1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Faro Uçak Bileti

Faro Para Birimi
Euro (EUR)
Faro Zaman Dilimi
GMT +1
Faro Şehri En İyileri
Plajlar, Centro Historico, Port
Faro Hava Durumu (6 Haziran) 23°C Açık
Faro Hava Durumu (7 Haziran) 24°C Açık

En Ucuz Faro Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Faro
Emirates
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Faro Kalkışlı Uçak Seferleri

09 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Faro Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Faro Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Faro Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EUR
Yemek Fiyatı
7,50 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 EUR

Faro’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Faro kış aylarında soğuk bir iklime sahiptir ve kış aylarında gezmek mümkün değildir. Havanın fazlasıyla soğuk olması turistlerin şehre gelişini engellemektedir. Bu yüzden en uygun mevsimler ilkbahar ve yaz mevsimleri olarak bilinmektedir. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde sıcaklıkların fazla artış göstermemesi, ideal gezilecek yerleri ön plana çıkarmaktadır.

Faro İstanbul uçak biletleri alarak şehrin mükemmel havasının keyfini çıkartabilir ve havanın güzelliğiyle mükemmel bir tatil yapılabilir. Mayıs aylarında havanın güzelleşmesi ve şehrin en iyi bölgelerinin gezi için açılması, turistlerin şehre gelmesini sağlamaktadır. Faro İstanbul uçak bileti fiyatları araştırılırken günün cuma olarak seçilmesi ve ayın mayıs olarak tercih edilmesi uygun fiyatlı uçak biletlerinin kapısını aralayacaktır. Böylelikle daha uygun fiyatlarla ulaşım sağlamanız mümkün hale gelecektir.

Faro Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Emirates gibi uçak firmalarıyla şehre gelen kişilerin, hava limanından şehir merkezine kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilmektedir. Taksi, otobüs ve çeşitli ulaşım araçları günün her saatinde hizmet vermektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

15 ve 16 numaralı otobüsler şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmektedir. Yaklaşık 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilmek mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Şehir içi ulaşım araçları kolay bir şekilde şehri gezdirebilecek niteliktedir. Şehir içine ulaşım sağlayabilmek ve şehirde gezebilmek için çok sayıda otobüs, metro gibi ulaşım araçları hizmet vermektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 EUR

Taksiler yüksek fiyatlı olmasına rağmen tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Taksiler diğer ulaşım araçlarına göre fazla masraf gerektirmektedir.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşım sağlamak ve şehir içerisinde rahatça gezebilmek için çok sayıda kişinin hava limanından araç kiraladığı bilinmektedir. Toplu taşıma araçlarıyla uğraşmadan ulaşım sağlamak isteyen kişileri

Faro Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Faro şehrinde az nüfusun olması ve trafiğin fazla olmaması nedeniyle şehir merkezine ulaşım kısa sürmektedir. Şehrin sahip olduğu konum turizme uygun olması nedeniyle çok sayıda turistin şehre akın ettiği görülmektedir. Faro uçak bileti rezervasyonu yaparak şehre daha uygun fiyatlarla ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine hava alanından ulaşım sağlamak için ortalama 10 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Faro en ucuz uçak bileti alıp, hava limanında bekleyen yolcuların dinleme salonunda zaman geçirmesi mümkündür. Aynı zamanda hava alanında bulunan alışveriş salonları, alışveriş yapmak için ideal mekanlardan biri olarak nitelendirilmektedir. Faro İstanbul uçak bileti alarak, şehre gelen kişilerin aynı zamanda ulaşımını kolaylaştırması için hava alanında bulunan araç kiralama firmalarıyla iletişime geçebilmektedirler. Böylelikle hava alanında zaman geçirmek keyifli bir hal almaktadır.

