1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Charlotte Uçak Bileti

13 Kasım
Bugün
Açık
6°C
14 Kasım
Yarın
Bulutlu
5°C
15 Kasım
Cuma
Sağanak Yağmur
10°C
Para Birimi
ABD Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT -4
Charlotte Şehri En İyileri
  • Eğlence
  • Discovery Place
  • Fırında Makarna-Peynir

En Ucuz Charlotte Varışlı Uçak Seferleri

New York - Charlotte
Delta Air Lines
22 Kas 2019
10 Ara 2019
06 Ara 2019
Ankara - Charlotte
Deutsche Lufthansa
01 Ara 2019
Antalya - Charlotte
Deutsche Lufthansa
17 Kas 2019
Ordu - Charlotte
Türk Hava Yolları
07 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Charlotte Kalkışlı Uçak Seferleri

Charlotte - İstanbul
American Airlines
18 Kas 2019
Charlotte - Ankara
Jetblue Airways
21 Kas 2019
Charlotte - Antalya
Air Canada
07 Ara 2019
Charlotte - Ordu
Air Canada
07 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Charlotte Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Charlotte Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Charlotte Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,20 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 USD

Charlotte’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Charlotte uçak bileti kullanarak Charlotte’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır.

Charlotte Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Charlotte uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 USD

Taksiler ile Douglas Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve güvenilir şekilde gidilebilir. Son derece rahat olan taksilerle konforlu ve rahat bir şekilde yolculuk yaptıktan sonra kısa sürede şehir merkezine varılabilir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,20 USD

Charlotte şehir otobüslerine binerek Douglas Havalimanı’na hesaplı şekilde gitme şansı vardır. Şehrin çoğu noktasından ekonomik bir ücretle binebilen otobüsler havalimanına kolayca ulaşım sağlar.
Havalimanı Servisleri
Konaklanan otelin sunduğu transfer hizmetinden faydalanarak Douglas Havalimanı’na kolayca gidilebilir. Yolu, trafiği, ücreti düşünmeden yararlanabilinen bu araçlar sayesinde kısa sürede havalimanına varılabilir.
Araç Kiralama
Tercih edebilecek ulaşım seçeneklerinden biri de araç kiralama. Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden kiralanan araçlar ile Douglas Havalimanı’na keyifli bir şekilde gidilebilir.

Charlotte Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Spa Salonu

Charlotte’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı'dır. Charlotte uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Charlotte Douglas Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 11 km olduğu için havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Charlotte’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Charlotte uçak bileti avantajlarından yararlanarak Charlotte'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzetleridir. Kraliçenin şehri olarak da anılan Charlotte, Ulusal futbol (NFL), basketbol (NBA), golf (PGA), ve araba yarışı (NASCAR) etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Öyle ki yılın hangi zamanında gidilirse gidilsin kesinlikle önemli bir karşılaşma ile ya da etkinliğe şahit olunuyor. The Dirt Track Racing School, çamurda araç sürmek isteyenler için bulunmaz bir yarış okulu. Yarışçı veya yarış severlere üç farklı tipte yarış arabası sunuluyor. Derslere katılmak için daha önce herhangi bir yarış deneyimi edinmiş olmak gerekmiyor.
  2. Howl at the Moon bildik “Piyano Barı” tanımını oldukça değiştiriyor. Çalışanların tamamı bazen dans ederek bazen piyano şarkılarına eşlik ederek sahnedeki gösterinin bir parçasına dönüşebiliyor. Oldukça esprili ve konuşkan olan piyanistlerin bütün çabası herkesin ezbere bildiği şarkıları seyircilerle birlikte söylemek. Böylece iyi müzikten zevk alan herkes için harika bir deneyim ortaya çıkıyor. Bir diğer kültürel etkinlik için, Carowinds büyük bir tematik eğlence parkı. Sayısı 50’yi aşan parkurda gösteri ve heyecan sunuluyor. Mayıs ayından itibaren açılan Boomerang Bay su parkı Avustralya temalı bir vaha görünümüyle 25 farklı su eğlencesine olanak veriyor. Nickelodeon Central, çocukların ve ebeveynlerin birlikte katılabileceği 20’den çok eğlence parkurunu bir araya getiriyor. Park, eylül ayının 27’sinden sonra kapanıyor.
  3. NarroWay Theatre & Conference Center, neşeli komedi ve vurucu dramları ile ünlü eğlence dolu, etkileşimli bir performans alanıdır. Akşam yemeği yerken bir yandan sahne üzerinde teatral performanslar için, Diner Theatre’ın cuma ve cumartesi günleri özel gösterilerinde masanızı ayırtmak gerekiyor.
  4. Alışverişe çıkmak, insanların Charlotte yolculuk planlarının birçok nedeninden biri. Kelepir avcıları ve antika meraklıları, sanat galerileri ve açık hava pazarlarını gezebilir. Moda ve stil düşkünleri; Carolina, SouthPark, Northlake mağaza bölgeleri doya doya alışveriş yapabilir. Ve Paris, modacılar için ne değere sahipse, Kuzey Carolina’nın Piedmont bölgesi, mobilya dünyası için kesinlikle aynı değerde.
  5. Charlott'a seyahat etmek için bir diğer önemli neden ise kolonizasyon döneminden kalma eserleri görmektir.

