1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Belfast Uçak Bileti

Belfast Para Birimi
Sterlin (GBP)
Belfast Zaman Dilimi
GMT +1
Belfast Şehri En İyileri
Alışveriş Caddeleri, Belfast Kalesi, Patates ve Lahana
Belfast Hava Durumu (27 Şubat) 6°C Bulutlu
Belfast Hava Durumu (28 Şubat) 8°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Belfast Varışlı Uçak Seferleri

Londra - Belfast
British Airways
07 Mar 2020
Amsterdam - Belfast
British Airways
12 Mar 2020
İstanbul - Belfast
British Airways
29 Şub 2020
27 Şub 2020
Atina - Belfast
British Airways
26 Mar 2020
Adana - Belfast
Pegasus
17 Mar 2020
01 Mar 2020
11 Mar 2020
Konya - Belfast
Pegasus
20 Mar 2020
06 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Belfast Kalkışlı Uçak Seferleri

29 Şub 2020
Belfast - İstanbul
British Airways
29 Şub 2020
Belfast - Adana
British Airways
12 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Belfast Uçuşu Olan Firmalar

Belfast Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Belfast Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Belfast Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,10 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 GBP

Belfast’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Belfast yılın hemen her ayında ziyaret edilebilen ve gezme imkanı hiç bitmeyen bir şehirdir. Belfast İstanbul uçak bileti fiyatları ise uygun olan dönemlerde artabilir kış aylarında ise daha ekonomiktir. Ancak bölge kış aylarında yağış almaktadır. İklim genellikle ılıman koşullarda seyretmektedir. Buraya gelmeden hava koşulların kontrol ederek giyecek almak faydalı olacaktır.

Yaz mevsiminde hava sıcaklığı ortalama olarak 24 derecede seyretmektedir. Belfast İstanbul uçak seferleri de yine yaz aylarında yoğunlaşmakta kış aylarında ise daha seyrek görülmektedir. Kişi tamamen kendi zevkleri doğrultusunda bölgeyi ziyaret edeceği mevsimi seçebilir.

Belfast Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Belfast uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, havalimanından şehir merkezine gitmek için sunulan farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,10 GBP

Belfast şehir içi ulaşım konusunda oldukça gelişmiştir. Belfast İstanbul uçak bileti alarak şehre geldikten sonra Translink adındaki otobüsler kullanılabilir. Bu otobüsler çok sık aralıklar ile gelmektedir. Otobüs yolculuğu yapabilmek için günlük kart alınması gerekir. Kartlar gün boyunca kullanılabilir olacaktır. Uzun kalacak olan kişiler 5 günlük veya 10 günlük ulaşım kartlarını da kullanabilir. Bölgeye en sık uçuş gerçekleştiren firmalar British Airways ve Airfrance havayollarıdır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 7,50 GBP

Airport Express otobüsü bizim ülkemizde kullanılan Havaş servisleri gibi hizmet vermektedir. Oldukça rahat bir ulaşım sunmaktadır. Belfast İstanbul uçak bileti satın alındığında, şehre gelerek ekonomik ücretler karşılığında bu ulaşım araçları kulanabilirsiniz.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 GBP

Belfast şehri içerisinde kullanılan taksiler 2 çeşittir. Bunlardan birincisi Londra stili siyah taksilerdir. İkincisi ise normal, standart taksilerdir. Belfast İstanbul arası uçakla kaç saat sürer diye merak edenler için ise, uçuşlar genellikle aktarmalı gerçekleşmektedir. Toplam uçuş süresi ise 6 saat kadardır.
Araç Kiralama
Belfast Havalimanı şehir merkezinden ortalama bir uzaklığa sahiptir. Dolayısıyla çevreyi daha hızlı keşfetmek isteyenler ve bunu yaparken toplu taşıma ile zaman kaybetmek istemeyen kişiler araç kiralayabilir. Kiralık araç kullanımı bu bölgede tercih edil

Belfast Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Belfast Havalimanı şehir merkezinden ortalama olarak 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir ulaşım için oldukça gelişmiştir. En ucuz Belfast uçak bileti alınarak ekonomik seçenekler ile şehirde tatil yapabilmek mümkündür. Belfast içerisinde genellikle yaya olarak, yürüyerek keşfe çıkılabilir. Şehrin merkezinde görülmeye değer birçok alan vardır. En ucuz Belfast uçak bileti satın alınarak havalimanına ulaşım sağlanabilir. Havalimanı içerisinde yolcuların dinlemesine imkan veren sessiz salonlar bulunmaktadır.

