1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Indianapolis Uçak Bileti

Indianapolis Para Birimi
ABD Doları (USD)
Indianapolis Zaman Dilimi
GMT -5
Indianapolis Şehri En İyileri
Motor Yarışları, Indianapolis Sanat Müzesi, Buffalo Tavuk Kanatları
Indianapolis Hava Durumu (6 Haziran) 30°C Bulutlu
Indianapolis Hava Durumu (7 Haziran) 28°C Güneşli

En Ucuz Indianapolis Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Indianapolis
Alitalia Linee Aeree Italiane
23 Haz 2020
İzmir - Indianapolis
Deutsche Lufthansa
07 Haz 2020
Antalya - Indianapolis
Swiss International Air Lines
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Indianapolis Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Indianapolis Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Indianapolis Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Indianapolis Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,70 USD

Indianapolis’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Indianapolis uçak bileti ile seyahat planlayanlar, şehrin yaz ve kış aylarını tercih etmemeleri gerekir. Yazın sıcaklık 35 derecenin üstünde geçen şehirde, nem oranı da oldukça yüksektir. Kış ayları 0 derecenin altında geçer. Bahar ayları gezi turu için uygun tarihler olarak bilinir.

Indianapolis Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Indianapolis uçak bileti ile havalimanına ulaşan ziyaretçiler, şehir merkezine devam etmek için birkaç farklı araç ile ulaşım sağlayabilir;

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,75 USD

Şehir merkezine en geç ulaşım sağlayan araçlar olarak otobüsleri göstermek doğru olacaktır. Normalde 15 dakikada varılacak şehir merkezine otobüsler ile 1 saat gibi bir sürede varılır. Bunun sebebi hat üzerinde çok fazla durak olmasındandır. Şehir içi ulaşımda 4 Amerikan Doları karşılığında günlük biletler satılır. Tek biniş ücretlerine göre uygun olan biletleri, şehir turu için otobüs tercih edenler mutlaka almalıdır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 USD

Shuttle servisi yapan tek bir firma bulunur. Tek yön bilet ücreti 10 Dolar olan bu servisler sabah 08.00, akşam 23.00'a kadar şehir merkezi servisi yapar. Havalimanından, şehir merkezine hiç bir durakta durmadan devam eden servisler 20 dakika içerisinde istenilen noktaya varış sağlar.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 USD

Taksiler 24 saat terminal binası önünde beklerler Şehir merkezine yaklaşık olarak 15 Dolar karşılığı ulaşım sağlayan bu araçlar oldukça konforludur.
Araç Kiralama
Terminal binasında yaklaşık olarak 8 adet araç kiralama firması bulunur. Araç kiralama işlemleri online işlemler ile gerçekleştirilebilir.

Indianapolis Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Indianapolis uçak bileti alıp burada geziye çıkacak ziyaretçiler, tarifeli uçaklar ile ulaşım sağlayabilirler. Havaalanı içerisinde dinlenme noktaları, hediyelik eşya dükkanları ve şehir haritası satan gazete bayileri bulunur. Şehir merkezine yakın olan havalimanından ulaşım çok farklı seçenekler ile sağlanabilir.

