1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Amman Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
29°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
34°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
30°C
Para Birimi
Ürdün Dinarı (JOD)
Zaman Dilimi
GMT +3
Amman Şehri En İyileri
  • Alışveriş
  • Amman Kalesi
  • Shwarma
Amman

En Ucuz Amman Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Amman
Aegean Airlines
04 Ağu 2019
İzmir - Amman
Pegasus
17 Tem 2019
Ankara - Amman
Pegasus
03 Ağu 2019
Antalya - Amman
Pegasus
03 Ağu 2019
Kahire - Amman
Egyptair
16 Tem 2019
20 Tem 2019
Adana - Amman
Pegasus
11 Ağu 2019
Doha - Amman
Royal Jordanian Airline
20 Tem 2019
Samsun - Amman
Türk Hava Yolları
17 Tem 2019
Gaziantep - Amman
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Amman Kalkışlı Uçak Seferleri

Amman - Ankara
Pegasus
22 Tem 2019
Amman - Antalya
Pegasus
21 Tem 2019
23 Tem 2019
Amman - Beyrut
Royal Jordanian Airline
16 Tem 2019
Amman - Adana
Pegasus
25 Tem 2019
Amman - Bodrum
Pegasus
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Amman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Amman Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Amman Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Amman Havaalanları
Ülke Kodu
JO
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
2 JOD
Yemek Fiyatı
5 JOD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 JOD

Amman’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Amman uçak bileti kullanarak Amman'a gitmek isteyenler ilk olarak şehre uçamk için en ucuz zamanı tespit etmeleri gerekiyor. Böylece en uygun zamanda uygun fiyatlar ile uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Normal şartlarda Mayıs ayından itibaren başlayarak yaz mevsiminde şehir renkli bir görüntüye sahiptir. Bu aylarda şehirde birçok farklı festivaller düzenlenmektedir. Nisan ayında olan festivallerden başlayarak şehre gidebilirsiniz.

Yaz aylarında oldukça güzel olan şehir kış aylarında da çok soğuk olmamaktadır.

Amman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Amman uçak bileti alarak seyahat edenler için havalimanından çeşitli ulaşım araçları ile şehrin farklı noktalarına gitmek mümkün oluyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 JOD

Sariyah transfer otobüsü ile terminalden şehirdeki belirli noktalara her 30 dakikada bir ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Amman ucuz bilet ile kente gelenler bu ulaşım araçları ile yolculuk edebiliyor. Yolculuk süreleri 45 dakikadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 JOD

Toplu taşıma ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 JOD

Havalimanından taksi imkanlarından yararlanarak yolculuk yapmak isteyenler 45-50 dakika içerisinde istedikleri yere ulaşabiliyor. Zamandan tasarruf sağlamak ve kaliteli yolculuk yapmak isteyen kişileri taksi hizmetlerinde yararlanarak ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama

Araba kiralama masaları terminalde yer almaktadır. Bu kısımda bulunan masalardan gerekli kiralama işlemlerini yaparak daha konforlu ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amman Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Postane
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kraliçe Aliye Uluslararası hava limanı ile uçuşlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Amman uçak bileti fırsatlarından yararlanarak seyahat eden yolcular Kraliçe Aliye Havalimanını kullanarak yolculuk yapmaktadır.

Kraliçe Aliye Havalimanı şehre uzaklığı 35 km ve yaklaşık olarak ulaşım araçları ile 45-50 dakika zaman almaktadır.

Oldukça büyük bir alanı kapsayan havalimanı 1983 yılında tamamlanmış olup Amman'ın 30 km kadar güneyinde yer almaktadır. İsmini ise Ürdün kralı Hüseyin'in 3. eşi olan Kraliçe Aliye'den alıyor.