Uçuş süresi çok uzun olmadığından, ülkemizden seyahat eden kişiler için sorun teşkil etmemektedir. Ancak sorun yaşamamak adına önceden Belfast uçak bileti rezervasyon yaptırmakta fayda vardır. Böylece bilet bulamama gibi problemlerle karşılaşma riski azaltılabilir. Aynı zamanda havalimanı içerisinde ufak tefek ihtiyaçları karşılayabilecek, zaman doldurulabilecek alışveriş alanları da bulunmaktadır. Gelen kişiler bu bölgelerden alışveriş yapabilir. Belfast en ucuz uçak bileti diğer turistlerin çok tercih etmediği dönemlerde bulunmaktadır.

Belfast’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Belfast için sürprizlerle dolu bir kent demek yanlış olmaz. Çoğunlukla yürünerek keşfedilen bu şehirde her sokak başında muhteşem bir sokak sanatçısı ile karşılaşmak mümkündür. Belfast uçak bileti THY firmasından alınabilir. Başka alternatifler de mevcuttur. Şehir sanat ve kültür bakımından oldukça zengindir.
  2. Belfast şehri kültürel gezi için çok uygundur. Belfast uçak bileti fiyatları da bölgenin turistlere en uygun olduğu zamanlarda biraz artış gösterebilmektedir. Şehirde bolca tarihi yapı ve müze bulunmaktadır. Gelen kişiler mutlaka bu görkemli yapıları ziyaret etmelidir. Belfast uçak bileti fiyatları ise değişkenlik gösterdiğinden sürekli takip edilerek ekonomik seçeneklere ulaşılabilir.
  3. İrlanda mutfağı genel olarak etler üzerine kuruludur. Bu anlamda Türk mutfağı ile benzer olduğu yönler bulunmaktadır. Belfast uçak bileti British Airways şirketi tarafından da satılmaktadır. Ekonomik seçenekler için göz atılabilir. Bölgede değişik tatlara rastlamak ve enfes yemekler yemek oldukça sık rastlanır, normal bir durumdur.
  4. Belfast gece hayatı yönünden de oldukça zengin bir kenttir. Böyle bir tatil isteyen kişiler Belfast şehrini ziyaret edebilir.
  5. Belfast şehrinde enfes bir şehir manzarası vardır. Bu hemen her binadan görülebilmektedir.

Belfast Hakkında

Belfast kelimesi İrlanda yerel dilindeki ağız anlamına gelen “ beal “ kelimesi ile kumsal anlamındaki “ feirste “ kelimelerin birleşmesinden meydana gelmiştir. Şehir İrlanda’nın kuzeyinde yer almaktadır. Etrafı alçak tepeler ile çevrilidir. Belfast uçak bileti oldukça uygun fiyatlara bulunabilir. Bu kent 115 kilometrekare alana yayılmıştır. Kuzey İrlanda’nın başkentidir. Belfast uçak bileti seçenekleri dönemsel olarak artıp azalabilir. Gelecek kişilerin mevsimlere dikkat etmesi tavsiye edilir.

 Belfast, gezmek ve keşfe çıkmak için oldukça uygun şehirlerden biridir. Bunun sebebi ise Dublin gibi kentler ile kıyaslandığında halen keşfedilmemiş ve bakir olmasından kaynaklanmaktadır. Şehrin tarihi Bronz Çağa kadar uzanmaktadır. Belfast uçak bileti alarak oldukça kültürel bir gezi planı yapabilmek mümkündür. Şehir gemi yapımı ve ticaret konularında ünlenmiştir. 1912 yılında İrlanda Bağımsızlık Savaşı sonrasında başkent ilan edilmiştir.

 Tüm Belfast kenti yürüyerek gezilebilir. Bunun için oldukça uygun bir kenttir. Belfast ucuz uçak bileti alıp buraya gelerek ekonomik bir tatil geçirmek için yürümek önemli bir konusudur. Şehrin merkez bölgesinde Donegall Meydanı ve City Hall bulunmaktadır.

