Kamboçya Uçak Bileti

Kamboçya Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Kamboçya Hakkında Bilgiler

Kamboçya son zamanlarda Uzakdoğu'nun yükselen değerleri arasında yer alır. Aynı zamanda bu ülkede çok renkli kültürler de sizleri bekliyor.

Kamboçya'ya gitmek isteyenlerin Türkiye'den direkt uçuş seçenekleri yoktur. Ancak bu ülkeye aktarmalı olarak son derece rahat bir şekilde de uçabilirler. Kamboçya uçak yolculukları ağırlıklı olarak Uzakdoğu ülkelerinden icra edilecektir. Buna ek olarak Kamboçya ucuz uçak bileti bulmak isteyenler tercihlerini kış aylarından yana kullanması gerekiyor.

Kamboçya'ya bir yerli havayolu firması ile ulaşmak mümkün olmasa da yakınlarında bulunan Uzakdoğu ülkelerinin pek çoğuna THY uçuş düzenlemektedir. Kamboçya uçak bileti fiyatları bayrak taşıyıcı havayolları ile seyahat edilecek olursa çok daha pahalıya gelebilir.

Kamboçya yolculuğunun süresi zaman zaman bir günü bulmaktadır. Bunun sebebi ise aktarma uçuşlar ile ulaşım sağlanmasıdır. Aktarmalı uçuşlarda maalesef bekleme süreleri belli olmamaktadır.

Kamboçya Türkiye uçuş süresi olarak ise havada geçen toplam süre yaklaşık 14 saattir.

Kamboçya'da Türk vatandaşlarının tabi olacağı vize şartı, pasaport türüne göre değişkenlik arz etmektedir. İşte bu noktada vatandaşlar resmi pasaport hamili iseler vizeden 30 gün süre ile muaftır. Ancak umuma mahsus (bordo renk) pasaport hamillerinin ya sınır kapısından ya da İstanbul'daki Kamboçya Fahri Konsolosluğu'ndan vize almaları gerekiyor.

Kamboçya'ya gitmek için uygun tarih, hiç şüphe yoktur ki kış mevsimidir. Her ne kadar Kamboçya tropikal kuşakta yer alsa dahi Kamboçya ucuz uçak bileti bulmak isteyenler, talebin az olduğu sonbahar ya da kış aylarından yana tercihini kullanması lazımdır. Aynı zamanda en ucuz Kamboçya uçak bileti de genel olarak hafta ortasına denk gelen salı günleridir.

Kamboçya, Uzakdoğu ülkeleri arasında ilginç olanlarından bir tanesidir. Sadece sokaklarda satılan yemekler dahi bu ilginçliği anlatmaya yeterli olacaktır.

Kamboçya'nın Başkenti

Kamboçya'nın başkenti, Phnom Penh şehridir.

Kamboçya Nüfusu - Kamboçya Resmi Dili

Kamboçya'nın resmi dili Khmer dilidir. Kamboçya'daki nüfus ise yaklaşık 16 milyondur.

Kamboçya Para Birimi

Kamboçya para birimi, ülkenin milli para birimi olan Kamboçya Riyali'dir.

Kamboçya'da Saat Kaç?

Kamboçya, Türkiye'den dört saat ileridir. GMT +7 zaman diliminde yer alır. Kamboçya Türkiye saat farkı yaz ve kış saat uygulaması olması halinde değişkenlik arz eder.

Kamboçya'da Ne Ucuz? Kamboçya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kamboçya'da daha ziyade bambudan ve ipekten elde edilmiş olan birtakım süs eşyaları, kıyafetler ve çeşitli aksesuarlar uygun fiyata satılır ve hatıra mahiyetinde gelirken getirilebilir.

Kamboçya, çok ilginç ve keşfetmeye bir o kadar değecek olan bir kültüre sahiptir. İşte bu kültür, Kamboçyalıların ne kadar renkli insanlar olduklarını da pek çok zaman gözler önüne serer.

Kamboçya'da çok sayıda tuhaf sokak yemeği bulunur. Bu sokak yemekleri arasında kızarmış örümcekler hatta karafatmalar dahi yer olur. Buna ek olarak yağda kızarmış muzlar ve sıçan, yılan gibi canlılar da bu ülkede besin olarak görülenler arasında yer alır.