Faro’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehir sahip olduğu kültürü öğrenebilmek için tarihi yapıtlara göz atmak yeterli olacaktır. Faro ucuz uçak bileti alarak, ekstra masraf ödemeden şehrin önemli bölgeleri gezilebilir. Kültürel gezi için fazla masraf gerekmiyor.
 2. Şehir önceden Roma İmparatorluğu tarafından yönetildiğinden birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Roma İmparatorluğu hakkında bilgiler alınabilir ve Faro uçak bileti için THY firması tercih edilerek şehrin önceden nasıl yönetildiği öğrenilebilir. Faro, yüzyıllar boyunca tarihi yapıtları kendi içerisinde bulundurmuştur.
 3. Porto şarabı ve şehrin kendisiyle alakalı biblolar satışa sunulmaktadır. Faro uçak bileti fiyatları uygun fiyata alınması isteniliyorsa ve şehirde ekonomik alışveriş seçeneği aranıyorsa, şehir en uygun alışveriş şehirlerinden biridir. Şarabın yanı sıra yerli biralar da çok sevilen ürünler arasında yer almaktadır.
 4. Şehir katedralleriyle, bahçeleriyle ve tarihi yapıtlarıyla ön plana çıkmaktadır. Faro uçak bileti Lufthansa firması tercih edilerek bu yapıtları görebilmek mümkündür. Tarihi yapıtlar yüzyıllar boyunca varlığını sürdürmüştür.
 5. Portekiz'in en güzel lezzetlerini kendi bünyesinde bulunduran Faro, restoranlarıyla ön plana çıkarak mükemmel bir mutfağı olduğunu turistlere göstermiştir. En ucuz Faro uçak bileti alarak, lezzetli tatlara ulaşabilmek mümkündür. Ayrıca yemeklerin uygun fiyatta olması turistlerin yüzünü güldürmektedir.

Faro Hakkında

Yüzyıllar önce Roma İmparatorluğu tarafından yönetilen şehir, 10. yüzyıla kadar Santa Marina ismiyle bilinmiştir. Harun isminden türetilen Faro şehir ismi, 11. yüzyılda düzenlenmiştir. 11. yüzyıldan sonra turistik açıdan kendini geliştirmesi ve dünyanın her bölgesinden ulaşım sağlanması, şehrin gelişimine sebebiyet vermiştir. Faro uçak bileti alarak, tarihi açıdan bilgi edinebilir ve muhteşem bir tatil yapılabilir. Şehrin sahip olduğu konumun denize yakın olması ve ada gibi bir görünüme sahip olması çok sayıda turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Faro uçak bileti alarak, kendi tatilini en iyi hale getiren çok sayıda turist bulunmaktadır. Geçmişindeki kalıntılarıyla bugüne kadar varlığını sürdüren şehir, Portekiz ülkesinde bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu’na ait olan çok sayıda tarihi yapıtı kendi sınırları içerisinde bulundurarak, dünyadaki tarihçilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Faro uçak bileti alarak şehrin sahip olduğu tarihi öğrenmek mümkündür. Katedraller, müzeler ve çeşitli bahçeler gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Şehir her yıl binlerce turisti kendi sınırları içerisinde misafir etmektedir. Aynı zamanda şehir kültürel açıdan turistlere bilgi sağlamaktadır. Bilgiler sayesinde turistler unutulmayacak anıları kendi hafızasına kaydedebiliyor. Böylelikle turistler şehirde tatil yaparken hem gezebiliyor, hem de tarihi açıdan bilgi edinebiliyor.

Faro Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 EUR
Taksi
3,50 EUR/Km
Tramvay
4 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Faro'nun en popüler şehir içi ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler şehrin her kısmına rahatça ulaşım sağlamaktadır. Faro İstanbul saat farkı düşünülmeden ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca hava limanından şehir merkezine ulaşımı en kolay sağlayan araçlardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Çeşitli servisler, metrolar ve tramvaylar fazlasıyla aktarma gerekmektedir. Bu yüzden ikinci popüler araçlar olarak kabul edilmektedirler.

Faro Vize Şartları

Portekiz Vize İstiyor mu?
Evet
Portekiz Vize Ücreti
60 EUR
Portekiz Vize Detayları
Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır. Schengen vizesine sahipseniz kısa süreli seyahetleriniz için vize almanız gerek yoktur. Vize başvurusu yapan kişilerin vize sonuçları ortalama 10-15 gün içerisinde açıklanacaktır.

