1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Billund Uçak Bileti

Billund Para Birimi
Danimarka Kronu (DKK)
Billund Zaman Dilimi
GMT +2
Billund Şehri En İyileri
Gece Hayatı, Givskud Hayvanat Bahçesi, Koldt Bord
Billund Hava Durumu (6 Haziran) 13°C Bulutlu
Billund Hava Durumu (7 Haziran) 15°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Billund Varışlı Uçak Seferleri

Dusseldorf - Billund
Sas Scandinavian Airlines
10 Haz 2020
Antalya - Billund
Sun Express
10 Haz 2020
Varşova - Billund
Air France
29 Haz 2020
Barselona - Billund
Air France
25 Haz 2020
Samsun - Billund
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
04 Tem 2020
Alanya - Billund
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Ankara - Billund
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Konya - Billund
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Adana - Billund
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Kayseri - Billund
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Sivas - Billund
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Billund Kalkışlı Uçak Seferleri

Billund - Dusseldorf
Sas Scandinavian Airlines
13 Haz 2020
Billund - Barselona
Lot Polish Airlines
12 Haz 2020
Billund - Antalya
Sun Express
10 Haz 2020
Billund - İstanbul
Lot Polish Airlines
25 Haz 2020
Billund - Ankara
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Billund - İzmir
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Billund - Alanya
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Billund - Samsun
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Billund - Gaziantep
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Billund - Kayseri
Türk Hava Yolları
02 Tem 2020
Billund - Sivas
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Billund - Adana
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Billund Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Billund Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Billund Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
DK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Danca
Toplu Taşıma Fiyatı
5 DKK
Yemek Fiyatı
50 DDK
Alkolsüz İçecek Fiyatı
16 DKK

Billund’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Billund uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlamayı planlayan kişilerin planlarını mevsim şartlarına göre düzenleme yapmaları daha keyifli bir tatil geçirmeleri açısından iyi bir ön hazırlık olacaktır. Bu konuda bilgiler yukarıda verilmiştir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise şehrin biraz soğuk olmasıdır. Bu durum göz önüne alınırsa yaz mevsimlerinin tercih edilmesi rahat bir tatil sunacaktır.

Billund Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Billund uçak bileti alarak hava alanına gelip şehre ulaşabilmek için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birisi ise hava alanına indikten sonra hava alanı yer hizmetlerinin size sunmuş olduğu otobüsler ile ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 70 DKK

Bu araçlar sizi kısa zamanda ve oldukça konforlu bir rahatlık ile şehre gidebilmeniz için yardımcı olmaktadır. Araçlar şehir içinde bir noktaya sizi bırakmakta ve bu sayede istediğiniz yere gidebilirsiniz. Araç hizmeti fiyatı ise taksiden ucuz şehir içi otobüsünden biraz daha fazla olmaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 DKK

Eyaletin kişilere sunmuş olduğu hizmetlerin içerisinde ise bizim ülkemizde bulunan şekilde toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Bu ise oldukça ucuz bir fiyata bu hizmeti vermektedir. Hava alanından şehir merkezine ulaşım için hem hesaplı hem de güvenilir olmasından dolayı bu araçlar çok fazla tercih edilmektedir. Kişi sayısının fazlalığının olması ve gidilecek noktalara göre birçok sefer bulunmaktadır. Ancak bu otobüslerin çoğunluğu tren garı ile hava alanı arasında gidip gelmektedir. Tren garında bu kadar sefer düzenlenme nedeni ise bölgenin en büyük hava alanı pozisyonunda olup diğer şehirlerin yolcularının da Billund'a gelmesinden dolayıdır. Şehir merkezine ulaşım sağlamak için 912x ve 913X numaralı araçları tercih etmeniz gerekmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 DKK

Kişilerin bir başka ulaşım seçeneği ise taksidir. Kişilere hizmet verebilmek adına birçok taksi seçeneği bulunmaktadır. Bu konuda kişilerin şoföre verecekleri adrese kadar ulaşabilme imkanı bulunmaktadır.
Araç Kiralama
Kişilere sunulan bir başka hizmet ise araç kiralama hizmetidir. Buradaki araçların fiyatı ise ülkenin ekonomisine ve sizin tercih edeceğiniz araç özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bir başka etken ise sizin ne kadar bir zaman ile kiralama tale

Billund Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Billund uçak hizmetlerinde faydalanıp hava alanına iniş yaptıktan sonra merak edilen bir başka konu ise şehir merkezine ulaşımın nasıl yapılacağıdır. Bu konuda ise kişiler hava alanının konumundan dolayı çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Şehre ulaşım için herhangi bir araca gerek bile duymadan yürüyerek tam 15-20 dakika içerisinde merkeze ulaşım imkanınız bulunmaktadır.