Belfast Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,10 GBP
Taksi
1,15 GBP/Km
Tramvay
2 GBP
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en sık kullanılan ulaşım aracı otobüslerdir. Sonrasında ise trenler bu ulaşım araçlarını takip etmektedir. Genellikle şehri ziyaret eden kişiler şehir içi ulaşım konusunda problem yaşamazlar. Sorunsuz bir şekilde, beklemeden ve ekonomik bir biçimde ulaşım sorununu halletmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde kullanılan bri diğer ulaşım aracı ise araç kiralamaktır. Burada araç kiralayan kişilere rastlamak mümkündür. Ancak çok ihtiyaç unsuru değil de, rahat bir ulaşım için tercih edilmektedir. Belfast içerisinde pazar günleri otoparklar ücretsizdir. Genellikle şehirde otopark problemi ile karşı karşıya kalınmamaktadır.

Belfast Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Süresi
180 Gün
İngiltere Vize Ücreti
113 USD
İngiltere Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Belfast’da Gezilecek Yerler

Ulster Müzesi
Belfast Kalesi
Titanic Bot Turu
Belediye Binası
Saint Anne Katedrali
Tarihe Tanıklık Eden Eserler : Ulster Müzesi

Kuzey İrlanda’nın sanat galerisi ve ulusal müzesidir. İrlanda’da yaşanmış olan çatışma dönemi ve ülkedeki deniz yaşamına ilişkin seçkileri içerisinde barındırmaktadır. Bölgenin halkına özgü İrlanda, İngiltere ve Avrupa odaklı yerel el işlemeleri örnekleri de sergilenmektedir. Müze pazartesi günleri kapalıdır. Bunun dışında her gün açıktır. Ancak saat 10 itibari ile açıldığını da belirtmek gerekir.

Şehrin Simgesi : Belfast Kalesi

Diğer ülkelerde bulunan geleneksel kalelerden çok farklı özelliklere sahiptir. Belfast İstanbul uçuş süresi ortalama olduğundan bölge Türkler tarafından sık ziyaret edilmektedir. Mimarisi Viktoryen tarzda inşa edilmiştir. Aynı zamanda barok özellikler taşımaktadır. Şehrin panoramasının en iyi gözlemlenebileceği alanlardan bir tanesidir. Kale içerisinde bulunan restoranda da enfes manzarada çay içebilmek ve bir şeyler atıştırabilmek mümkündür.

Titanic Efsanesinin Yaşayan Hali : Titanic Bot Turu

Titanic Belfast şehrinde inşa edilmiştir. Bu sebeple geminin inşa edildiği alanda bot turları düzenlenmektedir. Bölgenin adı da zaten Titanic bölgesi olarak adlandırılmıştır. Turların fiyatı ise 10 pound civarında seyretmektedir. Gelen kişiler tercih ediyor ise bu turlara katılabilir. Belfast İstanbul uçak saatleri günün herhangi bir saatinde bulunabilir bu sebeple gezmeye çıkmadan bir süre dinlenilmesi tavsiye edilmektedir.

Mimaride Sanat Eseri Örneği : Belediye Binası

Dönem mimarisini yansıtan en önemli eserlerden biridir. 1906 yılında açılmıştır.

Büyüleyici Bir Atmosfer : Saint Anne Katedrali

Katedraller Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Oldukça büyüleyici bir yapıdır. Çevresinde çok sayıda kafe ve restoran bulunmaktadır.

Belfast’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fırınlanmış Patates
Balık Türlüsü
Bamya
Yahni

Belfast en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Belfast’a gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Enfes Bir Lezzet : Fırınlanmış Patates

Özellikle Katedral Meydanı içerisinde bulunan restoranlarda fırınlanmış patates enfes yapılmaktadır. Bölgedeki yemek yenen hemen her yerde porsiyonlar oldukça büyüktür.

Farklı Lezzetler Denemek İsteyenlere : Balık Türlüsü

 Değişik bir lezzettir. Bölgede sık tüketilmektedir. Çeşitli balıklar kullanılmaktadır.

Belfast'ta En Sık Tüketilen Lezzetlerden Biri : Bamya

Belfast şehrinde çok yetiştirilen bir bitkidir. Bu sebeple yerel halk tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Belfast içerisinde yemek yenecek hemen her alanda karşılaşmak mümkündür.

