1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Innsbruck Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Parçalı Bulutlu
28°C
17 Temmuz
Yarın
Sağanak Yağmur
28°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
26°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Innsbruck Şehri En İyileri
  • Kış Sporları
  • Saint Jacob Katedrali
  • Linzer Torte

En Ucuz Innsbruck Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Innsbruck
British Airways
20 Tem 2019
Samsun - Innsbruck
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Innsbruck Kalkışlı Uçak Seferleri

Innsbruck - Samsun
Deutsche Lufthansa
27 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Innsbruck Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Innsbruck Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Innsbruck Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Almanca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 EUR

Innsbruck’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Innsbruck uçak bileti oldukça uygun zamanı bulmak önemlidir. Çünkü Innsbruck mevsimleri oldukça dengesiz olabilir. Buna önlem olarak da bileti almadan önce mevsim normallerini incelemek gerekir. Mevsime göre ulaşım sağlanmalıdır. Innsbruck kış mevsiminin kentidir. Özellikle Aralık ve Şubat aylarında kayak yapmak isteyenler bu aylarda gidebilir. Her ne kadar soğuk olsa da birbirinden eğlenceli spor türlerine bu aylarda rastlamak mümkün olur. Zevkli kayak sporlarını bu zamanlarda oynamak mümkün olur.

Yazları ise Innsbruck'ta sıcak ve kurudur. Nemli olmadığı için kişiler havanın sıcaklığından bunalmaz. Gezi için gitmek isteyenler yaz aylarında gidebilir. Turistik ve tarihi bir gezi yapabilir. Haziran ile Eylül arası en uygun mevsimlerdir.

Innsbruck Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Innsbruck uçak bileti ile şehre inildiğinde havalimanından şehir merkezine ulaşım istendiğinde bu oldukça hızlı şekilde ve birçok alternatif ile gerçekleştirilir.

Otobüs
Innsbruck'da ulaşım oldukça hızlı ve kolay şekilde gerçekleşir. Bu imkanlardan biri de otobüstür. Otobüs sayesinde havalimanından şehir merkezine hızlı şekilde gitmek uygundur. Mutlaka şehir kartını alıp okutmak gerekir.
Raylı Araçlar
Raylı ulaşım Innsbruck'da oldukça yaygın bir ulaşım şeklidir. S-Bahn, Metro ve tramvaylar şehirde yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan faktörlerden biri de raylı ulaşım alternatifleridir.
Taksi
Taksi konforlu bir yolculuk geçirmek isteyenlerin tercihidir. Her ne kadar fiyatı yüksek olsa da hızlı ve konforlu bir ulaşım alternatifidir. Tercih edilebilir.

Innsbruck Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Innsbruck uçak bileti alarak şehre gidildiği takdirde ilk yardımcı olacak nokta havaalanlarıdır. Havaalanı olarak Innsbruck Uluslararası Havalimanı kullanılıyor. Bu havalimanı içerisinde kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok merkez yer alıyor. Kişilerin mağdur olmaması için bu alanlar bulunuyor. Kafe ve restoranlar en çok tercih edilen yerlerdir. Havalimanından indikten sonra acıkan kişiler veya bir şeyler içmek isteyen kişiler için uygundur. Uçağı beklerken de bir şeyler yemek isteyenler için uygun merkezlerdir.

Alışveriş imkanları da havalimanı içerisinde bulunuyor. Hem hediyelik eşya almak için hem de kişi kendine bir şeyler almak istiyorsa havalimanındaki bu alışveriş merkezlerinden yararlanabilirler. Havalimanı içerisinde var olan bir diğer seçenek ise sağlık ünitesidir. Sağlık ünitesinin birçok yararı bulunuyor. Acil durumlara karşılık 7/24 kişilere sağlık hizmetleri sunuyor. Bu sağlık hizmetleri oldukça önemlidir.

