Beyrut Uçak Bileti

Beyrut Hakkında Bilgiler

Lübnan'ın hem başkenti hem de büyük şehri olan Beyrut, Ortadoğu'nun Paris'i olarak bilinir. Yarımada şeklindeki Beyrut şehri, ülkenin büyük limanını sınırları içerisine almıştır. önemli ticaret merkezi olan şehrin tarihi M.ö 15.yüzyıla dayanır.

ülkede yaşanan iç savaş sonrası kısa sürede yeniden inşa edilen şehir, şimdilerde büyük şirketlerin ve bankaların genel merkezi olmuş durumdadır. Kente hayat veren nehir şehrin doğu kısmında güney kısmına doğru akar. Beyrut hem kültürel bakımından hem de tarih bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

Tarih boyunca birçok kültüre kucak açmış şehir, şimdilerde Ortadoğu'nun iyi ticaret merkezi olarak anılmaktadır. M.ö 15 yüzyılda Mısır kaynaklarında geçen Beyrut, Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Osmanlı hakimiyetinden sonra uzun yıllar Fransız Mandası altında kalan şehir Lübnan'ın bağımsızlık yemininde sonra gelişmeye başlamıştır. İç savaş başladıktan sonra gerileme dönemini yaşayan Beyrut, kısa süre zarfında yeniden önemli merkezlerden biri haline gelmeyi başarmıştır.

Şehirde birçok dine mensup vatandaşlar bir arada yaşayarak, şehrin kozmopolit bir yapıya sahip olmasında katkıda bulunmuştur. Hatta Ortadoğu'nun kozmopolit şehri olmayı başarmıştır. 1 500 000 Nüfusa sahip şehir Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Yaz turizmine de oldukça el verişli olan Beyrut, her geçen yıl daha da gelişerek, Orta-doğu sınırlarından çıkıp, dünyanın ticaret ve kültür merkezlerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. Beyrut, Dünya Beta Kenti seçilmiştir.

Beyrut Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Beyrut Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Rafic Hariri Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white