1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kamboçya Uçak Bileti

Kamboçya Nüfusu
16 Milyon
Kamboçya Başkenti
Phnom Penh
Kamboçya Resmi Dili
Kmerce
Kamboçya Zaman Dilimi
GMT +7
Kamboçya Para Birimi
Kamboçya Rieli (KHR)
Ortama Yemek Fiyatı
5 EUR
Kamboçya Telefon Kodu
+855
Ortama İçecek Fiyatı
1 EUR
İstanbul - Phnom Penh Uçuş Mesafesi
8.000 Km

En Ucuz Türkiye - Kamboçya Uçak Seferleri

Ankara - Siem Reap
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Adana - Phnom Penh
Türk Hava Yolları
29 May 2020
Samsun - Phnom Penh
Türk Hava Yolları
29 May 2020
İzmir - Phnom Penh
Türk Hava Yolları
29 May 2020

En Ucuz Kamboçya Kalkışlı Uçak Seferleri

Siem Reap - İstanbul
Singapore Airlines
20 Haz 2020
Phnom Penh - Ankara
Asiana Airlines
29 May 2020
Phnom Penh - İstanbul
Jetstar Asia
28 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kamboçya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kamboçya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kamboçya'ya Nasıl Gidilir?

Kamboçya'ya gitmek isteyenlerin Türkiye'den direkt uçuş seçenekleri yoktur. Ancak bu ülkeye aktarmalı olarak son derece rahat bir şekilde de uçabilirler. Kamboçya uçak yolculukları ağırlıklı olarak Uzakdoğu ülkelerinden icra edilecektir. Buna ek olarak Kamboçya ucuz uçak bileti bulmak isteyenler tercihlerini kış aylarından yana kullanması gerekiyor.

Kamboçya'ya bir yerli havayolu firması ile ulaşmak mümkün olmasa da yakınlarında bulunan Uzakdoğu ülkelerinin pek çoğuna THY uçuş düzenlemektedir. Kamboçya uçak bileti fiyatları bayrak taşıyıcı havayolları ile seyahat edilecek olursa çok daha pahalıya gelebilir.

Kamboçya yolculuğunun süresi zaman zaman bir günü bulmaktadır. Bunun sebebi ise aktarma uçuşlar ile ulaşım sağlanmasıdır. Aktarmalı uçuşlarda maalesef bekleme süreleri belli olmamaktadır.

Kamboçya Türkiye uçuş süresi olarak ise havada geçen toplam süre yaklaşık 14 saattir.

Kamboçya Vize Şartları Neler?

Kamboçya Vize İstiyor mu?
Evet
Kamboçya Vize Süresi
30 Gün
Kamboçya Vize Ücreti
37 USD
Kamboçya Vize Şartları

Kamboçya'da Türk vatandaşlarının tabi olacağı vize şartı, pasaport türüne göre değişkenlik arz etmektedir. İşte bu noktada vatandaşlar resmi pasaport hamili iseler vizeden 30 gün süre ile muaftır. Ancak umuma mahsus (bordo renk) pasaport hamillerinin ya sınır kapısından ya da İstanbul'daki Kamboçya Fahri Konsolosluğu'ndan vize almaları gerekiyor.

Kamboçya vize ücreti, günlük kur ile karşılaştırıldığı zaman çok da ucuz değildir. Yaklaşık olarak 37 USD ücreti vardır. Bu ücret sınır kapısında vize almak için geçerli olan ücrettir.

Kamboçya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Kamboçya'ya gitmek için en uygun tarih, hiç şüphe yoktur ki kış mevsimidir. Her ne kadar Kamboçya tropikal kuşakta yer alsa dahi Kamboçya en ucuz uçak bileti bulmak isteyenler, talebin en az olduğu sonbahar ya da kış aylarından yana tercihini kullanması lazımdır. Aynı zamanda en ucuz Kamboçya uçak bileti de genel olarak hafta ortasına denk gelen salı günleridir.

Kamboçya Hakkında Bilgiler

Kamboçya, Uzakdoğu ülkeleri arasında en ilginç olanlarından bir tanesidir. Sadece sokaklarda satılan yemekler dahi bu ilginçliği anlatmaya yeterli olacaktır.

Kamboçya'nın Başkenti

Kamboçya'nın başkenti, Phnom Penh şehridir.

Kamboçya Nüfusu - Kamboçya Resmi Dili

Kamboçya'nın resmi dili Khmer dilidir. Kamboçya'daki nüfus ise yaklaşık 16 milyondur.