Bagaj, iletişim ve para hizmetleri bu havalimanında veriliyor. Bagaj hizmetleri içerisinde kayıplarla ilgileniliyor, taşımalar yapılıyor. Bagaj dışında iletişim seçenekleri de havalimanında yer alıyor. Ücretsiz WiFi imkanı ve telefonlar iletişim imkanları vardır. Bu açıdan herhangi bir iletişim problemi söz konusu olmaz. Para hizmetleri de tercih edilen bir diğer seçenektir. Para çevirmek için dövizler, ATM'ler, bankalar havalimanı içerisinde yer alıyor. Bu merkezler kişilere yardımcı oluyor.

Innsbruck’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Innsbruck uçak bileti alındığı takdirde kişi şehre ulaşır. Şehre gitmek için en başlıca sebeplerden biri tarihi yerleridir. Oldukça fazla tarihi bölgeye sahiptir. Şehrin kendisi de eski olduğu için birçok kalıntı ile karşılaşmak mümkündür. Turistik gezi için uygun bir bölgedir.
  2. Turistlerin en başlıca tercih etme sebeplerinden biri de mutfağıdır. Romanya, Sırbistan, Dalmaçya, Macaristan mutfaklarının etkisinde olan bir mutfaktır. Bu nedenle sık sık tercih edilir. Oluşturulmuş geleneksel yiyeceklerin yanı sıra Dünya mutfağına da burada rastlamak mümkündür.
  3. Eğer Avrupa'dan doyasıya alışveriş yapılmak isteniyorsa Innsbruck uygun bir noktadır. Birçok alışveriş merkezi ve noktası burada bulunuyor. Herkes bütçeye uygun hediyelik eşyalar ve alışveriş ürünlerini burada bulabilir.
  4. Kayak sporlarının merkezi olan bir noktadır. Bundan dolayı spor yapmak isteyenler, sporcular buraya giderek farklı deneyimlerden yararlanabilir. Zevkli ve birçok türde kayak bu dağlarda özellikle kış aylarında yapılabilir. Kesinlikle eğlenceli bir deneyim olur.
  5. Innsbruck kentinde birçok festival yapılıyor. Eğlenceli ve çocuklara uygun olan birçok festival burada yapılıyor. Müzik festivalleri, hız maratonları, dans festivali gibi birçok imkan bulunuyor. Bu festivallere tarihleri takip edilerek gidilmelidir. Oldukça eğlenceli ve keyifli olacaktır.

Innsbruck Hakkında

Innsbruck Avusturya ülkesinin Tirol eyaletinde yer alan bir kenttir. Bu kent daha çok kış sporları ile kendini ortaya çıkarıyor. Bünyesinde birçok kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Hala daha yapmaya devam etmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda oldukça fazla hasar alan bir şehirdir. Hatta toplama kampı da burada bulunuyordu. Şehrin resmi dili Almanca olsa da Türkçe ve İngilizcede sık sık konuşuluyor. En fazla Türk göçmen alan bölgedir.

Innsbruck'da daha çok Katolikler, dinsizler ve Müslümanlar yer alıyor. Bunda göç oldukça etkilidir. Ayrıca ülkede işsizlik oranı da oldukça düşüktür. Bu kentin tarihi ortaçağlara kadar dayanıyordu. Şehirde eskiden bugüne gelen birçok kalıntı görmek mümkündür. Bu açıdan turistlerin ilgisini çekiyor. Savaş kalıntıları kişilerin görmek istediği alanlar oluyor.

Innsbruck kenti iki dağın arasına kurulan bu şehirdir. Bu açıdan sporda gelişmesi için en etkili faktörün dağ olduğu söylenebilir. Kayak sporları en başta tercih edilen spordur. Tanınan birçok ünlü ve yetenekli sporcu da burada doğup büyümüştür. Şehirde iki farklı üniversite bulunuyor. Bu iki üniversite sayesinde şehrin genç nüfusu artıyor.

