1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Cotonou Uçak Bileti

Cotonou Para Birimi
Batı Afrika CFA Frangı (XOF)
Cotonou Zaman Dilimi
GMT +1
Cotonou Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Fondan Zinzou, Palmiye İçeçeği
Cotonou Hava Durumu (6 Haziran) 28°C Parçalı Bulutlu
Cotonou Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Cotonou Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Cotonou
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Adana - Cotonou
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Casablanca - Cotonou
Royal Air Maroc
14 Haz 2020
Ankara - Cotonou
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Cotonou Kalkışlı Uçak Seferleri

Cotonou - İstanbul
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Cotonou - Ankara
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cotonou Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Cotonou Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Cotonou Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BJ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 XOF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 XOF

Cotonou’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Cotonou uçak bileti kullanılarak Cotonou'yu ziyaret etmek isteyen kişileri en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biri, yolculuğun hangi ayda ya da mevsimde yapılması gerektiğidir.

Yaz ve kış mevsimleri arasında pek fark bulunmayan Cotonou şehrinde, yaz Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları oldukça yağışlı olabilmektedir. Bu nedenle, yaz etkinliklerine ve yaz festivallerine katılmak istemeyenler, şehri kış mevsiminde daha çok ziyaret etmektedirler.

Kış aylarındaki turizmin canlandırılması için düzenlenen çeşitli film ve müzik festivalleri bulunmaktadır.

Cotonou Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Cotonou uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, Logos Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için çeşitli ulaşım araçlarından faydalanabilmektedirler. Cotonou şehrine gitmek için tercih edilen ulaşım araçlarına oldukça düşük ücretler verilerek seyahatler tamamlanabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 25 XOF

Logos Havalimanı'na iniş yapan ve Cotonou şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların ilk tercihleri toplu taşıma araçlarından biri olan otobüslerden yana olabilmektedir. Otobüslerin güzergahları ve kalkış saatleri, iç ve dış hatlar terminallerindeki panolara asılmıştır. Şehir merkezine yapılan yolculuk 2 saatten fazla sürebildiği için, otobüsleri tercih etmek istemeyenler için farklı araçların da hizmet verdiği görülmektedir. Ancak düşük maliyetle seyahatlerini tamamlamak ve şehrin belirli bölgelerine gitmek isteyenler otobüsleri tercih edebilmektedirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 120 XOF

İç hatlar ve dış hatlar terminallerinin giriş kapılarının önünde hizmet veren ticari taksiler, dileyen yolcuları daha konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaştırabilmektedirler. Toplu taşıma araçlarını tercih etmek istemeyenlerin ikinci tercihlerini bu araçlar oluşturur. Otobüslerden daha kısa sürede, şehrin istenilen her yerine ulaşım sağlamak mümkün.
Araç Kiralama
Belirtilen ulaşım araçlarını kullanmak istemeyenler ve daha konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek isteyenler, Cotonou şehrine gitmek üzere özel araç kiralama imkanına da sahip olabilmektedirler. Terminallerde hizmet veren araç kiralama ofislerinden istenilen özellikte araç bulmak ve kiralayarak yolculukları tamamlamak, çoğu ziyaretçi tarafından ilk tercih edile seçenek olmaktadır.

Cotonou Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Cotonou havayolu ulaşımı için kullanılan en yakın havalimanı Logos Havalimanı'dır. Cotonou uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu üzerinden Cotonou şehrini ziyaret etmek isteyenler, genellikle bu havalimanını kullanmaktadırlar

Cotonou Logos Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı tam olarak 197 km'dir. Logos Havalimanı'ndan Cotonou şehir merkezine gitmek için yaklaşık 2 saat süren bir kara yolculuğu yapmak gerekmektedir.

Logos Havalimanı'nda dış hatlar ve iç hatlar terminalleri bulunmaktadır. İç hatlar terminali yurt için seyahat etmek isteye yolcular için dizayn edilmiştir. Burada, araç kiralama ofisleri, çok sayıda restaurant, büfe, emanet eşya merkezleri ve cafeler bulunmaktadır.