Havalimanı içerisinde gelen yolcuların kullanması açısından birçok tesis bulunuyor. Havalimanı içerisinde yaklaşık olarak 1.800 araç barındıran iki otopark bulunuyor. Terminal içerisinde sürekli olarak bilgi alabileceğiniz bilgi masaları, döviz büroları, ATM'ler, postane, yiyecek mekanları, alışveriş mekanları, kayıp eşya ve emanet hizmetleri, zemin katta 24 saat açık tıp merkezi, konferans ve toplantı salonları bulunuyor.

Amman’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Amman'a uçak bileti seçeneğini kullanarak Ürdün'e gitmek için nedenlerden birisi ülkede tarihi yapıların yoğun olmasıdır. Şehirde çok eski ve tarihi yapılar bulunuyor. M.Ö öncesine dayalı olduğu bilinen şehirde antik yapılar ve evler bulmak mümkün oluyor. Mutlaka görmeniz gereken yapıların yer aldığı şehre gezmek için mutlaka gitmeniz gerekiyor.
  2. Amman'da oldukça renkli gece hayatı seçenekleri bulunuyor. Lüks gece kulüpleri, barlar, diskolar şehirdeki eğlence hayatını canlandırmış durumda. Otellerin barlarında ve gece kulüplerinde konaklayan müşterilerine özel giriş sunulmaktadır. Otelde kalmıyorsanız gece kulüplerine girmek için önceden yer ayırtmanız gerekiyor.
  3. Amman'a seyahat etmek isterseniz mutlaka şehirde yapılan festivalleri göz önüne almalısınız. Hareketli ve renkli festivallere ev sahipliği yapan Amman düşerse mutlaka görmeniz gereken festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Artan festival coşkusu ile sokaklar oldukça şenleniyor. Festivaller şehirdeki en kalabalık etkinlerin başında gelmektedir.
  4. Alışveriş coşkusu oldukça keyifli ve renkli geçmektedir. Amman'da alışveriş için büyük ve geniş pazarlar kurulmaktadır. şehrin en büyük ve kapsamlı pazarı olan Souk Jara birçok turist tarafından düzenli olarak ziyaret edilmektedir. Yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken bir pazar.
  5. Mimari dokusu ve tarihi yapıları yanı sıra gezmek için tercih edebileceğiniz güzel bir şehir Amman. Halkın büyük çoğunluğunun Müslüman olması sebebi ile pek yabancılı çekmeyeceğiniz bir şehir.

Amman Hakkında

Ürdün'ün başkenti ve dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Amman Ürdün'ün en büyük şehridir. Nüfus olarak yaklaşık 5 milyon nüfusu bulunmaktadır. Ürdün'ün büyük bir çoğunluğu bu şehrin gelişmiş olması sebebi ile Amman'da yaşamaktadır.

Edinilen bilgilere göre Amman Kolkalitik çağda yapılmıştır. Tarihin en eski kentlerinden biri olan Amman çok sayıda kültüre ev sahipliği yapmıştır.

Yaşayan halkın büyük çoğunluğu Müslüman olması sebebi ile Genel dil olarak Arapça kullanılmaktadır. Genç nüfusun çoğunluğu İngilizce de bilmektedir. Yaşayanların inancına göre Cuma gününün mübarek olması sebebi ile bu gün resmi tatil olarak ilan edilmiş ve çoğu iş yeri Cuma günü kapılıdır.

Tarihi yapısı ve dokusu ile beraber modern bir şehir görüntüsünde her türlü olan Amman gezilecek yerler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Yerel halkı yaşantısı ve misafirperverliği ile size kendinizi rahat hissettirecek şekilde karşılamaktadır.

Amman Nerede?

Amman Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 JOD
Taksi
0,35 JOD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı özel araç ve taksi hizmetleridir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına ulaşmak amacı ile kendi araçlarınız, özel araçlar yada taksi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşabileceğiniz yerler biraz kısıtlıdır.

Amman Vize Şartları

Ürdün Vize İstiyor mu?
Hayır
Ürdün Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Ürdün Vize Detayları
Karayolu ile yapılacak seyahatlerde seyahat edilen aracın trafik sigortası yapılması mecburiyeti vardır.

