1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Banjul Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
27°C
17 Temmuz
Yarın
Bulutlu
28°C
18 Temmuz
Perşembe
Sağanak Yağmur
27°C
Para Birimi
Gambiya Dalasi (GMD)
Zaman Dilimi
GMT +0
Banjul Şehri En İyileri
  • Su Sporları
  • Paradise Fishing Gambia
  • Tropikal Meyveler

En Ucuz Banjul Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Banjul
Royal Air Maroc
22 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Banjul Kalkışlı Uçak Seferleri

Banjul - İstanbul
Royal Air Maroc
10 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Banjul Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Banjul Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Banjul Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GM
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
15 GMD
Yemek Fiyatı
130,85 GMD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
35 GMD

Banjul’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Banjul iklim şartlarının getirmiş olduğu nedenlerden dolayı oldukça sıcak günlerle dolu olan bir şehirdir. Ucuz Banjul uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlamayı planlayan kişilerin göz önünde bulundurması gereken bir özellikte hangi zaman aralıklarında gelmesi gerektiği konusudur. Banjul iklimi kış aylarında çok daha fazla serin seyretmektedir.

Bu özelliğinden dolayı kişilerin kış mevsimlerini tercih etmeleri daha rahat bir tatil geçirmelerine yardımcı olacaktır. Bu mevsimde fiyatlarda ster istemez yoğunluktan dolayı bir artış göstermektedir.

Bunun yanında yaz mevsiminde şehir çekilmez bir hale gelmekte ve fiyatlarda turist çekebilmek açısından bir hayli ucuz olmaktadır. Kişiler bu özellikleri göz önünde bulundurarak seyahat planları yapabilirler.

Banjul Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Banjul uçak bileti ile hava alanına ulaştıktan sonra birçok avantaj sizi karşılamaktadır. Bu avantajların içerisinde her bütçeye ve her kesimden insanlara karşı sunulan alternatifler mevcuttur. Bu alternatifleri sıralamak gerekirse şu şekilde bir açıklama yapılabilir:

Taksi

Ortalama Fiyatı: 250 GMD

Banjul’da ülkemizde bulunan sarı taksilerin aksine sizi sarı ve yeşil renkli araçlar karşılamaktadır. Bu araçları kullanarak rahat bir şekilde ehir erkezine ulaşmanız sağlanacaktır. Yine Banjul’da bulunan bu taksilerin hiç birisinde taksimetre sistemi kullanılmaktadır. Bu yüzden dolayı taksiye binmeden önce gideceğiniz yeri şoföre söyledikten sonra fiyat konusunda bir anlaşma sağlamanız sizin açınızdan daha karlı olacaktır.

Havalimanı Servisleri

Bütün bu olanakların yanında sizi şehre ulaştıracak araçlardan brisi ise özel araçlardır. Bu araçlar limuzinler, özel seviş araçları ve minibüs şeklinde olan araçlardan oluşmaktadır. Kişiler bu araçları biraz fazla olan fiyatlar ile kiralayarak merkeze kadar rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Araç Kiralama

Hava alanına indiğiniz anda sizi çeşitli araç kiralama ofisleri karşılamaktadır. Bu ofisler sayesinde anında istediğiniz araçları anlaşma yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun yanında gelmeden önce kendi memleketinizde yapacağınız küçük bir araştırma ile araç kiralayan firmalardan daha önceden rezervasyon yapma fırsatı bulabilirsiniz. Kişiler sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda istediğiniz aracı hava alanına getirecektir.

Otobüs

Bu otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilmek için daha önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Bu konuda önceden ayarladığınız otelinizin bilgilerini ve yardımlarını alabilirsiniz. Ya da daha önceden internet üzerinden oluşturulmuş olan formlar sayes

Banjul Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Hava alanı şehrin oldukça dışında bir alanda bulunmaktadır. Çeşitli Banjul uçak seferleri ile kente ulaşım sağladıktan sizi hava alanında çeşitli hizmetler beklemektedir. Bunların en başında kişilerin açlığını yatıştırmak için kafe ve restoranlar en çok tercih edilen alanlar olmaktadır Bunun yanında kişilerin eşyalarını kısa süreli de olsa emanete bırakabilecekleri bir alan bulunmaktadır. Şehre gelip de kendi araçlarını kiralamak isteyen kişiler için bu hizmet ta hava alanında başlamaktadır. Bunun yanında ani gelişebilecek olaylara karşı kişilere ilk müdahalenin yapılması için küçük bir sağlık ofisi bulunmaktadır. Kişilerin acil olan bütün ihtiyaçlarını anında karşılayabilmesi için her alternatif düşünülmüş şekilde dizayn edilmiş bir hava alanı ile şehir size kapılarını açmaktadır.