Charlotte Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Karolina Eyaleti’nde yer alan Charlotte, aynı zamanda Kuzey Karoline Eyaleti’nin en büyük şehri olma özelliğini taşır.

Şehrin nüfusu, 2012’ de 775,202 kişi olmuştur ve böylece ABD'nin 17. kalabalık şehri unvanını almıştır. ABD Nüfus Sayımı Bürosunun tanımladığı "Charlotte Metropoliten Bölge" nüfusu 2,296,569 kişi olup ABD'de nüfus itibarıyla 23. sırayı almaktadır. Ayrıca Charlotte, Kuzey Karolina Eyaleti’nde ki Macklenburg Kontluğu’nun merkez şehridir.

Charlotte etrafındaki bölgenin finans, sanayi, teknoloji ve eğlence merkezidir. Geçmiş yıllarda şehir bir iş ve sanayi merkezi olarak bilinmekte iken son yıllarda şehirde hızla gelişen bir turizm endüstrisi ortay çıkmış ve şehrin merkezi Karolina eyaletleri içinde turizm ziyaretlerine en elverişli bölge haline gelmiştir.

Charlotte Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,20 USD
Taksi
2,88 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde birçok ulaşım aracı bulunuyor. Fakat en şok kullanılan araç uygun fiyatlı da olmasıyla belediye otobüsleri bulunuyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde çoğunluk otobüs belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Fakat buna alternatif olarak da taksiler bulunmaktadır. Taksiler otobüslere göre biraz daha fiyat olarak pahalı olmaktadır.

Charlotte Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Charlotte’de Gezilecek Yerler

The U.S. National Whitewater Center (USNWC)
Discovery Place
NoDa
The Lazy 5 Ranch
The Mint Museum of Art
The U.S. National Whitewater Center (USNWC)

Dünyanın seçkin açık hava spor alanlarından biri olan ve eğlencenin yanında çevresel eğitimlerde veren bir merkez USNWC. Eşsiz manzaralar sunarak Catawba Nehri boyunca uzanan bu ormanlık bölgede, dağ bisikleti sürülebilir ya da koşarak tırmanma alanlarında yükselebilinir. Sonra çoklu kanallar biçiminde tasarlanmış kanallarda kano heyecanı yaşanabilir.

Discovery Place

North Tryon’daki bu merkez çocuklar için hazırlanmış bir müze. Özellikle bilime odaklanmış sergi alanında kimi zaman özel seçkiler de sergileniyor. Yağmur ormanında gezebilir, bir balığı görüp hissedebilir ya da bir hidrojen balonunun patlaması izlenebilir. Haftanın her günü açık olan müze pazarları 12:30’ dan sonra ziyaretçi kabul ediyor.

NoDa

NoDa, Charlotte şehri içinde bir sanat bölgesi Kuzey (North) ve ana caddelerden biri olan Davidson sözcüklerinin birleşimi. Bölge, 20. yüzyıl ortalarında yoksulların ve suçluların barınağıydı. Geçtiğimiz 20 yıl içinde büyük bir değişim geçirerek sanat galerinin adresi oldu. NoDa, en iyi korunmuş tarihsel alanlarından biridir.

The Lazy 5 Ranch

Altı farklı kıtadan 750 hayvanı bir araya getiren 5.5 kilometrelik özel bir safari parkı. Bu eğlence dolu deneyim; yolu ister kişisel araçla ya da atlarla çekilen park arabalarında yer ayırtarak yaşanabilir.

The Mint Museum of Art

Bu müze, kolonizasyon öncesi ve sonrası Amerikan seramiklerini ve dünyanın değişik yerlerinden gelen diğer sanat eserlerini görmek isteyen sanatseverler için iyi bir başlangıç noktası.

Charlotte’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Barbekü
Fırında Makarna-Peynir
Muzlu Puding
Fast Food
Charlotte Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Barbekü

Charlotte uçak bileti olanakları ile sadece barbekü yapmak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır. Şehrin geleneksel lezzeti barbeküdür. Restoranlarda uygun fiyata bu sanat tadabilinir.

