1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Finlandiya
Uçak Bileti

Nüfus
5 Milyon 495 Bin
Başkent
Helsinki
Para Birimi
Euro (€)
Zaman Dilimi
GMT +3
Telefon Kodu
+358
Resmi Dil
Fince, İsveççe
Ort. Yemek Fiyatı
60 EUR
Ort. İçecek Fiyatı
25 EUR
İstanbul - Helsinki Uçuş Süresi
3 Saat 25 Dk
İstanbul - Helsinki Uçuş Mesafesi
2.153 Km
Helsinki

En Ucuz Türkiye - Finlandiya Uçak Seferleri

Gaziantep - Helsinki
Sun Express
17 Tem 2019
17 Tem 2019
Antalya - Helsinki
Sun Express
31 Tem 2019
İstanbul - Helsinki
Aegean Airlines
01 Ağu 2019
İzmir - Helsinki
Ukraine International Airline
16 Tem 2019
Ankara - Helsinki
Ukraine International Airline
16 Tem 2019
Alanya - Helsinki
Sas Scandinavian Airlines
19 Tem 2019
Adana - Helsinki
Sun Express
24 Tem 2019
Konya - Helsinki
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019

En Ucuz Finlandiya Kalkışlı Uçak Seferleri

Helsinki - Antalya
Sun Express
08 Ağu 2019
Helsinki - Adana
Sun Express
08 Ağu 2019
Helsinki - İzmir
Sun Express
25 Tem 2019
Helsinki - İstanbul
Aegean Airlines
29 Tem 2019
Helsinki - Mardin
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Helsinki - Gaziantep
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Finlandiya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Finlandiya Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Finlandiya’ya Nasıl Gidilir?

Finlandiya Türkiye saat farkı yoktur. Finlandiya Kuzey Avrupa’da bir ülke olduğu için ülkemizden araba ile Finlandiya’ya gitmek günler alabilir. Bu yüzden Finlandiya’ya gidecek olan herkes uçak ile gitmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Finlandiya’ya günlük 100’den fazla uçuş gerçekleşir. Bu uçuşların tamamına yakını aktarmalı olsa da direkt olanları da vardır. Direkt olan uçuşlarda Finlandiya Türkiye uçuş süresi 3 saat 25 dakikadır. Finlandiya Türkiye uçak seferleri Aegean Airlines, Aeroflot, Air France, AtlasGlobal, British Airways, Finnair, Lufthansa, OLYMPIC AIR, Qatar Airways, TAP Portugal, Türk Hava Yolları, Ukraine Intl Airlines firmaları iki ülke arası uçuş gerçekleştiren bazı hava yolu firmalarıdır.

Siz de ekonomik fiyata Finlandiya uçak bileti almak istiyorsanız Biletall.com’dan ziyaret edebilirsiniz. Hatta Finlandiya uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi Finlandiya biletinizi çok daha ekonomik bir fiyata alabilirsiniz. Ülkemizde pek çok kişi hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşunda Türk Hava Yollarını tercih etmektedir. Siz de THY ayrıcalığı ile uçmak istiyorsanız Biletall.com’dan Finlandiya uçak bileti THY araması ile en uygun bileti bulabilirsiniz. Finlandiya uçak bileti fiyatları firmadan firmaya, uçuşun saatine göre ve aktarma durumlarına göre değişebilmektedir.

Finlandiya Türkiye uçak saatleri sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar olabilmektedir. Finlandiya Türkiye uçak bileti fiyatları da uçuşun saatine göre değişebilmektedir. Schengen vizenizle birlikte siz de uygun Finlandiya Türkiye uçak biletleri için Biletall.com’dan avantajlı fiyatlarından yararlanarak biletinizi alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Şartları Neler?

Finlandiya Vize İstiyor mu?
Evet
Finlandiya Vize Ücreti
330 TL
Finlandiya Vize Şartları

Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya’ya gidecek olan yolcuların Finlandiya vizesi çıkartmaları gerekmektedir. Finlandiya’ya gidecek olan bireyler Schengen vizesi ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 0-5 yaş arasındaki çocuklar için vize istenmezken 6-11 yaş arasındaki çocuklar için ise vize ücreti 200 TL’dir.

Finlandiya vizesi için başvuru yaptıktan sonra 15 gün içerisinde vizeniz çıkmaktadır ancak konsolosluk bazı durumlarda sizlerden ek belge isteyebilmektedir. Böyle bir durumda ise vizenizin size ulaşması 1 ayı bulabilmektedir.

Finlandiya vizesi ücreti 330 Türk Lirası. Eğer 0-5 yaş arasında çocuğunuz varsa onlar için ücretsiz.

