1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Dakar Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Çoğunlukla Bulutlu
25°C
16 Temmuz
Yarın
Parçalı Bulutlu
25°C
17 Temmuz
Çarşamba
Çoğunlukla Bulutlu
25°C
Para Birimi
Batı Afrika CFA Frangı (XOF)
Zaman Dilimi
GMT +3
Dakar Şehri En İyileri
  • Ralli
  • Köleler Evi
  • Yassa Jen Yemeği
Dakar

En Ucuz Dakar Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Dakar
Tunis Air
13 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dakar Kalkışlı Uçak Seferleri

Dakar - Conakry
Aero Tropics Air Services
18 Tem 2019
Dakar - İstanbul
Royal Air Maroc
15 Tem 2019
Dakar - İzmir
Emirates
18 Tem 2019
Dakar - Tunus
Tunis Air
05 Ağu 2019
Dakar - Ankara
Qatar Airways
15 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dakar Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Dakar Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Dakar Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Dakar Havaalanları
Ülke Kodu
SN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
150 XOF
Yemek Fiyatı
2.750 CFA
Alkolsüz İçecek Fiyatı
60 XOF

Dakar’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Dakar uçak bileti kullananlar şehre ne zaman geleceğini iyi belirlemelidirler. Dakar, yılın her ayında sıcak olan bir bölgede yer alır. Yaz ayları, tatil için çok uygun olan Dakar'da gezilecek yerlere, sonbahar ve ilkbahar aylarında gitmek oldukça mantıklıdır.

Dakar Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 6 XOF

Otobüsler ile şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Tek vasıta ile şehir merkezine giden ziyaretçiler daha konforlu ulaşım için farklı seçeneklere de sahiptirler.

Taksi

Konforlu bir yolculuk için taksiler tercih sebebi olabiliyor. Dakar taksileri genellikle eski araçlardan oluşur. Sabit bir tarifesi olmayan taksi şoförleri ile pazarlık yaparak şehir merkezine ulaşım mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Shuttle hizmetinden faydalanmak isteyen ziyaretçiler, Dakar Havalimanına gelmeden 2 gün önce rezervasyon yaptırmaları gerekiyor. Vip araçlar ile verilen hizmet ücretleri oldukça yüksektir.

Havalimanı Servisleri

Dakar'da hizmet veren bir çok otel, havaalanı servis hizmeti verir. Geliş ve gidişlerde misafirlerini karşılar ve yolcu ederler. Otel rezervasyonu yaparken, servis istemeyi unutmamak gerekir.

Dakar Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Hediyelik Eşya

Dakar Havalimanının, tam adı oldukça uzundur. "Dakar -Yoff_Léopold Sedar Senghor International Airport" Senegal'in en büyük havalimanı, Dakar uçak seyahati yapanlar için önemli bir transfer merkezidir. Havaalanı, şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alır.