Innsbruck Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 EUR
Taksi
2.5 EUR/Km
Tramvay
3 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en yaygın olarak demir yolları kullanılıyor. Sık sık metrolara, tramvaylara ve S-Bahn gibi araçlara rastlamak mümkün oluyor. Ayrıca halk tarafından da uygun fiyatlı bulunduğu için tercih ediliyor. Yaz ve kış tercih edilebilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler ve otobüsler de kullanılan ulaşım araçları arasında yer alır. Taksi genelde çok fazla tercih edilmez. Şehirde en hızlı kullanılan araç demir yolları ve otobüslerdir.

Innsbruck Vize Şartları

Avusturya Vize İstiyor mu?
Evet
Avusturya Vize Ücreti
60 EUR
Avusturya Vize Detayları
Eğer evraklarınızı eksiksiz götürürseniz zorlanmadan vizenizi alıcaksınızdır.

Innsbruck’da Gezilecek Yerler

Botanik Bahçesi
Saint Jacob Katedrali
Schloss Ambras
Wiltener Bazilikası
Hofkirche
Yemyeşil Bir Mekan: Botanik Bahçesi

Sabah 7.30'dan akşam 7.00'a kadar ziyaret edilebilen bir nokta olan botanik bahçesi oldukça yeşil bir alandır. Yeşil ve farklı bitki türlerinden hoşlanan insanlar botanik bahçesini tercih eder. Farklı deneyimlerle karşılaşmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir alandır.

Muazzam Katedral: Saint Jacob Katedrali

En muazzam alanlardan biri de Sait Jacob katedralidir. Oldukça tarihi bir yapıya sahip olmasının yanı sıra görünüşü de hoştur. Depremde büyük bir zarar gördükten sonra tekrar yenileme işlemleri yapılmış, sağlamlaştırılmıştır. Katedrale giriş ise ücretsizdir.

İspanyol Tarzı Kale: Schloss Ambras

Bu kale Rönesans stili tasarlanmış bir kaledir. 2. Ferdinand döneminde inşa edilmiştir. Sadece kendisi değil bahçesi de oldukça görkemlidir. İspanyol tarzı bir alandır. Ayrıca içerisinde sanat koleksiyonu, zırh ve portre yer alıyor.

Wiltener Bazilikası

Bu bazilika görülmesi gereken yerlerden biridir. Giriş tamamen ücretsizdir. Rokoko ve barok mimarisinin en gözde eserlerinden biri olarak görülüyor. Oldukça farklı ve mistik bir havaya sahiptir. Mutlaka görülmesi gereken yerler içerisindedir.

Hofkirche

Innsbruck kentinin en önemli yapılarından biri olan Hofkirche, imparator 1. Maximilian'ın kabristanı oluyor. 16. yüzyılda inşa edilen bu alan barok ve Rönesans döneminden birçok izler taşıyor. Bu izleri görmek isteyenler mutlaka şehirden ayrılmadan Hofkirche'ye uğramalıdır.

Innsbruck’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tafelspitz
Linzer Torte
Knödel
Apfelstrudel

Tafelspitz: Innsbruck uçak bileti alındığında kişilerin ilk ilgisini çeken nokta mutfağı olur. Mutfağı birçok kültürün birleşmesi ile oluşturuluyor. Ancak buna rağmen içerisinde özgü birçok tat yer alıyor. Tafelspitz'te bunlardan biridir. Dana ve sığır eti uzun süre haşlanıyor. Haşlandıktan sonra püre ve salata ile birlikte servis edilir. Kırmızı et severler mutlaka bu zengin yiyeceği denemelidir.

Linzer Torte: En Zevkli Tatlı

Tatlının ağzında yayılarak zevkine varmak isteyen kişiler için en uygun tatlılardan biridir. Turta içerisinde karamel, çeşitli kuru yemişler görmek mümkündür. Şehrin her bölgesinde bu tatlı satılıyor.