Indianapolis’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Indianapolis uçak bileti ile seyahat etmek için birçok sebep bulunmaktadır. Spor etkinlikleri ile ünlü olan şehirde her yıl, yarı maratonlu motor yarışları düzenlenir. Motor yarışlarını yaklaşık olarak 250.000 kişi izlemektedir. Indianapolis'e motor yarışlarının yapıldığı dönemlerde giden ziyaretçiler mutlaka bu yarışmaların yapıldığı parkurlarda bu heyecana şahit olmalıdır.
 2. Indianapolis’in en önemli simgesel yapılarından biri olan ve yapımında dünyanın dört bir noktasından getirilen yapı malzemeleri ile inşa edilen Dünya Savaşı Anıtı’dır.  Üç katlı olan Dünya Savaş Anıtı, Indiana askerlerine adanmıştır.
 3. Anıt Çember, Amerika İç Savaşı sırasında ölen insanların anısına yapılmış bir anıttır. Bir çember şeklinde yapılmış anıtın etrafında süs havuzları bulunur. İlk yapıldığında sağ ve solunda mozole bulunan anıt, daha sonra Memorial Hall binası ve Cricle Center Hall binalarının inşası için yıkılmıştır. Şehir merkezine yakın bir konumda olan anıt, görülmesi gereken yerlerden biridir.
 4. Indianapolis'in, belkide en büyük sanat merkezi olan, bu müze Harrison Eitljorg desteği ile yapılmış olup çok değerli parçaları sergilemiştir. M. Russell, Charles, Frederick S. Remington ve Thomas Moran'ın eserleri bu sanat merkezinde sergilenir. Ayrıca 17. yüzyıl eserleri ve Hint sanat koleksiyonundan parçalar bulmak mümkündür. Sanat tutkunlarının gezmesi gereken bu müze, White River State Parkı'nın içinde yer alır.
 5. Indianapolis şehrinde, haziran, şubat, ağustos, kasım ve nisan aylarında binlerce kişinin katıldığı festivaller; Winterfest Beer Festival ( Haziran), Mardi Ggras ön Main in Speedway (Şubat) gibi festivaller yapılır.

Indianapolis Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin Indiana eyaletinin sınırları içerisinde yer alan şehir aynı zamanda, eyaletinde başkentidir. Missisipi Nehri’nin doğusunda yer alan şehir, bir milyona yakın nüfusu ile Amerika Birleşik Devletleri'nin en hızlı gelişim gösteren şehirlerinin başında gelir. Ayrıca şehrin havalimanı da önemli bir kargo merkezidir.

Ülke içine gelen birçok kargo uçağının rotasında bulunan Indianapolis şehri, spor yarışları ile ünlüdür. Indianapolis, Speedway ile birlikte OneAmerika500 ve Indianapolis500 yarı maratonlu motor yarışları gibi birçok spor etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

Indianapolis, geçmiş zamanlarda ünlü Kızılderili kabilesi Delaware’nin yaşadığı topraklar olarak bilinir. Ancak daha sonra bölgeye gelen göçmenler sebebiyle, göç etmek zorunda kalmışlardır. Şehrin tarihi 1821 yılına dayanır. Indianapolis şimdilerde motor yarışları, üretim, lojistik ve sağlık alanlarında gelişim göstererek hızlı şekilde büyümeye devam eder.

Indianapolis Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,75 USD
Taksi
1,24 USD/Km
Tramvay
3 USD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Indianapolis'in şehir içi ulaşımında, yerel halk ve turistler genel olarak raylı sistemleri ve otobüsleri kullanır. Belediye otobüsleri, duraklarda zaman kaybettikleri için raylı sistemlere oranla daha uzun yolculuk gerçekleştirirler. Raylı sistemler daha hızlı ve daha güvenlidir. Indianapolis'de bütün gün gezmek için 4 dolara alınan biletler sayesinde şehir içi otobüsleri ile gezintiye çıkmak oldukça uygundur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüs ve tramvaylardan sonra kullanılan ulaşım araçları taksilerdir. Km hesabı ile ücretlendirilen taksi seyahatleri oldukça konforludur. Bazı transfer firmaları limuzin kiralama imkânı verir.

Indianapolis Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Indianapolis’de Gezilecek Yerler

Indianapolis Sanat Müzesi
Eagle Creek Doğa Koruma Parkı
White River State Park
Indianapolis Sanat Müzesi
Eagle Creek Doğa Koruma Parkı

Doğanın içinde huzur dolu bir gezi planlayanlar mutlaka Eagle Creek Doğa Koruma Parkı'na uğramalıdır. Saldırgan olmayan ve zararsız birçok hayvanın serbest olarak yaşadığı bu doğal park 3900 dönüme sahiptir. 1.400 dönümü sulak alan olan bu park Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük belediye parkıdır. Bisiklet sürme, balık tutma, rüzgâr sörfü ve yelkencilik gibi etkinliklere ev sahipliği yapan bu doğal parkta, yemek yemek için restoranlar mevcuttur.

