1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Glasgow

Glasgow Uçak Bileti

Glasgow Para Birimi
Sterlin (GBP)
Glasgow Zaman Dilimi
GMT +1
Glasgow Şehri En İyileri
Yöresel Yemekler, Kelvingrove Art Gallery and Museum, Haggis
Glasgow Hava Durumu (25 Mayıs) 30°C Parçalı Bulutlu
Glasgow Hava Durumu (26 Mayıs) 27°C Gök Gürültülü Fırtına

Glasgow Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Glasgow Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Glasgow Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 GBP

Glasgow’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Glaskow uçak bileti avantajları sayesinde, indirimli seyahat ederek şehre gelecekler, gün ışığından en fazla faydalanılan Nisan ve Eylül ayları arasındaki zamanı tercih etmelidirler.

Glasgow Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Glaskow uçak bileti indirimleri ile çok uygun fiyatla uçuş yaparak hava limanına gelenler, oldukça alternatifli ulaşım araçlarını kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 7 GBP

Hava alanından şehir merkezine 20 dakika süren konforlu otobüslerle seyahat edilebiliyor.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 GBP

Hava limanından, şehir merkezine taksi ile de gidilebilir fakat ödenecek fiyat oldukça yüksek rakamlara ulaşıyor.
Raylı Araçlar
Hava limanından trenle şehir merkezine gitmek isteyenler, mutlaka trenlerin gittiği istasyonları öğrenmeleri ve doğru trenlere binmeleri gerekiyor.
Araç Kiralama
Hava alanından her türlü özel araç kiralama imkanı da mevcut.

Glasgow Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Glaskow uluslararası hava limanı şehre 15 km mesafede ve 20 dk sürüyor. Glaskow uçak bileti indirimleri ile hava limanına gelen ziyaretçiler, tam bir alışveriş merkezi ve modern bir tesisle karşılaşıyorlar.

Glasgow’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Glaskow uçak bileti ile alarak şehre gelenler, sadece müzeleri gezerek bile tüm istediklerini görebiliyorlar.
  2. Değişik ve ilginç İskoçya yemeklerini tatmak için, şehre gelmek yeterli oluyor, çünkü tüm yöresel yemekler burada bulunuyor.
  3. Geleneksel olan ve günümüze kadar özelliğini koruyarak gelen eski İskoçya eşyaları alışverişlerin büyük birçoğunu oluşturuyor.
  4. Dinlenme ve huzur bulmak için şehrin parklarını gezmek, istenileni elde etmek için en uygun mekanlar oluyor.
  5. Özellikle doğa yürüyüşleri için mutlaka gidilmesi gerekli olan şehrin, bu maksatla gelenlere sağladığı bir çok değişik imkan bulunuyor.

Glasgow Hakkında

İskoçya’nın en büyük şehri olan Glasgow, aynı zamanda İngiltere’nin de en büyük limanına sahiptir.

Şehir, kimyasal, tekstil ve mühendislik alanında oldukça gelişmiş ve bundan dolayı, gemi inşası ve onarımı ile oldukça büyük ünü vardır.

Tarihi birçok özgürlük savaşlarına sahne olan şehirde halen bu izler görülebiliyor.

Glasgow Nerede?

Glasgow Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,20 GBP
Taksi
2 GBP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Glasgow şehir halkı, uygun fiyatı ve her yere hızlı ve kolay ulaşımı sağlamasından dolayı, şehir içi ulaşımda sıklıkla metroyu kullanıyorlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs ve trenler de şehir içi ulaşımda kullanılsa da, halk genellikle şehir dışındaki yerlere seyahat maksadı ile bu ulaşım vasıtalarını kullanıyor. Taksiler ise çok fazla fiyat istendiğinden dolayı pek tercih edilmiyor.

Glasgow Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Süresi
180 Gün
İngiltere Vize Ücreti
113 USD
İngiltere Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Glasgow’da Gezilecek Yerler

Kelvingrove Art Gallery and Museum
Linn Park
People's Palace and Winter Gardens
Hunterian Art Gallery
The Tenement House

Glasgow uçak bileti indirimleri ile şehre gelen ziyaretçiler, dinlenecek ve gezecek bir çok yer ve mekan bulabiliyor.

Her Şeyin Olduğu Bir Müze, Kelvingrove Art Gallery And Museum

Kelvingrove sanat galerisi ve müzesi, İskoçya'nın en popüler ücretsiz turistik mekanlarından biridir. 1901'de açıldığından beri Glasgow’luların ve ziyaretçilerin gözdesi oldu. Müzede, Glasgow müzelerinin tanınmış ulusal öneme sahip koleksiyonu olan zengin ve çeşitli koleksiyonlarından bir araya getirilmiş şaşırtıcı 8000 nesne sergileyen 22 temalı galeri bulunmaktadır. Müzede sergilenenlerin bazıları; dinozorlar ve diğer prehistorik memelileri içeren doğal tarih, silah ve zırh örnekleri ve Amerika, Afrika, Güney Asya ve Okyanusya'dan ulusal ve uluslararası düzeyde önemli objeler olarak sıralanabilir.