Hava alanı Danimarka'nın ikinci büyük hava alanı olması sebebi ile diğer şehirlerin yolcuları tarafından da çok fazla tercih sebebi ve uğrak yeri olmaktadır. Hava alanı içerisinde kişilerin o andaki küçük ihtiyaçlarına cevap verecek birçok olanak bulunmaktadır. Bunların başında ise kafe ve restoranlar gelmektedir. Kişiler uçaktan inince bir şeyler atıştırma gereksinimi duymaktadır. Olası ve beklenmedik sağlık problemlerine anında müdahale edebilmek için de bir sağlık ekibi kişilerin isteklerine tahsis edilmiştir. Restoran ve kafelerde rahatlıkla her kesimden insanın atıştırabileceği yiyecekleri bulmak mümkündür.

Billund’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Billund uçak bileti alıp hemen acaba neyi ile ünlü nerelere gidilebilir ve nerede kalmak gerekir şeklinde birtakım araştırmalara girişmeniz muhtemeldir. Bu konudaki başlıkları yukarıda sıralanmış durumdadır. Billund'a bu sebepler için gelmeniz sizin iyi bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır. Billund'a gelmenizin en büyük nedenini legoland şehri oluşturmaktadır.
 2. Şehirde gece hayatı oldukça hareketli geçmektedir. Havanın kararması ile birbirine geçen müzik sesleri ve ışıklandırma sistemi sabahın ilk zamanlarına denk sürmektedir. Şehrin bu hayattan hoşlanan insanlara da hitap eden bir özelliği vardır.
 3. Şehrin içinde Danimarka'nın en büyük hayvanat bahçesinden birisi burada bulunmaktadır. Bu yerleri ziyaret ederek hayvanlar aleminin doğal yapısı hakkında bilgi alabilme imkanını bulabilirsiniz.
 4. Şehir bir yarımada üzerinde yer almaktadır. Manzara ve bunu doyumsamak için şehir bu ihtiyacınızı yeteri kadar karşılayabilme özelliğine bağlıdır. Bu açıdan dolayı kendini dinleyebileceğiniz ve denize bakarak zihninizi boşaltabilecek alanlar bulmakta sıkıntı yaşamayacaksınız.
 5. Şehrin en ünlü yiyeceklerinin birisi de kuşkusuz pizza seçeneğidir. İstediğiniz boyutta ve istediğiniz tat ve lezzetten birçok seçenek burada sizi beklemektedir.

Billund Hakkında

Danimarka'nın bir eyaleti olan Billund tarihi güzellikleri ve birçok farklı alternatif seçenekleri ile oldukça turist akınına uğramaktadır. Şehir Jullant şehrinin çok yakınında bulunmaktadır. Bu yüzden kişiler de Billund'a gelerek farklı şehirlerde de deneyimler yaşama lüksünü elde etmektedir. Bölgenin başkenti olan Vejde şehrine de oldukça yakın olmasından dolayı da siyasi açıdan önemli bir yer arz etmektedir.

Şehir oldukça sessiz sakin ve dingin bir atmosfere sahiptir. Bu yüzden kalabalıktan ve yoğunluktan kaçmak biraz kendini dinlemek isteyen kişiler için ilaç gibi gelmektedir. Yemyeşil ve temiz havası ve düzeni ile kişilerde bu huzur oluşturmaktadır. Bölgede yaşayan halk da turistlere yardım edebilmek için tüm sevecenliği ve yardımseverliği ile yaklaşmaktadır. Ancak tüm bu güzelliklerin yanında şehir biraz soğuk ve maddi açıdan dolgun olan bir pozisyondadır. Şehir biraz pahalıdır o yönden.

Mevsim koşulları genelde soğuk ve yağmurlu olarak seyretmektedir. Bu yüzden ne zaman yağmura yakalanacağınız belli olmadığı için yanınıza sürekli bir şemsiye taşıma gereksinimi duyabilirsiniz. Şehir küçük bir kasabayı andırmaktadır ancak Danimarka'nın en büyük ikinci hava limanı burada bulunmaktadır.

Burada çok fazla polisiye olaylar yaşanmamaktadır. Çünkü şehirde yaşayan 7,000 civarı insan vardır. Buna karşılık ambulans numarası bizim ülkemizde olduğu gibi 112, polis imdat numarası ise 114'dür. Türkiye saati ile Billund da saat farkı 1 saat gibi kısa bir zaman dilimidir. 17. yüzyılda keşfedilmiş eski tarihi olan bir ticaret merkezidir. önceki dönemlerde ilk adı Byllundt'dir. şehir 1880 yılında ilk yel değirmenine kavuşmuştur.

