1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Malabo Uçak Bileti

Malabo Para Birimi
Orta Afrika Frangı (XAF)
Malabo Zaman Dilimi
GMT +1
Malabo Şehri En İyileri
Eğlence Hayatı, Equatoguinean Cultural Centre, Kızartılmış Muz
Malabo Hava Durumu (6 Haziran) 26°C Gök Gürültülü Fırtına
Malabo Hava Durumu (7 Haziran) 25°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Malabo Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Malabo
Royal Air Maroc
30 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Malabo Kalkışlı Uçak Seferleri

Malabo - İstanbul
Ethiopian Airlines
14 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Malabo Uçuşu Olan Firmalar

Malabo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Malabo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Malabo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GQ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
750 XAF
Yemek Fiyatı
5.100 XAF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1.100 XAF

Malabo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Ucuz Malabo uçak bileti kullanarak Malabo’ya gitmek isteyen yolcuların dikkat etmeleri gereken en önemli ayrıntılardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir. Malabo kenti, tropikal bir ikime sahiptir. Aynı zamanda çok fazla yağış almaktadır. Yıllık yağış ortalaması 2400 – 2600 mm arasında değişmektedir. Tropikal bir iklime sahip olduğu için yılın her zamanı gitmek mümkündür ancak yağışlı zamanları veya en fazla yağış alan bölgelere dikkat edilmesi gerekir. Haziran ve Ağustos ayları arasında bazı bölgeler çok yağış alırken bazı bölgeler kuraklık yaşamaktadır. Aralık ve Şubat aylarında ise tam tersi bir olay yaşanmaktadır. Bu sebeple bahar aylarında gitmek özellikle İlkbahar zamanlarında gitmek en ideal zamandır.

Malabo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malabo uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için bir birkaç alternatif bulunmaktadır.

Taksi

Malabo havalimanından 10 km mesafede bulunan şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Fakat taksiye binmeden önce resmi bir taksi olup olmadığına çok dikkat edilmesi gerekir. Şehirde birçok taksi bulunmaktadır ve bir çoğu güvenli değildir. Taksilerin ücretleri ise 10 km mesafeye göre uygundur. Fakat uzak mesafelere gidileceği zaman taksi çok da uygun olmayabilir.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden veya kalınacak oteller aracılığı ile çok kolay araç kiralanabilir. Malabo kentinde uzak mesafelere seyahat edileceği zaman araç kiralamak ekonomik olarak daha uygundur.

Havalimanı Servisleri

Otellerin servis hizmetleri ile Malabo havalimanından şehir merkezine gitmek daha kolay ve konforludur. Yaklaşık olarak 15 veya 20 dakika sürmektedir.

Malabo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Malabo uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile kente seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Malabo havalimanını kullanmaktadır. Malabo Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 10 km’dir. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı 15 dakika kadar kısa sürmektedir. Malabo Havalimanından Paris, Frankfurt, Addis Ababa, Madrid, Kazablanka şehirlere düzenli olarak uçuşlar gerçekleşmektedir. Afrika’nın diğer havalimanlarına nazaran daha sakin ve az kalabalıktadır. Havalimanı içerisinde birçok restoran, araç kiralama ofisleri, emanet eşya ofisi, döviz bürosu ve çeşitli kafeler bulunmaktadır.

Malabo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Malabo’ya uçak bileti avantajlarından yararlanarak, Malabo’ya gitmek için en önemli nedenlerden birisi tarihi güzellikleridir.
 2. Kentin mimari yapısı görülmeye değerdir.
 3. Malabo’da bulunan Santa Isabel Katedrali, ülkede en çok beğenilen bir mimari yapıya sahiptir. Katedralin yapımına 1887 senesinde başlanmış ve 1916 yılında yapımı tamamlanmıştır.
 4. Şehrin merkezi limana yakındır. Liman bölgesinde birçok bar ve restoranlar bulunmaktadır. Çok şık mekanlarda canlı müzik dinleme şansı bulunmaktadır.
 5. Malabo şehrinin birçok bölgesinde tarihi eserler bulunmaktadır. Bu yüzden görülmesi gereken yerlerdendir. Equatoguinean Cultural Centre, parlak ve sarı renkte mimarisi ile sömürge dönemine ait izler taşıyan bir yapıya sahiptir. Kültür merkezi içerisinde performans sahnesi ve galeri bölümleri bulunmaktadır.