Logos Havalimanı'nın dış hatlar terminalinde de birçok işletme bulunmaktadır. Araç kiralama ofisleri, sağlık merkezleri, mescit, cami, büfe ve döviz buraları yer almaktadır.

Cotonou’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Cotonou uçak bileti kullanarak avantajlı bir şekilde Cotonou'ya gitmek için önemli görülen nedenlerden biri de, şehrin kültürel yapısıdır.
 2. Atlantik Okyanusu'na kıyısı bulunması nedeniyle, Cotonou şehrindeki deniz sporları son derece gelişmiştir.
 3. Burada bulunan tesislerde, su sporlarına yönelik eğitimler de verilmektedir.
 4. Gelişmiş bir kültüre sahip olan Cotonou şehri, tarih boyunca birçok medeniyetin uğrak noktası olmuştur. Bu nedenle, şehirde çok sayıda tarihi yapıyı bulmak ve ziyaret etmek mümkün olabilmektedir.
 5. Kış aylarında da oldukça sıcak olan Cotonou, kış sporlarının çok fazla gelişmediği bir şehirdir. Ancak, kış mevsimini de yaz mevsimi gibi geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir şehir olarak görülmektedir.

Cotonou Hakkında

Cotonou şehri, Benin ülkesinin en büyük şehridir. Benim yönetimin de toplandığı bir şehir olan Cotonou, ülkenin ekonomisinin de başkentidir. Benim ülkesinin başkenti Cotonou şehri olmasa da, bu şehrin en ünlü şehir olduğu bilinmektedir. Ekonomi binaları, resmi binalar ve belediye binaları bu şehirde yer almaktadır.

Cotonou kelimesi, "ölüm nehrinin yanında" manası taşımaktadır. Bu tabir, çok eski devirlerde şehrin bir balıkçı kasabası olmasından ötürü verilmiştir. Benin ülkesinin güneydoğusunda bulunan Cotonou şehri, Atlantik Okyanusu'na da kıyısı olan bir şehirdir. Aynı zamanda, Nokoue Gölü'ne de kıyısı bulunmaktadır.

Cotonou şehrinin iklimi iki çeşittir. Kurak iklim ve tropik yağışlı iklim olarak ayrılabilir. Genelde Ekim ve Nisan ayları şehrin yağış sezonudur. Diğer aylarda yağışın azaldığı ve mevsimin kurak geçtiği görülmektedir. Şehrin en düşük sıcaklığı 25 derece, en yüksek sıcaklığı ise 30 derecedir. Bu da, Cotonou şehrinin yaz-kış gidilebilecek bir şehir olduğunu göstermektedir.

Cotonou şehrine birçok şekilde gidilebilmektedir. Şehre yakın olan birkaç havalimanı bulunur. Avrupa'nın birçok şehrinden Cotonou'ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Türkiye'den de Cotonou şehrine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

Cotonou şehrinden çıkarak çevre şehirleri gezmek isteyenler, bush adı verilen özel taksileri kiralayabilmektedirler. Oldukça konforlu olan bu taksiler şehirlerarası hizmet anlayışı ile çalışmaktadırlar.

Cotonou Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Cotonou şehri, oldukça kalabalık bir şehir olduğundan otobüs hizmetlerinin oldukça gelişmiş olduğu söylenebilmektedir. Düşük ücret vererek ya da elektronik kartlardan yararlanarak şehrin birçok noktasına ve havalimanına ulaşım sağlamak mümkün olabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Araç kiralamak isteyenler, birçok yerde bulunan araç kiralama noktalarına giderek istedikleri aracı kiralayabilmektedirler. Ancak, şehir içi ulaşımda oldukça rağbet gören ticari taksilerin varlığını da unutmamak gerekir. Taksimetre sistemi oldukça gelişmiş olan Cotonou şehrinde, önceden ücreti konuşmaya gerek kalmadan herhangi bir ticari taksiye binerek şehrin farklı noktalarına gidilebilmektedir.

