1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Yekaterinburg Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Açık
23°C
24 Temmuz
Yarın
Açık
24°C
25 Temmuz
Perşembe
Güneşli
25°C
Para Birimi
Rus Rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +5
Yekaterinburg Şehri En İyileri
  • Yönetim Merkezi
  • Church of All Saints
  • Yaban Kazı

En Ucuz Yekaterinburg Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Yekaterinburg
Corendon Aırlınes
26 Tem 2019
Ankara - Yekaterinburg
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Kastamonu - Yekaterinburg
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Adana - Yekaterinburg
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Yekaterinburg Kalkışlı Uçak Seferleri

Yekaterinburg - Antalya
Corendon Aırlınes
24 Tem 2019
Yekaterinburg - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
23 Tem 2019
Yekaterinburg - Ankara
Azerbaijan Airlines
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Yekaterinburg Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Yekaterinburg Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Yekaterinburg Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
28 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
35 RUB

Yekaterinburg’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Ekaterinburg - Yekaterinburg uçak bileti alan yolcuların şehir seyahatlari için planlama yaparken iklim ve mevsim özelliklerine dikkat etmesi gerekir.

Çünkü şehirde özellikle ağır kış şartları yaşanmakta ve dondurucu soğukların yanında sürekli kar yağışları meydana gelmektedir.

Kış aylarında maksimum sıcaklık değeri -13, yaz aylarında ise 18 derece olmaktadır. En soğuk ay Ocak, en sıcak ay Temmuz'dur. Şehre gitmek için en uygun zaman Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Yekaterinburg Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ekaterinburg - Yekaterinburg uçak bileti ile havayolu ulaşımını kullanan yolcuların şehir merkezi ve şehir içi gezi ulaşım ağı seçenekleri oldukça geniştir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 28 RUB

Koltsovo Havalimanı'na sürekli olarak düzenlenen otobüs ve troleybüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür. 06.00 - 22.00 saatleri arasında hizmet veren otobüs ve troleybüs sefer süreleri yaklaşık 40-50 dakika olmaktadır. 1 numaralı otobüsleri tercih ederek tren istasyonuna güdebilir, şehir içi gezinize başlayabilirsiniz. Normalde 15 dakika bir düzenlenen otobüs ve troleybüs seferlerinden, yarım saatte bir kalkan 168 numaralı olanlarına bindiğiniz zaman 30 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 28 RUB

Koltsova Havalimanı ve şehir merkezine sürekli seferler düzenlenen 6040 ve 6038 numaralı tren hatlarına binebilirsiniz. Fakat tren kullananların şehir merkezine direkt olarak gitmeleri mümkün değildir. Çünkü tren istasyonu şehir merkezine 2,5 km uzaklıktadır. Tren istasyonu çıkışlarında yer alan otobüs ve troleybüslerden herhangi birine binerek merkeze gidebilirsiniz.

Metro

Ortalama Fiyatı: 28 RUB

Kentte 1 metro hattı ve bu kapsamda 9 metro istasyonu vardır. Ekonomik ve hızlı olmasından dolayı yoğun olarak kullanılan metrolarla şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Raylı Araçlar

Kentte 30 farklı tramvay hattı ve en gelişmiş ulaşım ağı olarak bilinmektedir. 06.00 - 23. 00 saatleri arasında hizmet verir. Koltsovo Havalimanı içerisinde bulunan tramvay hatlarından 21, 27, 32 numaralı olanlara binerek işlek caddelere, kullan

Yekaterinburg Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Havalimanı oldukça büyük bir alana sahiptir. İçerisinde Rus mutfağı, dünya mutfağı ve fast food lezzetlerine yer verilen yeme içme alanları, para işlerinin yürütüldüğü banka, döviz bürosu ve ATM cihazları, alışveriş imkanlarına yer verilen vergili ve serbest çalışan alışveriş mağazaları, bilet satış ofisleri, araç kiralama ofisleri, açık ve kapalı park alanları, seyahat acenteleri, çocuk oyun alanları, bekleme ve dinlenme salonları, revir ve eczane bulunmaktadır.