Billund Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 DKK
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde ne popüler olarak kullanılan araç belediye otobüsleridir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Yaygın olan araçların dışında en fazla tercih edilen bir başka ulaşım aracı bisikletler olmaktadır.

Billund Vize Şartları

Danimarka Vize İstiyor mu?
Evet
Danimarka Vize Ücreti
80 EUR
Danimarka Vize Detayları
Ülkeye girebilmek için vize talep eden Danimarka'ya seyahat planınız mevcutsa yaklaşık 330 TL karşılığında vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca vize başvurunuzun sonuçlanmasının 2 aya kadar sürebileceğini göz önünde bulundurup planlamalarınızı buna göre yapmanızda fayda vardır.

Billund’da Gezilecek Yerler

Legoland
Givskud hayvanat bahçesi
Jelling Krallar müzesi
Jelling kilisesi
Meşhur Lego Kenti: Legoland

Günümüzde her yaştan çocukların oynamış oldukları lego oyun araçlarının ana vatanı Danimarka'dır. Bu legolardan oluşmuş bir lego kentte Billund'da bulunmaktadır. Burada rengarenk ve legolardan bir oyun kenti kurulmuştur. Burada her yaştan insanın ilgisini uyandıran çeşit çeşit oyuncak bulunmaktadır.

Hayvanlar Aleminin İlginç Dünyası Givskud Hayvanat Bahçesi

Bu hayvanat bahçesi Danimarka ülkesinin en büyük hayvanat bahçesi pozisyonundadır. Burada birçok hayvan türünü görüp gözlemleme imkanı bulabilirsiniz. Goril, fil ve aslan gibi birçok vahşi hayvanda bulunmaktadır. Hayvanat bahçesine ulaşım olarak şehir içi araçları kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken konu ise pazartesi ve çarşamba günlerinde alanın kapalı olmasını plan notunuza düşebilirsiniz.

Jelling Krallar Müzesi

Bu müze Danimarka uluslararası müzeler organizasyonuna dahil olup Billund dışında yaklaşık yarım saatlik bir mesafede bulunmaktadır. Billund'a gelen kişilerin mutlaka görmesi gereken ve farklı görsellikleri deneyim sağlamasına yardımcı olan bir müzedir. Müzenin karşısında bulunan kasabada yaşan halkın kültürüne ve tarihine ait birçok bilgiyi bu müzede elde etme olanağı mümkündür. Büyüleyici bir yapısı olan bu müzeye ulaşım için şehir içi araçları kullanabilir veya kendi özel aracınız ile gelebilme imkanına sahipsiniz.

Dini İnanç Kültürü: Jelling Kilisesi

1100 yılında yapılmış olan bu küçük beyaz badanalı kilise 12.yüzyılda restore edilerek kişileri yeni yüzü ile karşılamaktadır. Kilisenin içerisinde bulunan ve geçmiş dönemdeki yazı olanakları ile yazılan runik yazılar oldukça dikkati çekmektedir. Bu yazılar günümüze kadar oldukça büyük bir özenle korunmuştur ki hala ilk günkü özelliğini ve yapısını bozmadan gelen kişilere ayrı bir görsellik katmaktadır. Bu kayalardan birisi dönemin kralı Gorm'un oğlu Haralt bluetooth tarafından yapıldığı söylenmektedir. Ayrıca bu kaya parçası İskandinav bulunan Hıristiyan inanışının sembol ve izlerini taşımaktadır. Geçmişe ait olarak yapılan çalışmalara hız kesmeden kilisenin etrafındaki kazılar ile devam edilmektedir.

Billund’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Koldt Bord
Kızarmış Somon
Frikaddeler
Ringa Balığı
İlginç Bir Lezzet Karması Koldt Bord

Billund uçak bileti ile seyahat etmiş kişilerin artık karnını doyurma vakti geldiğinde ilk araştırılan şey yemek kültürü olmaktadır. Bölgedeki yaşayan halkın en fazla tercih ettiği ve yurt dışı seyahatlerinizde sıkça rastlayabileceğiniz koldt bord farklı damak tadı arayan kişiler için değişik bir deneyimdir. Balık, peynir ve tatlı üçlüsünün karışımı ile elde edilen bu lezzeti tatma imkanınız varsa deneyim sağlayabilirsiniz.

Kızarmış Somon

Balık yemekten zevk alan kişilerin hoşuna gidebilecek bir lezzettir. Sunum sırasında sebzeler parça olarak değil de tüm olarak sunulması da farklı bir görsellik oluşturmaktadır.

Farklı bir köfte kültürü Frikaddeler

Farklı bir sos ile kişilere sunulan ve dana etinden yapılmış köfteler oldukça lezzetli. Köftelerin lezzetini etlerden çok üzerine yapılan özel sosu oluşturmaktadır.