Malabo Hakkında

Malabo kenti, Ekvator Ginesi’nin başkenti ve en büyük şehridir. Aynı zamanda Malabo bir liman şehridir. 100 bin nüfuslu bir başkenttir. Kentin devlet sarayları, ulusal stadyumu ve uluslararası bir havalimanı bulunmaktadır. Malabo kentinde iklim çok sıcaktır. Bu yüzden toraklarının verimsiz olmasından dolayı tarım gelişmemiştir. Şehir halkının geçim kaynakları arasında balıkçılık ve ticaret vardır. Bir diğer geçim kaynağı ise turizmdir. Her geçen yıl turizmin gelişmesinden dolayı halkın geçim kaynağı arttığı gibi kent ve ülke gelişme göstermektedir. Batıda Gine Körfezi ile komşu konumundadır. Ekvator Ginesi toplamda 7 ilden meydana gelmektedir. Ülke içerisinde yalnızca Fransa, Almanya ve İspanya konsoloslukları bulunmaktadır. Malabo tropikal muson iklim özelliklerini taşımaktadır. Bir yılda ortalama olarak 1800 mm yağmur düşmektedir. Kent Aralık ayından Şubat ayına kadar kurak bir mevsime sahiptir. Şubat ayı içinde yağmurlar yağmaya başlar ve düşen yağmur 33 mm’dir. Diğer kalan aylarda çok uzun yağışlı bir mevsimi vardır. Malabo, Ekvator Ginesi’nin başkenti olmasına rağmen sokak ağı oldukça az gelişmiştir. Birkaç döşeli yolu ve gelişmemiş sokakları bulunmaktadır. Ekvator Ginesi bağımsızlığını 12 Ekim 1968 tarihinde ilan etmiş olup, ilk Cumhurbaşkanını seçmiştir. Ekvator Ginesi’nde tüm yollar polis kontrolü altındadır. Turistlerin fotoğraf çekmesi çok hoş karşılanmamaktadır. Bu yüzden büyük bir baskı söz konusudur. Polisten alınan özel izinler sayesinde kent rahatlıkla gezilebilir ve fotoğraf çekimi yapılabilir. Aynı zamanda yolların çok bozuk olması sebebi ile de gezilebilirlik kısıtlanabilmektedir. Ülkede tarihi eserler ve kiliseler mevcuttur ve görülmeye değer yerlerdir. Malabo şehrinde alışveriş yapılabilecek yerler butik ve alışveriş merkezleridir. Alınabilecek en güzel hediyeler Afrika’ya özgü kumaş ve giysilerdir. Aynı zamanda ahşap oymalar, seramikler en gözde hediyelik eşyalardır. Ahşap oymaları Malabo halkı tarafından el emeği ile yapılmaktadır. Ahşap oymalarda çoğunlukla hayvan figürleri yapılmaktadır. Halkın bazıları bu ahşap oymalar sayesinde geçimini sağlamaktadır. Malabo dükkanları oldukça renki ve görkemli hediyelik eşyalar ile doludur. Bu yüzden alışveriş yapmak oldukça zevklidir. Aynı zamanda Malabo, büyüyen yağ endüstrisi ile büyük ve önemli bir gelişme sağlamıştır. Ülkenin 2004 yılında üretimi ile 360 bin varil olmuştur. Bu yüzden kentin nüfusu iki katına çıkmıştır. Aynı zamanda petrol zengini olan bir şehirdir. Malabo’da İspanyolca resmi dil olarak kullanılmaktadır. Ekvator Ginesi’nin en eski kentidir. Malabo adası 200 yıl boyunca İspanyol hakimiyetinde kalmıştır. Daha sonra 1968 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Afrika kentleri arasında farklı ve ayrıcalıklı bir konumdadır. Doğal güzelliklere sahip ve tüm dünya mutfağını içinde barındırmaktadır. Ayrıca tarihi mimarisi ile tarihi güzelliklere sahiptir.

Malabo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Taksi
500 CFA/Km

Malabo Vize Şartları

Ekvator Ginesi Vize İstiyor mu?
Evet
Ekvator Ginesi Vize Detayları
Pasaport türünüz ne olursa olsun ilk seyahatinizde 30 gün sınırı ile Ekvator Ginesi vizesi almanız gerekmektedir. Vize ücretleri vize türüne ve zamanına göre değişiklik göstermektedir.

Malabo’da Gezilecek Yerler

Santa Isabel Katedrali
Monte Allen Ulusal Parkı
Equatoguinean Cultural Centre
Ekvator Ginesi Üniversitesi

Santa Isabel Katedrali Plaza de Espana’nın batısında yer almaktadır. 1887 yılında yapımına başlanıp 1916 yılında tamamlanmıştır. Yakın zamanda restore edilmiştir. Gotik mimariye sahip katedral 40 metre yüksekliğe sahip kuleler ile çevrilmiştir. Monte Allen Ulusal Parkı Malabo kentinde en güzel ve en özel anları doğa parklarında, ormanlarda geçirmek mümkündür. Çok büyük bir bölge olmadığı için yürüyerek gezmeniz mümkündür. Doğa parklarında Afrika’nın zengin ekolojisini öğrenme ve görme şansınız bulunmaktadır. Monte Allen Ulusal Parkında birçok vahşi hayvanı bir arada görmeniz mümkündür. Equatoguinean Cultural Centre İspanya dönemine ait çizgiler taşıyan kültür merkezinin galeri ve performans sahnesi bulunmaktadır. Hoş bir mimarisi olup, Malabo’ya gidildiği zaman mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerden bir tanesidir. Ekvator Ginesi Üniversitesi Malabo şehrinde görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Ekvator Ginesi Üniversitesi’dir