Amman’da Gezilecek Yerler

Amman Roma Tiyatrosu
Amman Kalesi
Kral I. Abdullah Camii
Mşatta Sarayı
Kraliyet Otomobil Müzesi
En Eski Tarihi Kalıntı Amman Roma Tiyatrosu

Tiyatronun tarihi 2. yüzyıla dayanmaktadır. Antik tiyatro yaklaşık olarak 6.000 kişilik bir kapasiteye sahiptir. 3 ana bölümden oluşan tiyatronun yapımında büyük özen gösterilmiştir. İlk bölümü parodi adı ile adlandırılan zemin kat, ikici bölüm orkestraya ayrılan bölüm, son bölüm ise sahnenin bulunduğu bölümdür. Günümüzde Amman'da düzenlenen birçok etkinlik hala bu tiyatroda gerçekleştirilmiştir. Amman tiyatrosunu her gün sabah 08.00 akşam 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Şehrin Eski Tarihi Yapısı Amman Kalesi

Amman'ın kurulduğu yedi dağlardan bir tanesi olan kale, sadece Amman'ın değil dünyanın en eski yerleşkelerinden biri sayılmaktadır. Çeşitli medeniyetlerin hakimiyeti altında kalmış olan şehir hükümdarlık dönemine kadar çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Amman kalesi Roma, Bizans ve Emevi kültürüne ev sahipliği yapmıştır. Amman kalesi haftanın her günü sabah 08.00 akşam 16.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Göz Kamaştırıcı Bir Yapı Kral I. Abdullah Camii

Şehir merkezinde bulunan Camii 20 yüzyılda yapılmıştır. Yapımına 1982 yılında başlanmış olup yapımı 7 yıl sürmüştür. 1989 yılında ibadete açılan görkemli Cami'nin Kubbesi mavi renktedir. İç yapısında kullanılan süslemeler ziyaretçileri tarafından çok fazla beğenilmektedir. Yaklaşıl olarak 10.00 kişilik bir kapasiteye sahip olan Camii her an ziyaret açıktır.

Kış Sarayı Mşatta

Kış sarayı olarak bilinen Mşatta 743- 744 yılları arasında inşa edilmiştir. Oldukça geniş bir alana yapılan saray içerisinde birçok tesis bulunmaktadır. Şehirden uzak olsa da havalimanına oldukça yakın bir alanda bulunmaktadır. Havaalanın dan hemen sonra burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Saray her gün saat 08.00 ve 16.00 arasında ziyarete açıktır.

Otomobil Hayranları İçin Kraliyet Otomobil Müzesi

Mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan müzede bulunan otomobiller Ürdün Haşimi Krallığının da kullanılan otomobillerden oluşmaktadır. 1920 lerden beri kullanılan tüm araçlar sergilenmektedir. Tüm burayı gezebilir ve buralarda bulunan araçların maketlerini satın alabilirsiniz. Müzeye giriş salı günleri hariç her gün gerçekleşiyor. Diğer günler ise belirli aralıklara ziyaret edebileceğiniz müzeye giriş ücretlidir.

Amman’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şiş Kebap
Shwarma
Mansaf
Falafel
Popüler Lezzet Şiş Kebap

Amman'da yemeniz gereken lezzetler arasında Şiş kebap bulunuyor. Türk mutfağına aşına olduğunuz bu lezzet için birçok yerde bu yemeği yemeniz mümkün. Farklı baharatlar ve terbiye ile hazırlanan et yemekleri, Amman uçak bileti olanağı ile şehre gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken bir lezzet

Amman Geleneksel Lezzeti Shwarna

Şehrin geleneksel yemekleri arasında yer alan Shwarma çeşitli baharatlar ile terbiye edilmiş olan koyun etidir. Bu yemek lavaş ekmeğin arasına konularak servis edilmektedir. Lezzeti oldukça yüksektir.

Koyun Eti İle Mansaf

Geleneksel yemeklerin başında gelen Mansaf koyun eti ile hazırlanmaktadır. Lezzet olarak Shwarna'ya benzese de lavaş yerine koyun eti pilav ile servis edilmektedir.