Yekaterinburg’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Yekaterinburg uçak bileti alarak seyahat gerçekleştirmeyi düşünen misafirler, akıllarına gelen her etkinliği yapabilmek için büyük fırsatlar elde etmektedir. Özellikle alışveriş konusunda merkezi bir konumda yer alan kentte, birçok alışveriş merkezi ve açık hava pazarları bulunur. Genel olarak deri ve deri ürünleri ağırlıklı kentte, Chinese Market ve Vaynera Street noktalarını tercih edebilirsiniz.
  2. Ülke ve kent olarak ete düşkün oldukları bilinen yerli halk, dana eti, koyun eti ve tavuk eti olmadan yemek yemezler. Avcılık faaliyetleri yaygın olan kentte, tavşan, geyik, yaban ördeği ve yaban kazı restoranlarda büyük önem teşkil eder. Soğuğa karşı dayanıklı sebzelerin tercih edildiği kent mutfağı, oldukça zengindir. Ayrıca Çin, Arap, Türk ve Fransız mutfaklarından etkilenmesiyle ortaya, büyük bir yemek kültür şöleni çıkmaktadır.
  3. Tamamıyla eğitim kenti olan Ekaterinburg - Yekaterinburg, kültür ve sanat faaliyetlerinde bir numaradadır. Bu bağlamda kentte opera, tiyatro, müzik konserlerine, gösterimlerine ve sanat müzelerine rastlamak mümkündür.
  4. Tarih boyunca önemli olaylara tanıklık eden Ekaterinburg - Yekaterinburg, mimari eser ve değerler kısmında üst seviyelerde bulunur. Buna bağlı olarak zengin tarihi, mimari değerleriyle ziyaretçilere önemli anlar yaşatmaktadır.
  5. Yeşilin her tonunu içerisinde bulundurduğu doğa alanları, dağ ve şehir manzaralarıyla, soğuk bir kent olsa dahi içinizi ısıtacaktır.

Yekaterinburg Hakkında

Rusya'nın başkenti Moskova'nın 1667 km doğusunda yer alan Ekaterinburg - Yekaterinburg Sverdlovsk Oblastı'nın yönetim merkezidir ve Rusya'nın her anlamda 4. büyük şehridir. Coğrafi konum olarak Avrupa ve Asya'nın kuzey sınırında bulunan Ural Dağları üzerinde yer almaktadır. Sanayi, ulaşım ve ticarette ön plana çıkan şehir, eğitim sistemiyle de bir adım öndedir ve Ural bölgesinin kültür merkezi olarak unvan kazanmıştır.

Ekaterinburg - Yekaterinburg, tarih boyunca önemli bir yerde bulunmuştur. 1723 tarihinde Rus Çarı I. Petro Romanov tarafından sanayi kenti olarak kurulan Ekaterinburg - Yekaterinburg, Rus İmparatorluğu'nun son çarı II. Nikola'nın sürgün edildiği ve öldürüldüğü şehir olarak da ün kazanmıştır. 1924 - 1991 yılları arasında Rus Lider Linen'in yakın arkadaşlarından Sverdlov'un adını alarak Sverdlovks olarak bilinmiştir.

Sanayi kenti olarak kurulduğu bilinen kent, günümüzde de sanayi faaliyetlerini üst noktalara taşımış ve bu halini sürekli geliştirerek korumuştur. İklimi gereği soğuk olan kent, yaz aylarında oldukça hareketli sahnelere konu olmaktadır.

Nüfusu 1.5 milyon olan kent, Leninskiy, Çıkalovskiy, Kirovskiy, Oktyebırskiy, Orconikidzevskiy, Jeloznodorojniy, Verh - İsetskiy olmak üzere 7 bölgeye ayrılmıştır. 2013 yılında Platform Partisi'nden aday olan Evgeniy Royzman kentin başkanı seçilmiştir. Kentin kadın nüfusu %59, erkek nüfusu %41 şeklindedir ve kadınlara büyük ayrıcalıklar tanınmıştır.