Malabo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızartılmış Muz
Tavuk Yemekleri

Malabo Denince Akla İlk Gelen Lezzet Kızartılmış Muzdur Malabo kentinin kendine has bir mutfağı bulunmamaktadır. Daha önce İspanya egemenliğinde bulunduğu için İspanya yemeklerinden oldukça etkilenmiştir. Bu sebeple mutfaklarında İspanya mutfağı ve Afrika mutfağının karışımı yer almaktadır. Malabo’da çoğunlukla Çin, Fransa, Avrupa, Fas ve yerel mutfakların kullanıldığı bir çok restoran hizmet vermektedir. En çok kızartılmış muz, tavuk ve tavuk ile yapılan tavuk yemekleri oluşturmakta ve son olarak da acı biber yer almaktadır. Ayrıca şehirde çok fazla mayonez kullanılmaktadır. En çok tercih edilen restoran Deme’s Favorite Chicken Place’dir. Bu restoran bir çok ülke mutfağının özelliklerini taşımakta ve yemekleri oldukça lezzetlidir. Kızartılmış Muz En fazla tüketilen bir yiyecektir. Malabo kentinin birçok restoranında yapılan yiyecek çeşididir. Ziyaretçiler tarafından mutlaka denenmesi gereken bir lezzettir. Tavuk Yemekleri Malabo şehrinde tavuk ile yapılan yemek çeşitlerine çok fazla rastlanılmaktadır. Özellikle kızartılmış tavuklar en fazla tercih edilen yemekler arasındadır. Baharatlı ve acı biber ile kızartılmış tavuklar halk arasında en fazla tercih edilen yemekler arasındadır. Mükemmel ve eşsiz bir lezzet tatmak istenildiğinde tercih edilebilir.

Konaklama İçin Malabo Otel Seçenekleri

Sofitel Malabo Otelin mimari yapısı oldukça güzeldir. Aynı zamanda bakımlı ve odaları konforludur. Personel oldukça nazik, profesyonel ve yardım severdir. Geniş menüsü ile dünya mutfaklarını ziyaretçilerine sunm

Malabo Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Malabo 2.522,69 TL 31 Saat 40 Dakika

Malabo Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Malabo uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Ethiopian Airlines, Royal Air Maroc.
 • Malabo yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Malabo varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Malabo olup, bilet fiyatı 2.522,69 TL'dir.
 • Malabo şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Malabo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çankırı'da Gezilecek Yerler: Çankırı'da Nereye Gidilir?
Çankırı'da Gezilecek Yerler: Çankırı'da Nereye Gidilir?
17 Ocak 2020
Çankırı’nın İç Anadolu Bölgesinde yer aldığını bilmeyen yoktur, ancak Türkiye’nin en önemli kaya tuzu rezervlerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bu şehirde sizi şaşırtacak daha çok şey var! Çankır
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
04 Ekim 2019
Her mevsim ayrı güzel olan şehrimiz Antalya, gezilecek-görülecek yerler bakımından çok zengin! Önemli tarihi yapıları, nefes kesen doğası ve muhteşem sahilleri ile Antalya gezisi planlayanlar bu şehir
Afyonkarahisar'da Gezilecek Yerler, Afyonkarahisar'da Nereye Gidilir?
Afyonkarahisar'da Gezilecek Yerler, Afyonkarahisar'da Nereye Gidilir?
04 Eylül 2019
Türkiye’nin Batı Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri’ni birleştiren Afyon, ülkemizin Termal Başkenti ve kaymağın ana vatanı olmak dışında birçok şey vaat ediyor. Afyon’da görülecek yer çok fazla! Afyon’d
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
26 Ağustos 2019
Atatürk başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’ un başarıyla sonuçlanmasından sonra 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birlikleri ülkeyi dah

Malabo Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (50)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
89 Değerlendirme
V*** Y***
6 Nisan Cumartesi
İşin doğrusu başlarda pek fazla istememiştim ama sonradan benim de hoşuma gitmeye başladı
O*** G***
18 Eylül Salı
Yağmur yağdığı için pek dolaşamadık ama ateş yakıp kamp alanında takılmak bile farklı güzeldi
R*** Ç***
15 Temmuz Pazar
Maç için gitmiştik, ilk defa gittiğimiz bir yer insanları biraz yobaz gibi ama olsun
M*** B*** O***
25 Temmuz Çarşamba
Doğası ve insanları çok farklı gidin ve görün kesinlikle
B*** K***
8 Temmuz Pazartesi
Ne kadar güzel de olsa memleketim YOZGATIM etmez
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Malabo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:50:42 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Malabo, (SSG)
SSG
GQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699