1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Lagos

Lagos Uçak Bileti

Lagos Para Birimi
Nijerya Nairası (NGN)
Lagos Zaman Dilimi
GMT +2
Lagos Şehri En İyileri
Sahiller, Lagos Adası, Eba
Lagos Hava Durumu (6 Haziran) 27°C Çoğunlukla Bulutlu
Lagos Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Lagos Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Lagos
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
16 Haz 2020
Dubai - Lagos
Egyptair
08 Haz 2020
Paris - Lagos
Royal Air Maroc
28 Haz 2020
30 Haz 2020
Delhi - Lagos
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Kayseri - Lagos
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Ankara - Lagos
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Nahçivan - Lagos
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
İzmir - Lagos
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
New York - Lagos
American Airlines
03 Tem 2020
Lefkoşa - Lagos
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Dallas - Lagos
United Airlines
14 Haz 2020
Atlanta - Lagos
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Lagos Kalkışlı Uçak Seferleri

Lagos - İstanbul
Ethiopian Airlines
29 Haz 2020
Lagos - Dubai
Egyptair
07 Haz 2020
Lagos - New York
Egyptair
04 Tem 2020
Lagos - Antalya
Egyptair
16 Haz 2020
30 Haz 2020
Lagos - Delhi
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Lagos - Dallas
Royal Air Maroc
09 Haz 2020
Lagos - İzmir
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Lagos - Ankara
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lagos Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Lagos Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Lagos Havaalanları
Ülke Kodu
NG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
200 NGN
Yemek Fiyatı
500 NGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
130 NGN

Lagos’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Ucuz Lagos uçak bileti kullanarak Lagos'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yağışların az olduğu mevsim ilkbahar aylarıdır. Mart ile Haziran arası yaşanan bu kurak mevsim en uygun zamandır. Kış aylarında özellikle ekim, kasım aylarında çok yağış olacağı için tavsiye edilmez.

Ayrıca kış aylarında özellikle aralık ayı festival zamanı olacağı için şehre ziyaretçi akını yaşanır.

Lagos Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lagos uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 200 NGN

Toplu taşıma ile havalimanından Lagos şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Farklı otobüs hatları kullanarak havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için zamanını havalimanından öğrenmeniz tavsiye edilir. Havalimanından ortalama süre: 120 dakika Havalimanından uzaklık: 17 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 3000 NGN

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Yalnız taksimetre yerine pazarlık edip binmeniz daha uygun olur.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Lagos Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Lagos'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Ikeja ilçesinde Lagos Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı'dır. Lagos uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Lagos Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı şehir merkezine olan uzaklığı 17 km olduğu halde, havalimanından kent merkezine 36 dakika sürmesi gerekirken 2 saati bulmaktadır.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için kısıtlı imkanlar bulunmaktadır. 1960 yılında yapılan bu havaalanı kalabalık bir yolcu kitlesi ağırlamaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminali de her zaman yoğundur.

Lagos’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Lagos uçak bileti avantajlarından yararlanarak Lagos'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi kuşkusuz geleneksel lezzetleridir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş müzik sokaklarda her zaman yankılanmakta olup bunun yanında eğlence hayatı 24 saat kesintisiz yaşanır.
 3. Ticaret Lagos insanının kanına işlemiştir, Afrika kıtasın pazar yerinde size göre mutlaka alacak ya da satacak bir mal bulunur.
 4. Lagos muhteşem sahillerin olduğu ir şehirdir. Şehrin merkezinde ya da şehirden 2 saat uzakta olan sahiller görülmeye değerdir. Sahiller arasında, Banana sahili, Lekki sahili ve Victoria adası Bar sahilleri sayılabilir.
 5. Lagos şehrinde her türlü ırk ve renkten insan görebilirsiniz. Çin, Japon ve Almanlar ve elbette İngilizler yanında ülkede yaşayan değişik etnik kökenden renkli insan manzaraları görmeye değerdir.

Lagos Hakkında

Lagos, Batı Afrika bölgesindeki en büyük şehirdir. 2016 nüfus sayımına göre 21 milyon kişinin yaşadığı Atlantik Okyanusunun kıyısındaki bu liman şehri Afrika kıtasının hatırı sayılır metropollerinden birisidir. Liman şehri olması nedeniyle Afrika ekonomisinin kalbidir.

Nijerya’da, 1976 yılında araştırmacı, İngiliz yazar, K.J. Hansford tarafından yapılan araştırmaya göre 394 yerli kabile dilleri sayılmış ancak yaygın olan 3 ayrı etnik grup yaygındır. Bu 3 grup, Hausa, Igbo, and Yoruba olup, Lagos 15. Yüzyıldan beri aslen bir Yoruba şehridir. 1975 yılına kadar Nijerya’nın başkenti olmuş daha sonra askeri darbeyle başkent Abuja olarak değiştirilmiştir. Ancak, Lagos her zaman ticaretin merkezi olmaya devam etmiştir.

