Yekaterinburg Uçak Bileti

Yekaterinburg Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Yekaterinburg Hakkında Bilgiler

Rusya'nın başkenti Moskova'nın 1667 km doğusunda yer alan Ekaterinburg - Yekaterinburg Sverdlovsk Oblastı'nın yönetim merkezidir ve Rusya'nın her anlamda 4. büyük şehridir. Coğrafi konum olarak Avrupa ve Asya'nın kuzey sınırında bulunan Ural Dağları üzerinde yer almaktadır. Sanayi, ulaşım ve ticarette ön plana çıkan şehir, eğitim sistemiyle de bir adım öndedir ve Ural bölgesinin kültür merkezi olarak unvan kazanmıştır.

Ekaterinburg - Yekaterinburg, tarih boyunca önemli bir yerde bulunmuştur. 1723 tarihinde Rus çarı I. Petro Romanov tarafından sanayi kenti olarak kurulan Ekaterinburg - Yekaterinburg, Rus İmparatorluğu'nun son çarı II. Nikola'nın sürgün edildiği ve öldürüldüğü şehir olarak da ün kazanmıştır. 1924 - 1991 yılları arasında Rus Lider Linen'in yakın arkadaşlarından Sverdlov'un adını alarak Sverdlovks olarak bilinmiştir.

Sanayi kenti olarak kurulduğu bilinen kent, günümüzde de sanayi faaliyetlerini üst noktalara taşımış ve bu halini sürekli geliştirerek korumuştur. İklimi gereği soğuk olan kent, yaz aylarında oldukça hareketli sahnelere konu olmaktadır.

Nüfusu 1.5 milyon olan kent, Leninskiy, çıkalovskiy, Kirovskiy, Oktyebırskiy, Orconikidzevskiy, Jeloznodorojniy, Verh - İsetskiy olmak üzere 7 bölgeye ayrılmıştır. 2013 yılında Platform Partisi'nden aday olan Evgeniy Royzman kentin başkanı seçilmiştir. Kentin kadın nüfusu %59, erkek nüfusu %41 şeklindedir ve kadınlara büyük ayrıcalıklar tanınmıştır.

Yekaterinburg Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Yekaterinburg Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Koltsovo Havalimanı
flight
ba-favicon-white