1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Douala Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
28°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
27°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
27°C
Para Birimi
Orta Afrika Frangı (XAF)
Zaman Dilimi
GMT +1
Douala Şehri En İyileri
  • Kahve
  • Kamerun Dağı
  • Fufu

En Ucuz Douala Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Douala
Royal Air Maroc
21 Tem 2019
Ankara - Douala
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Douala Kalkışlı Uçak Seferleri

21 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Douala Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Douala Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Douala Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CM
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
250 XAF
Yemek Fiyatı
2.000 CFA
Alkolsüz İçecek Fiyatı
340 XAF

Douala’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Douala uçak bileti ile Douala'ya yılın her ayında yolculuk yapabilirsiniz. Çünkü kentte tropikal iklimi etkileri gözlenir ve yıl boyunca ulaşılan en yüksek sıcaklık değeri 30 derece ile sınırlı kalmaktadır. Sıcaklıkların ve yağışların en az olduğu ay Mayıs ayı, mevsim ise yaz mevsimi olarak bilinmektedir.

Douala Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Douala uçak bileti ile seyahat eden yolcuların şehir merkezine ve farklı yerleşim merkezlerine gidebilmeleri için kullanabilecekleri ulaşım olanakları sınırlı olsa da şehir merkezine olan yakınlığı az olduğundan bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 2500 XAF

Şehir merkezine 20-25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlama imkanınız vardır. Taksi ücretleri normal tarife üzerinden standart ücretlere tabi olsa da şoför ile yapacağınız anlaşmayla daha ekonomik bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 250 XAF

Kente hareket getiren taksi dolmuşlarla, hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.
Araç Kiralama
Küçük bir yerleşim yerine göre ortalama ulaşım ağına sahip olan kentte, daha konforlu bir şekilde seyahat etmek isterseniz, terminal içerisinde konumlanmış olan araç kiralama ofislerini ziyaret ederek uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz

Douala Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Douala uçak bileti alan yolcuları kaliteli bir havalimanı beklemektedir. Hizmet olanakları oldukça gelişmiş olan Douala Uluslararası Havalimanı'nın Gelen Yolcu Lobisi'nde banka, ATM ve döviz bürosu yer alır. Yeme içme hizmetlerinin verildiği restoran ve cafeler menü yönünden oldukça zengindir.

Diplomalı hemşire ve doktorların görev aldığı ilkyardım hizmetleri sunulurken, engellilere özel asansör, rampa, tekerlekli sandalye gibi hizmetler de verilmektedir. Terminal içerisinde elektrikli eşyaların, ev eşyalarının, el sanat ürünlerinin ve mücevherlerin satıldığı serbest çalışan mağazalar bulunur.

Havalimanı girişlerinde araç kiralama ofisleri, bilet satış ofisleri, çocuk oyun alanları, bekleme salonları, danışma masası, çıkışında ise oldukça geniş otoparklar yer alır.

Douala’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Douala'ya uçak bileti alarak seyahat etme imkanına sahip olan misafirler beklentileri karşılanmış bir şekilde ülkelerine geri dönecektir. Kentte hala volkanik hareketleri devam eden bir dağ bulunur. Bu dağa ziyarette bulunan herkes, bol oksijene ve tertemiz dağ havasına doyacaktır. Dağda tırmanış, yürüyüş, zirveye yakın bölgelerde kuş gözlemleri ve daha farklı keşif sporları yapılmaktadır.
  2. Douala'da birçok kültür hakimdir. Etnik gruplar, Avrupai tarzlar, yöresel kültürler kentin bütününe yayılmıştır. Kentte bulunan bu gruplar kulağa biraz garip gelse de birleşerek, kültür organizasyonlarına ev sahipliği yaparlar. Ayrıca küçük bölgelerde de hemen hemen her ay kültür festivalleri düzenlenmektedir.
  3. Ulusal müzelerinin yanı sıra Douala'nın ücretsiz olarak hizmet veren müzesinde farklı etkinliklere yer verilir. Yerel sanatçıların yapmış olduğu resimler, sanat gösterileri, el sanatları eserleri Douala sanat müzesinde etkinlik organizasyonu şeklinde sergilenmektedir. Belirli dönemlerde yapılan bu organizasyonlara hem sanatçıların hem de katılımcıların gösterdikleri ilgi oldukça fazladır.
  4. Douala yemyeşil ormanları, nehir manzaraları, farklı özelliklere sahip olan kumsalıyla doğa severlere muhteşem dakikalar yaratacak ve göz dolduracaktır.
  5. Douala mutfağı, yerel ve özgün lezzetlere sahiptir. Diğer ülkelerin ve grupların mutfaklarıyla da özdeşleşmiştir. Farklı lezzetlere kapıları sonuna kadar açıktır ve damak tadı üst noktalara ulaşacaktır. Özellikle yağ, kahve ve meyve bakımından zengin olmasıyla, kent lezzetleri her kesime hitap edecektir.