Lagos şehrinde İngilizce ile karışık diğer etnik diller konuşulup, ülkenin 1820 yılından beri bir İngiliz kolonisi olmasından kaynaklanmaktadır. Nijerya, 1960 yılında bağımsızlık kazanmıştır ve 1963 yılında Federal Cumhuriyet yönetime kavuşmuştur. Halen yönetimde bu 3 etnik grubun sırasıyla başa gelmesi ile her gruba söz hakkı tanımaktadır.

Her ülkeden insanın yaşadığı bu şehirde her sokakta bir insan kalabalığı ve her daim trafik vardır. Birçok sektör burada yer almaktadır ve bu şehirde üretim, depolama ve dağıtım yapılmaktadır. Liman bu şehirde olduğu için ve insan gücü olduğu için tercih edilmektedir.

Her türlü insanın olduğu bu şehirde suç oranı da yüksektir, dikkatli olunmalıdır. Terör olmasa da ekmek kavgasının olmasından kaynaklanan kavgalar ve hırsızlık en çok görülen suçlardan sayılabilir. Sokaklarda satıcılar bu şehre renk katar ve alışveriş durmadan tüm gün devam eder.

Üretimin merkezi şehrin dışında Ikeja Sanayi bölgesinde yer alır. Motorlu araç, metal ürünler, kimya, mobilya, tekstil, deterjan, sabun ve gıda üretimi başlıca üretim yapılan sektörlerden sayılabilir. Elektrik devamlı olmadığı için jeneratör sesleri duyulur.

Sivrisinek ve sıcakla yolların tozu toprağı birbirine karışan jeneratör gürültüsü yerel halkın yaşadığı sokaklarda yürürken yadsınmayacak kadar gerçektir.

Lagos Nerede?

Lagos Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
200 NGN
Taksi
100 NGN/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Lagos'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı özel dolmuşlardır. Sıra beklemeyi göze alacağınız ve ağzına kadar dolmadan kalkmayan bu dolmuşlar gençler için daha uygundur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına gitmek için en uygun araç kiralamaktır. Harita ile yol ve yön bulmak zor olduğu için şöförlü araç kiralama seçeneği önerilmektedir.

Lagos Vize Şartları

Nijerya Vize İstiyor mu?
Evet
Nijerya Vize Süresi
30 Gün
Nijerya Vize Ücreti
850 TL
Nijerya Vize Detayları
Diplomatik pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır. Diğer pasaport sahibi kişilerin gerekli yerlere başvuru yaparak vize alması gerekmektedir.

Lagos’da Gezilecek Yerler

Lagos Adası
Lekki Doğa Koruma Alanı
Özgürlük Parkı
Eko Atlantic
Tarkwa Koyu
Afrika’nın Kalbi: Lagos Adası

Ulaşımı 3. Anakaraya Köprü ile oldukça kolay olan Lagos Adası herkes için faklı seçenekler sunuyor. Viktoria Adası şehrin en zengin bölgesidir. Ülkedeki tüm konsolos ve iş merkezleri bu adadadır.

Lekki Parkı; Afrika Doğasında Piknik

Lekki Parkı, Afrika’ da olduğunuzu hatırlatacak doğal ormandır. Lekki özellikle büyüyen şehrin bir başka ucudur. Özgürlük Parkı dokunulmamış doğası ile güzel anıları yaşanacağı unutulmaz bir deneyimdir.

Özgürlük Parkı

Özgürlük Parkı aslında İngiliz sömürgesi zamanında cezaevi olan binanın Kültür ve Sanat Merkezi olarak restore edilmesi ile ziyaretçilere açılmıştır.

Eko Atlantic

Denizi doldurarak Lagos Adası genişletilmiş ve ticaretin kalbinin attığı bu şehirde bir merkez yaratılmıştır. Ziyaret ticari olmasa da Afrika kıtasının ticaret merkezinin hareketli dünyası görülmelidir.

Tarkwa Bay

Yapay bir koy olarak inşaat edilmiş olup Viktoria adasına yakın su sporlarının merkezidir.

Lagos’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Eba
Egusi
Suya
Efo Riro
Lagos Denince Akla Eba

Lagos denildiğine akla gelen ilk yemeklerden birisi de ebadır. Kasava denen patates cinsinden yapılan bu lezzet ana öğün yanında et ya da tavuk ile yenir. Garri irmik benzeri kuru ve hazır satılır, eba garriye sıcak su katılarak hazırlanır.

Egusi Yemeği

Lagos'un geleneksel lezzetlerinden birisi de Egusi yemeği Yoruba etnik kökenlilerin yemeği olup ülkede üne kavuşmuştur. Kavun çekirdekleri olan egussi, soğan ve biber domates ile karıştırılarak baharatlar eklenir.

