1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Yangon Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
30°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
31°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
30°C
Para Birimi
Myanmar Kyatı (MMK)
Zaman Dilimi
GMT +6:30
Yangon Şehri En İyileri
  • Spa Merkezleri
  • Inle Gölü
  • Ngapi

En Ucuz Yangon Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Yangon
Singapore Airlines
19 Tem 2019
İstanbul - Yangon
Qatar Airways
20 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Yangon Kalkışlı Uçak Seferleri

Yangon - İstanbul
Singapore Airlines
21 Tem 2019
Yangon - Ankara
Qatar Airways
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Yangon Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Yangon Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Yangon Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Yangon Havaalanları
Ülke Kodu
MM
Resmi Dil
Burmaca
Toplu Taşıma Fiyatı
451 MMK
Yemek Fiyatı
2 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6.201 MMK

Yangon’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Yangon uçak bileti alarak Yango'na gitmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken bir takım noktalar bulunur. Bunlardan bazıları ziyaret edilecek en uygun vaktin ne olduğuna karar vermektedir. Normal durumlarda şehrin güzelliklerini görerek yağmurdan etkilenmek istemiyorsanız sonbahar ayında bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Bu zamanlarda bölgede yağış olmayacağı için rahatlıkla gezme imkânı yakalayabilirsiniz.

Yangon Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yangon uçak bileti ile yolculuk yapan kişiler hava limanından şehir merkezine varabilmek için bir kaç alternatif ile ulaşım hizmetlerini alabilirler.

Araç Kiralama

Myanmar'ı bölgesini gezen kişiler tarafından sürücülü bir araç kiralamak oldukça fazla tercih edilen bir seçenektir. Farklı bir takım seyahat acentesi bankoları, ulaşım hizmeti almak isteyen kişilere birçok seçenekler sunarak kendilerine en uygun olan seçeneği seçmelerini sağlar.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 17.000 MMK

Havalimanında oldukça fazla rakamda taksi bulunuyor. Bunun nedeni taksi metre ücretlerinin ucuz olmasıdır. Bu ücretler gündüz veya gece değişmez yani sabit ücretler müşterilere uygulanır. Trafiğin yoğun olmadığı durumlarda Yangon merkezine varmak 30 (otuz) dakika gibi bir süre sürer. Hemen hemen ulaşım ücretleri 10 ve 12 dolar arasında başlatılır. Ödeme sistemleri, ABD Doları (usd) veya ülkenin yerel para birimi olan Burma Kyatı olarak yapılabilir. Fakat yetkili bir taksi hizmeti aldığınızdan veya aracı süren kişiyle daha önceden rakam üzerinde anlaşmanız sizin için daha makul olacaktır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 1.500 MMK

Hava limanı bölgelerinden taksiyle çok kısa bir zamanda ulaşabileceğiniz, yerel olarak işletilen trenlerin kent merkez istasyonuna bağlanarak işlem yapan 2 (iki) adet tren istasyonu bulunuyor. Şehre yolculuk zamanı tam olarak 40 veya 50 dakika gibi bir süre sürüyor. Tren ulaşımlarında ücretler oldukça düşüktür. Fiyatlar yaklaşık olarak 1 USD olarak işlem görüyor. Yangon kentinden Mandalay'a bölgesine yolculuk zamanı 12 veya 14 saat arası sürüyor. Ve bu yolcuğun fiyatı yaklaşık olarak 30 ile 50 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Ülkede yer alan diğer şehir merkezlerine de tren seferleri düzenleniyor. Firmanın İnternet sitesinden gitmek istediğiniz şehrin uzaklığını ve fiyatlarına bakarak önceden önlem alabilirsiniz.

Yangon Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Yangon da hava limanı olarak kullanılan orta çaplı bir hava limanıdır. Yangon uçak bileti kampanyalarından faydalanarak hava limanı ile bölgeye seyahat eden turistler genel olarak hava taşımacılığı işlemlerini tercih ediyorlar.

Yangon Hava limanı şehir merkezine yaklaşık olarak 21 kilo metre uzaklıkta yer alır. Hava limanından şehir merkezine 30 (otuz) dakika gibi bir süre içerisinde ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Hava limanı dış ve iç hat olmak üzere toplamda 2 (iki) adet terminal içerisinde barındırır. İç hatlar bölümünde misafirler için kafe, büfeler, taksi hizmetleri, sağlık merkezi ve emanet eşya odaları yer alır.