Kamboçya'da kapıda vize uygulaması mevcut olduğundan dolayı vize almak belirli bir ücret karşılığında son derece kolaydır. Hatta anında vize almanın mümkün olduğu dahi söylenebilir. Buna ek olarak resmi pasaport hamillerinden kapı vizesi dahi istenmemektedir.

ölüm tarlaları olarak bilinen yerde tarih boyunca yaşanmış olan korkunç soykırımlardan bir tanesine tanıklık etmiş kadar olunabilir. Aynı zamanda bu tanıklık Soykırım Müzesi ile de daha farklı bir hal alacaktır.

Kamboçya genel olarak fakir bir ülke ve hayat standartlarının düşük olduğu bir yer olmasından dolayı fiyatların da pek çoğu uygundur. Aynı zamanda uygun fiyatlı ve kaliteli konaklama imkanlarından da istifade edilebilir.

Bu ülkedeki tapınakların adeta her biri görülmeye değerdir. Ne de olsa bölgeden çok sayıda din geçmiştir ve her biri ülkeye ayrı ayrı dini mabetler bırakmıştır. Bunlardan bir kısmı halen daha ayakta kalabilmiş, bir kısmı ile yok olmuştur.

Kamboçya, çok sayıda güzel şehirlere ev sahipliği yapar. Kamboçya Türkiye uçak bileti fiyatları Biletall.com'dan makul şekilde bulunduktan sonra bu şehirler, ziyaret edilebilir.

Siem Reap

Siem Reap, Kamboçya'nın kültür başkenti olarak dahi ifade edilebilir. Ne de olsa bu bölgede çok sayıda dini mabet bulunur. öte yandan Siem Reap tapınaklar bakımından da son derece zengin bir şehirdir. Ancak bu şehrin çok tanınan simgesel yapısı tartışma bulunmaksızın Angor Vap tapınağıdır. Buna ek olarak Siem Reap'ın simgesel yapıları arasında Angkor Ulusal müzesi de yer alır.

Phnom Penh

Bu şehir de Kamboçya'nın başkentidir. Bu şehirde de Siem Reap'ı aratmayacak kadar çok simgesel yapı bulunur. İşte bunların ilki ölüm tarlalarıdır. ölüm tarlalarına yakın bir bölgede ise bu tarlalarda yapılmış olan katliamların anısını yaşatmak amacı ile kurulmuş olan Soykırım Müzesi yer alır. Kraliyet Sarayı da yine bu şehirde bulunur. Ancak bu noktada bir uyarı yapmak icap eder ki ölüm tarlaları çocuk yaştakiler için pek de mantıklı bir seçim olmayabilir. Zira halen daha kafatasları ve kemikleri görmek mümkündür.

Kamboçya'da gezip görmeye değer çok sayıda yer vardır. Bunlar arasında Kamboçya Türkiye uçak bileti için ödenen paraya fazlasıyla değecek yerlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Kamboçya'da Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

öncelikle bilinmesi gerekir ki Muson döneminde Kamboçya'yı ziyaret etmek güzel giden bir tatilin mahvolmasına ve aşırı yağan atta sellere yol açan yağmurlardan dolayı Kamboçya Türkiye uçak saatleri içerisinde erken olanına bilet alınması sebep olabilir. Musonlara denk gelen yaz dönemi haricinde bu ülkede Sihanoukville şehrinde denizin tadını çıkarabilirler.

Kamboçya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kamboçya'dan alışveriş yaparken dükkanlarda ve mağazalarda yer alan Miras Dostu İş Yeri logosuna dikkat edilmesi lazımdır. Buna ek olarak bu logonun yer aldığı yerlerde gezginler devlet tarafından desteklenen yöresel ürünleri de bulabilirler. Bu yöresel ürünlerin başında ise ilk olarak bambudan imal edilmiş süs eşyaları gelir. Buna ek olarak ipekten elde edilen elbiseler ve cüzdan, çanta benzeri aksesuarlar satın alınarak hoş bir anı olarak saklanabilir. Ancak alışveriş yaparken Kamboçya Türkiye uçak seferleri içerisindeki bagaj limitine dikkat edilmesi gerekir.