Finlandiya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Finlandiya oldukça soğuk bir ülke olarak bilinir. Ülkede kış aylarında hava sıcaklığı -40 derecelere kadar düşebilmektedir. Yazın kuzeyde güneş hiç batmaz güneyde ise tamamen batmadan tekrar doğar. Kışın ise kuzey tamamen karanlıktır güneyde ise sadece birkaç saat güneş görülür.

Finlandiya Hakkında Bilgiler

Ülke Hakkında Bilgiler

Finlandiya Avrupa’nın en güvenli, modern, eğitimli, yeşil ve ferah ülkelerinden birisidir. Ülkede 188 bin adet göl ve pek çok ada bulunmaktadır.

Finlandiya’nın Başkenti

Finlandiya’nın başkenti ülkenin en güneyinde bulunan Helsinki şehridir. Baltık Denizi’ne kıyısı olan şehir turistler tarafından çok sevilmektedir.

Finlandiya’nın Nüfusu – Finlandiya’nın Resmi Dili

Finlandiya’nın nüfusu yaklaşık olarak 6 milyondur. Ülkemize göre nüfusu çok az olan Finlandiya’da Fince ve İsveççe konuşulmaktadır.

Finlandiya’nın Para Birimi

Avrupa Birliği üyesi olduğu için ülkede Euro kullanılmaktadır.

Finlandiya’da Saat Kaç?

Finlandiya Türkiye saat farkı yaz aylarında yoktur. Kış aylarında ise saat farkı 1 saattir.

Finlandiya’da Ne Ucuz? Finlandiya’da Gelirken Ne Getirilir?

Finlandiya seyahatinizden döneceğiniz zaman yakınlarınızı sevindirmek için hediye almak istiyorsanız Finlandiya’da pek çok hediye bulabilirsiniz. Finlandiya’da geyikler oldukça fazladır ve halk için de önemi büyüktür. Geyiklerin etinden, sütünden ve derisinden sıklıkla yararlanmaktadırlar. Siz de dönüşte yakınlarınıza Finlandiya’nın göllerini, adalarını ve geyiklerini temsil eden heykeller, geyik derisinden yapılma pek çok kıyafet alabilirsiniz. Finlandiya uzak bir ülke olduğu için pek çok kişi Finlandiya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu sormaktadır. Ülkeler arası yazları saat farkı olmamasına rağmen uçakla aktarmasız seyahatler 3 buçuk saat civarındadır.

Finlandiya Nerede?

Finlandiya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Muhteşem Kutup Aurorası
• Uzun Yaz Günleri
• Manzaralar
• Festivaller
• Noel Baba
  1. Finlandiya Kuzey Avrupa’da bir ülke olduğu için hatta Kuzey Avrupa’nın da en kuzeyinde yer aldığı için yazları neredeyse hiç güneş batmamaktadır. Kışın ise güneş neredeyse hiç doğmamaktadır. Kış aylarında eğer şanslıysanız kutup aurorasını görme ve fotoğraflama imkanına sahip olabilirsiniz. Binlerce turist sadece bu anı görebilmek için bile her yıl Finlandiya’ya gelmektedir.
  2. Yaz ayları kuzeyde güneş hiç batmamaktadır güneyde ise 1-2 saatliğine batmakta ancak tamamen karanlık olmadan tekrar güneş doğmaktadır. Siz de bu uzun yaz günlerinde Finlandiya’da güneşin batmamasını fırsata çevirerek doyasıya tatil yapabilir bol bol gezebilirsiniz.
  3. Finlandiya’da 188 bin adet göl bulunmaktadır. Bu kadar göl içinde de pek çok ada bulunmaktadır. Siz de Finlandiya gezinizde göl ve adaların birbiriyle olan muhteşem uyumunu fotoğraflayabilir ve bu manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.
  4. Finlandiya’da tiyatro, konser, tango, opera ve müzik festivalleri sıklıkla düzenlenmektedir. Bu açıdan Finlandiya bir festival cennetidir.
  5. Çocukluğumuzda yılbaşında bize hediye getirecek diye beklediğimiz Noel Baba hepimizin hayallerinde yer almıştır. Finlandiya’da küçük bir köyde ünlü çakma Noel Baba’yı görebilir ve bir an için de olsa çocukluk yıllarınıza dönebilirsiniz.

Finlandiya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’da Finlandiya en ucuz uçak bileti için arama yapıp biletinizi aldıktan sonra muhteşem bir ülke olan Finlandiya seyahatinize başlayabilirsiniz.

Helsinki

Helsinki Finlandiya’nın başkenti olması ile birlikte ülkenin en büyük ve en çok nüfusa sahip olan kentidir. Şehirdeki mimari sizleri büyüleyebilir. Hatta binaların çoğu açık renk granit taşlardan yapılmıştır ve bu yüzden de ülkeye Kuzey’in beyaz kenti denilmektedir.