Banjul’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Banjul uçak bileti avantajlarını kullanarak şehre ulaşım imkanı bulduktan sonra buraya neden gidiyoruz? Ne gibi aktivitelere katılabilir tarzında sorular ile baş başa kalabilirsiniz. Bunun için yukarıdaki aktivitelerin hepsini rahatlıkla Banjul'da gerçekleştirebilirsiniz. Şehir Atlantik Okyanusu kıyısında yer almasından dolayı su sporları oldukça gelişmiştir. Bu yüzden çeşitli su sporlarını yapma fırsatı bulabilirsiniz.
  2. Banjul'a gelerek çeşitli doğa turlarına katılarak bir rehber eşliğinde küçük geziler yapabilirsiniz.
  3. Bunun yanında Banjul'da aynı şekilde doğa turları gibi etraftaki şehirleri ve Banjul'un içerisindeki çeşitli kültür yerlerini takip eden gezi turlarına katılabilirsiniz. Bu sayede hem Banjul'u hem de bazı çevresindeki küçük eyaletleri gezebilme fırsatı bulabilirsiniz.
  4. Okyanus üzerinde en ücra yerlere sizi taşıyabilecek tekne turları yapılmaktadır. Bu etkinlik ile okyanusun o dingin sularında kendinizi dinlendirebilir ve hoş vakitler geçirebilme imkanı bulabilirsiniz.

Banjul Hakkında

Afrika kıtasında bulunan ve Gambiya'nın başkenti olan Banjul Atlas Okyanusu kıyısında Gambiya nehrinin deniz ile birleştiği alanda bulunan muazzam bir şehirdir. Son yıllarda turistler tarafından çok fazlaca tercih edilmektedir. Gambiya Afrika kıtasının en küçük şehirlerindendir.

Buna istinaden Banjul da aynı oranda küçük bir şehir özelliğindedir. Bölge sıcak ve nemli bir iklim özelliği göstermektedir. Kış mevsiminde ise oldukça serin ve yer yer yağmur yağışlarına rastlanmaktadır. Ancak gündüzün bu kadar sıcak gecesinin aksine gece de bir hayli serinlemiş olarak sizi karşılamaktadır. Burada kredi kartı ve pos cihazı kültürü tamamen gelişmemiştir. Afrika'nın ger kalmış bir şehri olarak nitelenebilir. Bu yüzden dolayı yanınızda sürekli olarak nakit para bulundurmanız gerekmektedir.

Ayrıca herkesi siyahi ve siz bir Türk olarak hemen dikkat çekmekte olacaksınız. Yerli halk yabancı olduğunuzu anladığı için sizi bir para kapısı olarak değerlendirebilir. Alacağınız ürünlerin fiyatları konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Bölge Müslümanların yoğunlukta olduğu bir yapıdadır. Ancak baskıcı bir din inancı hakim değil ve herkes özgür bir şekilde hareket etmektedir. Şehirde gece hayatı çok fazla gelişmemiştir. Gece dışarı çıkmak istediğinizde siz birkaç kafe ve bardan başka karşılayan bir şey olmayacaktır. Şehirde suç oranı oldukça yüksektir.

Tenha ve yalnız başınıza çok fazla kalmamaya dikkat etmelisiniz. Şebeke sularını içmeyi planlıyorsanız ülkede salgın olan sarı humma hastalığından dolayı bu düşünceden vazgeçmelisiniz. Daha çok pet şişe içerisindeki suları içmeyi tercih edebilirsiniz. Şehir turu yaparken insanların fotoğrafını çekmek için izin almayı ihmal etmeyin. Çünkü şehirde bulunan batıl inançlara göre bunun kötülük getirecek inancı hakimdir. Bu yüzden ani ve sert bir tepki ile karşılaşabilirsiniz.