Kamboçya'nın Doğal Güzellikleri

Kamboçya'nın doğal güzelliklerinden konu açıldığı zaman şüphe yok ki akla ilk olarak su rezervleri gelecektir. İşte bu su rezervleri arasında büyüleyici özelliğe sahip olan ise Tonle Sap'tır. Aynı zamanda Battambang bölgesinde de kuş gözlemciliği ve yemyeşil bir doğa ile karşılaşanlar, Kamboçya uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptıkları için büyük bir memnuniyet yaşayacaktır.

Kamboçya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kamboçya'da gezilecek çok sayıda tarihi yer vardır. öyle ki bundan dolayı Kamboçya tapınaklar cenneti olarak da adlandırılır. başta ise Siem Reap şehrindeki tapınaklar gelir. Aynı zamanda başkent Phnom Penh'te de ölüm Tarlaları ve Soykırım Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Ancak buralardan çocukların olumsuz etkilenebileceğini unutmamak icap eder.

Kamboçya Gezi Rehberi

Kamboçya'dan Türkiye'ye direkt uçuş olmadığından bu ülkeye başka bir ülke üzerinden geçmek icap eder. İşte bu uçak muhtemelen Siem Reap ya da Phnom Penh'e iniş icra edecektir. Akabinde şehir merkezine taksiler ile gidilebilir. Başkent Phnom Penh'in havaalanı şehir merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır.

Kamboçya gezisine başlamadan evvel gezginler muhakkak kendilerine bir harita edinmelidir. Bu sayede karışık yollarda kaybolma tehlikesi ortadan kalkar. Akabinde gezginlerin burada kullanabileceği bir tuk tuk ağı mevcuttur. Tuk tuk araçlar ile arzu edilen yere uygun fiyata gidilebilir. Bir diğer seçenek ise taksidir. Taksiciler her ne kadar gidilecek olan yolu pazarlık hesabına göre belirlemeyi tercih etse dahi taksimetre bir Dolar ile açılıp kilometre başına bir Dolar yazmaktadır. Buna ek olarak şehir içerisinde pek çok yere ulaşım sağlayan ekspres ve normal otobüs ağları da bulunur.

Kamboçya'da çok sayıda yemek seçeneği vardır ki bu yemeklerin pek çoğu Kamboçya Türkiye uçak biletleri alan gezginlere hitap edecek türden değildir. Ancak buna rağmen önde ifade edilebilecek olanlar şunlardır;

Muzun Farklı Bir Hali

Olgunlaştırılmış muzlar yağda tıpkı patates ya da bir hamur işi gibi kızartılarak servis edilir. Bu son derece yaygın bir sokak yemeğidir. Aynı zamanda bu sokak yemeği pek çok zaman ağır da gelebilir. Ancak yenecek bir şey bulamayan turistler için pek çok kez tek seçenek olacaktır.

Tropikal Meyvelerin Anavatanı

Dragon Fruit ve benzeri tropikal meyveleri bu ülkede taze yemenin verdiği keyfi başka hiçbir şey veremez. İşte bunların başında da ejderha meyvesi olarak da bilinen dragon fruit yer alır.

Kulağa Hiç Hoş Gelmese de...

Kamboçya'daki ünlü sokak lezzeti şüphe yok ki kızarmış örümceklerdir. Hemen her köşe başında bu örümceklerden bulmak mümkündür. Doğal olarak tadına bakma isteyen meraklılar haricinde yerel halk tarafından tüketilmektedir.

Bir Nevi Erişte

Kamboçyalıların kahvaltıda dahi tükettiği bir yiyecek vardır ki o da noodle adı verilen bir nevi erişte çorbasıdır. Bu çorba birtakım baharatlar ve soslar ile de daha lezzetli hale getirilebilir. Turistler açısından da son derece cazip bir yemek olarak görülecektir.

Prahok

Bu yemek de yerel bir balık ezmesidir. çok sayıda kullanım amacı olsa dahi esas olarak sos diye bilinir. Fakat çok keskin bir kokusu vardır ve bundan dolayı taşırken ve muhafaza ederken, hatta tüketirken dahi dikkatli olunmasında yarar vardır.

Kamboçya'da Yenecek Güzel Yemekler

Kamboçya yemekleri her ne kadar turistlere pek hitap etmiyor olsa da ünlü olan yemekler Prahok, Noodle, örümcek Izgara, Tropikal Meyveler ve Izgara Muzdur.

Kamboçya Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Kamboçya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kratie Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sihanoukville Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Battambang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Phnom Penh Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Siem Reap Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white