Finlandiya Uçak Bileti

Finlandiya Hakkında Bilgiler

Finlandiya Cumhuriyeti Kuzey Avrupa'da yer alan ve Baltık Denizi'ne kıyısı olan bir ülkedir.

Finlandiya Türkiye saat farkı yoktur. Finlandiya Kuzey Avrupa'da bir ülke olduğu için ülkemizden araba ile Finlandiya'ya gitmek günler alabilir. Bu yüzden Finlandiya'ya gidecek olan herkes uçak ile gitmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Finlandiya'ya günlük 100'den fazla uçuş gerçekleşir. Bu uçuşların tamamına yakını aktarmalı olsa da direkt olanları da vardır. Direkt olan uçuşlarda Finlandiya Türkiye uçuş süresi 3 saat 25 dakikadır. Finlandiya Türkiye uçak seferleri Aegean Airlines, Aeroflot, Air France, AtlasGlobal, British Airways, Finnair, Lufthansa, OLYMPIC AIR, Qatar Airways, TAP Portugal, Türk Hava Yolları, Ukraine Intl Airlines firmaları iki ülke arası uçuş gerçekleştiren bazı hava yolu firmalarıdır.

Siz de ekonomik fiyata Finlandiya uçak bileti almak istiyorsanız Biletall.com'dan ziyaret edebilirsiniz. Hatta Finlandiya uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi Finlandiya biletinizi çok daha ekonomik bir fiyata alabilirsiniz. ülkemizde pek çok kişi hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşunda Türk Hava Yollarını tercih etmektedir. Siz de THY ayrıcalığı ile uçmak istiyorsanız Biletall.com'dan Finlandiya uçak bileti THY araması ile uygun bileti bulabilirsiniz. Finlandiya uçak bileti fiyatları firmadan firmaya, uçuşun saatine göre ve aktarma durumlarına göre değişebilmektedir.

Finlandiya Türkiye uçak saatleri sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar olabilmektedir. Finlandiya Türkiye uçak bileti fiyatları da uçuşun saatine göre değişebilmektedir. Schengen vizenizle birlikte siz de uygun Finlandiya Türkiye uçak biletleri için Biletall.com'dan avantajlı fiyatlarından yararlanarak biletinizi alabilirsiniz.

Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya'ya gidecek olan yolcuların Finlandiya vizesi çıkartmaları gerekmektedir. Finlandiya'ya gidecek olan bireyler Schengen vizesi ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 0-5 yaş arasındaki çocuklar için vize istenmezken 6-11 yaş arasındaki çocuklar için ise vize ücreti 200 TL'dir.

Finlandiya vizesi için başvuru yaptıktan sonra 15 gün içerisinde vizeniz çıkmaktadır ancak konsolosluk bazı durumlarda sizlerden ek belge isteyebilmektedir. Böyle bir durumda ise vizenizin size ulaşması 1 ayı bulabilmektedir.

Finlandiya oldukça soğuk bir ülke olarak bilinir. ülkede kış aylarında hava sıcaklığı -40 derecelere kadar düşebilmektedir. Yazın kuzeyde güneş hiç batmaz güneyde ise tamamen batmadan tekrar doğar. Kışın ise kuzey tamamen karanlıktır güneyde ise sadece birkaç saat güneş görülür.

ülke Hakkında Bilgiler

Finlandiya Avrupa'nın güvenli, modern, eğitimli, yeşil ve ferah ülkelerinden birisidir. ülkede 188 bin adet göl ve pek çok ada bulunmaktadır.

Finlandiya'nın Başkenti

Finlandiya'nın başkenti ülkenin güneyinde bulunan Helsinki şehridir. Baltık Denizi'ne kıyısı olan şehir turistler tarafından çok sevilmektedir.

Finlandiya'nın Nüfusu - Finlandiya'nın Resmi Dili

Finlandiya'nın nüfusu yaklaşık olarak 6 milyondur. ülkemize göre nüfusu çok az olan Finlandiya'da Fince ve İsveççe konuşulmaktadır.

Finlandiya'nın Para Birimi

Avrupa Birliği üyesi olduğu için ülkede Euro kullanılmaktadır.

Finlandiya'da Saat Kaç?

Finlandiya Türkiye saat farkı yaz aylarında yoktur. Kış aylarında ise saat farkı 1 saattir.

Finlandiya'da Ne Ucuz? Finlandiya'da Gelirken Ne Getirilir?

Finlandiya seyahatinizden döneceğiniz zaman yakınlarınızı sevindirmek için hediye almak istiyorsanız Finlandiya'da pek çok hediye bulabilirsiniz. Finlandiya'da geyikler oldukça fazladır ve halk için de önemi büyüktür. Geyiklerin etinden, sütünden ve derisinden sıklıkla yararlanmaktadırlar. Siz de dönüşte yakınlarınıza Finlandiya'nın göllerini, adalarını ve geyiklerini temsil eden heykeller, geyik derisinden yapılma pek çok kıyafet alabilirsiniz. Finlandiya uzak bir ülke olduğu için pek çok kişi Finlandiya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu sormaktadır. ülkeler arası yazları saat farkı olmamasına rağmen uçakla aktarmasız seyahatler 3 buçuk saat civarındadır.

