Lüks Mersin Otobüs Bileti

Lüks Mersin Otobüs Bileti

Lüks Mersin Turizm

Mersin’in de kurulan bir firma olan Lüks Mersin Turizm müşterilerine kaliteli, huzurlu ve güvenli bir seyahat imkânı sağlamaktadır. Mersin’den Ülkemizin 50 den fazla il ve ilçelerine seferler düzenleyen Lüks Mersin Turizm müşterilerine konforlu bir hizmet sunmak için filosundaki 47 adet son model araçları ile kişiye özel koltuk arkası TV, internet ve rahat koltuk özellikli araçları ile seferler gerçekleştirmektedir. Düzenlediği seferlerden bazıları; Mersin-Bolu, Mersin-Afyon, Mersin-Aksaray, Mersin-Alanya, Mersin-Ankara, Mersin-Antalya, Mersin-Manavgat, Mersin-Anamur, Mersin-Balıkesir, Mersin-Bandırma, Mersin-Bursa, Mersin-Ceyhan, Mersin-Çanakkale, Mersin-Denizli. Mersin-Ereğli, Mersin-Eskişehir, Mersin-İstanbul, Mersin-İzmir, Mersin-Konya, Mersin-Silifke, Mersin-Serik, Mersin-Mut, Mersin-Tarsus, Mersin-Uşak ve Mersin-Yalova karşılıklı olarak çalışmaktadır.

Lüks Mersin

Tüm bu seferler ve Lüks Mersin Turizmin diğer seferlerine  www.biletall.com.tr adresinden kolayca bilet satın alabilirsiniz.

Mersin tarih boyunca birçok isimle anılmıştır. Bunlardan Kizzuvatna en öne çıkanlardandır. Bölgede yapılan kazı çalışmalarından çıkan verilere göre ilk yerleşik yaşam Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağı olarak tespit edilmiştir. Bölgenin önemli olan iki yeri vardır. İlki Tarsus’ta bulunan Hz. İsa’nın havarilerinden biri St. Paul’un evi ki; burası Hristiyanlarca Hac yeri kabul edilmektedir. Diğeri ise; eski erken Hristiyan zamanında Hac yeriş kabul edilen Azize Aya Tekla ( Meryemin kabrinin mersinde olduğu sanılmaktadır) ziyaret bölgesidir.

Mersin ilinin önemli ziyaret bölgeleri;

Eski Camii; 1870 yılında Osmanlı devletinin padişahlarından Abdülmecit’in annesi Bezmi Alem Valide Sultan tarafından yaptırılmıştır.

Avniye Camii; 1898 yılında Sümen ailesinden Mahmut bey tarafından yaptırılan camii tahta minaresi sebebiyle Tahtalı Camii olarak bilinirdi. Daha sonra betonarme minare yapılıştır.

Arap Ortodoks Kilisesi; 1870 yılında yaptırılan kilise Nadir ailesinden Tannus ve Dimitri Nadir tarafından bağışlanan arsa üzerine inşa edilmiştir.

Latin Katolik Kilisesi; 1853 yılında Sultan Abdülmecit’in fermanıyla yapılmaya başlayan kilisenin büyük bir saat kulesi bulunmaktadır.

Ermeni Protestan Kilisesi; Gregos adında bir Ermeni’ye ait olan ev satın alınarak Kiliseye çevrilmiştir. 1898 yılında Kiliseye çevrildiği bilinmektedir.

Tarsus Şelalesi; Berdan Çayı üzerinde bulunmaktadır.

Kavacık Vadisi; Saklı bir cennet olan Kavacık Vadisi Mersin’in Erdemli ilçesine 10 km lik bir mesafede bulunmaktadır.

Ashab-ı Kefh Mağarası; Hristiyan ve Müslümanlarca kutsal yerlerden sayılan Kefh mağarasına 1520 basamakla çıkılmaktadır. Kuran-ı Kerimde Bahsi geçen Hz. İsa’nın havarilerinin 309 yıl uyuduğu mağara olarak anlatılmaktadır.