Banjul Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
15 GMD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir merkezinde popüler olan araçlar içerisinde taksi ve şehir içi ulaşımı sağlayan otobüsler aşta gelmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Diğer ulaşım araçları ise bisiklet ve motosiklet olmaktadır. Bu araçlarda bir o kadar fazla kullanılmaktadır.

Banjul Vize Şartları

Gambiya Vize İstiyor mu?
Evet
Gambiya Vize Süresi
60 Gün
Gambiya Vize Ücreti
70 EUR
Gambiya Vize Detayları
Vize işlemleri için Ankara'daki Gambiya Büyükelçiliğine başvurulmalıdır.

Banjul’da Gezilecek Yerler

Bijilo Forest Park
Albert Market
Paradise Fishing Gambia
Arch 22
Ünlü Hayvanat Bahçesi Bijilo Forest Park

Şehrin ve Gambiya’nın en ünlü ve en büyük hayvanat bahçesi olan bu alan ormanlık bir alan içerisine inşa edilmiştir. Kişiler burada çeşitli hayvan türlerini inceleme ve gözlemleme fırsatı bulabilmektedir. Burada bulunan maymunlar insanlara olan sıcak yaklaşımları ile kişilerin oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Kişiler elleri ile bu hayvanları esleme imkanı bulabilmektedir. Bunun yanında yemyeşil alanlarda kuş cıvıltıları içerisinde hoş bir yürüyüş imkanı da oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda hayvan kafeslerinin yanında bulunan hayvanlar ile ilgili alanlarda da bilgileri okuyarak genel kültürünüzü artırabilirsiniz.

Ülkemizdeki Bit Pazarı: Albert Market

Bu Pazar alanına ulaşım sağlayıp etrafı biraz gözlemleme imkanından sonra kendinizi Türkiye’de bulunan bir bit pazarında geziyor havasına kapılmanız oldukça muhtemeldir. Bu açıdan dolayı burada da bir yabancılık yaşamamanız muhtemeldir. Burada ise bizim ülkemizdekinin aksine kişiler kendi üretmiş oldukları ürünleri ve kendi yetiştirmiş oldukları besinleri pazarlama imkanı bulmaktadır. Burada oldukça farklı eşyalar ve farklı lezzette yöresel ürünleri bulabilme imkanınız vardır.

Balık Tutanların Buluşma Noktası: Paradise Fishing Gambia

Ülke tam bir okyanus kenarında olmasından dolayı deniz ürünleri konusunda da oldukça gelişmiştir. Bu yüzden balık tutmaktan hoşlanan kişiler için çeşitli balık tutma etkinliklerine katılarak hem farklı kültürden insanlar ile birlikte sohbet edebilme hem de farklı deniz hayvanlarını keşif edebilme imkanı bulmaktadırlar.

Tarihi Kent Olan Arch 22

Kemer darbesi sonucunda yıkılan ve ülkenin dönemin Cumhurbaşkanı Jameyh için inşa edilmiştir. Bu kentte oldukça devasa heykeller bulunmaktadır. Bu heykeller ülkeyi imgeleyen bir figür haline gelmiş ve gelen turistler tarafında fazlaca ziyaret edilmektedir.

Banjul’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fıstık
Balık
Tropikal Meyveler
Çeşitli Deniz Ürünleri
Ülkemizdekinde Farklı Bir Tat: Fıstık

Ülkenin mevsim şartlarından ve nemli bir iklime sahip olmasından dolayı kış aylarında bolce fıstık yetişmektedir. Bu fıstıklar ise oldukça ire ve lezzetli bir yapıdadır. Birçok ülkeye de ihraç edilen bu lezzeti tadabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Balık Ürünlerini Tadabilme Zevki

Kişilerin buraya geldiklerinde en çok yiyecek olarak bulacakları besin muhtemelen balık ve türevleri olacaktır. Bu yüzden dolayı balık sevmeyen kişiler için bir sıkıntı oluştursa da balık yemeye burada başlayan ve memleketine balık yiyor olarak dönen birçok kişide bulunmaktadır. Burada balık kültürü oldukça gelişmiştir. Farklı pişime usulleri ve farklı soslar ile kişilere bu ürünleri tadabilme fırsatı bulabilirsiniz.

Tropikal Meyveler

Kişiler iklim şartlarından dolayı birçok tropikal meyveyi de bir arada bulma imkanı bulabilirler. Bu özelliklerinden dolayı birçok ürün ile karşılaşabilme ve satın alabilme şansınız bulunmaktadır.