Kamboçya Para Birimi

Kamboçya para birimi, ülkenin milli para birimi olan Kamboçya Riyali’dir.

Kamboçya'da Saat Kaç?

Kamboçya, Türkiye'den dört saat ileridir. GMT +7 zaman diliminde yer alır. Kamboçya Türkiye saat farkı yaz ve kış saat uygulaması olması halinde değişkenlik arz eder.

Kamboçya'da Ne Ucuz? Kamboçya'dan Gelirken Ne Getirilir?

Kamboçya'da daha ziyade bambudan ve ipekten elde edilmiş olan birtakım süs eşyaları, kıyafetler ve çeşitli aksesuarlar uygun fiyata satılır ve hatıra mahiyetinde gelirken getirilebilir.

Kamboçya Nerede?

Kamboçya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• İlginç Sokak Yemekleri
• Kolay Vize
• Tarihe Tanıklık Etmek
• Uygun Fiyatlar
• Eşsiz Tarihi Yapılar
 1. Kamboçya'da çok sayıda tuhaf sokak yemeği bulunur. Bu sokak yemekleri arasında kızarmış örümcekler hatta karafatmalar dahi yer olur. Buna ek olarak yağda kızarmış muzlar ve sıçan, yılan gibi canlılar da bu ülkede besin olarak görülenler arasında yer alır.
 2. Kamboçya'da kapıda vize uygulaması mevcut olduğundan dolayı vize almak belirli bir ücret karşılığında son derece kolaydır. Hatta anında vize almanın mümkün olduğu dahi söylenebilir. Buna ek olarak resmi pasaport hamillerinden kapı vizesi dahi istenmemektedir.
 3. Ölüm tarlaları olarak bilinen yerde tarih boyunca yaşanmış olan en korkunç soykırımlardan bir tanesine tanıklık etmiş kadar olunabilir. Aynı zamanda bu tanıklık Soykırım Müzesi ile de daha farklı bir hal alacaktır.
 4. Kamboçya genel olarak fakir bir ülke ve hayat standartlarının düşük olduğu bir yer olmasından dolayı fiyatların da pek çoğu uygundur. Aynı zamanda uygun fiyatlı ve kaliteli konaklama imkanlarından da istifade edilebilir.
 5. Bu ülkedeki tapınakların adeta her biri görülmeye değerdir. Ne de olsa bölgeden çok sayıda din geçmiştir ve her biri ülkeye ayrı ayrı dini mabetler bırakmıştır. Bunlardan bir kısmı halen daha ayakta kalabilmiş, bir kısmı ile yok olmuştur.

Kamboçya’nın En Güzel Şehirleri

Kamboçya, çok sayıda güzel şehirlere ev sahipliği yapar. Kamboçya Türkiye uçak bileti fiyatları Biletall.com’dan en makul şekilde bulunduktan sonra bu şehirler, ziyaret edilebilir.

Siem Reap

Siem Reap, Kamboçya'nın kültür başkenti olarak dahi ifade edilebilir. Ne de olsa bu bölgede çok sayıda dini mabet bulunur. Öte yandan Siem Reap tapınaklar bakımından da son derece zengin bir şehirdir. Ancak bu şehrin en çok tanınan simgesel yapısı tartışma bulunmaksızın Angor Vap tapınağıdır. Buna ek olarak Siem Reap'ın simgesel yapıları arasında Angkor Ulusal müzesi de yer alır.

Phnom Penh

Bu şehir de Kamboçya'nın başkentidir. Bu şehirde de Siem Reap'ı aratmayacak kadar çok simgesel yapı bulunur. İşte bunların ilki ölüm tarlalarıdır. Ölüm tarlalarına yakın bir bölgede ise bu tarlalarda yapılmış olan katliamların anısını yaşatmak amacı ile kurulmuş olan Soykırım Müzesi yer alır. Kraliyet Sarayı da yine bu şehirde bulunur. Ancak bu noktada bir uyarı yapmak icap eder ki ölüm tarlaları çocuk yaştakiler için pek de mantıklı bir seçim olmayabilir. Zira halen daha kafatasları ve kemikleri görmek mümkündür.

Kamboçya’da Gezilecek Yerler

Kamboçya'da gezip görmeye değer çok sayıda yer vardır. Bunlar arasında Kamboçya Türkiye uçak bileti için ödenen paraya fazlasıyla değecek yerlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

Kamboçya'da Deniz Turizmi İçin Nereye Gidilir?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki Muson döneminde Kamboçya'yı ziyaret etmek güzel giden bir tatilin mahvolmasına ve aşırı yağan atta sellere yol açan yağmurlardan dolayı Kamboçya Türkiye uçak saatleri içerisinde en erken olanına bilet alınması sebep olabilir. Musonlara denk gelen yaz dönemi haricinde bu ülkede Sihanoukville şehrinde denizin tadını çıkarabilirler.

