1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Amsterdam Uçak Bileti

22 Kasım
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
8°C
23 Kasım
Yarın
Bulutlu
7°C
24 Kasım
Pazar
Çoğunlukla Bulutlu
8°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +3
Amsterdam Şehri En İyileri
  • Lale
  • Amsterdam Kanalları
  • Bitterballen
Amsterdam

En Ucuz Amsterdam Varışlı Uçak Seferleri

23 Kas 2019
Madrid - Amsterdam
Air Europa Lineas Aereas
11 Ara 2019
08 Ara 2019
19 Ara 2019
02 Ara 2019
Antalya - Amsterdam
Atlasglobal
28 Kas 2019
18 Ara 2019
Frankfurt - Amsterdam
Csa Czech Airlines
25 Kas 2019
11 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Amsterdam Kalkışlı Uçak Seferleri

28 Kas 2019
Amsterdam - Madrid
Air Europa Lineas Aereas
05 Ara 2019
Amsterdam - İzmir
Sun Express
03 Ara 2019
Amsterdam - Dusseldorf
Csa Czech Airlines
10 Ara 2019
Amsterdam - Kayseri
Sun Express
04 Ara 2019
Amsterdam - Gaziantep
Atlasglobal
27 Kas 2019
Amsterdam - Ankara
Sun Express
23 Kas 2019
Amsterdam - Frankfurt
Csa Czech Airlines
25 Kas 2019
Amsterdam - Antalya
Sun Express
05 Ara 2019
27 Kas 2019
30 Kas 2019
30 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Amsterdam Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Amsterdam Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Amsterdam Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Amsterdam Havaalanları
Ülke Kodu
NL
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hollandaca-Frizce
Toplu Taşıma Fiyatı
5 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 EUR

Amsterdam’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Amsterdam uçak bileti kullanarak Amsterdam’a gitmek için en uygun mevsim yaz aylarıdır. Kuzeyde bulunan Amsterdam yaz aylarında bile oldukça serindir.

Bahar aylarında oldukça renkli olan Amsterdam sokakları özellikle laleler ile süslenmiş bir şekilde olur. Yaz aylarında günübirlik kiralama imkanı olan bisikletler ile şehir merkezini uygun ücretler ile gezebilirsiniz.

Amsterdam'a uçak bileti alarak, tatil tercihini Amsterdam'dan yana kullanan ziyaretçilerin yaz aylarına göre plan yapmaları gerekir.

Amsterdam Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Amsterdam uçak bileti alarak tatilini Amsterdam'da geçirmek isteyen tatilciler, hiç zaman kaybetmeden, şehir merkezine ulaşabilir. Eşsiz bir tatile başlayabilirler. Hava alanında şehir merkezine ulaşım hızlı bir şekilde gerçekleşir. Hava alanında temin edilecek şehir içi ulaşımda kullanılacak kart almaları oldukça büyük avantaj sağlayacaktır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 EUR

15 dakika ara ile hava alanında kalkan, pembe renkli belediye otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım, trafiğe göre 20 dk ile 40 dk arası sürebilir. Tek yönlü bilet ücreti kişi başı: 4 € olarak belirlenmiştir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 EUR

Belediye otobüsüne benzer bu araçlar kırmızı renkte olup, belediye otobüslerinden farklı olarak, şehir merkezinde bulunan bütün otellerin önüne kadar servis hizmeti verir. Shuttle ile şehir merkezine ya da otellere ulaşım 20 € civarındadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 45 EUR

Şehir içine ulaşımda taksiyi kullanmayı tercih eden ziyaretçilerin, bindikleri taksilerde Türkçe müziklere rastlaması oranı oldukça yüksektir. En konforlu ve en kısa süren ulaşım araçlarından olan taksilerle şehir içi ulaşım bedeli 40 € ve 50 € arasındadır.

Araç Kiralama

Amsterdam'da konaklama yapılacak otellerin bazıları, misafirlerini havaalanından karşılar ve otelle kadar eşlik ederler. Bazı otellerde bu hizmet ücretsiz iken, bazı otellerde 40 ile 50 € arası ücret ile bu hizmeti gerçekleştirir.

Amsterdam Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Amsterdam Schiphol Havaalanı, 50 milyon kapasiteye sahip, Avrupa'nın en büyük havalimanlarında biridir. 3 terminalden oluşan hava alanı önemli bir transfer noktasıdır.

Özellikle İskandinav ülkeleri ve Amerika'ya uçuş gerçekleştiren uçakların dinlenme ve aktarma noktası olan bu havaalanına Amsterdam' da ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezinden kalkan şehir içi otobüsleri, Amsterdam Airport Express adı verilen tren seferi, Shuttle adı verilen transfer otobüsleri, taksi ve konaklanacak otellerin vip arabaları ile şehir merkezine ulaşım sağlanır.