En ucuz Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya'ya gitmek için Biletall.com'dan çeşitli kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Finlandiya Kuzey Avrupa'da bir ülke olduğu için hatta Kuzey Avrupa'nın da kuzeyinde yer aldığı için yazları neredeyse hiç güneş batmamaktadır. Kışın ise güneş neredeyse hiç doğmamaktadır. Kış aylarında eğer şanslıysanız kutup aurorasını görme ve fotoğraflama imkanına sahip olabilirsiniz. Binlerce turist sadece bu anı görebilmek için bile her yıl Finlandiya'ya gelmektedir.

Yaz ayları kuzeyde güneş hiç batmamaktadır güneyde ise 1-2 saatliğine batmakta ancak tamamen karanlık olmadan tekrar güneş doğmaktadır. Siz de bu uzun yaz günlerinde Finlandiya'da güneşin batmamasını fırsata çevirerek doyasıya tatil yapabilir bol bol gezebilirsiniz.

Finlandiya'da 188 bin adet göl bulunmaktadır. Bu kadar göl içinde de pek çok ada bulunmaktadır. Siz de Finlandiya gezinizde göl ve adaların birbiriyle olan muhteşem uyumunu fotoğraflayabilir ve bu manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.

Finlandiya'da tiyatro, konser, tango, opera ve müzik festivalleri sıklıkla düzenlenmektedir. Bu açıdan Finlandiya bir festival cennetidir.

çocukluğumuzda yılbaşında bize hediye getirecek diye beklediğimiz Noel Baba hepimizin hayallerinde yer almıştır. Finlandiya'da küçük bir köyde ünlü çakma Noel Baba'yı görebilir ve bir an için de olsa çocukluk yıllarınıza dönebilirsiniz.

Biletall.com'da Finlandiya ucuz uçak bileti için arama yapıp biletinizi aldıktan sonra muhteşem bir ülke olan Finlandiya seyahatinize başlayabilirsiniz.

Helsinki

Helsinki Finlandiya'nın başkenti olması ile birlikte ülkenin büyük ve çok nüfusa sahip olan kentidir. Şehirdeki mimari sizleri büyüleyebilir. Hatta binaların çoğu açık renk granit taşlardan yapılmıştır ve bu yüzden de ülkeye Kuzey'in beyaz kenti denilmektedir.

Turku

Turku şehri Finlandiya'nın eski şehridir ve şehirde gezerken tarihi yapıları görüp hayran kalmamanız mümkün değil. Turku çok önemli bir kültür başkentidir hatta Avrupa'nın kültür başkenti olarak seçilmiştir de. Sonradan Helsinki Turku'dan daha değerli ve önemli bir şehir olsa da Turku tarihiyle ve genç nüfusu ile Finlandiya için önemli şehirlerden birisidir. Nüfusunun çoğu genç olan Turku'da pek çok üniversite öğrencisi bulunmaktadır.

Tampare

Şehirde 200'den fazla göl bulunmaktadır. Finlandiya'nın büyük 3. şehri olan Tampare eskiden sanayi merkezi olmasına karşılık günümüzde bilgi teknolojisi, eğitim, araştırma, spor ve iş imkanları açısından çok önemli bir şehirdir. Finlandiya'nın hızlı gelişen şehri olan Tampare Finler için çok önemli bir şehirdir.

Finlandiya ucuz uçak bileti alırken uygun bileti almaya çalışıyorsanız ve araştırma yapıyorsanız Biletall.com'dan göz atmanızı tavsiye ederiz. Biletall.com'da bulabileceğiniz Finlandiya ucuz uçak bileti ile Avrupa'nın Kuzeyine, Finlandiya'ya uygun fiyata gidebilirsiniz.

Finlandiya'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Finlandiya Baltık Denizi'ne kıyısı olan bir ülkedir. Pek çok kişi Finlandiya gibi soğuk bir ülkede kışın bile denize girilebileceğini duymuştur. Evet Helsinki'de pek çok yerde kışın denize girebilirsiniz ancak kışın sahiller yaz aylarındaki kadar dolu olmamaktadır. Helsinki'de 10'dan fazla yerde denize girilebilmektedir.

Finlandiya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Geyikleri ile ünlü olan Finlandiya'da geyik boynuzundan yapılma hediyelik eşyalar, geyiklerin derisinden yapılma mont ve eldivenler ve elektronik aletler alabilirsiniz.