Çeşitli Deniz Ürünleri

Balığın yanında kişileri oldukça farklı deniz ürünleri de karşılamaktadır. Banjul bu özelliğinden dolayı gelenleri tam bir deniz ürünlerine doyurmaktadır. Ayrıca karides, istavrit, kumru, palamut, istiridye gibi birçok ürünü farklı pişirme usulü ile tadabilme şansına sahip olabilirsiniz. Banjul uçak bileti alarak bütün bu besinleri tadabilme ve bütün o güzellikleri göre şansına sahip olabilirsiniz.

Konaklama İçin Banjul Otel Seçenekleri

Ucuz Banjul uçak bileti imkanı ile gelmiş insanları otel konusunda da çeşitli yıldızlara sahip birçok konaklama seçeneği karşılamaktadır. Bunları ise şu şekilde sıralamak mümkündür. Grand Villa Guest House Ote

Grand Villa Guest House

Otel plaj kenarına kurulmuş bir konaklama alanı olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Otelde ücretsi olarak fiyata dahil sabah kahvaltısı bulunmaktadır. Bunun yanında kişilere odada tv ünitesi ve ücretsiz internet seçeneği de sunulan hizmetler arasındadır.

Paradise Estate Old Yundum, Yundum, Gambiya
Tedugal Guest House

Otelin kişileri hava alanından alıp otele kadar getirecek bir hizmeti bulunmaktadır. Diğer bütün otellerde olduğu gibi burada da kişilere tv ve ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır. 3 katlı lüks bir villa görünümünde olan bu otel de kişilere tüm olanakları en kaliteli şekilde sunmaktadır.

Sukuta Sabiji. Tanji Road. Behind Castle/Speed Petrol Station before Brusubi Police Station, Bijilo, Banjul
Sukuta Holiday House

Tam bir tatil evi olan burada ise aileler için tercih edilmektedir. Bu durumda otel kiralamaktan çok kişiler kendi pişirip kendi yedikleri ve bütün emir komutanın kendilerinde olduğu bu tatil evlerini tercih etmektedir.

Unnamed Road, Sukuta, Gambiya

Banjul Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Barselona - Banjul 3.022,86 TL 7 Saat 30 Dakika
İstanbul - Banjul 3.494,67 TL 12 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Banjul ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan Çocukların Günü! İşte Çocuklarla Gidebileceğiniz 10 Yer!
23 Nisan 2019
23 Nisan Çocuk Bayramı! Çocukların en çok eğlenmesi, dolu dolu, mutlu bir tatil günü geçirmesi gereken günlerden birisi. Siz de bu güzel günde planlarınıza çocuğunuzu mutlu edecek yerleri dahil etmeye
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Küllerinden Doğan Şehir: Beyrut’a Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
04 Mart 2019
‘’Küllerinden Doğan Şehir’’ olarak anılan Beyrut, 1.5 milyonun üzerindeki nüfusuyla Lübnan’ın başkenti ve en büyük şehri olma özelliği taşıyor. Beş bin yıldan fazla tarihiyle dünyanın en eski şehirler
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
Havayolu Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 9 Uçak Yemeği
24 Kasım 2018
11 Ekim 1919’dan bu yana uçaklarda yolculara yemek servis edilmektedir. Fakat yaklaşık 100 yıl geçmesine rağmen uçaklarda yenilen yemeklerin tadının farklı olmasına bir çözüm bulunamamıştır. Bu farklı
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
Bayramda Gezilecek Yerler: 20 Harika Öneri
15 Ağustos 2018
Bayram tatillerinizi en güzel şekilde değerlendirmeniz için Biletall.com olarak Türkiye’nin dört bir yanından bayramda gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz yer

Banjul Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Yemekleri pek güzel değildi, pekte yiyemedik ama çok güzel bir tatildi
Arkadaşımın yanına gideceğim bakalım nasıl biryer gidip görücez
Balayı için gitmiştik karım ile birlikte güzel bir haftasonu oldu bizim için
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
Öneririm güzel bir yapısı ve doğası var
üzerinden geçtim uçakla yukarıdan görüntüsü güzeldi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Banjul Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:46:52
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Banjul, (BJL)
BJL
GM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948