İslamabad Uçak Bileti

İslamabad Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

İslamabad Hakkında Bilgiler

İslamabad, Pakistan ya da resmi kullanımıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti'nin başkentidir. Güney Asya'da yer alır. Pakistan, 1947'de İngiliz sömürgesinde bulunan Hindistan'dan ayrılarak 14 Ağustos 1947 tarihinde kurulmuştur.

Bağımsızlığını ilan eden Pakistan'da daha sonra bir bölünme daha yaşanmıştır ve doğu tarafı Bangladeş olmuştur. İslamabad, Pakistan'ın önemli kentlerinden biridir. İslamabad, 1960'lı yıllarda Karaçi kentinin yerine yeni bir başkent olması amacıyla inşa edilmiştir. Pakistan'daki diğer kentlere göre daha modern ve temizdir. İslamabad bölgelere ayrılarak düzenli bir yapılanma süreci geçirmiştir. Bu bölgeler arasında diplomasi bölgesi, ticaret bölgesi, eğitim bölgesi ve endüstri bölgesi sayılabilir. Kentin en düşük rakımı 457 metre, en yüksek rakımı ise 1604 metredir.

Türkiye ile İslamabad arasında iki saatlik zaman farkı bulunur. Yani ülkemizde saatler 10.00'u gösterirken İslamabad'da saat 12.00'dir. Bu kente seyahat edecek yolcuların bu zaman farkına dikkat etmeleri gerekir.

İslamabad'da Urduca, Hintçe ve İngilizce dilleri konuşulur. Halkın çoğunluğu İslam dinini benimsemişken az bir kesim Hinduizm, Hıristiyanlık ve Sih inançlarını kabul etmiştir. Pakistan'da Aşure Günü, Pakistan Günü, Bağımsızlık Günü, Ramazan Bayramı, Muhammed İkbal Günü, Qaid e Azam Cinnah'ın Doğum Günü ve Christmas ile Kurban Bayramı kutlanır.

İslamabad Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

İslamabad Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chaklala Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white