Turku

Turku şehri Finlandiya’nın en eski şehridir ve şehirde gezerken tarihi yapıları görüp hayran kalmamanız mümkün değil. Turku çok önemli bir kültür başkentidir hatta Avrupa’nın kültür başkenti olarak seçilmiştir de. Sonradan Helsinki Turku’dan daha değerli ve önemli bir şehir olsa da Turku tarihiyle ve genç nüfusu ile Finlandiya için en önemli şehirlerden birisidir. Nüfusunun çoğu genç olan Turku’da pek çok üniversite öğrencisi bulunmaktadır.

Tampare

Şehirde 200’den fazla göl bulunmaktadır. Finlandiya’nın en büyük 3. şehri olan Tampare eskiden sanayi merkezi olmasına karşılık günümüzde bilgi teknolojisi, eğitim, araştırma, spor ve iş imkanları açısından çok önemli bir şehirdir. Finlandiya’nın en hızlı gelişen şehri olan Tampare Finler için çok önemli bir şehirdir.

Finlandiya’da Gezilecek Yerler

Finlandiya ucuz uçak bileti alırken en uygun bileti almaya çalışıyorsanız ve araştırma yapıyorsanız Biletall.com’dan göz atmanızı tavsiye ederiz. Biletall.com’da bulabileceğiniz Finlandiya en ucuz uçak bileti ile Avrupa’nın Kuzeyine, Finlandiya’ya uygun fiyata gidebilirsiniz.

Finlandiya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Finlandiya Baltık Denizi’ne kıyısı olan bir ülkedir. Pek çok kişi Finlandiya gibi soğuk bir ülkede kışın bile denize girilebileceğini duymuştur. Evet Helsinki’de pek çok yerde kışın denize girebilirsiniz ancak kışın sahiller yaz aylarındaki kadar dolu olmamaktadır. Helsinki’de 10’dan fazla yerde denize girilebilmektedir.

Finlandiya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler              

Geyikleri ile ünlü olan Finlandiya’da geyik boynuzundan yapılma hediyelik eşyalar, geyiklerin derisinden yapılma mont ve eldivenler ve elektronik aletler alabilirsiniz.

Finlandiya’nın Doğal Güzellikleri

Finlandiya Türkiye uçak bileti ile Finlandiya’ya geldikten sonra ilk görmeniz gereken manzara Kutup Aurora’sıdır. Kuzeyde kış aylarında şehirden uzak yerlerde görebileceğiniz Kutup Aurora’sı muhteşem bir manzaradır. Ayrıca ülkedeki binlerce göl ve ada ile yeşil ve mavinin her türlü tonunu görmeniz mümkündür.

Finlandiya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Finlandiya tarihinde İsveç’in hakimiyeti altında kalmış bir ülkedir. Turku şehrinde İsveç döneminden kalma pek çok tarihi mimari bulunmaktadır. Şehir Finlandiya’nın en eski şehridir. Siz de gezinizde tarihi yerler gezmek istiyorsanız Turku şehrini gezebilirsiniz.

Finlandiya Gezi Rehberi

Finlandiya günümüzde eğitim seviyesi açısından Avrupa’nın en iyi ülkesidir. Ülkedeki insanlar çok kültürlü, samimi, sakin ve huzurludur. Finlandiya da hem ekonomik hem sağlık hem de eğitim açısından günümüzde en gelişmiş devletlerden birisidir. Binlerce göl ve adası ile bilinen Finlandiya’da sayısız doğal güzellik ve manzara ile karşılaşacaksınız.

Ülkenin nüfusu 6 milyona yakındır. Ülkede çoğu şey bizim ülkemize göre pahalıdır ancak ülke ekonomik olarak çok rahat ve Avrupa’nın en iyi ekonomisine sahip ülkelerden birisidir. Ülkede ulaşım genellikle trenler ile sağlanmaktadır. Gelişmiş bir tren ağına sahip olan Finlandiya’da çeşitli trenler bulunmaktadır. Bunlar gece treni, çok hızlı tren, hızlı tren, yavaş tren olarak sınıflandırılmaktadır. Siz de Finlandiya gezisinde trenlerle rahatlıkla ülke içinde seyahat edebilirsiniz.

Finlandiya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Somon Balığı Filesi
Somon Çorbası (Lohikeitto)
Kalakukko (Balıklı Ekmek)
Silakat (Balık Ringası)

Siz de Biletall.com’dan alabileceğiniz en ucuz Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya’ya gelip buradaki enfes lezzetleri tadabilirsiniz.