White River State Park

Indianapolis'e gidip bu güzel parkı gezmeden dönmek olmaz. Indianapolis'in en iyi turistik alanlarından biri olan bu parkın içinde beyzbol sahası, hayvanat bahçesi, Imax Tiyatrosu, Eitelorg Kızılderili ve Batı Sanatları Müzesi yer alır. Şehir gürültüsünden uzak, oksijeni bol ve kuş sesleri ile canlanan bu parkta, büyük bir süs havuzu yer alır. Şehir merkezinde gezilecek yerler arasında yer alan White River State Parkı’nı gezi listesine ekleyecek kişiler aynı yerde 3 ayrı mekân gezme imkanını yakalarlar.

Indianapolis'i tam anlamıyla gezmek için geçen süre 3 gündür. Anıtları ile ünlü bu şehirde, barış bilincini uyandırmak, özgür yaşamı hâkim kılmak gibi insanî düşünceleri ortaya çıkartmak için bu anıtlar yapılmıştır.

Indianapolis’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Burger
Buffalo Tavuk Kanatları
Doughnut
Et Ve Tavuk Fajita
Burger

Hamburger olarak bildiğimiz lezzet tamamen Amerika Birleşik Devletleri'ne ait bir fastfood yiyecektir. Hemen her yerde bir burger dükkânı bulmak zor değildir. Patates kızartması, kola ve burgerler menü şeklinde ya da sade hamburger olarak satılırlar. Self servis olarak hizmet veren restoranlarda alternatif yiyecekler pek bulunmaz. Balık burger, et burger, tavuk burger ve peynir burger gibi birçok çeşidi bulunur. Fiyatları da oldukça makuldür.

Bufallo Tavuk Kanatları

Hamburgerden sonra en çok yenilen yemeklerden biri de buffalo tavuk kanadı gibi yemeklerdir. Özel soslarla pişiren tavuklar makarna ve yeşillik ile servis edilir.

Doughnut

Doughnut, çikolatalı, çilekli, boston kremalı ve draje şekerli olarak yapılan kek tarzı atıştırmalık olarak bilinir. Marketlerde, pastanelerde satılan bu yiyecek oldukça meşhurdur. 

Et ve Tavuk Fajita

Özel baharatlar ile et ve tavuk marine edildikten sonra ızgara da pişirilmesi ile ortaya çıkan lezzet genellikle krema soslu makarna ve salata ile servis edilir. Kişinin isteğine göre et ya da tavuk olarak hazırlanır. Indianapolis restoranlarında geleneksel yemek kültürü ile hizmet verenlerin sayısı azdır. Çin, Türk ve İtalyan yemekleri yapan restoranlarda bulunur.

Brunch

Eski bir Amerika geleneği olan ve özellikle hafta sonu yapılan geç kahvaltılara verilen isimdir. Haftasonu 10.00 ile 14.00 arası kahvaltı restoranlarında "Brunch Keyfi" yapılabilir. Mısır gevreği, süt, yumurta kek ve meyve tabakları ile ünlü brunch masalarında kahvaltı yapmak mümkündür.

Konaklama İçin Indianapolis Otel Seçenekleri

Indianapolis uçak bileti ile bölgeye gelen kişiler birçok otelde konaklama sağlayabilirler.

