupa'nın en romantik şehri olmakla birlikte, köprüleri, kanalları, gondolları ve şehrin sokaklarından akan nehri il

Venedik Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
90 Değerlendirme
E*** A***
28 Ekim Pazar
Beklentilerimi karşıladı mı derseniz, farklılık oldu deriim en fazla
B*** Y***
7 Ekim Pazar
Herşey çok güzeldi beklentimin altında kaldı biraz ama olsun
İ*** K***
28 Eylül Cuma
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
G*** S***
27 Haziran Çarşamba
Çok farklıydı gerçekten biz çok keyif aldık muhteşem bir yer
A*** G***
2 Haziran Cumartesi
Gerçekten güzel ağırlandık biz çok keyif aldık.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Venedik Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.05.2020 04:24:52 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Venedik, (VCE)
VCE
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16031
/ True
16031