Yekaterinburg Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
28 RUB
Taksi
9,50 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde en çok kullanılan ulaşım araçları tren, tramvay, metro olmaktadır. Özellikle tramvayların hat sayısının fazla olması ve kentin her yerine ulaşım sağlaması popülerliğini arttırmıştır.

 

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş bir kent olmasından dolayı taksi tercih edenlerin sayısı azdır.

Yekaterinburg Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Yekaterinburg’da Gezilecek Yerler

Kan Kilisesi
Vsotskiy Gökdeleni
Vaynera Sokağı
Yükseliş Kilisesi
Qwerty Anıtı
Azizler Kilisesi: Kan Kilisesi

Kentin en büyük dini yapısı olan Kan Kilisesi, Rus İmparatorluğu'nun son çarı II. Nikolay ve ailesinin öldürüldükleri yere 2000 - 2003 yıllarında inşa edilmiştir.

Kentin En Yüksek Binası: Vsotskiy Gökdeleni

Kentin simgesi haline gelen Vsotskiy Gökdeleni, kentin en yüksek yapısıdır. 2011 yılında inşası tamamlanan gökdelen, tam 190 metre yüksekliğindedir.

Voznesenskaya Tepesi’nde: Yükseliş Kilisesi

Kentin en eski Ortodos kilisesidir ve yüksek bir bölge olan Voznesenskaya Tepesi'nde inşa edilmiştir. Görkemli bir mimariye sahiptir ve dış yapısında beyaz - bebek mavisi renkleri hakimdir.

En İşlek Yer: Vaynera Sokağı

İçerisinde anıt ve heykellere yer verilen Vaynera Sokağı, şehrin alışveriş, yeme içme ihtiyaçlarının yoğun olarak karşılandığı merkez sokaklarından biridir. Trafiğe kapalı bir alanda kurulmuştur.

Doğayla İç İçe: Kharitanovskiy Parkı

Kan Kilisesi'ne yakın bir mesafede bulunan park, temiz havası ve doğasıyla göz doldurmaktadır. İçerisinde yapay bir göl, tarihten kalma sütun yapıları, yürüyüş yolları ve bisiklet alanları bulunur.

İlginç Anıt: Qwerty Anıtı

5 Ekim 2005 yılında ziyaretçilere sunulan Qwerty Anıtı, Iset Nehri kıyısında yer alır. Aslında yapılışında maddi ve manevi bir amaç olmamakla birlikte, tek özelliği bilgisayar klavyesine benzemesidir. Bir nevi peyzaj çalışmasıdır ve turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Yekaterinburg’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pelmeni
Rus Salatası
Piroşki
Solyanka Aslında Mantı: Pelmeni

Boyutları oldukça büyük olan Pelmeni, incecik hamurdan yapılan bir mantı çeşididir. Tamamen Rus kültürüne aittir ve içerisine kıyma, peynir, patates ya da sebze harçları doldurulmaktadır.

Dünya Çapında Ünlü: Rus Salatası

Daha çok sandviç ya da makarna yanında servis edilen garnitür özellikli Rus Salatası, muhteşem bir lezzete sahiptir ve besin değerleri bakımından oldukça zengindir. İçerisinde patates, bezelye, havuç, salatalık turşusu, mayonez ve yoğurt bulunur. Haşlanan sebzeler mayonez ve yoğurtla harmanlanarak elde edilir.

Bir Çeşit Poğaça: Piroşki

Kentin en özgün lezzetlerinden biri olan Piroşi, hamurun içerisine kıyma ve soğan karışımının doldurulmasıyla ve kızartılmasıyla meydana getirilir. Fakat Piroşki'nin bir özelliği vardır ve istenirse bu şekilde tatlısı da yapılmaktadır.

Kahvaltıların Vazgeçilmezi: Solyanka

Genel olarak kahvaltılarda tüketilen Solyanka, bol et ve mantarla yapılan salçalı soslu çorbadır. Dışardan bakıldığında yemekmiş gibi görünür ve oldukça lezzetlidir.

Konaklama İçin Yekaterinburg Otel Seçenekleri

Ekaterinburg - Yekaterinburg uçak bileti ile seyahat eden yolcuların konaklama seçenekleri fazlasıyla gelişmiştir.