Cotonou Vize Şartları

Benin Vize İstiyor mu?
Evet
Benin Vize Süresi
90 Gün
Benin Vize Ücreti
130 EUR
Benin Vize Detayları
Ülkeye girerken Sarı Humma aşısının belgesi gösterilmesi zorunludur. Vize başvurusundan yaklaşık 3 gün sonra vizeniz sonuçlanmış olacaktır.

Cotonou’da Gezilecek Yerler

Fondan Zinzou
Cotonou Katedrali
Mimari Binalar
Grande Mosquee De Zongo
Şehrin Sanat Galesiri: Fondan Zinzou

Yerel bir aile tarafından işletilen bu tarihi yapıda, özellikle çocuklara yönelik çeşitli sanat eğitimleri verilmektedir. Birçok sanat galerisine de ev sahipliği yapan Fondan Zinzou, şehrin sanat merkezi olarak değerlendirilmektedir. Özellikle sanatsal ürünlere meraklı olan yerli ve yabancı turistler tarafından en sık ziyaret edilen mekanlardan biridir.

Tarihi Bir Yapı: Cotonou Katedrali

Şehrin merkezi olan Ave Clozel Caddesi'nde yer alan Cotonou Katedrali, Roma İmparatorluğu'nun popülerleşen katedrallerinden biridir. Yapının orjinal ismi Notre Dame De Misericorde olarak kayıtlara geçmiştir. İsminin uzunluğu ve yabancı turistler tarafından telaffuzu zahmetli olduğundan Cotonou Katedrali olarak isim değişikliğine gitmiştir.

Fransız Sömürgesinin Mimari Yapıları

Cotonou Katedrali'nin biraz ilerisinde bulunan bu tarihi yapılar, tarih ve mimari düşkünü turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Binalardan bazılarının restorasyon çalışmaları halen devam etmektedir. Ancak, birçok mimari yapıya hiç dokunulmadan orjinal haliyle ziyarete açık tutulması sağlanmıştır. Fransız sömürgeleri tarafından yapılan ve bugünlere ulaşan bu mimarı yapılar, Cotonou şehrinin kültürel mirasını oluşturmaktadır.

Grande Mosquee De Zongo

Bu yapı, Cotonou şehrinin ve tüm Benin Müslümanlarına hitap etmektedir. Bir cami olan bu yapı, Benin ülkesindeki Müslümanların bir dini merkezidir. Benin ülkesinin en büyük camisidir. Şehrin önde gelen Müslüman toplulukları bu camide toplanarak istişare etmektedirler. Ülkedeki Müslümanların özel günlerdeki etkinlikleri en yoğun yaptıkları yerlerden biridir. Bu yönü ile şehri ziyaret eden turistlerin oldukça dikkatlerini çekmektedir.

Cotonou’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hurma
Kahve
Tütün
Fasulye
Kahve

Cotonou şehrine giden herkes, mutlaka ülke ile özdeşleşen lezzetlerden biri olan kahveyi tatmaktadırlar. Birbirinden farklı şekilde pişirilen kahve, yerel halkın geçim kaynaklarından biridir.

Tütün

Benin ülkesi, genel olarak tütün konusunda son derece gelişmiştir. Ana ihraç maddelerinden biri olan tütün, meraklılarının mutlaka denemeleri gereken bir üründür.

Fasulye

Fasulye konusunda, Cotonou şehri ile yarışabilecek bir başka şehir daha yoktur. Şehirdeki sokak satıcılarının hemen hepsi tarafından çeşitli fasulye yemekleri yapılmaktadır. Fasulyeye dair onlarca çeşit yemek olanağı sunan Cotonou, şehri ziyaret eden herkesi damak tadına uygun bir fasulye yemeği bulundurmaktadır.

Hurma

Hurması ile meşhur olan şehir, 70'te fazla hurma çeşidi bulundurmaktadır. Cotonou şehrinin birçok noktasında hurma yetişmektedir.