Tanıdık Ama Aynı Zamanda Farklı Bir Tat : Yahni

Etli bir yemek olan yahni bizim kültürümüze de yakın bir tattır. Bu sebeple ülkemizden şehri ziyaret eden kişiler genellikle yahni yemeğini sever.

İçeçecek Seçkisi : Kokteyller

Belfast, alkolsüz kokteyller konusunda da uzmanlaşmış bir bölgedir. Tatmak isteyen kişiler City Hall'da bulunan restoranlara göz atabilir.

Konaklama İçin Belfast Otel Seçenekleri

Ucuz Belfast uçak bileti aldıktan sonra konaklama için de farklı otel seçeneklerini araştırabilirsiniz. Belfast’ta her bütçeye hitap eden otel seçenekleri bulunmaktadır.

Europa Hotel Belfast
4 yıldızlı bir oteldir. Otelde 24 saat oda servisi hizmeti verilmektedir. Ödüllü otellerden bir tanesidir. Otel şehir merkezi içerisinde yer almaktadır. Konuklarına kaldıkları süre boyunca ücretsiz wifi hizmeti vermektedir. Belfast İstanbul saat farkı çok olmadığından internetten faydalanarak konukların yakınları ile iletişim kurmaları oldukça kolaylaşmaktadır. Odalar içerisinde ücretsiz kahve ve çaylar bulunmaktadır. Konuklar kendilerine buradan taze çay kahve hazırlayabilirler. Otel içerisinde açık büfe ve İrlanda kahvaltısı hizmeti de verilmektedir.
Great Victoria Street, Belfast City Centre, Belfast, Birleşik Krallık
Jurys Inn Belfast
Şehir merkezinde bulunmaktadır. Belfast içerisinde bulunan en iyi eğlence ve gezi alternatiflerine erişim imkanı sunmaktadır. Tren istasyonuna yalnızca 10 dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Otel konuklarına hızlı giriş çıkış işlemleri, bagaj muhafazası ve bilet servisi gibi oldukça detaylı seçenekler sunmaktadır. Otelde kalınan süre boyunca misafirler ücretsiz wifi hizmetinden de yararlanabilmektedir. Tesis içerisinde geniş bir yeme içme servisi de verilmektedir.
Fisherwick Place, Great Victoria Street, Belfast City Centre, Belfast, Birleşik Krallık
ETAP Hotel Belfast
Otel şehir merkezi içerisindedir. Konuklarına günün her saatinde yani 24 saat resepsiyon hizmeti vermeye devam etmektedir. Tur danışma ve kasa kiralama gibi hizmetlerden de yararlanmak mümkündür. Odalar içerisinde düz ekran tv, duş ve ısıtma bulunmaktadır. Otellerin içerisi oldukça şık bir şekilde döşenmiştir. Gece hayatına oldukça yakındır, aynı zamanda otel çevresinde kafe alternatifleri de oldukça fazladır.
35-39 Dublin Road, Belfast City Centre, Belfast, Birleşik Krallık

Belfast Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Belfast 790,81 TL 7 Saat 20 Dakika
Gaziantep - Belfast 1.556,42 TL 35 Saat 50 Dakika
Adana - Belfast 1.556,42 TL 27 Saat 30 Dakika
Kayseri - Belfast 1.556,42 TL 33 Saat 35 Dakika
Ankara - Belfast 1.842,40 TL 27 Saat
İzmir - Belfast 1.896,78 TL 28 Saat
Konya - Belfast 2.635,82 TL 9 Saat 35 Dakika
Antalya - Belfast 4.137,18 TL 10 Saat 25 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Belfast ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
25 Ekim 2019
Aydın planı yapıyorsanız çok şanslısınız çünkü bu şehir görülecek tarihi ve doğa güzellikleri açısından çok şanslı! Aydın’da gezilecek yer çok! Aydın’da gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
04 Nisan 2019
İlkbaharın gelmesiyle birlikte dünyayı renklendiren tek şey yeni açan çiçekler olmadı. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikler de gezegenimizi renklendirmeye
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl

Belfast Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (1)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
1 Değerlendirme
A*** K***
18 Ekim Cuma
fiyatları biraz bize göre pahalı
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Belfast Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.02.2020 02:43:14 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Belfast, (Tümü)
BFST
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415