Farklı Bir Somon Kültürü Ringa Balığı

Balık damağı gelişmiş kişiler tarafından oldukça sevilecek bir lezzettir. Salamur edilmiş somon balığı ile hazırlanmış olan bu lezzeti birkaç kere daha yemeyi isteyebileceğiniz bir lezzettedir.

Konaklama İçin Billund Otel Seçenekleri

Ucuz Billund uçak bileti ile Billund 'a her ne sebep ile olursa olsun seyahat etmiş kişilerin konaklaması için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını ise şu şekilde sıralamak mümkünd&uu

Zleep Hotel Billund
Otelde Restoran, Bar/Lounge, Klima, Kablo/Uydu TV, TV, Duş, En suite, Banyo, Özel Tuvalet, Coffee Shop/Kafeterya, Otomatik Satış Makineleri gibi birçok avantaj kişilere sunulmaktadır. Otel müşterilerini daha önceden haber vermeleri halinde alıp otele kadar getirmektedir.
Passager Terminalen 4, Billund, Danimarka
Hotel Legoland
Otel müşterilerine sauna ve yüzme havuzu sunmaktadır. Legoland çevresinde olmasından dolayı otel dizaynının içinde bu imgelere rastlamak oldukça mümkündür. Otelde Restoran, Bar/Lounge, Klima, Kablo/Uydu TV, TV, Duş gibi birçok imkan bulunmaktadır.
&Aastvej 10, Billund, Danimarka
Legoland Holiday Village
Hayvan dostu olan bu otel Billund şehrinin merkezinde bulunmaktadır.
Ellehammers Alle 2, Billund, Danimarka&

Billund Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Billund 721,14 TL 4 Saat 5 Dakika
Samsun - Billund 1.240,93 TL 10 Saat 10 Dakika
İzmir - Billund 1.639,28 TL 17 Saat 30 Dakika
Alanya - Billund 2.082,50 TL 21 Saat 55 Dakika
Ankara - Billund 2.255,57 TL 5 Saat 55 Dakika
Konya - Billund 2.290,21 TL 10 Saat 10 Dakika
Adana - Billund 2.293,13 TL 7 Saat 25 Dakika
Kayseri - Billund 2.348,71 TL 6 Saat 30 Dakika

Billund Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Billund uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Lot Polish Airlines, Pegasus, Sas Scandinavian Airlines, Sun Express, Türk Hava Yolları.
 • Billund yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Billund varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Dusseldorf - Billund olup, bilet fiyatı 695,50 TL'dir.
 • Billund şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Billund ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
Seyahatlerinizde Alabileceğiniz Hediye ve Hatıra Eşyaları Nelerdir?
15 Ocak 2020
Seyahat ederken hatıra eşyası toplamak hem gezerken hem de sonrası için çok eğlenceli bir etkinlik olabilir. Ücretsiz, ucuz ya da pahalı, seyahatlerinizde topladığınız tüm eşyalar gezinin üzerinden za
Bursa'da Gezilecek Yerler: Bursa'da Nereye Gidilir?
Bursa'da Gezilecek Yerler: Bursa'da Nereye Gidilir?
06 Ocak 2020
Türkiye’nin en kalabalık şehirlerindne olan Bursa, keyifli bir tatil demek. 2016’da dünya yaşanabilir şehirler sıralamasında dünyanın 28. Türkiye’nin 1. şehri olan Bursa’da gezilecek yer çok fazla! B
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
20li Yaşlarda Gezmeniz Gereken 10 Yurt Dışı Rotası
15 Kasım 2019
İleride dönüp baktığınızda 20li yaşlarınızın en güzel yaşlarınız olduğunu fark edeceksiniz, 20li yaşlarda geçirdiğiniz günlerin de en eğlenceli günler olduğunu. Sorumlu ve bilgili olacak kadar büyüdüğ
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz

Billund Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (54)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
83 Değerlendirme
A*** U***
19 Temmuz Perşembe
Herşey çok güzel gözüküyor internette ama bakalım gidince de öyle mi gerçekten
S*** A***
12 Haziran Salı
Arkadaşım ile birlikte bir haftalık tatil için kaçtık güzeldi uçak yolculuğu da keyifliydi
M*** Ö***
8 Ekim Pazartesi
Oraya gidin ve şehrin zirvesinden eşsiz manzarasını izleyin
K*** Y*** K***
19 Haziran Salı
Eğlencemizi sonuna kadar yaşadık, bu bize bir sene yeter
A*** C***
9 Kasım Cuma
Herşey çok güzeldi, teşekkürler, tur ile gitmiştik.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Billund Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 04:51:07 )

Antalya, (AYT)
AYT
TR
Billund, (BLL)
BLL
DK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699