Aynı özellikler dış hatlar bölümünde de bulunur. Bu bölgelerde bölgenin lezzetlerinin yer aldığı yemek merkezlerinde yemek yeme imkânı bulabilirsiniz

Yangon’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Yangon uçak bileti kampanyalarını yakalayarak Yangon'a gitmek için en önemli sebeplerden bir tanesi bölgede oldukça fazla yer alan kutsal ve dini yerleri gezmek olacaktır.
  2. Kendine özgü olarak bilinen spa merkezlerine giderek tüm günün yorgunluğunu üstünüzden kolaylıkla atabilirsiniz.
  3. Bölgenin tarihi yapısının yer aldığı özel müzeleri gezerek şehir hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz. Fotoğraf makineniz ile bu anları ölümsüzleştirerek gideceğiniz her yere Yangon hatıralarını da yanınızda götürebilirsiniz.
  4. U Thant House evlerini gezerek bölgenin genel mimari hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  5. Shwedagon Pagoda özel dini tapınakları ile bölgede eski çağlarda yaşamış insanların dini yapılarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Yangon Hakkında

Yangon bölgesi diğer bir ismi ile Rangoon olarak bilinir. Myanmar bölgesinin eski başkentidir. Yangon eyaletinin ise başkenti olarak geçer. Toplamda 7 (yedi) milyonu aşmış olan bir nüfusu vardır. Ülkenin en büyük şehri olarak bilinir. Ülkenin başkenti 2006 senesinde Naypyidaw olarak değiştirilmişti. Ancak ticaret merkezli olarak en büyük ve önemli işleri Yangon yaptığı için başkent olarak da anılıyor.

İlk sırada inşaat sektöründe oldukça fazla ülkeye katkıları bulunur. Bu sırası ile medya, eğlence, endüstri ve turizm alanlarında da kendini gösteren bir şehirdir Yangon. Şehir resmen Burma, İngiltere ve Çin ülkelerinin bir karışımı olarak görülür. Kolonyal zamanlarından duran tapınakları, mimarisi, insanların halen dışarı da giydikleri yöresel giysiler ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Yangon bölgesinde tropikal bir iklim vardır.

Mayıs ayından itibaren ekim ayına kadar uzun süren yağışlı havalar hakimdir. Yağışsız olarak geçen zaman kasım ayında başlayıp nisan ayına kadar devam eder. Senelik olarak hava ısılarında küçük değişiklikler gözlemlenebilir. Tüm sene boyunca en çok ısı derecesi 29 ve 36 arasında seyrederken, en düşük ısı değerleri 18 ve 25 derece arasında izleniyor

Yangon Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 USD
Taksi
1,50 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Yangon bölgesinde kent içerisinde yapılacak en popüler ulaşım aracı trenlerdir. Hem gidilecek olan bölgeye kısa sürede gitmesi hem de ücret olarak oldukça ucuz olması kişilerin tercih etme nedenleri içerisinde ilk sırada yerini alıyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin değişik bölgelerine yüzlerce sefer düzenleyen belediye otobüsleri sayesinde de oldukça ekonomik bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Taksilerden daha uygun hale gelen bu yolculuklar sayesinde kenti gezme imkânı da yakalayabilirsiniz.

Yangon Vize Şartları

Myanmar Vize İstiyor mu?
Evet
Myanmar Vize Süresi
28 Gün
Myanmar Vize Ücreti
50 USD
Myanmar Vize Detayları
Online vize uygulaması görülmektedir. Gitmeden önce Myanmar e-vize istesi üzerinden vize başvurusu yapabilirsiniz.

Yangon’da Gezilecek Yerler

Mandalay Tepesi
Sagaing Tepeleri
Mingun
Bagan Tapınakları
Bagan Tapınakları
Mandalay Tepesi

Mandalay Tepesi bölgesine yorulmadan ağır adımlarla çıkılması gerekiyor. Yukarı bölgede bütün şehir, dağların görüntüsü ve vadilerden oluşan harika bir manzara ayaklar altında uzanmış olarak sizleri bekliyor. Giriş için her hangi bir ücret ödemiyorsunuz. Mandalay bölgesinden 11 kilo metre mesafede Amarapura kasabasına gidecek olan pick-up’lardan birine binerek bölgeye varabilirsiniz.

Sagaing Tepeleri

Mandalay bölgesinin yaklaşık olarak 21 km güney batı bölgesinde yer alan Sagaing Tepeleri’ne çıkarak Kaunghmudaw Pagoda bölgesine varabilirsiniz. Hemen yanında bulunan U Min Thonze Pagoda bölgesinde sırası ile dizilmiş olan renkli birden fazla Buda heykellerini görebilirsiniz.

Mingun

Mandalay bölgesinin önemli bir atraksiyonu haline gelen Mingun bölgesine yapılacak olan 11 kilo metrelik bir bot gezisi ile gününüzü eşsiz geçirebilirsiniz. Bu seferi düzenlemek için erken bir vakitte kalkmanız gerekiyor. Çünkü sadece saat dokuz da bot seferleri kalkıyor.

Bagan Tapınakları

Bagan bölgesini ziyaret ederken yanınızda bir harita bulundurmayı unutmayın. Yorucu bir yolculuk olacağı için bolca da su almanız gerekiyor. Bu sayede toplam 4400 adet tapınak içerisinden istediğinize sürebilirsiniz.