Dakar’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Dakar uçak bileti olanaklarından yararlanan kişilerin Dakar rallisi izlemesi tavsiye edilir. İlk olarak 1977 yılında motosiklet rallisi meraklısı bir Fransız'ın, Nice Rallisinde Lübnan Çölüne düşmesi ve başından bir takım maceranın geçmesi ile bu fikir oluşur. 2018 yılında 40. Yaşını kutlayacak olan Dakar Rallisi, oldukça zorlu parkurlara sahip yol dışı yarışlarıdır. Yaklaşık olarak 14 gün süren ve genellikle Paris'te başlayan ve Dakar'da son bulan bu yarışların parkur mesafesi 8.000 ve 12.000 km'dir. Her yıl parkur mesafesi daha da uzamaktadır. Parkur boyunca; özel modifiye arabalar, kamyonlar, arazi araçları, motosikletler, yol dışında; çöllerin ortasından geçilerek yapılır. Dünyanın en zor yarışı olan Paris-Dakar Rallisine her yıl binlerce yarışmacı katılır.
  2. Şehrin kalbi denilebilecek bu meydan, önemli ticaret merkezlerinin, otellerin, mağazaların, havayolu şirketlerinin ve hükümet binalarının tam ortasında kuruludur. Gezilecek rotalara buradan kalkan araçlar ile gitmek mümkündür. Konaklama yapacak ziyaretçiler genellikle Bağımsızlık Meydanına yakın konumlu otelleri tercih ederler.
  3. UNESCO; Dünya Kültür Mirası olarak belirlediği ada geçmişi ile ünlüdür. Fransız Sömürgesi iken kölelerin Amerika'ya gönderilmeden önce tutuldukları zindanların yer aldığı ada, köle ticaretinin merkezidir. Adaya ulaşım gemiler ile sağlanır. Adaya gidiş için 500 Senegal Frangı ödemek gerekir. Adaya gemi ile gidecekler, gidiş-dönüş 1000 Senegal Frangı ile bilet almaları gerekir. Adaya sabah 6' da seferler başlar. 2. Dünya Savaşında kullanılan top silahı burada sergilenir. Ada şimdiler de alışveriş mağazaları ve hediyelik eşya dükkanları ile bir ticaret merkezi olmuş durumdadır.
  4. İlginç bir göl olan Retba Gölü adını renginden alır. Retba, pembe anlamına gelir. Pembe renkli olan göl şehrin kuzeydoğusunda yer alır. Golün pembe olması; Duanliella Salina adı verilen pembe yosunlardan kaynaklıdır. Göle girenler suda batmamaktadır, bunun nedeni ise suda yüksek miktarda tuz bulunmasından kaynaklıdır. Gölde; botlar ve tekne turları ile ufak çaplı gezintiler yapılır. Etrafında konaklama yerleri, hediyelik eşya dükkanları bulunur.
  5. Dünyaca ünlü bronzdan yapılmış, 49 metre yükseklikteki anıt, Pierre Goudiaby tarafından tasarlanmış ve Kuzey Koreli inşaat mühendisleri tarafından da inşa edilmiştir. Senegal'in bağımsızlığının 50. Yılında biten anıta çıkmak için çocuklar 5 €, büyükler ise 10 € ödemeleri gerekir. Dünyanın en yüksek bronz heykeli unvanına sahiptir.

Dakar Hakkında

Senegal Cumhuriyeti'nin 1960 yılına kadar Fransız sömürgesi olarak yaşıyordu, 1960 yılında bağımsızlığını elde eden Senegal, Cumhuriyet ile yönetilmeye başladı. Başkent olarak da Dakar seçildi. Afrika'nın en kalabalık şehri unvanını alan Dakar, serbest alanda yapılan araba rallisi ile ünlüdür. Dakar; ülkenin siyasi, kültürel, sanayi ve ekonomik alanlarının bir arada yer aldığı metropol bir şehirdir.

Fransız hakimiyeti altında iken en iyi köle pazarlarının yer aldığı Dakar'da o yıllara şahitlik etmek için Köleler Evi ve Gorra Adası'na mutlaka gitmek gerekir. Bir çok cami ve Katedralin yer aldığı şehirde, Hann Park, Bandia Doğal Park ve Hayvanat Bahçesi de turistlerin ilgisini çeker. Bağımsızlık Meydanı, şehir için ve ülke halkı için önemli alanlardan biridir. Dakar Rallisi için her yıl binlerce kişi farklı ülkelerden gelerek bu heyecanlı yarışlara katılırlar.

Dakar Nerede?

Dakar Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
150 XOF
Taksi
1.000 XOF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Dakar'da popüler ulaşım araçları belediye otobüsleri olmuştur. Mavi renkli bu araçlara Dem Dikk adı verilir. Şehir içindeki ulaşım ağı oldukça uzun olan otobüsler, hem yerel halk içinde hem de yabancı turistler için oldukça ekonomik araçlardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler, sabit bir tarifeye bağlı olmadan serbest olarak çalışırlar. Taksiye binmeden, şoför ile pazarlık yaparak, gidilecek mesafeye göre ücret belirlenir. Genel anlamda makul fiyatlar ile çalışan taksiler eski araçlardır.