Suya

Lagos'un geleneksel lezzetlerinden birisi de sokak yemeği suyadır. Et ya da tavuk marine edilip tahta çubuklarda ızgara edilir. Bir porsiyon asla yetmez.

Efo Riro

Vejetaryen beslenenler için harika bir ottan yemektir. Dileyen et ya da balık ile de yiyebilir. Kurutulmuş balık da lezzet verir. Arzu eden kuyrukla da deneyebilir.

Konaklama İçin Lagos Otel Seçenekleri

Ucuz Lagos uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Lagos'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Lagos Continental Hotel
Lagos şehrinin en lüks merkezi Viktoria Adasında olan bu 5 yıldızlı otelde ücretsiz otopark, internet olanakları vardır. Otelin Lagos lezzetlerinin tüketilebileceği restaurant ve havuzu bulunmaktadır. Otel havalimanına 17 km uzaklıktadır.
Kofo Abayomi Rd. | Plot 52, Victoria Island, Lagos
Radisson Blu Hotel
Lagos'un 5 yıldızlı otellerinden birisi de Radisson Blue Hotel'dir. Şehir merkezinde yer alan otelin havalimanına olan uzaklığı ise 20 km civarındadır. Müşterilerine kaliteli hizmetler sunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir. Burada açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğinde yöresel lezzetleri tadabilirsniz. Ayrıca spor tesisleri olup, yüzmek için açık havuz vardır.
1A Ozumba Mbadiwe Road | Victoria Island, Lagos
Southern Sun Ikoyi Hotel
Lagos adasında bulunan bu otel toplantı ve organizayonların çoğunlukla yapıldığı her türlü imkana sahip bir oteldir. Canlı rahat, güvenli, temiz ve modern bir otel ve odalar çok temizdir. Açık büfe kahvaltı tüm taze meyve, meyve suları, hamur işleri ile doludur.
47 Alfred Rewane Road Ikoyi, Lagos 550104, Nijerya

Lagos Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Lagos 1.854,54 TL 7 Saat
Kayseri - Lagos 3.791,28 TL 17 Saat 30 Dakika
Ankara - Lagos 3.834,09 TL 27 Saat 20 Dakika
İzmir - Lagos 3.909,33 TL 16 Saat
Lefkoşa - Lagos 6.284,29 TL 12 Saat 20 Dakika
Accra - Lagos 2.096,82 TL 4 Saat 20 Dakika
Dubai - Lagos 2.127,48 TL 23 Saat 50 Dakika
Paris - Lagos 3.103,08 TL 8 Saat 25 Dakika

Lagos Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lagos uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Egyptair, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Lagos yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Lagos varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Lagos olup, bilet fiyatı 1.854,54 TL'dir.
 • Lagos şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lagos ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
03 Şubat 2020
Pamukkele travertenleri ile ünlü olan Denizli, bundan çok daha fazlasını vadediyor. Horozu, kaplıcaları, antik kentleri ve doğal güzellikleri bunlardan birkaçı sadece. Denizli’de gidilecek yerleri in
Tehlikeseverler Buraya! İşte Dünyanın En Tehlikeli 7 Dağı
Tehlikeseverler Buraya! İşte Dünyanın En Tehlikeli 7 Dağı
23 Ağustos 2019
Macera benim göbek adım diyenlerden misiniz? O zaman doğru blog yazısını okuyorsunuz. Sizler için dünyanın en tehlikeli 7 dağını listeledik. Annapurna Dağı Annapurna, 1950'deki ilk tırmanıştan bu ya
19 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Kaç Gün Tatil?
19 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Kaç Gün Tatil?
20 Ağustos 2019
Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının ifade eden 19 Mayıs 1919 tarihi Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş olup her yıl çok büyük bir coşkuyla Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanm
2017 Yaz Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Yerler
2017 Yaz Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Yerler
08 Ağustos 2017
Kimileri tatile yalnız çıkarak kafa dinlemeyi tercih eder. Kimileri ise kalabalık gruplar halinde coşkulu bir tatil geçirmek ister. Eğer imkanımız varsa, aile ile çıkılan tatiller geçmişten gelen alış

Lagos Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (53)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%58
%42
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
91 Değerlendirme
Ü*** K***
8 Kasım Perşembe
Farklı bir haftasonu oldu bizim için muazzam güzellikler de yerler gördük
Ö*** M*** S***
21 Eylül Cuma
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık sevgilim ile birlikte
N*** B*** G***
1 Eylül Cumartesi
Ben bu kadar iyi olabileceğini sanmıyordum ama mimarisi özellikle çok iyiydi
R*** B***
8 Ağustos Çarşamba
Sevgilim ile gitmiştik yağmur yağdı 2 gün ama olsun son gün çok eğlendik
B*** N***
29 Temmuz Pazar
Haftaya buraya gidiyoruz, bakalım nasıl olacak inşallah güzel geçer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lagos Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:59:29 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Lagos, (LOS)
LOS
NG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699