1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Cagliari

Cagliari Uçak Bileti

Cagliari Para Birimi
Euro (EUR)
Cagliari Zaman Dilimi
GMT +2
Cagliari Şehri En İyileri
İtalya Mutfağı, Saint Remy Kalesi, Carpaccio
Cagliari Hava Durumu (6 Haziran) 27°C Rüzgarlı
Cagliari Hava Durumu (7 Haziran) 25°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Cagliari Varışlı Uçak Seferleri

Milano - Cagliari
Alitalia Linee Aeree Italiane
18 Haz 2020
Roma - Cagliari
Air Malta
30 Haz 2020
İstanbul - Cagliari
British Airways
30 Haz 2020
Ankara - Cagliari
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Kayseri - Cagliari
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Malatya - Cagliari
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Gaziantep - Cagliari
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Cagliari Kalkışlı Uçak Seferleri

Cagliari - Roma
Alitalia Linee Aeree Italiane
02 Tem 2020
Cagliari - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
14 Haz 2020
Cagliari - Bergamo
Alitalia Linee Aeree Italiane
07 Haz 2020
Cagliari - İstanbul
Alitalia Linee Aeree Italiane
16 Haz 2020
Cagliari - Kayseri
Alitalia Linee Aeree Italiane
19 Haz 2020
Cagliari - Ankara
Alitalia Linee Aeree Italiane
17 Haz 2020
Cagliari - Malatya
Alitalia Linee Aeree Italiane
19 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cagliari Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Cagliari Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Cagliari Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Cagliari Havaalanları
Ülke Kodu
IT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İtalyanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,20 EUR
Yemek Fiyatı
15 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,60 EUR

Cagliari’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Cagliari uçak bileti ile seyahat ederek gölgeye gelenler için Cagliari’ye uygun zaman da gitmek önemli hususlardan biridir. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bölgede özellikle yaz ayların sıcak ve nemli geçmektedir. Kış aylarında oldukça fazla yağış almaktadır. Kış aylarında gezi düzenlemek isteyen yolcuların yağış ve soğuğa hazır olmaları gerekmektedir. Mayıs ve Eylül ayları sıcaklıkların en yüksek olduğu dönemdir.

Paskalya dönemiyle birlikte şehir oldukça renkli bir görüntü oluşturmaktadır. Seyahat için ideal zaman dilimi bahar ve yaz aylarıdır. Cagliari’ye gitmek isteyenler için ideal dönemin bahar ve yaz ayları olduğunu belirtmeliyiz. Mayıs ve Eylül ayları arası en ideal dönemdir. Deniz sezonunun açıldığı, bitki örtüsünün yeşillendiği bu dönemde gelmek iyi bir motivasyon sağlamaktadır.

Cagliari Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Cagliari uçak bileti ile seyahat edenler için Elmas Havalimanı şehrin yaklaşık 7 km. dışında bulunmaktadır. Bu sebepten şehir merkezine ulaşım son derece kolaydır.

Elmas Havalimanından Cagliari şehir merkezine gitmek için farklı taşıma araçlarından yararlanılabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 EUR

Elmas Havalimanından taksiye binerek, şehir merkezine yaklaşık 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Taksi ile havalimanından şehir merkezine gitmenin maliyeti 15-20 Euro arasındadır. Gece tarifelerinde rakam biraz daha yüksektir.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Araç kiralayarak şehir merkezine ortalama 10-15 dakikaya ulaşabilirsiniz. Havalimanından SS131 yoluna bağlanarak şehir merkezine ulaşılmaktadır.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 1,30 EUR

Taksi ve araç kiralamanın dışında tren ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile tren istasyonu arasında 5 dakikalık yürüme mesafesi bulunmaktadır. Tren ile şehir merkezine yaklaşık 6 dakikada ulaşılmaktadır. Sefer saatleri 05:00-21:00 arasındadır. Tren biletleri istasyondaki makinelerden veya havalimanı geliş terminalinden 1.30 EURO karşılığında temin edilebilmektedir.

Cagliari Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Cagliari'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Elmas Havalimanı'dır. Cagliari uçak bileti avantajlarından yararlanarak uçak ile seyahat eden yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Ticari uçuşların yanı sıra askeri uçuşlara da ev sahipliği yapan Elmas Havalimanı 1937 yılında kurulmuştur. Üç katlı ve tek terminal binası ile yolcularına hizmet vermektedir. Elmas Havalimanından Londra, Amsterdam, Paris, Barselona ve Milan’ın yanı sıra pek çok uluslararası bölgeye uçuşlar gerçekleşmektedir. Yıllık yolcu istatistiği ortalama 3 milyon 900 bin kişidir.