Dakar Vize Şartları

Senegal Vize İstiyor mu?
Evet
Senegal Vize Süresi
30 Gün
Senegal Vize Ücreti
100 EUR
Senegal Vize Detayları
Senegal’e seyahat edecek kişilerin seyahatlerinden en az 10 gün evvel Sarıhumma Aşısı yaptırmaları ve aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Dakar’da Gezilecek Yerler

Afrika Sanatları Müzesi
Dakar Büyük Cami
Köleler Evi
Retba Gölü
Cathedrale Du Souvenir Africain De Dakar
Afrika Sanatları Müzesi

Dakar şehrindeki en büyük müze olan, Afrika Sanatları Müzesi; Afrika'nın bir çok bölgesinden toplanmış, el yapımı eserlerin gösterime çıktığı destinasyonlardan biridir. Maske, davul, silah, sepet, heykel, kıyafet, takı, Afrika'da kullanılan bir çok eşya bu müzede sergilenir. Müze pazartesi günleri kapalı olmaktadır. Müzeye giriş ücreti, 5000 Senegal Frangı'dır.

Dakar Büyük Cami

Senegal'in bağımsızlığını kazandıktan sonra Fas ve Fransız mimarlara yaptırdığı, en büyük ibadethanelerden biridir. İslam enstitüsü ve kütüphanenin yer aldığı cami, önemli bir ibadet mekanıdır. Dakar halkının büyük bir çoğunluğu Müslümandır. Şehrin en büyük camisi unvanına sahiptir.

Köleler Evi

Gorra Adasında yer alan Köleler Evi, Senegal'in en çok konuşulan ve merak edilen tarihi yapılarından biridir. UNESCO Kültür Mirası Listesinde olan ve şimdi müze olarak kullanılan yapı, geçmişte Amerika'ya satılan kölelerin tutulduğu zinadandır. 2.60 genişlik ve 2.60 yükseklikteki odalara köleler atılır ve gemilerin gelmesini beklerlerdi. 15 kişilik odalarda, köleler, insani ihtiyaçlarını karşılamaları için sadece bir kez dışarıya çıkarılırdı. Aylarca bekleyen köleler, gemiye binmeden "Dönüşü Olmayan Kapıdan" çıkarak okyanus yolculuğuna çıkar ve satıldıkları ülkelere giderlerdi.

Retba Gölü

Şehrin en önemli turistik yerlerinden biridir. Dakar'a gelen turistlerin mutlaka görmesi gereken, göl tamamen pembedir. Golün dibinde yer alan pembe yosunlar suyu pembe bir görünüme kavuşturmuş. Bu doğa harikası yerde, restoranlar, konaklama için butik oteller yer alır.

Cathedrale Du Souvenir Africain De Dakar

Ülkenin ve şehrin en önemli katedrali olan ve bir hristiyan mezarlığı üstüne inşa edilmiş yapının taşları, Sudan'dan getirilmiştir. Aynı zamanda, mermerlerde Tunus'dan getirilerek, 1929 yılında inşaatın başlanmış ve 1936 yılında bitirilmiştir. Şehir merkezine çok yakın olan ziyarete açıktır.

Dakar’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Yassa Jen Yemeği
Yassa Jen Yemeği
Yassa Poulet
Yassa Jen Yemeği

Tavuk yemeği olan, kekik, soğan, sirke, sivri biber ve defne yaprağı ile yapılan baharatlı bir yemektir.

Maafe

En çok tüketilen yerli yemeklerden biri olan Maafe hafif ve doyurucu bir lezzet olarak karşımıza çıkar. Dakar uçak bileti ile seyahat eden kişilerin bu lezzetti tatmaları önerilir.

Yassa Poulet

Yassa Jen yemeğinin, pirinç pilavı ile servis edilmesi ile hazırlanır. Pirinç şehrin en önemli besin kaynağından biridir. Hemen hemen her yemek pirinç pilavı ile servis edilir.

 

Konaklama İçin Dakar Otel Seçenekleri

Dakar uçak bileti kullanan kişileri şehir içinde çok fazla konaklama ve otel seçeneği beklemektedir.