Herkesin Zevkine Uygun Bir Yer, Linn Park

Kentin en büyük ikinci parkı olan Linn Park, geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiği çeşitli aktiviteleriyle yılın hangi döneminde olursa olsun keyifli bir ziyaret imkanı sunuyor. Park, olağanüstü bir yaban hayatı, yaşam alanı ve bitki yaşamı çeşitliliğine sahiptir. Açık otlak, çalılık arazi, yaprak döken ve iğne yapraklı ormanlık alanlardan nehir kıyısına kadar çeşitlilik gösterir. Park, yerleşik veya mevsimsel ziyaretçilerden oluşan altmış kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Parkta ayrıca; ormanlık alan ve nehir yürüyüş imkanı, 18 delikli golf sahası, Oryantiring kursu ve iki çocuk oyun alanı bulunuyor.

Dünyadaki Tek Halk Sarayı, People's Palace and Winter Gardens

Glasgow'daki en eski kamusal alan olan Glasgow Green'de yer alan Halk Sarayı, Glasgow'un gelişmesine ve 1700'lerden 20. yüzyılın sonlarına kadar insanlarının hikayesini anlatıyor. Tütün lordlarından sendikalara kadar her şeyi kapsayan bu büyük şehrin, tarihini ortaya koyan nesneler, imgeler ve kişisel hikayeler bulunuyor. Sarayda, sabit sergilerin yanı sıra müze, aile dostu atölyeler ve kendi kendine giden yollar da dahil olmak üzere özel etkinlikler düzenleniyor ve yorulanlar için, Victoria bahçelerinin zarif bir kış bahçesi olan Winter Gardens’ın tropikal bitkileri arasında dinlenilebiliyor.

Üniversite içinde Müze, Hunterian Art Gallery

Glasgow Üniversitesi'ndeki Hunterian müzesi ve sanat galerisi ilk olarak 1807'de kapılarını açtı. Sadece İskoçya'nın ilk halk müzesi değil, aynı zamanda Britanya'da bir resim galerisi ile de ilk oldu. Kurucusu Dr William Hunter, doğum uzmanı ve öğretmendi ve onun geniş ve çeşitli özel koleksiyonu bugün müzenin köşe taşını oluşturuyor.

Glasgow’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Haggis
Clootie Dumpling
Kedgeree
Cranachan
Adına Şiir Yazılan Lezzet, Haggis

Glasgow uçak bileti ile en uygun fiyata şehre gelenlerin ilk tercihi Haggis yemek oluyor. Ünlü şair Robert Burns, bu yemek için kısa da olsa bir şiir yazmış. Yemek; baharatlar, tuz, yulaf ezmesi ve soğanla doldurulmuş koyunların karaciğer, akciğer ve kalbi, koyunun mide iç zarına doldurularak pişiriliyor ve şalgam veya patates ile ikram ediliyor. İçindekiler kulağa pek hoş gelmese de çıtır olana kadar pişirilen yemeğin tadı, kolay kolay unutulamayacak lezzette.

Piştikçe Şekli Değişen Bir Lezzet, Clootie Dumpling

Tadı muhteşem olan ve piştikçe değişik şekle giren bu lezzet, un, ekmek kırıntıları, kurutulmuş meyveler, şeker ve baharat, sütle birleştirilerek malzeme birbirine bağlanır. Daha sonra su kaynayan bir tencerede, bir bezin içinde kaynatılır ve ateşin önünde veya bir fırının içinde kurutulur.

Güne Başlamak İçin Seçilen Yemek, Kedgeree

Güne başlamak için yenmesi gereken en ideal yemeklerin başında, Kedgeree geliyor. Bu özel yemeğin tarihi uzun ve ilginç. Bu yemeğin Hindistan'daki İngiliz sömürgelerinden gelmiş olduğu kabul ediliyor. Yemek üzerinde sömürgeciler biraz değişiklik yapmış olsa da esas olarak, çoğunlukla dana balığı, yumurta, maydanoz, krema, köri pirinci ve sultanas olmak üzere pullu balıklardan oluşmaktadır. Bu lezzetli yemek sabah kahvaltısında sıklıkla yendiği gibi, akşam yemeklerinde de ikram edilebiliyor.

Özel Misafirlere Özel Olarak Hazırlanan Tatlı, Cranachan

Geleneksel bir tatlı olan Cranachan, çoğunlukla yaz ve hasat zamanı boyunca servis edilir. Özel günlerde ve özel misafirler için hazırlanan tatlı, krema, bal ve kızarmış yulaf ezmesinin çırpılması ve ahududu katılması ile yapılıyor. İçeriğine rağmen hafif bir tatlı olan bu lezzet, büyük restoran ve pastanelerde ikram ediliyor.

