Chicago Uçak Bileti

Chicago Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Chicago Hakkında Bilgiler

Chicago şehri Amerika Birleşik Devletleri'nin Ilinois eyaletine bağlı olan bir şehirdir. Konum itibarı ile Michigan Gölü'nin güneybatısında yer alır.

Chicago'da yer alan her sokak rüzgar alır. Bu sebeple rüzgarın kenti anlamına gelen Chicago adı bu şehre verilmiştir. Sadece sokaklarına aldığı rüzgar değil sahip olduğu siyasi çalkantılardan dolayı da hızlı bir şehir olduğu görülür.

İlk olarak Kızılderililerin yaşamış olduğu bir şehirdi. Ancak daha sonra 2. Dünya Savaşı sıralarında ve Abraham Lincoln devrinde siyasi anlamda da önemli ve özel bir yere sahip olmuştur. Bu devirde büyük bir nüfus patlaması söz konusu haline gelmiştir. Genelde Avrupalıların ve siyahilerin göç ettiği bir yaşam alanı haline gelmiştir. İlk başlarda evsizlerinde çok fazla bulunduğu bu şehir zamanla modern hale getirilmiştir.

Finans şehri olarak da adını duyuran Chicago şehrine pek çok film sahnesinden de aşina olmak mümkündür. çünkü oldukça fazla filme ev sahipliği yapmıştır. Manzaraları, gökdelenleri, müzikalleri, ulaşım sistemleri ile Dünya üzerinde ilgi çekici bir hale gelmiştir.

Yaklaşık 2.750 milyon nüfusa sahip olan Chicago hala göç alan ABD şehirlerinden biridir. çoğu turist tarafından da gezilen bir seçenek olarak görülür.

Chicago Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Chicago Havalimanları

flight
ba-favicon-white