Pullman Dakar Terrance

4 yıldızlı olan otel manzarası ile misafirleri cezbzeder. Konumu ile şehir merkezine ve denize yakın olan Pullman Dakar Terrance, 230 klimalı odaya sahiptir. Odalarındaki yaşam alanları oldukça geniş ve lüks bir konfora sahiptir. Banyoları da bir o kadar geniş olan otelde; ücreti wi-fi ağı, otopark hizmeti, oda servisi ve havaalanı servisi bulunur. Yüzme havuzu, oyun parkı, restoran, güzellik salonu ve spor salonu bulunan otelin lounge barı 24 saat misafirlerine hizmet verir.

10 Rue Colbert,, Dakar 10200, Senegal
Yass Hotel Dakar Almadies

Yaas Hotel'in havaalanı ile mesafesi 10 dakikadır. Havaalanı servisi olan otelde; oda servisi, çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz park yeri ve wi fi ağı bulunur. 89 odası olan ve her odada klima, tv, banyo ve oturma grubu bulunur . Restoran, bar, güzellik salonu, fitness merkezi de otelin özellileri arasındadır.

Routes des Almadies, Dakar 16144, Senegal
Raddison Blu Hotel Dakar Sea Plaza

5 Yıldızlı plaj kenarında yer alan ve Dakar'ın en büyük otellerinden biri olan Raddison Blu Otel, lüks lobisi, restoran ve barları ile oldukça ünlüdür. Klimalı odaları, yüzme havuzu ve özel plajı ile yerli ve yabancı turistlere hizmet verir.

Boulevard Martin Luther King, Dakar, Senegal

Dakar Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dakar 2.196,36 TL 10 Saat 35 Dakika
Novakşot - Dakar 3.116,17 TL 20 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Dakar 4.027,52 TL 21 Saat 55 Dakika
Sao Paulo - Dakar 4.134,92 TL 15 Saat 30 Dakika
New York - Dakar 4.198,79 TL 12 Saat
İzmir - Dakar 4.349,38 TL 32 Saat 40 Dakika
Oran - Dakar 4.513,34 TL 5 Saat 50 Dakika
Casablanca - Dakar 5.337,03 TL 8 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dakar ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
05 Temmuz 2019
Kesinlikle gitmek istediğiniz yerleri listeleyin. Bazen her şey bir kağıt ve bir kalemi elinize almanızla başlar. Bir yere gitmeden önce şurayı da görmek istiyorum orayı da görmek istiyorum dersiniz
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
10 Kasım 2017
Yüzlerce yıllık geçmişi olan bir ülke, karşılaştığı en büyük krizle yüz yüze kaldığı sırada liderlik görevini üstlenmişti Atatürk. Öyle bir lider olmuştu ki Türk halkına, tüm dünyanın saygısını kazanm
Ramazan’da Sultan Ahmet Meydanı’nda İftar Keyfi
Ramazan’da Sultan Ahmet Meydanı’nda İftar Keyfi
30 Mayıs 2017
Maneviyat her şeydir. İçinde huzur barındırır. Kaybetme tehlikesi ile yüz yüze geldiğinizde maddi ve manevi tüm gücünüzü ortaya koyarsınız. Sultan Ahmet Meydanı o maneviyatı hissedeceğiniz, özellikle
Türkiye'de Gezilmesi Gereken 6 Müze
Türkiye'de Gezilmesi Gereken 6 Müze
04 Mayıs 2017
Kültürel somut ve somut olmayan mirasımızın ev sahipleri olan eşsiz müzeler ile dolu cennet ülkemizde mutlaka gezilmesi gereken 6 müzeyi sizler için derledik. Onca kıymetli müze arasından 6 tanesini s

Dakar Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Bir kerede olsa yurtdışına çıkın gidin ve burayı görün
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzeldi, teşekkür ederiz herşey için
Yani ne iyi ne kötü bilemiyorum, yine de gidilebilir gibi
Biz keyif aldık, sizde gelin bence.
İnsanları biraz değişik gibi ama yine de güzel insanlar
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dakar Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 03:49:10
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dakar, (Tümü)
DKRT
SN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948