Elmas Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 7 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı terminalinde yolcular için büfeler, kafeler, restoranlar, sağlık ünitesi ve araç kiralama ofisleri ile emanet eşya ofisleri bulunmaktadır.

Cagliari’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Cagliari uçak bileti ile seyahat ederek bölgede bulunan eşsiz Cagliari Arkeoloji Müzesini ziyaret edebilirsiniz.
 2. Orta çağdan kalma Cagliari’nin en eski yapılarından biri olan Saint Remy Kalesi ile şehrin manzarası görebilirsiniz.
 3. Akdeniz’de önemli bir liman olan Cagliari, mavi ve yeşilin beraber bulunduğu doğası mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
 4. Muhteşem Poetto Plajı’nda harika bir tatil geçirilebilirsiniz.
 5. Cagliari İtalyan mutfağının eşsiz lezzetine varacağınız merkezlerden biridir.

Cagliari Hakkında

Cagliari, İtalya’nın liman şehirlerinden biridir. Sardinya Özerk Bölgesi’nin başkenti olarak geçmektedir. Şehir Akdeniz’in tam ortasında Kartacalılar tarafından kurulmuştur. Romalılar tarafından M.Ö 238 yılında ele geçirilmiştir. 538 yılında Bizanslılar tarafından alınan şehir uzun yıllar boyunca Bizans hakimiyetinde kalmıştır.

Cagliari, İtalya da önemli bir liman şehri olarak ön plana çıkmaktadır. Şehirde tuz bataklıkları bulunmaktadır. Şehir limanında tuz, çinko ve kurşun gibi maddelerin ihracatı yapılmaktadır. Tarihsel geçmişi ile aynı zamanda turistik bir endüstri şehridir. Endüstri ve turizm faaliyetleri nedeniyle nüfus oranı yüksektir. Turizm ve ticaret sektörleri iş gücü faaliyetinin yoğun şekilde olmasını sağlamaktadır.

Cagliari, bölgenin sosyal, ekonomik, politik ve kültürel açıdan en önemli şehri konumundadır. Uluslara arası havalimanına sahip olan şehirde günde ortalama 110 uçuş gerçekleşmektedir. Turist yoğunluğu en fazla İtalya’dan olmaktadır.

Şehirde bulunan Cagliari Üniversitesi oldukça tarihi ve köklü bir geçmişe sahiptir. 1607 yılında kurula üniversite, yurt dışından çok sayıda öğrenciyi misafir etmektedir. 5. yüzyılda inşa edilen Roman Katolik Okulu ise bir diğer tarihi ve önemli eğitim kurumudur.

Şehir ekonomik verilere göre ülkenin en önemli 13. Ekonomisine sahiptir. Birçok önemli firma şehir piyasasında yer almaktadır. MediaWorld, IKEA, Carrefour, La Rinascente, Metro AG, Auchan ve Bata Shoes markaları en önemlileri olarak göze çarpmaktadır.

Cagliari şehri 19. yüzyıldan itibaren modern bir görünüme kavuşmaya başlamıştır. Eski ve tarihi mimarisinin yanı sıra hızlı bir gelişme gösteren modern yapısı ile de görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Şehir mimarisinde geleneksel motiflere yer verilmekte ve genellikle beyaz mermer kullanılmaktadır. Şehirde hangi renk yapıların kullanılması gerektiği belediye tarafından belirlenmektedir. Böylece şehrin mimari yapısının bozulmasının önüne geçilmektedir.

Şehir ayrıca ülkenin en yeşil olan bölgesidir. Denize kıyısı olması sebebiyle çok fazla sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Mavinin her tonunun bulunduğu ve en çok bilinen plajı Poetto’dur. Plajın uzunluğu yaklaşık olarak 8 kilometre civarındadır. Bir diğer önemli plajı ise Cala Fighera plajıdır. Cagliari şehri doğası ve temiz plajları ile güzel bir tatil fırsatı sunmaktadır.

