Lagos Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Lagos Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Lagos Hakkında Bilgiler

Lagos, Batı Afrika bölgesindeki büyük şehirdir. 2016 nüfus sayımına göre 21 milyon kişinin yaşadığı Atlantik Okyanusunun kıyısındaki bu liman şehri Afrika kıtasının hatırı sayılır metropollerinden birisidir. Liman şehri olması nedeniyle Afrika ekonomisinin kalbidir.

Nijerya'da, 1976 yılında araştırmacı, İngiliz yazar, K.J. Hansford tarafından yapılan araştırmaya göre 394 yerli kabile dilleri sayılmış ancak yaygın olan 3 ayrı etnik grup yaygındır. Bu 3 grup, Hausa, Igbo, and Yoruba olup, Lagos 15. Yüzyıldan beri aslen bir Yoruba şehridir. 1975 yılına kadar Nijerya'nın başkenti olmuş daha sonra askeri darbeyle başkent Abuja olarak değiştirilmiştir. Ancak, Lagos her zaman ticaretin merkezi olmaya devam etmiştir.

Lagos şehrinde İngilizce ile karışık diğer etnik diller konuşulup, ülkenin 1820 yılından beri bir İngiliz kolonisi olmasından kaynaklanmaktadır. Nijerya, 1960 yılında bağımsızlık kazanmıştır ve 1963 yılında Federal Cumhuriyet yönetime kavuşmuştur. Halen yönetimde bu 3 etnik grubun sırasıyla başa gelmesi ile her gruba söz hakkı tanımaktadır.

Her ülkeden insanın yaşadığı bu şehirde her sokakta bir insan kalabalığı ve her daim trafik vardır. Birçok sektör burada yer almaktadır ve bu şehirde üretim, depolama ve dağıtım yapılmaktadır. Liman bu şehirde olduğu için ve insan gücü olduğu için tercih edilmektedir.

Her türlü insanın olduğu bu şehirde suç oranı da yüksektir, dikkatli olunmalıdır. Terör olmasa da ekmek kavgasının olmasından kaynaklanan kavgalar ve hırsızlık çok görülen suçlardan sayılabilir. Sokaklarda satıcılar bu şehre renk katar ve alışveriş durmadan tüm gün devam eder.

üretimin merkezi şehrin dışında Ikeja Sanayi bölgesinde yer alır. Motorlu araç, metal ürünler, kimya, mobilya, tekstil, deterjan, sabun ve gıda üretimi başlıca üretim yapılan sektörlerden sayılabilir. Elektrik devamlı olmadığı için jeneratör sesleri duyulur.

Sivrisinek ve sıcakla yolların tozu toprağı birbirine karışan jeneratör gürültüsü yerel halkın yaşadığı sokaklarda yürürken yadsınmayacak kadar gerçektir.

Lagos Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Lagos Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Murtala Muhammed Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white