Antalya Otobüs Bileti

Antalya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'nin mühim Turizm şehirlerinden birisidir. Yaz ayı başlangıcından yani Nisan ayından Kasım ayına kadar yerli ve yabancı turistleri ağırlayan bir şehirdir.

İlçeleri ile birlikte Turizm kenti olan Antalya sezon nüfusu normal nüfusunu nerdeyse ikiye katlamaktadır. Manavgat şelalesini de barındıran şehir tatilciler için değişik alternatiflerin adresi olur.

Antalya'yı Ziyaret Etmek İçin önemli 5 Sebep

Alanya Kalesi

Manavgat Şelalesi

Deniz Feneri

Sillion Harabeleri

Altınkaya

  Antalya'ya Nasıl Gidilir?

  Antalya'ya uçak yolculuğu ile kolay ve hızlı bir şekilde gitmeniz mümkündür. Ayrıca şehirlerarası otobüs firmaları neredeyse her saat bilet bulmanız mümkündür.

  Antalya'da Ulaşım Nasıldır?

  Antalya'da ulaşım oldukça basit ve hızlıdır. Halk otobüsü, taksiler, Tramway, deniz otobüsleri şehirde sık sık kullanabilmenizi sağlamaktadır.

  Antalya'da Gezilecek Yerler

  Antalya'da gezebileceğiniz onlarla mekan, tarihi bölge aklınıza ne geliyorsa bulabileceğiniz bir şehirdir.  
   

  Kale İçi
  Antalya'nın sık ziyaret edilen tarihi evlerinde bulunduğu yerdir. Sürekli olarak yerli ve yabancı turist ziyarete gelmektedir ve Antalya'nın ilk gezilmesi gereken yeridir.
   

   Olimpos Antik Kent
   Tanrılar kenti olarak tarihte ve günümüzde bilinmektedir. Olimpos kelimesi eski Yunancadan gelmektedir ve anlamı Ulu Dağ ‘dır.
    

    Aspendos
    Türkiye'de antik tiyatro olarak söylendiğinde ilk olarak akıllara gelen Aspendos'tur. M.S 2.yy'da Romalı'lar tarafından yapılmıştır.
     

    Side Antik Kenti
    Side kelimesi eski dilde bereketin sembolü olan Nar anlamına gelmektedir. M.ö VII. YY'da yerleşim merkezi lan side, önce Lidyalı'ların ardından ise Pers'lerin hakimiyetine girmiştir.

     Antalya'da Ne Yenir? Hangi Yemek Meşhurdur?

     Antalya'nın Yemek kültürü oldukça zengindir. Ağız tadınıza göre yöresel bir çok yemek bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise ; Börülce Salatası, Patlıcan Reçeli, Nohutlu Hibeş, Kabak çintmesi, Palize, Taratorlu Piyaz, Toros Salatası (Al Köz-Al Göz), Kabak çiçeği Dolması

     Antalya'nın Tarihi Mekanları

     Alanya Kalesi, Alara Kalesi, Kızıl Kule, Yivli Minare Camii, Hıdırlık Kulesi, Ahi Yusuf Mescidi, Korkut Camii, Mehmed Paşa Camii, Emir Bedreddin Camii, Müsellim Camii, Murad Paşa Camii, ömer Paşa Camii, Evdir Han, Kale Camii,  Ulu Cami Medresesi, Atabey Armağan Medresesi, Emir Sinaneddin Medresesi, Şadırvanlı Medrese,  Alara Han, Kırkgöz Han, Şaropsa Han, Deniz Feneri, Tekelioğlu Kütüphanesi, Bedesten, Selçuklu Tersanesi, Kara İn, Perge, Aspendos (Belkıs), Hadrianus Kapısı, Altınkaya, Sillion Harabeleri, Elge (Zerk) Harabeleri, Termessos, Anvi Harabeleri, Demre (Myra), Bağyaka (Limira), Karatay Medresesi,  Kınık (Ksantos), Demre İçmesi, Korkuteli İçmesi, Sarı Su İçmesi, Sınat Deresi Kaplıcası, Damlataş Mağarası, Antalya Mağarası, Düdencik Mağarası, Yoldağı Mağarası, Yanartaş (Meşale) “çıralı”, Alanya Müzesi, Bali Bey Camii.

     Antalya Otogarları

     Antalya Otogarı
     bus
     ba-favicon-white