Tarihi kökleri bulunan şehirde birçok kütüphane yer almaktadır. Şehir hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için kütüphane ve arşiv odalarında çok geniş kaynaklar bulunmaktadır. Cagliari, sanat, tarih ve doğa tutkunları için mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir.

Cagliari Nerede?

Cagliari Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,20 EUR
Taksi
1,10 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Otobüs şehir sakinleri ve turistlerin en çok tercih ettiği toplu taşıma araçlarının başında gelir. Cagliari’de otobüs, turistlerin en çok kullandığı toplu taşıma araçlarından birisidir. Toplu taşımanın tercih edildiği bir diğer vasıta ise trendir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Cagliari'de, kiralık araba şehir içi ulaşım seçeneklerinden bir tanesidir. Bunun yanında trafik sorununa yakalanmamak için bisiklet ile de istediğiniz yere ulaşmanız mümkündür Konforlu bir yolculuk sunan taksiler, sizleri en hızlı şeklide istediğiniz istikamete götürmektedir. Taksiyi tercih ettiğiniz takdirde 070 400101 ve 070 6655 numaralı hatlar aranmalıdır.

Cagliari Vize Şartları

İtalya Vize İstiyor mu?
Evet
İtalya Vize Ücreti
80 EUR
İtalya Vize Detayları
Eğer kısa süreli seyahat yapacaksanız İtalya Schengen Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Cagliari’de Gezilecek Yerler

Saint Remy Kalesi
Marina
Fil Kulesi
Duomo Katedrali
Poetto Plajı
Saint Remy Kalesi

Saint Remy Kalesi, şehrin en eski yapılarından biri olması ve mermer ağırlıklı malzemesi ile turistlerin dikkatini çekmektedir. Kale 19. Yüzyılda Castello’yu savunmak için yapılmıştır. Bu tarihi yapıda şehrin manzarası izlenebilmektedir. Kaleyi ziyaret etmek için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Kaleye akşam saatlerinde çıkarak güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Marina

Hem turistik hem de ticari amaçlı kullanılan Marina, oldukça önemli bir işleve sahiptir. Sahil boyunca yer alan yürüyüş yolları akşam saatlerinde oldukça kalabalık olmaktadır. Bisiklet sürmek için ideal bir yerdir. Marina ayrıca çevresinde bulunan restoran, kafe ve mağazaları ile gidebileceğiniz en iyi mekanlardan biridir.

Fil Kulesi

Orta çağ döneminden kalma Fil Kulesi şehrin en önemli tarihi eserlerin başında gelmektedir. Adını dışarıda bulunan fil heykelinden almaktadır. Geçmişte büyük savaşlara tanıklık etmiş bu kule, tarih meraklıları için ziyaret edilmesi gereken mekanların başında gelmektedir. 42 metre uzunluğundaki bu tarihi yapı yaz aylarında 10:00-19:00 saatleri kış aylarında ise 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.

Duomo Katedrali

12. yüzyılda romanesk bir tarzda inşa edilmiştir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan katedralin içerisinde Roma mezarları, kaplamaları ve figürleri bulunmaktadır. Katedrale giriş ücretsizdir. Bu Duamo Katedrali Cagliari’de mutlaka görülmesi gereken tarihi yapıların başında gelmektedir.

Poetto Plajı

Şehrin en ünlü plajı Poetto Plajı, yaklaşık olarak 8 kilometre uzunluğundadır. Denizi kumlu olan bu plajda, yamaç paraşütü ve rüzgar sörfü gibi faaliyetlerde yer almaktadır.

Plajın temiz ve girişin ücretsiz olması sebebiyle özellikle çocuklu ailelerin tercih edebileceği mekanlardan biridir. P hatlı otobüse binerek şehir merkezinden plaja ulaşılabilmektedir.

Cagliari Arkeoloji Müzesi

1800’lü yıllarda kurulmuş olan Cagliari Arkeoloji Müzesi, dönemin en eski ve tarihi eserlerinin sergilendiği çok özel bir müzedir. Müze toplamda dört bölümden oluşmaktadır. Sardinyalıların neolitik dönemdeki kullandıkları araç ve gereçler ile savaş aletleri sergilenmektedir. Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Müzeye Giriş: Yetişkinler İçin 9 Euro

Öğrenciler İçin 4.5 Euro

18 yaşından küçükler için ücretsiz

Cagliari’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Carpaccio
Tiramisu
Gelato
Carpaccio

Hardal, limon sosu ve yağ ile servis edilen ince dilimlenmiş sığır filetosu yemeğidir.