Shwezigon, Bagan

Bagan bölgesinin en meşhur pagodası Shwezigon ismi ile biliniyor. 1057 senesinde yapılmış olan altın tapınak oldukça dikkat çeken bir yapısı bulunuyor. Aynı zamanda bu bölgeye girişler ücretsizdir.

Inle Gölü

Inle Gölü bölgesinde yapılacak olan şey tam gün olacak şekilde bir kayık gezisi yapmak olacaktır. Bu sayede bölgede yerel halkın tek ayak ile sürdükleri kayıkları aynı zamanda balık tutmalarını izleyerek hayretler içerisinde kalabilirsiniz. Inle Gölü alanına yakın 1460 metre yükseklikte tepe de her yıl Ekim aylarında sıcak balon festivalleri yapılıyor. Bölgede oldukça fazla sayıda tepe kalesi yer alıyor.

Kalaw

Trek grupları içerisine katılarak günübirlik olacak şekilde iki veya üç günlük yürüyüş alternatiflerini yakalayarak eşsiz doğa manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Yangon’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pirinç
Ngapi
Mohinga
Laphet Thote
Pirinç

Çin kültürünün yaygın olduğu bölgede pirinçsiz yemek yapılmıyor. Hemen hemen her yemek içerisine pirinç konularak yemekler hazırlanıyor.

Ngapi

Balık sosu ile hazırlanan bu lezzet bir deniz ürünüdür. Bu lezzetin yanında kurutulmuş karides de servis ediliyor.

Mohinga

İçerisinde balık et suyu ve de pirinç eklenerek hazırlanan bir lezzettir. Genel olarak Türk kültürünün damak zevkine uymayan bir lezzettir. Ancak farklı tatlar arayan kişiler için değişik bir deneyim olacaktır.

Laphet Thote

Yine içerisinde pirinç olan bu yiyecek kabuklu yemişler ve yeşillikler ile hazırlanarak servis edilir.

Konaklama İçin Yangon Otel Seçenekleri

Ucuz Yangon uçak bileti ile iş veya gezi amaçlı Yangn bölgesine gidecek olan kişiler için birçok özellikte oteller bulunuyor. Araştırma yaparak bütçenize en uygun oteli belirleyerek har

Belmont Governor-s Residence

Deneyimli çalışanları ve özenli hizmet anlayışları ile konforlu bir zaman geçirme imkânı sunuyor. Tesis ayrıca konaklayarak olan kişilere; açık havuz hizmetinin yanında spor yapma imkanları da veriyor.

35 Taw Win Road, Dagon Township, Yangon, Myanmar (Burma)
Strand

Yangon bölgesinin 5 yıldızlı otellerinden birisi olan Strand otel hava limanına 17 kilo metrelik bir mesafede yer alır. Otelin odalarında yapılan ses yalıtımları sayesinde huzurlu bir konaklama imkânı elde edeceksiniz.

92 Strand Rd, Yangon, Myanmar (Burma)
Chatrium Hotel Royal Lake

Yangon Havalimanına 15 kilo metre uzaklıkta bulunuyor. Otelin genel olarak müşterilerine sunduğu hizmetler şu şekildedir; Şezlong, Kablosuz İnternet, Jakuzi, Lobi, Açık Havuz, Asansör, Pool Bar, Sauna

Spor Salonu, Restoran, Emanet Kasa, Oda Servisi, Bar, Dükkanlar, Toplantı Odası, Telefon ve Faks, Çamaşırhane hizmetleri yer alıyor.

40 Nat Mauk St, Yangon UNION OF MYANMAR, Myanmar (Burma)

Yangon Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Yangon 3.662,02 TL 18 Saat 15 Dakika
İstanbul - Yangon 3.975,91 TL 16 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Yangon ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
Sadece Biz Sevmiyoruz! Dünyaca Ünlü 5 Türk Lezzeti
15 Mart 2019
Türk mutfağının oldukça zengin ve Türk yemeklerinin oldukça lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. İster Asya’ya, ister Avrupa’ya, ister Amerika’ya gidin, herhangi bir Türk restoranı
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama (İnfografik)
13 Mart 2019
Bavul hazırlamak çileli bir deneyim olabilir, size önerimiz: Bu kılavuzdan şaşmayın! Sizler için Biletall.com ekibi "30 Dakikadan Az Sürede Bavul Hazırlama" infografiğini hazırladı! Aşağıdan inceleyeb
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
28 Aralık 2018
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, tarihte olduğu gibi arkeolojik bulgu açısından da zengin olmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz. Peki siz bu tarihi ve değerli yerlerden kaç tanesini

Yangon Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
5 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi çok merka ediyordum merakımı giderdim
Herşeyi çok güzeldi, tur ile gitmiştik mutlu ve memnun olduk
Şehir ayaklarımın altındaydı tatil boyunca
Herşeyi çok farklı gidip bir kere de olsa görmeniz gereken bir yer
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
2
5
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yangon Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:44:43
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Yangon, (RGN)
RGN
MM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948