Finlandiya'nın Doğal Güzellikleri

Finlandiya Türkiye uçak bileti ile Finlandiya'ya geldikten sonra ilk görmeniz gereken manzara Kutup Aurora'sıdır. Kuzeyde kış aylarında şehirden uzak yerlerde görebileceğiniz Kutup Aurora'sı muhteşem bir manzaradır. Ayrıca ülkedeki binlerce göl ve ada ile yeşil ve mavinin her türlü tonunu görmeniz mümkündür.

Finlandiya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Finlandiya tarihinde İsveç'in hakimiyeti altında kalmış bir ülkedir. Turku şehrinde İsveç döneminden kalma pek çok tarihi mimari bulunmaktadır. Şehir Finlandiya'nın eski şehridir. Siz de gezinizde tarihi yerler gezmek istiyorsanız Turku şehrini gezebilirsiniz.

Finlandiya Gezi Rehberi

Finlandiya günümüzde eğitim seviyesi açısından Avrupa'nın iyi ülkesidir. ülkedeki insanlar çok kültürlü, samimi, sakin ve huzurludur. Finlandiya da hem ekonomik hem sağlık hem de eğitim açısından günümüzde gelişmiş devletlerden birisidir. Binlerce göl ve adası ile bilinen Finlandiya'da sayısız doğal güzellik ve manzara ile karşılaşacaksınız.

ülkenin nüfusu 6 milyona yakındır. ülkede çoğu şey bizim ülkemize göre pahalıdır ancak ülke ekonomik olarak çok rahat ve Avrupa'nın iyi ekonomisine sahip ülkelerden birisidir. ülkede ulaşım genellikle trenler ile sağlanmaktadır. Gelişmiş bir tren ağına sahip olan Finlandiya'da çeşitli trenler bulunmaktadır. Bunlar gece treni, çok hızlı tren, hızlı tren, yavaş tren olarak sınıflandırılmaktadır. Siz de Finlandiya gezisinde trenlerle rahatlıkla ülke içinde seyahat edebilirsiniz.

Siz de Biletall.com'dan alabileceğiniz en ucuz Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya'ya gelip buradaki enfes lezzetleri tadabilirsiniz.

Kızarmış Somon Balığı Filesi

Kuzey Avrupa ülkelerinin balıkçılık ile geçimlerini sağladıkları düşünülmektedir ancak ticari amaçla başka ülkelere balık satan tek ülke Norveçtir. Finlandiya'da da balıkçılık yapılmakta ancak balıklar genellikle ülke içinde tüketilmekte hatta bazen Norveç'ten ithal edilmektedir. Somon balığı ise ülkede sevilen yemekler arasındadır. Kızarmış somon balığı filesi pek çok restoranda tadabileceğiniz bir lezzettir.

Somon çorbası (Lohikeitto)

Somon balığını çok seven Finlandiyalılar bunun sadece yemeğini yapmakla kalmayıp çorbasını da yapmışlardır. Halk tarafından çok sevilen ve oldukça doyurucu özelliğe sahip olan somon çorbası turistler tarafından da çok sevilmektedir.

Kalakukko (Balıklı Ekmek)

Bizdeki balık ekmekten çok farklı olan kalakukko ekmek hamurunun içine balık ve sebzelerden oluşan için konması ve fırında pişmesi ile elde ediliyor. Tadı da bizim balık ekmekten biraz farklı olan bu yemek oldukça lezzetlidir.

Silakat (Balık Ringası)

Balık Finlandiya halkı tarafından çok sevilen bir yiyecektir. Silakat ise sardalyalara benzeyen küçük balıkların kızartılıp ve sebzelerin pişirilmesinin ardından birlikte servis edilmesi ile ortaya çıkan enfes bir yemektir.

Graavilohi (çiğ Somon)

Somon balığından pek çok yemek ortaya çıkartan Finler somon balığını her zaman pişirmemektedir. Graavilohi olarak isimlendirilen bu yemek çiğ somonun tuzlanıp dereotu ile ekmeğin üzerine konması sonucu ortaya çıkan bir yiyecektir.

Finlandiya'da Yenecek Güzel Yemekler

Finlandiya'da somon balığının pek çok çeşidini yiyebilirsiniz. Kızarmış somon balığı filesi, lohikeitto, kalakukko, silakat, graavilohi somon ile hazırlanan bazı yemeklerdir. Bunun yanında siyah sosis, köfte, çeşitli güveç yemekleri ve lahana yemeği de Finlandiya halkı tarafından oldukça sevilmektedir.

Finlandiya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Finlandiya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Vaasa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Turku Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tampere Pirkkala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rovaniemi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pori Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Oulu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mikkeli Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lappeenranta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kuopio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kajaani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Joensuu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Helsinki Malmi Havalimanı
Helsinki Vantaa Havalimanı
Hernesaari Heliport Havalimanı
Enontekio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Halli Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hyvinkaa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ivalo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jyvaskyla Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kauhava Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kemi Tornio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kruunupyy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kuusamo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kittila Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mariehamn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Savonlinna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sodankyla Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Utti Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Varkaus Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Seinajoki Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ylivieska Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white