Tiramisu

Bölgenin en meşhur tatlısıdır.

Gelato

Tatlı ile arası olmayanlar için gelato iyi bir alternatiftir. Bölgenin en popüler dondurmasıdır.

Konaklama İçin Cagliari Otel Seçenekleri

İtalya'nın en popüler ve turistik şehirleri arasında yer alan Cagliari'de konaklamak için birçok seçenek mevcuttur. Bunlar arasında oteller, apartlar, daire ve pansiyonlar bulunmaktadır.

Brezza Marina Luxury Rooms
Poetto Plajı'na 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Arkeoloji Müzesi'ne 800 metrelik mesafededir. ve Cagliari Ulusal Arkeoloji Müzesi'ne 800 metre uzaklıkta yer alır. Bazı odaları deniz ve bahçe manzaralıdır. Tesiste ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır. Odalar klimalıdır.
Via Maddalena 9 /Cagliari İtalya 09127 – 700 M
Hotel Dedoni
Hotel Dedoni, şehrin merkezinde hizmet veren Hotel Dedoni, limana 500 metre ve plaja 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına uzaklığı yaklaşık olarak 8 kilometredir. Tesiste ücretsiz Wi Fi bulunmaktadır. Odalar klimalıdır. Her gün kahvaltı büfesi servis edilmektedir.
Via Cavour 69, 09124 /Cagliari İtalya 09127 4– 400 M
Hotel Sardegna
Eski kent merkezine 5 km, Poetto Plajı'na 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanına mesafesi 4 km civarındadır.Tüm odalar klimalıdır. Otel mutfağında Sardunya spesiyaliteleri servis edilmektedir.
Via Lunigiana 50 /Cagliari-İtalya-09122 – 3 KM Brezza Marina Luxury Rooms

Cagliari Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Cagliari 1.444,12 TL 18 Saat 25 Dakika
Ankara - Cagliari 2.051,79 TL 9 Saat 55 Dakika
Kayseri - Cagliari 2.060,97 TL 24 Saat 15 Dakika
Malatya - Cagliari 2.094,06 TL 24 Saat 10 Dakika
Gaziantep - Cagliari 2.269,08 TL 24 Saat 5 Dakika
Milano - Cagliari 767,70 TL 1 Saat 25 Dakika
Roma - Cagliari 836,60 TL 17 Saat 55 Dakika

Cagliari Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Cagliari uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Malta, Alitalia Linee Aeree Italiane, Deutsche Lufthansa, Klm, Türk Hava Yolları, Vueling Airlines.
 • Cagliari yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Cagliari varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Milano - Cagliari olup, bilet fiyatı 767,70 TL'dir.
 • Cagliari şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cagliari ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 17 Eylül Ekspresi Nedir? 17 Eylül Ekspresi, İzmir Basmane ve Balıkesir Bandırma arasında günlük
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
26 Şubat 2020
Mimar Sinan’ın eserleri ile dolu şehrimiz Edirne’ye bir gezi planlıyorsanız çok keyifli günler sizi bekliyor demektir. Osmanlı’ya 80 yıl başkentlik yapmış bu şehirde tabii ki görecek çok fazla yer var
Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger
Elmadağ Kayak Merkezi
Elmadağ Kayak Merkezi
02 Kasım 2019
Elmadağ Kayak Merkezi Hakkında Elmadağ kayak merkezi Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. Elmadağ’ın kuzey yamacına kurulan kayak merkezi ilçe olan Elmadağ ile karıştırılmaktadı

Cagliari Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%60
%40
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
83 Değerlendirme
M*** Y*** Ö***
27 Eylül Perşembe
Birbirinden güzel insanlar ile tanışmak için doğru adres burası
B*** K*** K***
14 Temmuz Cumartesi
Karım ile tatile çıktık gerçekten güzeldi 1 gün kalmıştık ama deydi
A*** A***
16 Haziran Cumartesi
Maç için gitmiştik, güzeldi maçıda yendik daha ne olsun
F*** Y***
31 Ekim Çarşamba
Gerçekten çok farklı bir şehir, insanları çok farklı.
E*** Y***
20 Temmuz Cuma
Çok zaman geçirdik, çok güzel bir tatildi bizim için
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cagliari Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:57:42 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cagliari, (CAG)
CAG
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699