Douala Hakkında

Kamerun'un en büyük şehri olan Douala, Afrika Kıtası'nda yer alır. Wouri Nehri, şehrin ortasından geçer ve Bonaberi Köprüsü'yle kıyılar birbirine bağlanır. 15. yüzyılda Portekizliler tarafından koloni limanı olarak kurulan kent, birçok ülkenin geçiş noktası üzerinde bulunuyordu. Köfrez bölgesinde yer almasından dolayı, ''Afrika'nın koltuk altı'' olarak adlandırılmış ve önemli bir bölgede olduğu vurgulanmıştır.

Koloni halinde oluşturulan limanıyla, Afrika'nın en büyük ikinci limanı olma özelliğine vakıf olmuştur. Douala Kamerun'da bulunan Orta Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu'nun ev varlıklı kentidir. Kentin ve ülkenin kalkınmasında hızla artış gösteren genç nüfusun büyük bir katkısı vardır.

1920 yılına kadar Kamerun ülkesinin başkenti olarak kullanılmış olan Douala, çeşitli sebeplerden ve ülkeler arası anlaşmalardan dolayı yerini Yaounde kentine devretmiştir. Ülkenin ihracatının büyük bir kısmını oluşturan yağ, kahve, kakao, kereste, metaller ve meyveler, dünya çapında değer görmektedir. Yılın çoğu zamanlarında renkli gösterilere ve festivallere sahne olan kentte, tam bir kültür şenliği yaşanmaktadır.

Douala Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
250 XAF
Taksi
250 XAF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde kullanılan en popüler ulaşım araçları taksiler ve taksi dolmuşlar olmuştur. Küçük bir kent olmasından kaynaklı olarak ulaşım ağı bu iki araç arasında gelişme göstermiştir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde özel araç kullanımı çok yoğun değildir. Fakat motosiklet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Douala Vize Şartları

Kamerun Vize İstiyor mu?
Evet
Kamerun Vize Süresi
30 Gün
Kamerun Vize Ücreti
150 EUR
Kamerun Vize Detayları
Vize başvuruları yaklaşık 4 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri ilk giriş tarihinden itibaren toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır.

Douala’da Gezilecek Yerler

Kamerun Dağı
Limbe
Doul'art
Aktif ve Hareketli Volkanik Dağ: Kamerun Dağı

Zirve kısımlarında volkanik hareketleri devam eden Kamerun Dağı, dünya çapında 31. en yüksek dağ olarak kayıtlara geçmiştir. Guinea Körfezi kıyısında konumlanmış olan dağ, volkanik hareketlerinden dolayı tehlikeli olsa da manzarası ve havasıyla adeta ziyaretçileri büyülemektedir. Dağın en yüksek tepesine yapılan yürüyüşler iki ya da üç gün sürmektedir. Ayrıca dağda tırmanma sporları yapılmaktadır.

Doğal Oluşumla Meydana Gelen: Limbe

Limbe, Douala'nın neredeyse en güzel yeridir. 1999 yılında meydana gelen volkanik patlamalar sonucunda oluşum sürecini tamamlayan Limbe bir çeşit kumsal niteliği kazanmıştır. Doğası yabani insanlar tarafından korunarak bugüne kadar zarar görmeden gelmiştir. Limbe çevresinde yer alan ormanlardan rehabilite edilmek için toplanan hayvanlar, oluşturulan rehabilite merkezine getirilmiştir. Limbe yakınında bulunan bu merkezlerde goril ve şempanzeleri görmek mümkündür.

Ücretsiz Sanata Merkezi: Doual'art

1991 yılında Afrika kentlerindeki kültürel organizasyonlara yer vermek amacıyla açılan sanar merkezi, ücretsiz olarak hizmet vermektedir. 1992 yılında kar amacı gütmeyen bir kurum olarak onaylanmıştır ve ülke genelinde kabul görmüştür. Kamusal sanata yoğunlaşılan dönemlerde sergileme çalışmalarına başladı. İlk etkinlik sergisi 2007'de, ikinci sergi ise 2010 yılında açılmış ve büyük bir başarıyla tamamlanmıştır.