Geleneksel Yemek: Fırında Makarna - Peynir

Charlotte bir diğer geleneksel lezzet ise fırında makarna-peynirdir. Sokaklarda bile bulunabilen bu lezzete her ziyaretçi bayılıyor.

Kokusu İle Cezbeder: Muzlu Puding

Charlotte’un geleneksel lezzetlerinden birisi de sucuktur. Charlotte pudingi lezzeti kadar kokusu ile de herkesi cezp etmektedir.

Kente Özel Lezzet: Fast Food

Amerikan tarzı beslenme şehrin her yanına yayılmış durumda. Burger, fried chicken, rulo köfte veya pizza yemek istenmez ise yine şehrin dört köşesinde bulunabilen Meksika ve Çin mutfakları da tercih edilebilir.

Konaklama İçin Charlotte Otel Seçenekleri

Ucuz Charlotte uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Charlotte’a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Hyatt House Charlotte Center City
Hyatt House Charlotte Center City, 3 yıldızlı otel olmasına karşın Charlotte’a giden ziyaretçilerin en çok tercih ettiği oteldir. Havaalanı ve otel arası 9 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmet sunan otelin şehir merkezinin tam ortasında olması da büyük avantaj sağlıyor.
435 East Trade Street, Charlotte, NC 28202, ABD –
SpringHill Suites by Marriott Charlotte Uptown
Bu tesis Charlotte şehrindeki en iyi puan alan konumlardan birinde bulunuyor! Bu bölgedeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında konuklar burasının konumunu daha çok beğeniyor. Otel ile havaalanı arası 9 km’ dir. Ayrıca Charlotte şehrindeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip! Bu şehirdeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında konuklar paralarının karşılığında daha fazlasını alıyorlar.
311 East 5th Street, Charlotte, NC 28202, ABD
Hyatt House Charlotte Airport
Charlotte Airport Hyatt House bünyesinde fitness merkezi ve açık havuz bulunmaktadır. Konuklar ayrıca hidro masajlı küvete girerek rahatlayabilir ya da otelin iş merkezinde işlerini halledebilir. Otel bünyesindeki restoranda eksiksiz bir akşam yemeği servis edilir.
4920 South Tryon Street , Charlotte, NC 28217, ABD

Charlotte Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
New York - Charlotte 617,41 TL 2 Saat 13 Dakika
Münih - Charlotte 2.655,35 TL 29 Saat 30 Dakika
İstanbul - Charlotte 3.220,79 TL 28 Saat 29 Dakika
Ankara - Charlotte 3.356,02 TL 19 Saat 47 Dakika
Antalya - Charlotte 3.384,09 TL 33 Saat 31 Dakika
Ordu - Charlotte 4.954,26 TL 37 Saat 24 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Charlotte ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
13 Eylül 2019
Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi Ağrı’dır. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır. Geçmişte Karaköse, Ararat ve Karakilise adlarıyla da anılmıştır.
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
Türk Hava Yolları - Ücretli Koltuk Seçimi Uygulaması
08 Ağustos 2019
3 Temmuz itibarıyla Türk Hava Yolları iç hat uçuşlarında ekonomi kabininde bulunan tüm seçilebilir koltuklar son 24 saate kadar ücrete tabi şekilde satışa açılmıştır. Uygulamanın şart ve koşullarını
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
Dünya'nın Dört Bir Yanından İlginç Yeni Yıl Kutlama Adetleri
14 Aralık 2018
Yeni yıla girerken haberlere bakarsak kutlama yöntemlerinin genelde aynı olduğunu görürüz, havai fişeklerle, eğlence ile dolu bir gece. Eğlence kısmı ülkeden ülkeye sabit kalsa da yeni yılı kutlama şe
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
Interrail Nedir? Tadını Doyasıya Çıkaracağınız Interrail Rotaları
04 Haziran 2018
Interrail; basit anlatımıyla, tren ile Schengen üyesi ülkeleri seyahat etme fırsatıdır. Bu seyahat kapsamında birden fazla ülkeyi görebilirsiniz. Interrail’de tam 7 farklı bilet türü mevcut. Bütçenize

Charlotte Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
N*** Y***
28 Eylül Cuma
Çok zaman geçirdik, çok güzel bir tatildi bizim için
Z*** Ö***
8 Eylül Cumartesi
Şehrin farklı bir havası var satıcıları, sokakları, ağaçları muazzam
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Charlotte Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 13.11.2019 04:43:00 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Charlotte, (CLT)
CLT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=15038
/
15038