Hava alanı içinde yer alan kahve dükkanlarının önünden geçerken, etrafı saran kahve kokuları oldukça davetkar olur. Magnet dükkanlarında Amsterdam'dan hatırlar alabilirsiniz. Hediyelik eşya dükkanlarında oldukça uygun fiyatlara küçük hediyeler almak mümkündür.

Amsterdam’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Amsterdam uçak bileti kullanan ziyaretçilerin, Avrupa’nın deniz seviyesinden daha da düşük yüksekliğe sahip tek şehir olduğunu bilmesi gerekir. Özgürlük şehri Amsterdam'ın etnik yapısı oldukça kozmopolittir. Her kültürden insanların bir arada yaşadığı şehir, takunyaları ve peynirleri ile ünlüdür.
  2. 12. yüzyılda balıkçılar tarafında kurulan bu şehir, zamanla tarihin en güzel kenti haline gelmiştir. Hollanda ülkesi, daha ortada yok iken kurulan şehirde, o dönemde dere beylerin hakimiyeti söz konusudur.
  3. Amsterdam uçak bileti aldıktan sonra, alış-veriş listesine mutlaka ekleneceklerin başında Amsterdam peynirleri gelmelidir. Şehir merkezinde bir çok peynir dükkanı bulunur. 10 € ile 50 € arası peynir çeşitleri bulmak mümkündür. Bilinen ünlü peynir dükkanı ise Henri Willig.
  4. Hollanda'ya has rengarenk laleler ile süslenmiş Amsterdam sokakları, görsel bir sunum. Yeşil olan ya da toprak gördüğünüz her yerde lalelere rastlamak mümkündür.

Amsterdam Hakkında

Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam, kültür, turizm, sanat ve eğlence merkezidir. Ticaretin merkezi olan Amsterdam, ülkenin ekonomisi için oldukça önemlidir. 190 ülkeden gelen insanların yaşadığı bu şehirde hoşgörü önceliklidir.

219 km yüz ölçümü, laleleri ve kanalları ile meşhur olan Amsterdam şehri, Avrupa'nın en fazla turist alan şehridir. 13. yüzyıldan bu yana yerleşim merkezi olan şehirde renkli gece hayatı dillere destandır. Amsterdam'a tatile gidecek ziyaretçileri, unutamayacakları anlar bekliyor.

Amsterdam'da araçtan çok bisiklet ile ulaşım sağlanır. Şehir merkezinden geçen kanallarda, kayıklar kullanılarak ulaşımı rahatlatmak hedeflenmiştir. Bataklıkların elde edilen şehir, mimarisi tarihi yansıtmaktadır. Amsterdam'a gidecek olan tatilcilerin, Amsterdam'da nerelere gidilir, neler yenir, iyi vakit geçirmek ve keyifli bir tatil yapmak için bunların bilinmesi gerekir.

Amsterdam Fotoğraf Galerisi

Amsterdam Nerede?

Amsterdam Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 EUR
Taksi
2,50 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Amsterdam ile bütünleşen bisikletler, hem sağlık açısından hem de çevre kirliliği açısından en fazla kullanılan ulaşım aracıdır. Amsterdam halkı bu ulaşım aracını sıkça kullanır. Şehir içi trafiğini rahatlatan bisiklet kullanıcıları hemen hemen her yere bu araçlar ile giderler. Amsterdam Belediyesi'nin sağladığı, kiralık bisikletler Amsterdam'a gelen turistlerin sıklıkla kullandığı hizmetlerden biridir. Günlük, haftalık ve aylık olarak kiralayabilir, gezilecek yerlere bisiklet kullanarak gidilebilir. Bisiklet kiralamak şehir içi ulaşımda en uygun araçlardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Amsterdam şehir içi ulaşım araçları çok yönlü olduğu bilinir. Belediye otobüsleri, tramvay, tren, taksi, özel servisler, resmi taksiler ve özel taksiler olarak şehir içi ulaşım sağlanır. Hava alanlarında satılan ulaşım kartları ile Amsterdam'da kalınan süre boyunca taksiler dışındaki ulaşım araçlarına bu kartla binmek mümkündür.