Novotel Yekaterinburg Centre

Dünya genelinde şubeleri ve merkezleri bulunan Novotel, Yekaterinburg kentinde de bulunmaktadır. 4 yıldızlı hizmet verir. havalimanına 16.7 km uzaklıktadır. Ayrıca şehir merkezine 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir.

Ulitsa Engel'sa, 7, Sverdlovskaya Oblast,Yekaterinburg, Rusya
Hotel Vysotsky

Şehrin en yüksek binası olan Vysotsky Gökdeleni'nin yanında bulunan otel 5 yıldızlı hizmet kalitesine sahiptir ve havalimanına 16.8 km mesafededir ve ulaşım süresi 18 dakika'dır.

Ulitsa Malysheva, 51, Sverdlovskaya Oblast, Yekaterinburg Rusya
The Hotel "Marins Park Hotel Ekaterinburg''

3 yıldızlı hizmet olanaklarına sahip olan Marins Park Hotel, daha çok genç ve öğrenci kesimi tarafından tercih edilmektedir. Havalimanına 19,4 km, şehir merkezine 400 metre uzaklıktadır.

Ulitsa Chelyuskintsev, 106, Sverdlovskaya Oblast', Yekaterinburg - Rusya

Yekaterinburg Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Yekaterinburg 1.217,25 TL 4 Saat 15 Dakika
İstanbul - Yekaterinburg 1.344,53 TL 9 Saat 50 Dakika
Ankara - Yekaterinburg 1.778,06 TL 29 Saat
Kastamonu - Yekaterinburg 2.354,06 TL 39 Saat 20 Dakika
Adana - Yekaterinburg 2.776,53 TL 8 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Yekaterinburg ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Sevilen Ülkelerinin Simgelerini Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Sevilen Ülkelerinin Simgelerini Biliyor Musunuz?
09 Mayıs 2019
Biletall.com Blog ekibi olarak mimari özellikleri ve tarihi değerleri ile herkesin bildiği önemli simgeler infografiğini sizler için hazırladık. İşte ülkelerinden bile ünlü olan simgeler!
Gezginler İçin Doğa ve Seyahat Filmleri [Infografik]
Gezginler İçin Doğa ve Seyahat Filmleri [Infografik]
01 Ekim 2018
Gezmek için bazen hepimiz bahaneler uyduruyoruz. Sonbahar'ın da gelişiyle birlikte motivasyonumuzu ve seyahat edip yeni dünyalar keşfetmeye olan isteğimizi bir kenara bırakmış olabiliriz. Sinemanın bü
Türkiye'de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri
Türkiye'de Az Bilinen Alternatif Tatil Yerleri
04 Eylül 2018
Bu tatil döneminde, gezip gördüğü yerlerle bir yenisini katmak ve sıradan yerlerden uzaklara doğru yolculuk etmek isteyenler için birbirinden renkli tatil rotalarını derledik. Ülkemizin saklı güzellik
Çok Lüks 4 Tren Yolculuğu Rotası
Çok Lüks 4 Tren Yolculuğu Rotası
26 Şubat 2017
Dünyanın en keyifli yolculuk yöntemlerinden biri trenlerdir. Lüks yolculuk denilince insanların aklına her ne kadar cruise gemileri gelse de birçok cruise gemisi ile yapılan yolculukları geride bıraka

Yekaterinburg Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Şehir manzarası harika, gerçekten gidiliğ görülmesi gereken biryer
Ailem ile birlikte gitmiştik güzeldi keyif aldık biz memnun kaldık
Bu kadaar güzel bir yapısı olabilir bir şehrin ya yemin ederim muazzam
Eğer bir vejeteryan iseniz bu şehir sizin için pek iyi olmaz et yemekleri leziz
Haftasonu kaçamak olsun diye gittik, güzel bir yer internetten bulmuştuk
Biz çok keyif aldık, gezdik dolaştık çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yekaterinburg Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:10:01
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ekateringurg - Yekaterinburg, (SVX)
SVX
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948