Kızarmış Somon Balığı Filesi

Kuzey Avrupa ülkelerinin balıkçılık ile geçimlerini sağladıkları düşünülmektedir ancak ticari amaçla başka ülkelere balık satan tek ülke Norveçtir. Finlandiya’da da balıkçılık yapılmakta ancak balıklar genellikle ülke içinde tüketilmekte hatta bazen Norveç’ten ithal edilmektedir. Somon balığı ise ülkede en sevilen yemekler arasındadır. Kızarmış somon balığı filesi pek çok restoranda tadabileceğiniz bir lezzettir.

Somon Çorbası (Lohikeitto)

Somon balığını çok seven Finlandiyalılar bunun sadece yemeğini yapmakla kalmayıp çorbasını da yapmışlardır. Halk tarafından çok sevilen ve oldukça doyurucu özelliğe sahip olan somon çorbası turistler tarafından da çok sevilmektedir.

Kalakukko (Balıklı Ekmek)

Bizdeki balık ekmekten çok farklı olan kalakukko ekmek hamurunun içine balık ve sebzelerden oluşan için konması ve fırında pişmesi ile elde ediliyor. Tadı da bizim balık ekmekten biraz farklı olan bu yemek oldukça lezzetlidir.

Silakat (Balık Ringası)

Balık Finlandiya halkı tarafından çok sevilen bir yiyecektir. Silakat ise sardalyalara benzeyen küçük balıkların kızartılıp ve sebzelerin pişirilmesinin ardından birlikte servis edilmesi ile ortaya çıkan enfes bir yemektir.

Graavilohi (Çiğ Somon)

Somon balığından pek çok yemek ortaya çıkartan Finler somon balığını her zaman pişirmemektedir. Graavilohi olarak isimlendirilen bu yemek çiğ somonun tuzlanıp dereotu ile ekmeğin üzerine konması sonucu ortaya çıkan bir yiyecektir.

Finlandiya’da Yenecek En Güzel Yemekler

Finlandiya’da somon balığının pek çok çeşidini yiyebilirsiniz. Kızarmış somon balığı filesi, lohikeitto, kalakukko, silakat, graavilohi somon ile hazırlanan bazı yemeklerdir. Bunun yanında siyah sosis, köfte, çeşitli güveç yemekleri ve lahana yemeği de Finlandiya halkı tarafından oldukça sevilmektedir.

Finlandiya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Stockholm - Helsinki 415,01 TL 54 Dakika
Oulu - Helsinki 450,25 TL 1 Saat 5 Dakika
Zürih - Helsinki 687,75 TL 28 Saat 15 Dakika
Kiev - Helsinki 884,64 TL 12 Saat 25 Dakika
Gaziantep - Helsinki 929,75 TL 11 Saat 45 Dakika
Diyarbakır - Helsinki 1.107,67 TL 11 Saat 30 Dakika
Antalya - Helsinki 1.181,50 TL 13 Saat 10 Dakika
İstanbul - Helsinki 1.183,72 TL 15 Saat 10 Dakika
İzmir - Helsinki 1.240,49 TL 4 Saat 35 Dakika
Ankara - Helsinki 1.298,77 TL 19 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Finlandiya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
07 Ocak 2019
Oteller, seyahat ettiğimiz yerlerdeki olası konaklama sorunlarına kolay bir çözüm üretiyor. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih ediliyorlar. Dünya üzerinde birçok otel türü mevcut. Bunlardan biri de
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
2018'de Hangi Burçlar Nereleri Gezecek
05 Şubat 2018
Yaşamımızın her anına etki eden burçlar damak zevkimizden sevdiğimiz renklere, giyim şeklimizden saç biçimimize kadar pek çok şeyde belirleyici rol oynarlar. 2018 yılında her burcun farklı bir rotası
14 Şubat İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Romantik Yer
14 Şubat İçin Tercih Edebileceğiniz 5 Romantik Yer
04 Şubat 2018
14 Şubat yaklaşırken, sevgilinizle birlikte bu özel günü geçirebileceğiniz romantik şehirlere bakmanız, hiç unutmadığınız anılarınıza bir yenisini eklemenize vesile olabilir. Masallardaki gibi bir gün

Finlandiya Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Helsinki
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi
Helsinki
Halinize şükredeceğiniz yerlerden birisi gidin ve insanlığın kırılma noktasını kendiniz görün
Helsinki
Çok farklı bir şehir ve çok farklı bir yapısı var gerçekten gidilip görülmesi gerekn
Helsinki
Futbol anlayışlarını pek benimseyemedim fakat yinede güzel biryer
Helsinki
Birbirnden güzel hizmet veren yerler var gidin ve gezin bir kere dünyaya geliyorsunuz
Helsinki
Birbirinden farklı hayvanları ilk defa burada gördüm.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Finlandiya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:53:34
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Helsinki, (Tümü)
HELT
FI

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948