Yumurtayı Bir De Böyle Deneyin, Kızarmış Yumurta

Ülkemizdeki gibi sarısı bozulmadan yağda pişirilip, jambon, salam ve fasulye ile birlikte servis edilen bu yemek, şehrin gelenekseli haline gelmiş ve neredeyse her menüde bulunuyor.

Konaklama İçin Glasgow Otel Seçenekleri

Ucuz Glasgow uçak bileti avantajları ile bilet alıp şehre gelen misafirler konaklama konusunda sorun yaşamıyorlar ve tüm ihtiyaçlarına uygun otel bulabiliyorlar.

Grand Central Hotel
Glasgow Merkez İstasyonu’nda yer alan ödüllü Grand Central hotel, Glasgow’un alışveriş bölgesinde yer alan simgeleşmiş bir 4 yıldızlı oteldir. Restoran, şampanya barı, ücretsiz Wi-Fi ve 500 kişi kapasiteli 21 toplantı salonuna sahiptir. Tarihi binanın tarihi 1883 yılına kadar uzanmaktadır. Otel, büyük merdivenler ve kubbeli tavanı ve mermer zemini ile muhteşem şampanya merkezi barı gibi orijinal özelliklere sahiptir. Princes meydanı, Argyll Arcade ve St. Enoch merkezi 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Glasgow Uluslararası Havaalanı 11,3 km uzaklıktadır. Otel, Glasgow uçak bileti ile şehre gelenlerin konaklama konusundaki tercihlerinin başında yer alıyor.
99 Gordon St, G1 3SF
Radisson Blu Hotel
5 yıldıza sahip modern otel, Glasgow Merkez İstasyonu'nun karşısındadır ve ödüllü bir mimariye sahiptir. Çarpıcı bir atriyum, boydan boya pencereli odalar ve yakındaki bir havuza ve spor salonuna ücretsiz erişim sunmaktadır. Collage restoran ta İngiliz mutfağından lezzetlerin tadına bakabilir, bir dizi özel imzanın tadını çıkarabilirsiniz. Yemekler taze malzemeler kullanılarak üretilmektedir ve çeşitli içecekler de mevcuttur. Günlük Lobby Bar'da hafif yemekler, kahveler ve atıştırmalıklar bulunuyor.
301 Argyle St, G2 8DL
Hilton Glasgow
İş bölgesinin kalbinde yer alan 5 yıldızlı otel, yöneticiler ve diğer ziyaretçiler için konforlu bir konaklama sağlayan yerlerin başında geliyor. İskoçya konferans ve sergi merkezi ile The SSE Hydro müzik arenasına sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otelin tüm odaları olağan üstü şehir manzarasına sahiptir. 15 metrelik kapalı yüzme havuzu, sauna, jakuzi ve tam donanımlı spor salonu ile SPA merkezinde üç tedavi odası, bir kuaför ve tırnak butiği bulunuyor.
1 William St, G3 8HT

Glasgow Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Glasgow şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Glasgow ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
30 Mart 2020
Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçele
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 17 Eylül Ekspresi Nedir? 17 Eylül Ekspresi, İzmir Basmane ve Balıkesir Bandırma arasında günlük
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
Türkiye'de Kış Aylarında Gezilecek Yerler
27 Ocak 2020
2020'nin kış ayları için, uygun zaman aralıklarını birleştirerek mutlaka ziyaret etmeniz gereken cennet rotaları sizler için derledik! Bu yazı ile birlikte kış aylarında gezebileceğiniz tüm yerleri ke
19 Mayıs Bandırma Vapuru’nun Tarihimizdeki Yolculuğu
19 Mayıs Bandırma Vapuru’nun Tarihimizdeki Yolculuğu
19 Mayıs 2018
Her yıl 19 Mayıs geldiğinde anmadan geçemediğimiz Bandırma Vapuru, tarihimizde önemli bir yere sahip. Mustafa Kemal Atatürk’e yıllar sonra doğum günü sorulduğunda, “Samsun’a ayak bastığım gün” dediği

Glasgow Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
81 Değerlendirme
A*** M***
16 Ekim Salı
Yemekleri pek güzel değildi, pekte yiyemedik ama çok güzel bir tatildi
N*** D***
17 Eylül Pazartesi
Herşey güzeldi, ne kadar kötü deseler de gidilip görülecek yerler
T*** K***
14 Eylül Cuma
İnsanları çok farklı, yemekleri çok farklı kültürleri çok farklı, herşey keyifliydi.
S*** B***
9 Ağustos Perşembe
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
Ş*** D***
26 Ekim Cuma
Doğası ve insanları çok farklı gidin ve görün kesinlikle
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Glasgow Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:29:22 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678