Bakü Uçak Bileti

Bakü Hakkında Bilgiler

Bakü, Azerbaycan'ın başkentidir. Kafkas bölgesinin büyük şehri olma özelliğine sahiptir. ülkenin Hazar denizine kıyısı olan şehridir. Bakü konum itibariyle oldukça önemli bir şehirdir. Bakü' nün tarihçesi oldukça eskiye dayanmaktadır. Türklerin çoğunlukta olduğu bir şehirdir. Ayrıca Rus ve Ermeni nüfusu da bulunmaktadır.

Bakü sanatsal ve kültürel açıdan oldukça önemlidir. özellikle 2000 yılından sonra bu gelişim hızlanmıştır. Bakü' de birçok tiyatro, sinema, sergi alanı ve kütüphane bulunmaktadır. Bu da oldukça sosyal bir şehir olmasının altyapısını oluşturur. Ayrıca gece hayatı açısından da hareketlidir.

Bakü' nün bir diğer dikkat çeken özelliği ise mimarisidir. Oldukça değişik ve ilginç bina yapılarına sahip yerleri bulunmaktadır. Kütüphanelerinde oldukça fazla sayıda kitap bulunmaktadır. Ayrıca okumaya da meyilli bir topluluktur. Eski kültürleri yansıtan birçok yapı da bulunmaktadır. Turistik açıdan da tercih edilen bir bölgedir.

Birçok büyük organizasyona ev sahipliği yapmıştır. 2012 yılında Eurovision Şarkı Yarışması, Formula 1 bu organizasyonların bazılarıdır. Bu tarz organizasyonlar da şehrin tanınmasına ve turizmin artmasına yardımcı olmuştur. Sanayi alanında gelişmiştir. Konumu itibariyle deniz ticareti yoğunluktadır.

Bakü Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Bakü Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Haydar Aliyev Havalimanı
flight
ba-favicon-white