Konaklama İçin Cotonou Otel Seçenekleri

Ucuz Cotonou uçak bileti alarak gerek gezi, gerekse iş amacıyla Cotonou şehrine giden kişiler içi farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Hotel Du Lac Cotonou
Cotonu şehrinin tam merkezide bulunan otel, kablosuz internet fırsatı, çamaşır hizmeti, havalimanına düşük ücretli servis, şehir içi ücretsiz servis, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu ve açık büfe kahvaltı imkanı sunmaktadır. Otelin 70 adet oldukça modern odası bulunmaktadır. Otel tesisi içerisinde yer alan restaurant ve barlarda çeşitli yemek ve içki olanaklarından yararlanılabilmektedir. Ayrıca tur danışmanlığı, toplantı odaları ve bilet servisleri de bulunmaktadır.
Rue Bel Air, Cotonou
Sun Beach Hotel Cotonou
Misafirler için ortak kullanım alanlarında ücretsiz internet bağlantısı sunan otel, masaj ve yüzme havuzu imkanlarına da sahiptir. Şehir içi ve havaalanı servis imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca, fitness salonu, restaurant, bar ve güzellik merkezleri de bulunan otelin, yabancı turist konuğu hiç eksik olmamaktadır. Otele evcil hayvanları ile gelmek isteyeler de, hayvanlara ait özel barınak imkanlarından yararlanarak daha rahat bir ziyaret gerçekleştirebilmektedirler.
08 Bp 1052, Cotonou
Ibis Cotonou Hotel
Hayvan dostu olanaklar sunan bu otel, şehir merkezinde bulunan ve oldukça fazla turist çeken otellerden biridir. Havalimanına ücretsiz servis imkanı sunan otel, 2014 yılında restarasyon çalışmalarını tamamlamıştır. İtalyan mutfağına ait yemeklerin de bulunduğu otelde, Türk hamamı da bulunmaktadır.
Boulevard de la Marina, Cotonou

Cotonou Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Cotonou 2.582,03 TL 6 Saat 55 Dakika
Adana - Cotonou 3.685,78 TL 20 Saat 50 Dakika
Ankara - Cotonou 5.667,91 TL 9 Saat 40 Dakika
Casablanca - Cotonou 4.271,38 TL 6 Saat 5 Dakika

Cotonou Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Cotonou uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Brussels Airlines, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Cotonou yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Cotonou varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Cotonou olup, bilet fiyatı 2.582,03 TL'dir.
 • Cotonou şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cotonou ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Evdeyken Koronavirüs İle İlgili İzlenebilecek Belgeseller
Evdeyken Koronavirüs İle İlgili İzlenebilecek Belgeseller
25 Mart 2020
Aralık ayında Çin’de ortaya çıkmasından sonra tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 koronavirüs pandemisi, birçoğumuzun evden çalışmasına ve hepimizin zorunda olmadıkça evden çıkmadan hayatını sürdü
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
Konya Mavi Treni Hakkında Tüm Bilgiler
13 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 694 Km Yolculuk Süresi: 12 Saat Konya Mavi Tren Nedir? Konya Mavi Tren; İzmir(Basmane)’den başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Konya
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
Ağrı'da Gezilecek Yerler: Ağrı'da Nereye Gidilir?
13 Eylül 2019
Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi Ağrı’dır. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır. Geçmişte Karaköse, Ararat ve Karakilise adlarıyla da anılmıştır.
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi

Cotonou Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (90)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%96
%4
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
94 Değerlendirme
Ş*** T***
17 Ekim Çarşamba
Gezmekten dinlenmeye zaman ayıramadık ama yine de güzeldi teşekkürler.
G*** K***
6 Haziran Çarşamba
Farklı yaşam tarzları dikkatinizi çekiyorsa buraası tam size göre
S*** K*** B***
5 Haziran Salı
Sevgilim ile gitmiştik yağmur yağdı 2 gün ama olsun son gün çok eğlendik
M*** S*** Y***
28 Temmuz Cumartesi
İçecekler ve yemekleri çok farklı ve güzeldi. Teşekkürler.
A*** P***
12 Eylül Çarşamba
Benim gibi farklı yerleri görmeyi seviyorsanız kesin gdin
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cotonou Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:15:11 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cotonou, (COO)
COO
BJ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699