Faro’da Gezilecek Yerler

Centro Historico
The Se
Faro Jewish Heritage Centre
Igreja Da Nossa Senhora Do Carmo
Arkeoloji Müzesi
Başkenti Tanımanın En İyi Yolu: Centro Historico

18. ve 19. yüzyılların hem tarihi, hem de mimarı yapıtlarını sınırları içerisinde bulunduran Centro Historico; başkenti tanıtan çeşitli yapıtları da sınırlarında bulundurmaktadır. Mükemmel bir yürüyüş yapabilmek için ideal bir yer olan Centro Historico'nun Arnavut kaldırımları fazlasıyla ilgi görmektedir.

Tarihte Sürekli Değişime Uğrayan Katedral: The Se

İlk etapta Roma Tapınağı olarak inşa edilen yerin daha sonradan cami olması birçok kişinin ilgisini çekmiştir. En son katedral olarak kabul edilen yerin, ziyarete açık olması turistlerin bu bölgeye geçiş yapmasını sağlamıştır. 13. yüzyıldan bu yana varlığını sürdürmesi, tarihi olarak büyük önem taşıdığının kanıtıdır.

Portekiz'de Tek Kalan Yahudi Mezarlığı: Faro Jewish Heritage Centre

Portekiz'de tek kalan Yahudi Mezarlığı, turist etkinliklerinin merkezi olarak bilinmektedir. Tek kalan mezarlık olması, turistlerin sürekli ziyaret etmesine sebebiyet vermektedir. Ayrıca tarihi olarak uzunluğa sahip olması, en önemli özelliklerinden biridir.

İkiz Kuleli Görüntüye Sahip Olan: Carmo Kilisesi

Faro şehir merkezinin sınırlarının bu kilise ile çizilmesi, Faro açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca kilisenin sahip olduğu görüntü ve tarihi açıdan sahip olduğu önem, turistlerin sevmesine sebebiyet veriyor.

En Önemli Tarihi Yapıtları İçerisinde Bulunduran: Arkeoloji Müzesi

Faro'nun en önemli yapıtlarını kendi içerisinde bulunduran müze, mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Turistlerin sürekli gezdiği ve çeşitli bilgiler edindiği bir müze olarak bilinmektedir.

Faro’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bacalhau
Sardalya
Bitoque
Caldo Verde

Faro şehrinde bulunan çeşitli yemekler ve içecekler mükemmel bir lezzete ulaştırmaktadır. Faro İstanbul uçuş süresi boyunca bu tarz yemekler akıldan çıkmayacak kadar lezzetlidir. Bölgede bulunan çeşitli yemekler, birçok ülke tarafından yapılamayacak kadar zor ve lezzetlidir.

Kurutulmuş Balık: Bacalhau

 Kurutulmuş olarak alınıp, o şekilde kızartılan balığın mükemmel bir lezzeti bulunmaktadır. Türkçede Morina balığı olarak nitelendirilen balık, Faro'da sıkça görülmektedir. Ayrıca balığın farklı çeşitlerde de yapıldığını söylemek gerekir.

Eğlence Yemeği: Sardalya

En çok festivallerde tüketilen bu balık çeşidi, Faro'da alternatif yemek olarak nitelendirilmektedir. Kolay yenilmesi ve patates, yeşillikle ikrama sunulması mükemmel bir görüntü oluşturmaktadır.

Faro'nun En Çok Tercih Edilen Menüsü: Bitoque

Yumurtanın et üzerine kırılması ve menünün içerisinde patates, pilav gibi hamur işlerinden yapılan yiyeceklerin bulunması; doyurucu niteliğini ön plana çıkarmaktadır. Birçok restoranda bulunan bu menünün fiyatı oldukça uygundur.