Kamboçya'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kamboçya'dan alışveriş yaparken dükkanlarda ve mağazalarda yer alan Miras Dostu İş Yeri logosuna dikkat edilmesi lazımdır. Buna ek olarak bu logonun yer aldığı yerlerde gezginler devlet tarafından desteklenen yöresel ürünleri de bulabilirler. Bu yöresel ürünlerin başında ise ilk olarak bambudan imal edilmiş süs eşyaları gelir. Buna ek olarak ipekten elde edilen elbiseler ve cüzdan, çanta benzeri aksesuarlar satın alınarak hoş bir anı olarak saklanabilir. Ancak alışveriş yaparken Kamboçya Türkiye uçak seferleri içerisindeki bagaj limitine dikkat edilmesi gerekir.

Kamboçya'nın Doğal Güzellikleri

Kamboçya'nın doğal güzelliklerinden konu açıldığı zaman şüphe yok ki akla ilk olarak su rezervleri gelecektir. İşte bu su rezervleri arasında en büyüleyici özelliğe sahip olan ise Tonle Sap'tır. Aynı zamanda Battambang bölgesinde de kuş gözlemciliği ve yemyeşil bir doğa ile karşılaşanlar, Kamboçya uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptıkları için büyük bir memnuniyet yaşayacaktır.

Kamboçya'da Gezilecek Tarihi Yerler

Kamboçya'da gezilecek çok sayıda tarihi yer vardır. Öyle ki bundan dolayı Kamboçya tapınaklar cenneti olarak da adlandırılır. En başta ise Siem Reap şehrindeki tapınaklar gelir. Aynı zamanda başkent Phnom Penh'te de Ölüm Tarlaları ve Soykırım Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Ancak buralardan çocukların olumsuz etkilenebileceğini unutmamak icap eder.

Kamboçya Gezi Rehberi

Kamboçya'dan Türkiye'ye direkt uçuş olmadığından bu ülkeye başka bir ülke üzerinden geçmek icap eder. İşte bu uçak muhtemelen Siem Reap ya da Phnom Penh'e iniş icra edecektir. Akabinde şehir merkezine taksiler ile gidilebilir. Başkent Phnom Penh'in havaalanı şehir merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır.

Kamboçya gezisine başlamadan evvel gezginler muhakkak kendilerine bir harita edinmelidir. Bu sayede karışık yollarda kaybolma tehlikesi ortadan kalkar. Akabinde gezginlerin burada kullanabileceği bir tuk tuk ağı mevcuttur. Tuk tuk araçlar ile arzu edilen yere uygun fiyata gidilebilir. Bir diğer seçenek ise taksidir. Taksiciler her ne kadar gidilecek olan yolu pazarlık hesabına göre belirlemeyi tercih etse dahi taksimetre bir Dolar ile açılıp kilometre başına bir Dolar yazmaktadır. Buna ek olarak şehir içerisinde pek çok yere ulaşım sağlayan ekspres ve normal otobüs ağları da bulunur.

 

Kamboçya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Muz
Dragon Fruit
Kızarmış Örümcek
Noodle

Kamboçya'da çok sayıda yemek seçeneği vardır ki bu yemeklerin pek çoğu Kamboçya Türkiye uçak biletleri alan gezginlere hitap edecek türden değildir. Ancak buna rağmen en önde ifade edilebilecek olanlar şunlardır;

Muzun Farklı Bir Hali

Olgunlaştırılmış muzlar yağda tıpkı patates ya da bir hamur işi gibi kızartılarak servis edilir. Bu son derece yaygın bir sokak yemeğidir. Aynı zamanda bu sokak yemeği pek çok zaman ağır da gelebilir. Ancak yenecek bir şey bulamayan turistler için pek çok kez tek seçenek olacaktır.

Tropikal Meyvelerin Anavatanı

Dragon Fruit ve benzeri tropikal meyveleri bu ülkede taze yemenin verdiği keyfi başka hiçbir şey veremez. İşte bunların başında da ejderha meyvesi olarak da bilinen dragon fruit yer alır.

Kulağa Hiç Hoş Gelmese de...