Amsterdam Vize Şartları

Hollanda Vize İstiyor mu?
Evet
Hollanda Vize Ücreti
320 TL
Hollanda Vize Detayları
Hollanda’da turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir. Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Amsterdam Müzeleri
Amsterdam Kanalları
Vodelpark
Müzeler ile Tatil Turu

Amsterdam şehir merkezinde onlarca müze vardır. Bunlardan kültür içerikli olanlar, Amsterdam ve Van Gogh Müzeleridir. Müze giriş saatleri 09.00 ile 18.00 arasıdır. Bu müzeler dışında yine şehir merkezinde oldukça ilginç müzeler yer alır. Devlet Müzesi de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Kanallar

Amsterdam'ı boylu boyunca gezmek ve güzel köyler görmek için kanallar aracılığı ile tur yapmak mümkündür. Amsterdam turları genellikle kanallar üzerinden gerçekleşir. Tur rehberleri ile birlikte Amsterdam'ın en bilinmeyen köşelerini görmek ve buralar hakkında bilgi alma imkanı sunulur.

Vodelpark

Ayrıca Amsterdam merkezine yakın bir konumda yer alan Vodelpark şehrin en büyük parkı olarak bilinir. 1864 yılında kurulan bu park oldukça dinlendiricidir. Rengarenk ve çeşit çeşit çiçekler ile süslenmiştir. Çiçek pazarında Amsterdam'ın simgelerinden biridir.

Amsterdam’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bitterballen
Kroket
Patat
Top Şeklinde Köfteler: Bitterballen

Farklı zevkler için çeşitli baharatlar ile yenilebilen Bitterballen top şeklinde kızartılmış köfte olmaktadır. Dana etiyle yapılan köfte baharat ve tereyağı ile hazırlanır.

Dışı Çıtır Tavuk Ziyafeti: Kroket

Kroket, dışı çıtır olan tavuk yemeğidir. Amsterdam’da birçok yerde otomatlardan alınabilir durumdadır. Karidesli, sebzeli ve çeşitli baharat soslarıyla hazırlanabilmektedir.

Özel Soslarıyla: Patat

Özel soslu külah patates olarak, bazen çubuklar geçirilmiş şekilde satılır. Avrupa, Hindistan, Asya ve Türk mutfaklarını bu şehirde bulmak oldukça kolaydır. Her restoranın kendine özgü açılış ve kapanış saati vardır. 5 € ile 80 € arasında yemek fiyatları ile bütün dünya mutfağı lezzetlerini Amsterdam'da tatmak mümkündür.

Konaklama İçin Amsterdam Otel Seçenekleri

Ucuz Amsterdam uçak bileti kullanan kişilerin şehir merkezinde, 100 den fazla otel bulunduğu bilmesi gerekir. Pansiyondan çok 3 ve 4 yıldızlı oldukça lüks otellerin yer aldığı şehir merkezinde konaklama ü

Kimpton De Witt Amsterdam
Amsterdam'ın en büyük otellerinden olan Kimpton De Witt, 5 yıldızlı bir oteldir. Merkeze olan 300 metrelik mesafesi ile tatilcilerin en sık tercih ettiği otellerden biridir.
Nieuwezijds Voorburgwal 5, Amsterdam Central, 1012 RC, Amsterdam, Hollanda
Room Mate Aitana
İlginç tasarımlı otel, merkez istasyonun hemen yanında yer alır. Dinlenmek için eşi benzeri olmayan bu otelin oda tasarımları da oldukça ilginçtir.
IJdock 6, Amsterdam Central, 1013 MM, Amsterdam, Hollanda
Hotel Levell
Amsterdam Arena' ya çok yakın olan hotel, müşterilerine ücretsiz Wi fi hizmeti ve klimalı odaları ile müşteri memnuniyetini ön planda tutar.
Hullenbergweg, Zuidoost, 1101 CP, Amsterdam, Hollanda

Amsterdam Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dublin - Amsterdam 290,10 TL 1 Saat 45 Dakika
Prag - Amsterdam 324,63 TL 1 Saat 35 Dakika
Madrid - Amsterdam 340,69 TL 2 Saat 30 Dakika
Stuttgart - Amsterdam 372,77 TL 1 Saat 25 Dakika
Londra - Amsterdam 383,03 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - Amsterdam 406,90 TL 3 Saat 50 Dakika
Paris - Amsterdam 419,77 TL 1 Saat 15 Dakika
Varşova - Amsterdam 421,21 TL 22 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Amsterdam ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
04 Nisan 2019
İlkbaharın gelmesiyle birlikte dünyayı renklendiren tek şey yeni açan çiçekler olmadı. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikler de gezegenimizi renklendirmeye
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize

Amsterdam Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
M*** Y***
21 Ekim Pazar
Böyle güzel bir şehir ben görmedim ömrümde
T*** O***
31 Ağustos Cuma
ilgimi çeken şehirler arasında zor beğenen biriyimdir
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Amsterdam Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.11.2019 03:16:32 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Amsterdam, (AMS)
AMS
NL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=88982
/
88982