Soğan ve Sarımsaktan Yapılan Yeşil Çorba: Caldo Verde

Kış aylarının en sevilen yemeklerinden biri olan Caldo Verde, sarımsak ve soğanla yapılmaktadır. Kış aylarının soğuğundan koruyan ve hastalıkları engelleyen bu çorbayı, her restoranda bulabilmek mümkündür.

Konaklama İçin Faro Otel Seçenekleri

Faro şehrinde bulunan çeşitli oteller, şehir merkezine yakın mesafededir. Saat fark etmeden, 24 saat boyunca hizmet veren oteller bulunmaktadır.

 
Pousada Palácio Estoi
SPA, spor ve otel barı gibi hizmetleri sunan otel beş yıldız kalitesiyle hizmet vermektedir. Otelin aynı zamanda havuz gibi hizmetler sunması, konaklayacak kişilerin rahatça zaman geçirmesine sebebiyet veriyor. Fiyatları 980 ile 1600 TL arasında değişmektedir.
Rua São José, 8005 465, Faro, Portekiz
Luxury Beach Guest House
Faro plajına en yakın olan otel, kendi sınırlarında kablosuz ağ hizmeti vermektedir. Otelin sınırlarında bulunan restoran, Faro'nun en lezzetli yemeklerini müşterilere sunmaktadır. Fiyatı 1255 ile 1400 TL arasında değişim gösteriyor.
Praia de Faro Avenida Nascente Nº2, 8005 520, Faro, Portekiz
Hotel Eva
Faro şehir merkezine en yakın olan otellerden biridir. Hemen hemen tüm hizmetleri müşterilerine sunan otel, kendi bünyesinde spor salonu ve otel barını bulundurmaktadır. Fiyatları 1100 ile 1300 TL arasında değişmektedir.
Avenida da República, 1, 8000-078, Faro, Portekiz

Faro Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Faro 4.473,93 TL 21 Saat 45 Dakika

Faro Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Faro uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Emirates, Tap Air, Türk Hava Yolları.
 • Faro yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Faro varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Faro olup, bilet fiyatı 4.473,93 TL'dir.
 • Faro şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Faro ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Karesi Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Karesi Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
09 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 4 Saat 28 Dakika Karesi Ekspresi Nedir? Karesi Ekspresi; İzmir Balıkesir tren ekspreslerinden birsidir. Başlang
Ergan Kayak Merkezi
Ergan Kayak Merkezi
05 Kasım 2019
Ergan Kayak Merkezi Hakkında Erzincan ilinde bulunan Ergan Kayak Merkezi 12 ay boyunca farklı sportif faaliyetler ile yerli yabancı birçok turistlerin uğrak yerlerinden biri olmuştur. Munzur Sıra
Viking Tarihinde Büyülü Bir Yolculuk: Viking Şehirleri
Viking Tarihinde Büyülü Bir Yolculuk: Viking Şehirleri
25 Eylül 2017
Savaşçı olarak bilinen Vikingler birçok sinema filmine konu olmuştur. Geçmiş tarihleri ile gizemini koruyan bu medeniyet hakkındaki bilgiler sizi şaşırtacaktır. Özellikle kafalarına taktıkları başlık
2017 Yaz Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Yerler
2017 Yaz Tatilinde Ailecek Gidilebilecek Yerler
08 Ağustos 2017
Kimileri tatile yalnız çıkarak kafa dinlemeyi tercih eder. Kimileri ise kalabalık gruplar halinde coşkulu bir tatil geçirmek ister. Eğer imkanımız varsa, aile ile çıkılan tatiller geçmişten gelen alış

Faro Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
85 Değerlendirme
G*** F***
3 Ekim Perşembe
uçakla ilk seyahatim oldu korkuyordum biraz ama gezip gördüğüm yerlere deydi
E*** D***
20 Eylül Cuma
İş yoğunluğumdan rahatlamak için gittim güzel bir gezi oldu
E*** Y***
14 Temmuz Pazar
hayatımda gördüğüm en güzel yer
F*** S***
28 Ekim Pazartesi
herşey mükemmeldi
A*** A***
4 Mayıs Cumartesi
çok güzeldi
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Faro Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:03:06 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Faro, (FAO)
FAO
PT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699