Veterinerlere Özel Falafel

Ammanda et yemek istemeyenler için nohut, taze yeşillik, kuru baharatlar dan yapılarak hazırlanan bu tarif yağda kızartılarak farklı bir sunum hazırlanır. Et dışında bir yemek istiyorsanız mutlaka yemeniz gereken bir lezzet.

Konaklama İçin Amman Otel Seçenekleri

Ucuz Jakarta uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Jakarta'ya yolunuz düşerse uygun fiyat ve kalitede birçok otel seçeneği bulabilirsiniz.

Amman Airport Hotel

4 Yıldızlı olan otel havalimanına oldukça yakındır. Sadece 3 km uzaklıkta olan otelde 307 oda ve havalimanına ücretsiz olarak servis imkanı bulunuyor. Ayrıca otelde havuz, fitness salonu, toplantı odaları, yeme içme alanları da bulunuyor.

Queen Alis Airport St. A867 Amman/ Ürdün
Days Inn Hotel Suites Amman

4 yıldızlı otel harika bir havuz ve hizmet ile misafirlerini ağılıyor. Ücretsiz olarak sabah kahvaltı ve havalimanına servis hizmeti bulunuyor. Ücretsiz park yeri otelin sunduğu hizmetler arasında.

Al Rabyeh OmarBin Abdulaziz St. Amman/ Ürdün
Amman West Hotel

Şehrin 4 yıldıza sahip otelinde ulaşım hizmetleri de sunuluyor. Ücretsiz otopark, internet hizmeti , havuz imkanları yanı sıra sunduğu hizmetler ile beğeneceğiniz bir mekan.

Mahmoud Abidi Str. 24, Amman/ Ürdün - 962 6 465 7615

Amman Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Amman 643,92 TL 4 Saat 40 Dakika
İzmir - Amman 743,00 TL 1 Saat 55 Dakika
Ankara - Amman 756,00 TL 1 Saat 55 Dakika
Antalya - Amman 772,00 TL 1 Saat 35 Dakika
Beyrut - Amman 894,76 TL 1 Saat
Kahire - Amman 1.089,57 TL 1 Saat 15 Dakika
Lefkoşa - Amman 1.177,00 TL 14 Saat 25 Dakika
Bodrum - Amman 1.195,00 TL 5 Saat

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Amman ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
Antik Dönemin 7 Harikasını Göremedik Diye Üzülmeyin: İşte Yeni Dünyanın 7 Harikası!
20 Mart 2019
4.545 milyar yaşında olduğu tahmin edilen gezegenimiz, tarih boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıkların inşa ettikleri yapıların en bilinenleri Dünyanın 7 Harikası listesinde b
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
Kış Aylarında İçinizi Isıtacak: Ülkelerin En Ünlü Sıcak İçecekleri
28 Şubat 2019
Kar yağarken pencere kenarına koşup sıcak bir içecek içmek gibisi var mı? Çayın ve kahvenin yerini sarsması çok zor ama sizler için kar yağdığında diğer ülkelerdeki insanları pencere kenarına koşturan
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
13 Şubat 2019
Televizyon ve sinema sektöründeki ünlülerin büyük çoğunluğu Los Angeles ve New York'ta yaşamaktadır ancak bunların büyük çoğunluğu o şehirlerde büyümedi. Amerika’nın tüm şehirlerini ve oranın en ünlü

Amman Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Bir daha gider miyim oralara bilmiyorum ama iyi ki gitmişim diyorum
tarihi seviyorsanız gidip görmelisiniz
şehrin ismi insana herşeyi boşver dermişçesine geliyo ama hiç bi alakası yok :)
Tur ile gitmiştik, rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürler.
Herşey için teşekkür ederiz herşey çok güzeldi
Emin olun gittiğiniz de dönmek istemeyeceksiniz
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Amman Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:51:57
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Amman, (AMM)
AMM
JO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948