Douala’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fufu
Ndole
Brochettes

Douala uçak bileti ile yolculuk yapmayı planlayanların, yemek ve beslenme konusunda hayalleri suya düşmeyecektir

Zengin Besinlerle: Fufu

Douala ve Kamerun yemek kültürüyle bütünleşmiş olan Fufu, bir çeşit hamurdur. İçerisine cocoyam, mısır, cassava, darı, yabani muz, patates ve pirinçten oluşan bir harç doldurulur. Pişirildikten sonra çorba, kuruyemiş parçaları gibi besinlerle servis edilerek zengin lezzet ekstra zenginleştirilmektedir.

Kentin Ve Ülkenin En Ünlü Yahni: Ndole

Ndole, yine Douala ve Kamerun'un en ünlü yemeklerinden biridir. Ndole, kuruyemiş, fındık, fıstık, yeşil sebze yaprakları, balık ya da kırmızı etle pişirilen lezzetli yemeklerden biridir. Ndole, varlıklı varlıksız herkes tarafından yapılan ve tüketilen vazgeçilmez lezzetlerdendir.

Hem Şiş Hem Kebap: Brochettes

Brochettes aslında yemek yapımında kullanılan küçük şişlerin adıdır. Ateş yakmayı fazlasıyla seven ve doğa şartlarında yaban hayatı sürek halk tarafından devamlı olarak tercih edilen Brochettes şişlerine sebze, et ve meyveler geçirilir ve ateş üzerinde pişirilir. Tuz ve baharatlarla mühürlenen Brochetteslerin tadı şiş kebaptan farklı değildir.

Konaklama İçin Douala Otel Seçenekleri

Ucuz Douala uçak bileti alarak havayolu ulaşımı tercih eden misafirlerin konaklama seçenekleri oldukça geniştir.

Akwa Palace

Douala kentinde en çok tercih edilen oteller arasında yer alan Aka Palace, Douala Havalimani'na 7 km mesafededir. 4 yıldızlı hizmet veren otelde yüzme havuzu ve fitness salonu mevcuttur. Ayrıca tesis bünyesinde 3 adet restoran bulunur.

920, Boulevard de la Liberte, Douala KAMERUN
Somatel Hotel

Havalimanına 3,7 km uzaklıkta bulunan otel, 3 yıldızlı olmasına rağmen kaliteli bir şekilde hizmet verdiği için 4 yıldızlı olarak görülmektedir. Bünyesinde geniş odalar, bar, büyük bir havuz barındırır. Ekstra ücretler karşılığında çamaşır yıkama, kuru temizleme ve otel servisi hizmetleri verilmektedir.

Rue Akwa Bali, Douala KAMERUN
Hotel Bano Palace

3 yıldızlı hizmet olanaklarına sahip olan Hotel Bano Palace, Douala Havalimanı'na 4,4 km uzaklıkta yer alır. Tesis içerisinde açık büfe kahvaltı, öğle, akşam yemekleri, oda servisi ve ücretsiz Wİ Fİhizmetleri verilmektedir. Ayrıca tesiste bir adet fitness salonu ve yetişkin çocuk ayrı olmak üzere 2 adet havuz bulunmaktadır.

Rue Drouot Face Lycee d'Akwa, Douala- KAMERUN

Douala Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Douala 2.656,17 TL 32 Saat 15 Dakika
Ankara - Douala 3.792,41 TL 11 Saat
Hatay - Douala 4.347,16 TL 37 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Douala ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
İlk İnsanlı Uzay Seyahati Nasıl Yapıldı?
25 Ocak 2019
"Benim için küçük, insanlık için büyük bir adım.” sözleri ile tanınan, Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong’u herkes bilse de 12 Nisan 1961 tarihinde uzaya giden ilk insan Yuri Gagarin, o kadar tanınan
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
07 Ocak 2019
Oteller, seyahat ettiğimiz yerlerdeki olası konaklama sorunlarına kolay bir çözüm üretiyor. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih ediliyorlar. Dünya üzerinde birçok otel türü mevcut. Bunlardan biri de
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
Türkiye'de Doğasıyla Meşhur Pek Bilinmeyen Yerler
17 Kasım 2018
Eğer Türkiye’de doğa harikası deyince aklınıza sadece Pamukkale Travertenleri gibi popüler yerler geliyorsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bu sebeple, bu yazımızda Türkiye’nin saklı kalmış doğa hari

Douala Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
Birbirinden farklı bir çok insan, kültür , yemek ve içecek güzeldi
Uçakla hep üzerinden geçiyoruz, birgün gitmek kısmet olur umarım
Herşey çok güzeldi biz çok keyif aldık teşekkürler
Bir dah gitmek ister miyim bilmiyorum ama güzeldi
Biz çok keyif aldık, maç için gitmiştik
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Douala Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:21:05
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Douala, (DLA)
DLA
CM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948