Sheraton Indianapolis City Centre Hotel
Indianapolis şehir merkezine çok yakın bir mesafede sahip otelin oda özellikleri, klima, banyo, tv, oturma bölümleri gibi sayılabilir. Açık yüzme havuzu, restoran, bar, spor salonu bulunur. Havaalanı servisi, ücretsiz internet bağlantısı, oda servisi ve çamaşır yıkama hizmetleri vardır.
31 W Ohio St, Indianapolis, IN 46204, Birleşik Devletler
Crowne Plaza Indianapolis Downtown Union Hotel
İlginç binası ile dikkat çeken otel şehir merkezine oldukça yakındır. Önemli duraklara gitmek için yürümek yeterlidir. Geniş odalarında klima, oturma grubu, tv ve banyo bulunur. Hizmetlerini saymak gerekirse; çamaşır yıkama ve oda servisi bulunur. Ayrıca otelde, restoran, bar ve spor salonu da bulunur.
123 W Louisiana St, Indianapolis, IN 46225, Birleşik Devletler
Indianapolis Marriott Downtown Otel
Modern çizgileri odalarına yansıtan otelde, klişeli ve banyolu odalara oturma grupları da eklenerek geniş yaşam alanları oluşturulmuş. Ücretsiz wi fi ağı ve çamaşır yıkama hizmetleri olan tesiste spor salonu, bar ve restoran bulunur.
601 W Washington St, Indianapolis, IN 46204, Birleşik Devletler

Indianapolis Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Indianapolis 2.052,27 TL 33 Saat
İzmir - Indianapolis 5.223,05 TL 17 Saat 37 Dakika
Antalya - Indianapolis 5.234,05 TL 29 Saat 23 Dakika

Indianapolis Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Indianapolis uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Alitalia Linee Aeree Italiane, American Airlines, Deutsche Lufthansa, Klm, Swiss International Air Lines, United Airlines.
 • Indianapolis yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Indianapolis varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Indianapolis olup, bilet fiyatı 2.052,27 TL'dir.
 • Indianapolis şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Indianapolis ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye'den Feribotla Gidilebilecek Yunan Adaları
Türkiye'den Feribotla Gidilebilecek Yunan Adaları
20 Ocak 2020
Akdeniz ve Ege Bölgeleri’mizdeki tatil yerleri her günümüzü birinde geçirsek yine de doyamayacağımız güzellikte. Bu güzelliklerden bir kısmı ise hemen karşı kıyıdaki Yunan adaları. Tatil için gittiğin
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
Balıkesir'de Gezilecek Yerler: Balıkesir'de Nereye Gidilir?
31 Ekim 2019
Eğer önünüzde Balıkesir planı varsa, kesinlikle birkaç gün ayırmanız lazım çünkü bu şehirde gezecek çok yer var! Balıkesir’da gezilmesi gereken yerleri saymadan önce, Balıkesir’ın haritadaki konumunu
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
16 Temmuz 2019
Lezzet tatili yapmayı sevenler buraya! Pizzası, makarnası, paellası, pastası, dondurması, Avrupa’da tadacak lezzet bitmez. Şimdi sıra geldi içeceklere! Horchata / İspanya İspanya’nın yemeklerinin ne
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy

Indianapolis Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (20)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
93 Değerlendirme
E*** S***
1 Kasım Perşembe
Herşey çok güzeldi, biz çok keyif aldık sevgilim ile birlikte
O*** S***
1 Kasım Perşembe
Kalitei yemekleri var bol etli, biz türklere yakın bir kültürleri var
T*** F***
6 Ekim Cumartesi
Şehrin farklı bir havası var satıcıları, sokakları, ağaçları muazzam
A*** B***
6 Haziran Çarşamba
Sevgilime sürpriz yapmak için götürmüştüm, ben beğendim fakat o pek beğenmedi gibi
F*** Ö*** A***
7 Temmuz Cumartesi
Kamp için gitmiştik, biz çok keyif aldık çok güzeldi
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Indianapolis Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 06:49:10 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Indianapolis, (IND)
IND
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699