Knödel: Lezzetli Atıştırmalık

Knödel en lezzetli yemek öncesi atıştırmalıklardan biri olarak görülüyor. Oldukça lezzetli olan bu alternatif un ve patates ile yapılıyor. Top şeklindeki bu atıştırmalar oldukça zevklidir.

Apfelstrudel: Farklı Elmalı Turta

Elmalı turta sevenler bu tadı daha önce hiç bu şekilde keşfetmemişti. Çünkü üzerinde vanilya sosu bulunuyor. Ayrıca içerisine kuru üzüm, elma ekleniyor. Tadı ise kesinlikle unutulacak gibi değildir.

Konaklama İçin Innsbruck Otel Seçenekleri

Ucuz Innsbruck uçak bileti aldıktan sonra kalacak birçok otel imkanı bulunuyor.

Grand Hotel Europa

Ücretsiz WiFi imkanı kişilere sunuluyor. Açık büfe kahvaltı, sigara içilmeyen odalar, restoran, klima, oda servisi, aile odaları bulunuyor. Kaliteli bir otel olarak görülüyor.

Suedtiroler Platz 2, Innsbruck 6020, Avusturya
Hotel Innsbruck

Ücretsiz WiFi hizmetini kalan kişilere sunuyor. Kahvaltı dahil ayrıca klima ve havuz imkanını kişilere sunar. Sigara içilmeyen odalar bulunuyor. Restoran ve oda servisi bulunuyor.

Innrain 3, Innsbruck 6020, Avusturya
Best Western Plus Hotel

Ücretsiz WiFi hizmetinin yanı sıra otel hizmetlerine kahvaltı dahildir. Klima her oda da yer alıyor. Sigara içilmeyen odalar ve restoranlar otel de yer alır. Suitler, bar ve oturma odaları yer alıyor.

Herzog - Friedrich Str 6, Innsbruck 6020, Avusturya

Innsbruck Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Innsbruck 1.715,81 TL 27 Saat 5 Dakika
Samsun - Innsbruck 3.304,14 TL 30 Saat 15 Dakika
Hatay - Innsbruck 4.993,64 TL 15 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Innsbruck ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Sömestr Bitti Diye Üzülmeyin: İşte İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Rotaları!
Sömestr Bitti Diye Üzülmeyin: İşte İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Rotaları!
08 Şubat 2019
Tatili dolu dolu da geçirsek evde yatarak da geçirsek asla doyamıyoruz. Her zaman daha fazla gezmek daha fazla yer görmek istiyoruz. Peki sömestr bitti, üniversiteler açıldı diye ya da çocuklar okula
Bu Yazıyı Okumadan Zeytinli Rock Festivaline Gitmeyin!
Bu Yazıyı Okumadan Zeytinli Rock Festivaline Gitmeyin!
06 Ağustos 2018
Günler boyu süren bir eğlence, muhteşem bir doğa, ülkemizin rock devlerini capcanlı dinlemenin tarif edilemez keyfi… Zeytinli Rock Festivali, ülkemizde alternatif müzik etkinliklerinin pek kalmadığını
Adrenalin Tutkunları İçin Avrupa'nın En Harika Eğlence Parkları
Adrenalin Tutkunları İçin Avrupa'nın En Harika Eğlence Parkları
03 Ağustos 2018
Eğlenceyi, unutulmaz bir tatilin olmazsa olmaz bir parçası olarak gören ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan eğlence merkezlerini keşfetmek isteyenleri bu kez adrenalin dolu bir yolculuğa davet ediy

Innsbruck Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Türklere yakın kültürleri var pek yabancılık çekmeyeceğiniz biryer
Kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle buraya gidin şehrin tepesinde kamp alanı var
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
Herşey çok güzeldi ben çok keyif aldım
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Innsbruck Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:32:44
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Innsbruck, (INN)
INN
AT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948