Kamboçya'daki en ünlü sokak lezzeti şüphe yok ki kızarmış örümceklerdir. Hemen her köşe başında bu örümceklerden bulmak mümkündür. Doğal olarak tadına bakma isteyen meraklılar haricinde yerel halk tarafından tüketilmektedir.

Bir Nevi Erişte

Kamboçyalıların kahvaltıda dahi tükettiği bir yiyecek vardır ki o da noodle adı verilen bir nevi erişte çorbasıdır. Bu çorba birtakım baharatlar ve soslar ile de daha lezzetli hale getirilebilir. Turistler açısından da son derece cazip bir yemek olarak görülecektir.

Prahok

Bu yemek de yerel bir balık ezmesidir. Çok sayıda kullanım amacı olsa dahi esas olarak sos diye bilinir. Fakat çok keskin bir kokusu vardır ve bundan dolayı taşırken ve muhafaza ederken, hatta tüketirken dahi dikkatli olunmasında yarar vardır.

Kamboçya'da Yenecek En Güzel Yemekler

Kamboçya yemekleri her ne kadar turistlere pek hitap etmiyor olsa da en ünlü olan yemekler Prahok, Noodle, Örümcek Izgara, Tropikal Meyveler ve Izgara Muzdur.

Kamboçya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bangkok - Phnom Penh 1.580,33 TL 17 Saat 20 Dakika
İstanbul - Phnom Penh 2.481,30 TL 17 Saat 50 Dakika
İstanbul - Siem Reap 2.542,73 TL 28 Saat 15 Dakika
Ankara - Siem Reap 5.142,75 TL 20 Saat 5 Dakika
Samsun - Phnom Penh 5.797,09 TL 21 Saat 45 Dakika
Adana - Phnom Penh 5.797,09 TL 22 Saat 10 Dakika
İzmir - Phnom Penh 5.811,06 TL 17 Saat 30 Dakika
Pekin - Phnom Penh 10.083,32 TL 15 Saat 10 Dakika

Kamboçya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kamboçya uçak bileti ne kadar?
  Kamboçya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Phnom Penh olup, bilet fiyatı 2.481,30 TL'dir.
 • Kamboçya uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Asiana Airlines, China Southern Airlines, Jetstar Asia, Oman Air, Singapore Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Kamboçya ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.
 • Kamboçya başkenti neresidir?
  Başkent Phnom Penh şehridir.
 • Kamboçya para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Kamboçya Rieli (KHR)
 • Kamboçya nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 16 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kamboçya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
193 Ülke Gezen Rekortmen: André Brugiroux
02 Mart 2019
Gezgin dediğin böyle olur! Genellikle otostop çekse de neredeyse her türlü ulaşım aracını kullanarak 135 ülke gezen André Brugiroux gerçekten hayranlık uyandırıcı bir hayat yaşamış. Merak edenler topl
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Google Street View ile Sizi Kendine Hayran Bırakacak 10 Yer
Google Street View ile Sizi Kendine Hayran Bırakacak 10 Yer
27 Mayıs 2016
Dünyada görülmeye değer milyonlarca güzel yer var ama yıllarınızı alacak bir dünya turuna çıkmadıkça bunu gerçekleştirmek biraz güç. Ancak Google Street View sayesinde oturduğunuz yerden kendinizi Ant
Ölmeden Önce Kesinlikle Görmeniz Gereken 20 Manzara
Ölmeden Önce Kesinlikle Görmeniz Gereken 20 Manzara
12 Mayıs 2016
Hafızamızın Hak Ettiği 20 Anı  Tıpkı kişilikler gibi; her insanın görmek istediği, hayatında en az bir kere ziyaret etmek istediği, yaşamak istediği ya da oturup bir kahve içmek istediği şehirler de

Kamboçya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

S*** Ö***
9 Kasım Cuma
Phnom Penh
Farklılık arayanlar kesnlikle gitmeli, güzel gezilecek çok yeri var
M*** E*** A***
29 Ağustos Çarşamba
Phnom Penh
Değişik insanlar tanıdık, güzeldi, biz keyif aldık karım ile birlikte.
Ö*** P***
28 Ağustos Salı
Phnom Penh
Bu kadar güüzel olacağını beklemiyordum muhteşem bir güzelliği var şehrin
E*** D***
23 Temmuz Pazartesi
Phnom Penh
Bayram tatili için gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
Y*** E*** T***
10 Ekim Çarşamba
Phnom Penh
Gerçekten güzeldi tur ile gittik, teşekkürler.
2
7
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kamboçya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:47:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Punom Pen, (PNH)
PNH
KH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678