Bağdat (Irak) Uçak Bileti

Bağdat (Irak) Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Bağdat (Irak) Hakkında Bilgiler

Ortadoğu'da bulunan ve önemli şehirler arasına girmeyi başarmış, tarihi geçmişi de bulunan Bağdat kelime anlamı olarak Tanrı Bahçesi anlamını ifade ediyor. Yıllar boyu İslam dünyasının önemli kentleri arasında yer almış olan Bağdat şu an Irak yönetiminde bulunuyor. İçerisinde Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerini barındırıyor ve son zamanlarda güvenlik problemlerinin de aşılmasıyla beraber ziyaretçi akınına uğruyor.

Körfez savaşı ile büyük zarar görmüş olan Bağdat yine de kültürel mirasını korumaya devam ediyor ve güzel sanatlar konusunda da sayılı yerler arasında bulunuyor. Türkiye'den ulaşımı da direkt olarak gerçekleşebilen Bağdat içerisinde gezip görülecek birçok yeri olan Ortadoğu'nun önemli başkentleri arasında yer alıyor.

Yazın sıcak ve kurak bir havanın hakim olduğu Bağdat şehrinde kışları ise yağışlı bir hava hakim oluyor. Gezmeye gidileceği zamanı bilmek müşteriler açısından önem taşıyor.

Şehir birçok Selçuklu ve Osmanlı hakimiyetinde yüzyıllarca yaşamış bir şehir olmuş, Timur ve Moğol istilalarına maruz kalmıştır. Gelişimini ise son yıllarda petrol sayesinde sürdürmeyi başarmış ve ayakta kalmıştır.

Bağdat (Irak) Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Bağdat (Irak) Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bağdat Havalimanı
flight
ba-favicon-white